alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
آشنایی با فواید بی نظیر کپسول ال آرژنین دوبیس 
0
زمان مطالعه: 10 دقیقه
کپسول ال آرژنین دوبیس یک مکمل غذایی عالی و با کیفیت برای تامین ال آرژنین در ورزشکاران است. قرص آرژنین برای به انجام رساندن بسیاری از پروسه‌ های مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروری است.


معرفی کپسول ال آرژنین دوبیس 500 میلی گرمی

کپسول ال آرژنین دوبیس یک مکمل غذایی عالی و با کیفیت برای تامین ال آرژنین در ورزشکاران است. بدن انسان از پروتئین برای عضله سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده و از نیتریک اسید برای بهبود جریان خون استفاده می کند. بدنسازان به دلیل خاصیت تعدیل نمک ارژنین علاقه زیادی به این مکمل دارند ، زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاق می‌ افتد باعث می‌ شود تا بدن ظاهری نرم و پف‌ آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد برآمدگی به نظر برسند.

قرص آرژنین برای به انجام رساندن بسیاری از پروسه‌ های مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروری است. این پروسه‌ ها شامل ترشح هورمون‌ ها ، افزایش تولید هورمون رشد ، پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض می باشد. این مکمل قادر است از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشار خون ، سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد.

ویژگیهای کپسول ال آرژنین دوبیس

 • کاهش خستگی
 • افزایش استقامت
 • تحریک ترشح هورمون رشد
 • افزایش توده و حجم عضله
 • تسریع زمان ترمیم و بهبود بافت های آسیب دیده
 • کاهش زمان ترمیم و زخم جراحات
 • تحریک ترشح و آزاد سازی هورمون رشد NO

مکمل

مزایای مصرف کپسول ال آرژنین دوبیس


آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری است و هم اکنون می دانیم که آرژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید است. آرژنین جزء آن دسته از آمینو اسیدهاست که بدن قادر به ساختن آن به صورت طبیعی نیست و باید مقدار مورد نیازش را از خارج تامین کند به همین دلیل بسیار مهم است که دقت کنیم تا وعده های غذایی غنی از آرژنین باشند. آرژنین در آجیل و دانه های روغنی مثل بادام زمینی و بادام به وفور یافت می شود.همچنین می توان مقداری آرژنین در شکلات و کشمش نیز پیدا نمود.

آرژنین برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسه های مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروری است. این پروسه ها شامل ترشح هورمون ها افزایش تولید هورمون رشد پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض می باشد. به دلیل این که آرژنین ماده اولیه و تشکیل دهنده نیتریک اکسید است: اغلب به منظور تقویت قوای جنسی نیز استفاده می شود. مکمل های حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته اند.

بدنسازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاق می افتد باعث می شود تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد بر آمدگی به نظر برسند. حفظ نیتروژن بوسیله مصرف نیتروژن مسئله ای است که بین بدنسازان و دانشمندان مورد توافق است. همچنین اعتقاد بر این است که آرژنین قطعا برای رشد مؤثر است.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس رشد ماهیچه‌ ها

مصرف مکمل آرژنین به رشد عضلات کمک می‌ کند ، زیرا برای سنتز پروتئین‌ ها لازم است. زمانی که حجم توده های عضلانی افزایش می‌ یابد ، این ماده به سلول‌ های عضلانی سیگنال می‌ دهد که هورمون رشد را بیشتر تولید کند و متابولیسم چربی را افزایش دهد. نتیجه کلی رسیدن به توده عضلانی خوش فرم است که مورد علاقه بسیاری از بدنسازان می باشد.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس افزایش استقامت

قرص آرژنین با ایجاد و ترشح نیتریک اسید ، استقامت و شرایط عضلات را تقویت می‌ کند. هنگامی‌ که نیتریک اسید آزاد می‌ شود ، رگ‌ های خونی را با آرام کردن دیواره ماهیچه‌ ها باز می‌ کند. این موضوع فشار خون را کاهش و جریان خون را ( به عضلات در طول تمرین ) افزایش می‌ دهد. افزایش جریان خون بدین معناست که اکسیژن و مواد مغذی به اندازه کافی برای ماهیچه‌ ها و برای مدت زمان بیشتری فراهم می‌ شود. این موضوع به کاهش آسیب های عضلانی ، تقویت و به حداکثر رساندن عملکرد عضلات کمک شایانی می کند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس تقویت سیستم ایمنی

مکمل آرژنین به وسیله تقویت سیستم ایمنی بدن به حفظ سلامت کلی کمک می‌ کند. بدین صورت که رادیکال‌ های آزاد را از بین یرده و اثر بخشی سلول‌ های سیستم ایمنی را افزایش می‌ دهد. از آنجا که بدنسازی از طریق تنش‌ های فیزیکی مکرر حاصل می‌ شود ، امکان عفونت و آسیب عضلانی نیز افزایش می‌ یابد. لذا مهم است که اطمینان حاصل شود که سیستم ایمنی همیشه تقویت شده می‌ ماند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در سلامتی پوست

این ماده برای سلامتی پوست مانند یک اکسیر است. این حقیقتی شناخته شده است که بزرگترین ارگان بدن ، یعنی پوست ، با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌ پذیری خود را از دست می‌ دهد. مصرف این آمینو اسید از طریق رژیم غذایی روزانه یا مکمل‌ ها باعث حفظ زیبایی و شادابی پوست می‌ شود. گفته می‌ شود آرژنین یک تقویت کننده‌ هورمون رشد است. این ماده بدنمان را تحریک می‌ کند تا هورمون رشد ضد پیری ترشح کرده به کاهش فرآیند سالخوردگی کمک می‌ کند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در تسریع فرآیند التیام زخم

دانشمندان معتقدند آرژنین زمان التیام زخم‌ ها را کاهش می‌ دهد. پروتئین برای فرآیند التیام زخم‌ ها حیاتی است و آرژنین به تولید این ترکیب کمک کرده و باعث تسریع فرآیند التیام می‌ شود. آرژنین به شکل‌ گیری ال-پرولین ( ترکیبی ضروری برای تشکیل کلاژن ) کمک کرده که در نتیجه موجب بهبود سریع زخم‌ ها می‌ شود. همچنین به لطف جریان خون بی‌ وقفه در سیستم بدن ، درد و ورم را تسکین می‌ دهد.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در ترمیم و جوان سازی پوست

محصولات مراقبت مو حاوی این ماده و ترکیب‌ های ضد باکتری نیز هستند. این ترکیب‌ ها به همراه عامل‌ های ضد اکسیداسیون ، هر آسیبی را که به خاطر عوامل زیست‌ محیطی یا پیری به پوست وارد شده باشد ترمیم و به بازیابی چهره‌ جوان و شاداب شما کمک می‌ کند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس برای مو

آرژنین همچنین به چندین طریق برای موهای ما مفید خواهد بود. یکی ار مهم ترین آن ها این است که ریزش مو را متوقف می‌ کند. این آمینو اسید تولید شده توسط بدن ما رگ‌ های خونی را شل کرده و جریان خون را به سمت پوست سر و پایه‌ فولیکول‌ های مو افزایش می‌ دهد. محصولات مراقبت موی دارای آرژنین ، از عواملی که باعث رشد ضعیف فولیکول‌ های مو یا تضعیف ساقه‌ مو می‌ شوند جلوگیری کرده و از این طریق رشد مو را تقویت می‌ کنند. مکمل آرژنین از آسیب به مو نیز جلوگیری کرده و به حفظ مو در برابر مواد شیمیایی مضر و گرمای شدید کمک می‌ کند. این یکی از دلایلی است که این ماده در اکثر محصولات رنگ مو یافت می‌ شود.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در سلامتی قلب

آرژنین در بدن به نیتریک اسید تبدیل می‌ شود. این ماده به عنوان یک انتقال دهنده‌ عصبی عمل کرده و به شل شدن رگ‌ های خونی کمک می‌ کند و از این طریق گردش خون را بهبود می‌ بخشد. در نتیجه ،‌ این آمینو اسید غیر ضروری جریان خون به سمت قلب را بهبود داده که به نوبه‌ خود به تسکین درد سینه ، شریان‌ های مسدود و سایر ناراحتی‌ های قلبی عروقی کمک می‌ کند. آرژنین نقش مهمی در تنظیم فشار خون نیز ایفا می‌ کند ، که از این طریق اثرات بد فشار خون بالا را کاهش می‌ دهد. افزایش فشار خون ممکن است باعث گرفتگی در پاها و خستگی مفرط ، حالت گیجی و افزایش سریع ضربان قلب گردد.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در تقویت میل جنسی

یکی از آشکارترین فواید قرص آرژنین افزایش میل جنسی در مردان و زنان است. این اسید آمینه‌ غیر ضروری برای سلامتی جنسی مطلوب مردان حیاتی است. گفته می‌ شود مصرف مکمل‌ آرژنین توسط مردانی که از تعداد اسپرم پایین یا تحرک ضعیف اسپرم رنج می‌ برند ، باعث بهبود باروری شده است. مصرف آرژنین به گشاد کردن رگ‌ های خونی کمک کرده و از این رو جریان خون را به سمت آلت تناسلی افزایش می‌ دهد. تمام این عوامل به درمان اختلال نعوظ کمک می‌ کنند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در کاهش وزن

مصرف مکمل‌ آرژنین چربی بدن را کاهش و حجم ماهیچه‌ های نازک را افزایش می‌ دهد. چندین مطالعه نشان داده‌ اند که مکمل آرژنین انسولین پلاسما را در سیستم گردش خون افزایش می‌ دهد که نهایتا منجر به عضله‌ سازی می شود ( حتی زمانی که در حال استراحت هستید ). این تغییرات هورمونی به ایجاد سوخت و ساز قوی‌ تر ، که بخش مهمی از کاهش وزن است ، کمک می‌ کنند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در سم زدایی سیستم ایمنی بدن

آرژنین به کاهش درصد آمونیاک موجود در خون که مستقیما بخشی از فرآیند سم‌ زدایی است ، کمک شایانی می کند. به همین خاطر است که مصرف این مکمل اغلب در درمان تعدادی از مشکلات متابولیکی توصیه می‌ شود. آمونیاک یک محصول فرعی حاصل از تجزیه‌ پروتئین در سیستم بدن است که باعث تخریب سلولی می‌ گردد.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در پیشگیری از سرطان

کمبود آرژنین مشکل شناخته شده‌ ای در بین کسانی است که با بیماری سرطان مبارزه می کنند. تحقیقات انجام شده نشان داده است بعضی از سلول‌ های سرکوبگر سیستم ایمنی ( MSCs ) عاملان اصلی این مشکل هستند. این موضوع حائز اهمیت است ، زیرا سیستم ایمنی ما برای تولید و کار لمفوسیت‌ ها و سلول‌ های T به شدت به آرژنین وابسته است. این اصلی‌ ترین دلیل تجویز مکمل‌ های آرژنین برای کسانی است که شیمی‌ درمانی می‌ شوند.

تاثیر کپسول ال آرژنین دوبیس در از بین بردن میگرن

میگرن دردسر ساز است. این نوع از سردرد به تنهایی مشکل ساز نیست ، بلکه ناراحتی‌ هایی مانند حالت تهوع ، حساسیت به نور و صدا ( همان درد سنگین سفید ) را به همراه دارد. نگران نباشید! مصرف مکمل آرژنین می‌ تواند به خلاصی از این وضعیت کمک کند. آرژنین هنگامی که با ایبوپروفن خورده شود ، حتی بدترین میگرن‌ ها را هم تسکین می‌ دهد. اما فراموش نکنید که اگر شرایط بدتر شد باید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

پروتئین

روش مصرف کپسول ال آرژنین دوبیس

روزانه 2 تا 8 عدد قرص ال آرژنین 500 میلی گرم همراه یک لیوان آب و بین وعده‌های غذایی یا طبق دستور العمل پزشک مصرف شود.

توصیه ها در رابطه با کپسول ال آرژنین دوبیس

 • کپسول ال آرژنین دوبیس را از مراکز معتبر و داروخانه ها تهیه کنید.
 • زنان باردار و شیرده و افردای که از هر گونه داروی خاص استفاده می‌کنند همچنین افراد مبتلا به آلرژی، آسم و تبخال قبل از مصرف با متخصص تغذیه یا پزشک مشورت نماید.
 • مصرف خیلی زیاد آرژنین میتواند منجر به اسهال، ضعف و سستی و حالت تهوع شود.
 • این محصول برای تشخیص پیشگیری و درمان نیست.
 • در صورت آلرژی به هر کدام از ترکیبات مصرف این فرآورده ممنوع می باشد
 • همزمان با نیترات ها ، داروهای آنتی هایپر تنسیو سیلد نافیل و زایلیتول و بیماران مبتلا به آسم ، ویروس هریس ، هایپو تنشن و MI با احتیاط مصرف گردد.
 • در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

separator line

بیشتر بخوانید:

همه چیز در مورد داروی آرژنین (L Arginine )

از فواید بی نظیر مکمل لیزین بیشتر بدانید!

آشنایی با مکمل دوره کات

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • qimiasupplement.com
 • mokamelshop.com
  توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits