دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۴ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی
موارد مصرف قرص سد آف و عوارض جانبی این دارو چیست؟
11
زمان مطالعه: 6 دقیقه
قرص سد آف یک داروی ضد حساسیت فصلی است که از علائم آزاردهنده ناشی از آن جلوگیری می‌کند. مهم‌ترین تداخل دارویی این دارو با داروهای حاوی منیزیم و آلومینیوم و داروهای اریترومایسین و کتوکونازول است.

عوارض و موارد مصرف قرص سد آف

قرص سد آف چیست؟

داروی سد آف در طبق بندی داروهای آنتی هیستامین (ضد حساسیت) قرار می گیرد و علائم این عارضه، شامل التهاب و آبریزش بینی، عطسه، قرمزی، خارش و اشک چشم را برطرف می کند.

اگر پس از مصرف این دارو احساس بهتری دارید و فکر می کنید که دیگر نیازی به مصرف نیست، به هیچ وجه آن را قطع نکنید و به مصرف ادامه دهیدزیرا اگر دوره درمان به طور کامل طی نشود.

علائم ناشی از حساسیت های فصلی به مراتب شدیدتر از قبل بازمی گردند. این دارو را دور از دسترس کودکان، در یک محیط خشک و بسته به دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.

F-barrier tablets

قرص سد آف و شرایط مصرف این دارو

زمان و نحوه مصرف قرص سد آف

داروی سد آف یک داروی خوراکی است که به صورت قرص یا تعلیق مایع مصرف می شود. این دارو معمولاً روزی یک یا دو بار با آب بلعیده می شود و بهتر است با مایعاتی مانند آب پرتقال، آب سیب و آب گریپ فروت مصرف نشود. به یاد داشته باشید که این دارو را هر روز در یک ساعت مشخص مصرف کنید و کاملاً طبق نسخه پزشک پیش بروید.

اگر دستورالعملی را متوجه نمی شوید، حتماً از پزشک خود بپرسید. از دستور هرگز دوز مصرفی را خودسرانه بیشتر یا کمتر نکنید. تعلیق مایع این دارو را قبل از مصرف به خوبی تکان دهید.

فراموش کردن یک دوز یا اوردوز قرص سد آف

در صورت فراموش کردن یک دوز، به محض این یادآوری یک قرص ببلعید؛ اما اگر تقریباً زمان مصرف دوز بعدی رسیده است، نیازی به خوردن نوبت فراموش شده نیست. به یاد داشته باشید که هرگز برای جبران نوبت فراموش شده، در نوبت بعدی، به اندازه ی دو دوز از این دارو مصرف نکنید.

دوز مصرف قرص سد آف

این دارو در دوزهای ۳۰ ، ۶۰ ، ۱۲۰ و ۱۸۰ میلی گرم و فقط با نسخه پزشک در دسترس است. دقت کنید که دوز مصرفی هر بیمار به سن، وضعیت پزشکی و پاسخ او به درمان بستگی دارد؛ از این رو نباید خودسرانه دوز خود را تغییر دهید.

  • دوز ۳۰ و ۶۰ میلی گرم: درمان حساسیت فصلی در کودکان ۶ تا ۱۲ سال
  • دوز ۱۲۰ میلی گرم: درمان حساسیت فصلی در بزرگ سالان
  • دوز ۱۸۰ میلی گرم: درمان کهیر مزمن

عوارض جانبی قرص سد آف

سردرد، سرگیجه شدید، اسهال، استفراغ، احساس درد در بازوان، پاها یا کمر، درد دوره قاعدگی، سرفه، کهیر، بثورات پوستی، خارش شدید، دشواری در تنفس یا بلعیدن، باد کردن صورت، گلو، زبان، لب ها، چشمان، دستان، پاها و قوزک ها، کوفتگی بدن

هشدارها و احتیاط های لازم پیش از شروع مصرف قرص سد آف

قبل از مصرف قرص سد آف:

مطمئن شوید که به این دارو و یا مواد تشکیل دهنده ی آن حساسیت ندارید.مصرف داروهای دیگر مانند ویتامین ها، مکمل های غذایی و محصولات گیاهی و یا داروهایی مانند، اریترومایسین و کتوکونازول را به پزشک اطلاع دهید.

اگر داروی ضد اسید معده حاوی منیزیم یا آلومینیم (مالوکس و میلانتا و ...)، مصرف می کنید، بین مصرف این داروها و قرص سد آف، فاصله زمانی حداقل ۲ ساعته را رعایت کنید.سابقه بیماری های کلیوی یا کبدی را به پزشک اطلاع دهید.بارداری یا شیردهی را با پزشک در میان بگذارید.

همان طور که اشاره شد، از عوارض قرص سد آف احساس سرگیجه شدید است؛ بنابراین توصیه می شود پس از مصرف از رانندگی و کارهایی که به تمرکز و توجه نیاز دارند، خودداری کنید.


بهترین درمان های طبیعی آلرژی

بهترین درمان طبیعی آلرژی این است که در معرض آلرژن هایی که موجب واکنش آلرژیک می شوند قرار نگیرید، به عنوان مثال، اگر واکنش آلرژیک به یک دارو داشته باشید، باید به پزشک خود درباره آلرژیتان توضیح دهید.

شست و شوی بینی با سرم

شست وشوی بینی با سرم در مبتلایان به رینیت آلرژیک بسیار تاثیر دارد.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

با فیلترهای هپا آلرژی سراغتان نمی آید

فیلترهای هپا HEPA با تصفیه و پاکسازی محیط از عوامل تحریک کننده آلرژی در هوا مانند گرده، گرد و غبار و موی پرندگان و حیوانات، عوامل آلرژی زا را در خانه کاهش می دهد.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

با طب سوزنی به جنگ آلرژی بروید

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که طب سوزنی نتایج مثبتی برای هر دو رینیت آلرژیک فصلی و مداوم دارد.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

پروبیوتیک ها ضد آلرژی هستند

یک بررسی در سال 2015 نشان داد که پروبیوتیک ها به بهبود علائم رینیت آلرژیک کمک می‌کند.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

عسل، شهدی طبیعی و ضد آلرژی

گرچه هیچ شواهدی علمی برای اثبات آن وجود ندارد، اما بسیاری از افراد معتقد هستند مصرف عسل تولید شده در محل زندگی به دلیل اینکه از گرده گل های منطقه تهیه می شود می تواند بدن را در برابر آلرژی ناشی از گرده افشانی مقاوم کند.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

آلرژی را با سیستم های تهویه مطبوع و رطوبت ساز دور کنید

با حذف رطوبت از هوا و استفاده از دستگاه تهویه مطبوع می توان رشد کپک و قارچ را که کاهش داد که این موضوع در پیشگیری از بروز آلرژی موثر است.

گیاهی تیغ دار مسکن علائم آلرژی

گزنه به عنوان یک آنتی هیستامین طبیعی برای کمک به درمان آلرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

میوه ها و سبزیجات ضد آلرژی

کوسترین با تاثیر روی هیستامین ها به کنترل علائم آلرژی کمک می کند و این ماده به طور طبیعی در بروکلی، گل کلم، چای سبز و مرکبات یافت می شود.

برملین آنزیمی است که در پاپایا و آناناس یافت می شود و درمانگران طبیعی معتقد هستند که در بهبود تنفس و علائم آلرژی و کاهش تورم مجاری هوایی موثر است.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

ویتامینی که علائم آلرژی را فراری می دهد

مصرف 2000 میلی گرم ویتامین C در روز به منظور کاهش میزان هیستامین در درمان آلرژی موثر است.

آلرژی فصلی را با ۱۰ فرمول خانگی در نطفه خفه کنید +لیست خوراکی‌های ضد آلرژی

اسانس‌های ضد آلرژی را بشناسید

یک مطالعه در سال 1998 نشان داد که اسانس نعناع دارای اثرات ضد التهابی است و علائم آسم برونشیت و رینیت آلرژیک را کاهش می دهد و می توان اسانس آن را در هوا پخش کرد.

اگر بخواهید آن را به صورت موضعی استفاده کنید، باید در روغن حامل آن رقیق شود.اسانس اوکالیپتوس به عنوان عامل ضد میکروبی شناخته می شود و در کاهش علائم آلرژی موثر است.

همچنین بخوانید:

چگونه آلرژی یا حساسیت را درمان کنیم؟

حساسیت دارویی در کودکان و راههای پیشگیری از آناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (11 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits