alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
موارد مصرف و عوارض شربت مونوهیدرات سولفات روی
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
شربت مونوهیدرات سولفات روی، حاوی مونوهیدرات سولفات روی به عنوان یک عنصر فعال است. از این شربت برای درمان و کنترل عفونت پودودرماتیت استفاده می شود. سرگیجه و خواب آلودگی از عوارض آن است.

شربت مونوهیدرات سولفات روی

شربت مونوهیدرات سولفات روی برای کنترل عفونت پودودرماتیت (Hoof rot) و دیگر اختلالات به کار می رود. شربت مونوهیدرات سولفات روی همچنین ممکن است برای مقاصدی که در این فهرست ذکر نشده، مورد استفاده قرار بگیرد.

شربت مونوهیدرات سولفات روی، حاوی مونوهیدرات سولفات روی به عنوان یک عنصر فعال است. اطلاعات مفصل مربوط به موارد مصرف، ترکیب، دوز مصرفی، عوارض جانبی و بررسی مجدد آن در ادامه ذکر شده است.

موارد استفاده از شربت مونوهیدرات سولفات روی

شربت مونوهیدرات سولفات روی برای درمان، کنترل، پیشگیری و بهبود بیماری ها، شرایط و علائم زیر استفاده می شود:

 1. کنترل عفونت پودودرماتیت
 2. شربت مونوهیدرات سولفات روی همچنین ممکن است برای مقاصدی که در این فهرست ذکر نشده، مورد استفاده قرار بگیرد.

عوارض جانبی شربت مونوهیدرات سولفات روی

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، با پزشک یا داروساز صحبت کرده یا به پرچسب درج شده در بسته بندی محصول مراجعه کنید.

اقدامات احتیاطی قبل از مصرف شربت مونوهیدرات سولفات روی

قبل از مصرف شربت مونوهیدرات سولفات روی، در مورد داروها تجویزی و داروهای بدون نسخه (به عنوان مثال ویتامین ها، مکمل های غذایی و ...)، آلرژی ها، بیماری هایی که قبلا به آنها مبتلا بوده اید و مشکلاتی که هم اکنون به آنها دچار هستید (به عنوان مثال بارداری، جراحی در آینده و ...) به پزشک خود اطلاع دهید.

برخی از بیماری ها، شما را نسبت به عوارض جانبی این دارو آسیب پذیرتر می کند.

از دستورالعمل پزشک خود تبعیت کرده یا از دستور العمل های درج شده در برچسب محصول تبعیت کنید.

دوز مصرفی بستگی به شرایط شما دارد. اگر علائم شما ادامه پیدا کرد و یا وخیم تر شد، به پزشک خود اطلاع دهید. نکات مهم نیاز به مشاوره در ادامه ذکر شده است:

این دارو را دور از دسترس کودکان نگه دارید

تداخلات دارویی شربت مونوهیدرات سولفات روی

لطفا برای این اطلاعات با پزشک یا داروساز مشورت کرده و یا دستورالعمل درج شده بر روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید.

چه زمانی نباید از شربت مونوهیدرات سولفات روی استفاده کرد

در صورت حساسیت زیاد به شربت مونوهیدرات سولفات روی، منع مصرف وجود دارد.

همچنین شربت مونوهیدرات سولفات روی نباید در موارد زیر مورد استفاده قرار بگیرد:

 • به حیوانات اجازه خوردن یا نوشیدن پودر مونوهیدرات سولفات روی یا محلول حمام سم را ندهید.
 • تنها برای استعمال خارجی

ترکیبات و مواد فعال : شربت مونوهیدرات سولفات روی، از مواد فعالی که در ادامه ذکر شده، تشکیل شده است (نمک ها)

مونوهیدرات سولفات روی : لطفا توجه کنید که این دارو برای هر ماده فعالی که در بالا ذکر شده، دارای قدرت تاثیر گذاری مختلفی باشد.

شربت مونوهیدرات سولفات روی

بسته بندی ها و قدرت تاثیر گذاری

شربت مونوهیدرات سولفات روی با بسته بندی ها و قدرت های تاثیرگذاری مختلف موجود است:

 1. شربت مونوهیدرات سولفات روی- بسته بندی: 27.5 میلی گرم/ میلی لیتر شربت در بطری شیشه کهربایی رنگ گرد بوستون (جعبه های 15 میلی لیتری و 30 میلی لیتری)
 2. 26.5 میلی گرم/ 5 میلی لیتر (معادل با 10 میلی گرم عنصر روی)، شربت در بطری شیشه ای کهربایی رنگ x 60 میلی لیتر (جعبه 1)
 3. 55 میلی گرم / 5 میلی لیتر شربت در بطری شیشه ای کهربایی رنگ گرد بوستون X 30 میلی لیتر و 60 میلی لیتر (یک جعبه)
 4. 500 میلی گرم / میلی لیتر بطری شربت کهربایی رنگ گرد بوستون x 15 میلی لیتر
 5. 5 میلی لیتر (نمونه پزشکی) (یک جعبه)
 6. 27.5 میلی گرم / میلی لیتر (معادل 10 میلی گرم عنصر روی) شربت (قطره خوراکی) در 15 میلی لیتر بطری شیشه ای کهربایی رنگ (یک جعبه)
 7. 27.5 میلی گرم / 5 میلی لیتر شربت در 60 میلی لیتر و 120 میلی لیتر بطری شیشه ای کهربایی رنگ در جعبه مجزا،
 8. 55 میلی گرم / 5 میلی گرم (معادل با 20 میلی گرم عنصر روی) شربت 60 میلی گرم بطری شیشه ای کهربایی رنگ گرد بوستون (یک جعبه)

دوز فراموش شده دارو

در صورتی که مصرف یک دوز را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. اگر تقریبا زمان مصرف دوز بعدی فرا رسیده، دوز فراموش شده را مصرف نکنید و دوز بعدی را مطابق با برنامه زمانی مصرفی آن استفاده کنید.

هرگز دو دوز را به طور هم زمان برای جبران دوز فراموش شده مصرف نکنید. اگر به طور مرتب مصرف دوزها را فراموش می کنید، آلارم را تنظیم کرده یا از اعضاء خانواده خود بخواهید تا به شما یادآوری کنند.

لطفا در مورد تغییرات برنامه دوز یا برنامه جدید برای دوزهای جبرانی در صورتی که اخیرا مصرف دوزهای زیادی را فراموش کرده اید، با پزشک مشورت کنید.

اوردوز شربت مونوهیدرات سولفات روی

 • بیشتر از مقدار دوز تجویز شده، مصرف نکنید. مصرف بیشتر این دارو، علائم شما را بهبود نمی بخشد، بلکه به جای آن، باعث مسمومیت یا عوارض جانبی جدی می شود. اگر مشکوک به این مساله هستید که خودتان یا هر شخص دیگری به اوردوز شربت مونوهیدرات سولفات روی دچار شده است، لطفا به بخش اورژانس نزدیک ترین بیمارستان یا خانه سالمندان مراجعه کنید. هر گونه جعبه دارو، محفظه، یا برچسب را به همراه داشته باشید تا جهت اطلاعات به پزشکان کمک کند.
 • اگر می دانید که دیگران هم شرایط مشابه ای با شما دارند و یا به نظر می رسد مشکل مشابه ای دارند، داروی خودتان را به آنها ندهید. این کار ممکن است منجر به اوردوز شود.
 • لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک یا داروساز خود مشورت کرده و یا دستورالعمل درج شده بر روی پرچسب محصول را مطالعه کنید.

نحوه نگهداری از شربت مونوهیدرات سولفات روی

 1. داروها را در دمای اتاق و به دور از رطوبت و تماس مستقیم خورشید نگهداری نمایید. داروها را منجمد نکنید، مگر اینکه بر روی برچسب محصول ذکر شده باشد. داروها را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.
 2. داروها را در داخل چاه دستشویی یا فاضلاب نریزید، مگر اینکه در برچسب محصول این گونه ذکر شده باشد. دور ریختن داروها به این شیوه ممکن است محیط زیست را آلوده کند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی دور ریختن بی خطر شربت مونوهیدرات سولفات روی، با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

بیشتر بخوانید :

با موارد مصرف داروی روی سولفات آشنا شوید

آنتی بیوتیک مناسب برای عفونت دندان

دگزامتازون برای عفونت دندان؛آیا دگزامتازون مسکن است؟

فواید و عوارض جبران ناپذیر قرص گلوریپا برای کنترل قند خون

شربت مونوهیدرات سولفات روی منقضی شده

مصرف تنها یک دوز از داروی شربت مونوهیدرات سولفات روی، بعید است که اثر معکوس داشته باشد. با این وجود، لطفا برای مشاوره مناسب یا در صورتی که احساس ناخوشایند یا مریضی دارید، با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

مصرف داروهای منقضی شده ممکن است برای درمان شما موثر نباشند. برای ایمنی، مهم است که از دارویی که تاریخ مصرف آن نگذشته، استفاده کنید.

اگر به یک بیماری مزمن مبتلا هستید که لازم است به طور مداوم داروهایی مصرف کنید، از جمله مشکلات قلبی، تشنج و آلرژی های تهدید کننده زندگی، بسیار بی خطر تر است که تماس خود را با پزشک حفظ کرده تا بتوانید داروهای تازه و منقضی نشده مصرف کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • salamdonya.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits