فواید بی نظیر مگنیفورت برای حفظ سلامتی

۱,۴۲۰
۲
۰
دوشنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۸ ۲۰:۳۳


مگنیفورت چیست و چرا مصرف می شود؟

مگنیفورت به عنوان مکمل غذایی در موارد کمبود منیزیم بدن و ویتامین‌های B1 ،B6 ،D3 ،K2 بوده و برای داشتن عضلات، استخوان و سیستم عصبی سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کپسول مگنیفورت موجب سلامت و بهبود عملکرد اعصاب و عضلات می‌شود و با افزایش توده و استحکام استخوان‌ها از دردهای عضلات و مفاصل پیشگیری می‌نماید. کپسول مگنیفورت در تنظیم فشار خون و قند خون و تنظیم ضربان قلب نیز موثر است. حملات میگرنی و سردرد را کاهش می‌دهد و همچنین موجب کاهش دردهای ناشی از بیماری‌های سیستم اعصاب و کاهش یبوست می‌شود.

بسته بندی مگنیفورت: بسته بندی محتوی 32 عدد کپسول مگنیفورت در دو بلیستر 16 تایی می باشد.

موارد مصرف مگنیفورت

 • کاهش دفعات و شدت انقباضات عضلانی دردناک
 • بهبود کرامپ های عضلانی
 • پیشگیری و بهبود دردهای نوروپاتیک
 • کمک به کاهش دردهای نوروپاتیک هرپس زوستر و سندرم تونل کارپ
 • نوروپاتی های دیابتی
 • تامین سلامت و بهبود عملکرد اعصاب و عضلات
 • افزایش توده و استحکام استخوان¬ها
 • کاهش علائم مسمومیت الکلی
 • کاهش علائم PMS
 • پیشگیری و کاهش حملات میگرن و سردرد
 • کمک به تنظیم فشار خون و قند خون
 • تنظیم ضربان قلب
 • کاهش یبوست

مقدار مصرف مگنیفورت

روزانه یک الی دو عدد کپسول مگنیفورت بعد از غذا میل شود.

مگنیفورت

مزایای مصرف مکمل مگنیفورت

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی ضروری در تغذیه انسان هاست که در فرمولاسیون کپسول مگنیفورت وجود دارد و عملکردهای بیولوژیکی بسیار وسیعی دارد. حدود 60% منیزیم کل بدن در استخوان ها قرار دارد. منیزیم در بیش از 300 واکنش متابلیک شرکت می کند. وجود این ماده برای انجام فرآیندهای بیولوژیکی اصلی مانند تولید انرژی سلولی، تولید اسیدهای نوکلئیک و پروتئین ها ضروری است.

علائم و نشانهه ای کمبود منیزیم عبارتند از: کاهش اشتها، تهوع و استفراغ، اسهال، اسپاسم عمومی عضلانی، تشنج های موضعی و عمومی، از دست دادن هماهنگی بین ارگانهای مختلف بدن، نامنظمی ضربانات قلبی، اختلالات آزمایشگاهی مانند کاهش پتاسیم و کلسیم، کرامپهای عضلانی، افزایش فشارخون و انقباض عروق قلبی و عروق مغزی. کمبود منیزیم در مادران باردار، بیماران دیابتی، اختلالات جذب، مصرف کنندگان الکل، پرکاری تیروئید و مصرف کنندگان برخی داروها مثل داروهای مدر بطور بسیار شایع وجود داشته و سبب بروز عوارض و اختلالات مهم می شود.

بنابراین دریافت منیزیم کافی از رژیم غذایی و یا از طریق مکمل ها برای پیشگیری و بهبود اختلالات فوق توصیه می شود. منیزیم موجود در مکمل مگنیفورت منشا دریایی دارد و از آب دریا تخلیص شده است. منیزیم دریایی همراه با 90 ریزمغذی دیگر است که بعنوان کوفاکتور در انجام واکنش های بیولوژیک بدن ضروری هستند. نوع ملح منیزیم دریایی با داشتن 60% زیست فراهمی، بالاترین رقم جذب را در بین سایر انواع ملح منیزیم دارا می باشد. همچنین وجود ریزمغذی های دیگر همراه با منیزیم دریایی سبب افزایش زیست فراهمی یکدیگر می شوند.

دریافت منیزیم کافی علاوه بر پیشگیری از کرامپهای دردناک عضلانی و پوکی استخوان، علائم PMS و یبوست را نیز کاهش می ¬دهد. منیزیم اثرات ضد فشار خون و تنظیم کنندگی میزان قند خون را نیز داراست.

ویتامینB₁ (تیامین)

ویتامین B₁ موجود در کپسول مگنیفورت از ویتامین های محلول در آب است که اولین بار به عنوان عامل ضد بیماری بری بری معرفی شد. این ویتامین به نام تیامین نیز نامیده شده است. تیامین نقش اساسی در سوخت و ساز قندها و عملکردهای سیستم عصبی دارد. تیامین بطور گسترده در بسیاری غذاها ولی در مقادیر اندک وجود دارد. غنی ترین منابع مخمرها و جگر است، و مهم ترین منبع تیامین دانه های غلات کامل و فرآوری نشده است. جدا کردن سبوس غلات و اصطلاحاً سفید کردن برنج و گندم سبب از بین رفتن تیامین آن ها می شود. حرارت، اکسیداسیون و اشعه های یونیزه کننده نیز سبب تخریب تیامین می شوند، ولی تیامین به انجماد مقاوم است.

کمبود تغذیه ای تیامین با بی اشتهایی، کاهش وزن و علائم قلبی و عصبی مشخص می شود. در انسان کمبود تیامین منجر به بیماری بری بری می شود که با علائم اغتشاش ذهنی، ضعف عضلات، ادم، نوروپاتی محیطی، تاکیکاردی و بزرگی قلب همراه است. این بیماری بویژه در مناطق فقیر جهان که غذای عمده آن ها برنج سفید شده است بیشتر شایع است. همچنین در مصرف کنندگان الکل، افراد مسن و بیمارانیکه بطور طولانی مدت داروهای مدر کاهنده فشار خون مصرف کرده اند، کمبود تیامین اغلب دیده می شود.

کمبود این ویتامین سیستم عصبی را درگیر کرده و منجر به نوروپاتی محیطی می شود که علائم آن شامل احساس گزگز در انگشتان پا، سوزش و درد پاها، حساسیت و کرامپ عضلات ساق پا و سختی بلند شدن از حالت چمباتمه می باشد.

ویتامین B₆ (پیریدوکسین)

ویتامین B₆ نیز از گروه ویتامین های B و محلول در آب است که در فرمولاسیون کپسول مگنیفورت گنجانده شده است . پیریدوکسین بطور عمده در سوخت و ساز پروتئین ها نقش دارد. این ویتامین بطور گسترده در غذاها وجود دارد که عمدتاً شامل گوشت ها، غلات کامل، سبزیجات و دانه های آجیل می باشد. به نظر می رسد منابع حیوانی زیست فراهمی بیشتری دارند.

مصرف مداوم و بیش از حد الکل می تواند از طریق افزایش تخریب، منجر به کمبود ویتامین B₆ شود. همچنین مصرف برخی داروها مانند ایزونیازید، کاربامازپین و غیره نیز نیاز به این ویتامین را افزایش می دهند. کمبود این ویتامین منجر به اختلالات متابلیک می گردد. این اختلالات به صورت تغییرات بالینی پوستی و عصبی مانند ضعف، بیخوابی، نوروپاتی های محیطی، ترک و پوسته پوسته شدن لب، التهاب زبان و دهان، نوع خاصی از کم خونی (سیدروبلاستیک) و نقص ایمنی سلولی نمایان می شود. نقص این ویتامین در مغز سبب اختلالات نورولوژیک به ویژه صرع می شود.

ویتامین K₂

ویتامین K₂ موجود در فرمولاسیون مگنیفورت از منبع 100% طبیعی از طریق فعال کردن پروتئین های خاصی مانند استئوکلسین، ماتریکسGlaو همچنین تنظیم چندین سیستم آنزیمی، در حفظ هموستاز خون، افزایش تراکم استخوان و جلوگیری از کلسیفیه شدن (رسوب کلسیم) در عروق و بافت های نرم مانند کلیه، غضروف و ریه نقش دارد. بعلاوه پژوهش های اخیر حاکی از نقش این ویتامین در تنظیم سنتز سولفاتیدها و اسفنگولیپیدهای مغزی با فعال کردن پروتئین GAS6 می باشند.

ویتامین D₃

نقش ویتامینD در بدن، افزایش جذب کلسیم از روده و تنظیم میزان کلسیم و فسفات خون است. مقدار ویتامین D در مواد غذایی روزانه که اغلب مردم مصرف می کنند، کم است و نیاز روزانه را به این ویتامین برطرف نمی کند. ویتامین D در پوست تحت تابش نور مستقیم آفتاب از کلسترول نیز ساخته میشود. ویتامین D فرمهای مختلفی دارد که مهمترین آنها D₂ و D₃ هستند. فرم D₃ در کبد تبدیل به کلسیدیول شده که بخشی از آن در کلیه تبدیل به کلسیتریول می شود.

کلسیتریول فرم فعال بیولوژیکی این ویتامین است که مثل هورمون در خون گردش کرده و سطح کلسیم و فسفات خون را تنظیم میکند و سبب پیشبرد رشد و استحکام استخوان می شود. کمبود این ویتامین در کودکان موجب بیماری ریکتز یا نرمی استخوان میشود که در آن استخوانها ضعیف، نرم و بدشکل میشوند. میزان نیاز روزانه به این ویتامین 400 تا 800 واحد است.

ویتامین D₃ موجود در کپسول مگنیفورت تنها ویتامین کوله کلسیفرول موجود در منبع طبیعی غیرحیوانی است که به دلیل منشا خاص آن (گلسنگ Lichen) به هیچ وجه چربی حیوانی نداشته و فاقد لانولین است. برای تهیه این نوع ویتامین D₃، گونه هایی از گلسنگ (Lichen) که در کانادا، اسکاندیناوی و ایرلند میرویند انتخاب شده اند و فاقد هر گونه آلودگی ناشی از آفت کشها می باشند. این نوع خاص ویتامین D₃ برای کسانی که از رژیمهای گیاهخواری پیروی می کنند و بالاخص وگانها بسیار مناسب است، زیرا منشا غیر حیوانی دارد.

در تهیه این محصول، از روشهای تغییر ژنتیکی (GMO) استفاده نشده و هیچ یک از مواد اولیه در مراحل تولید، تحت اشعه گاما قرار نگرفته است. محصول دارای نانوذرات نبوده و فاقد لانولین میباشد.

مکمل

عوارض مصرف کپسول مگنیفورت

در تهیه کپسول مگنیفورت از ماده معدنی منیزیم استفاده شده است. مکمل های منیزیم به طور گسترده‌ برای تنظیم فشار خون و دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود اینکه منیزیم نوعی مکمل موثر و مفید است اما در صورتی که میزان آن در بدن افزایش پیدا کند، ممکن است خطرات جانبی برای سلامتیتان در بر داشته باشد از جمله این عوارض ها و پیامدها می توان به کاهش فشارخون اشاره کرد. از این رو همواره در مصرف این مکمل جانب تعادل را رعایت نمایید. بررسی مطالعات انجام شده نشان میدهد مصرف مکمل منیزیم به کنترل فشارخون کمک می کند.

هشدار مصرف مگنیفورت

 • این محصول مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نمی باشد.
 • زنان باردار و شیرده حتماً قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
 • مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

شرایط نگهداری مگنیفورت

فراورده را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید:

مکمل منیزیم و فواید آن برای بدن

روش های ساده برای دریافت منیزیم

از قرص کلسی فان و موارد مصرف آن بیشتر بدانید

separator line


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم