دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۲ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
درمان مشکلات پروستات
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
قرص پروستیکا برای بهبود علائم التهاب خوش خیم پروستات مانند تکرر ادرار یا خروج ضعیف ادرار تجویز می شود.


معرفی قرص پروستیکا گلدن لایف


قرص پروستیکا برای بهبود علائم التهاب خوش خیم پروستات مانند تکرر ادرار یا خروج ضعیف ادرار تجویز می شود. سایر مزایای مصرف قرص پروستیکا شامل محافظت از سلول های پروستات در مقابل صدمات رادیکالهای آزاد و حفظ سلامتی پروستات است.


هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH (Benign Prostatic Hyperplasia) چهارمین بیماری شایع در مردان مسن و شایع ترین دلیل مشکلات دستگاه ادراری تحتانی در همین رده سنی می باشد، پروستیکا حاوی ترکیبات گیاه نخل اره ای، سلنیوم و زینک است که با خواص آنتی اکسیدانی و سایر خواص از این بیماری پیشگیری می کند.

ویژگیهای قرص پروستیکا

 • بهبود علائم التهاب خوش خیم پروستات مانند تکرر ادرار یا خروج ضعیف ادرار
 • محافظت از سلول های پروستات در مقابل صدمات رادیکالهای آزاد
 • حفظ سلامتی پروستات

روش مصرف قرص پروستیکا


روزانه یک قرص همراه غذا میل شود.

پروستیکا

شرح خواص ترکیبات موجود در قرص پروستیکا

نخل اره ای (Saw Palmetto) با نام علمی «Serenoa Repens» نوعی درخت نخل بومی جنوب شرق آمریکاست. از میوه های این درخت در تولید مکمل هایی که سلامت پروستات را بهبود بخشیده، سطوح هورمون ها را متعادل کرده، و از ریزش مو در مردان پیشگیری می کنند، استفاده می شود.

علائم دستگاه ادراری بین مردان مسن شایع هستند و از آن جمله می توان به بی اختیاری و دشواری در دفع ادرار اشاره کرد. نخل اره ای ممکن است به بهبود علائم مرتبط با هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، شرایطی که موجب بزرگ شدن غده پروستات و در نتیجه کاهش جریان ادرار می شود، کمک کند.

در مطالعه ای 12 هفته ای با حضور 92 شرکت کننده مرد، مشخص شد که مصرف روزانه دو کپسول حاوی ترکیبی از مکمل های گیاهی که شامل نخل اره ای نیز می شد، به بهبود علائم دستگاه ادراری مرتبط با هایپرپلازی خوش خیم پروستات کمک کرده است.

در مطالعه ای دیگر با حضور 85 مرد که بیش از 45 سال سن داشتند، مشخص شد که مصرف روزانه دو دوز 160 میلی گرمی از نخل اره ای علائم دستگاه ادراری را کاهش داده، جریان ادرار را افزایش داده و به طور کلی کیفیت زندگی را پس از 6 ماه بهبود بخشیده است.

با این وجود، به پژوهش های بیشتری برای بررسی نقش نخل اره ای در بهبود عملکرد دستگاه ادراری در انسان، از جمله در افرادی که به مشکلات پروستات مبتلا نیستند، نیاز است.

پروستات غده ای کوچک است که بین مثانه و آلت مردانه قرار گرفته و وظیفه حفظ سلامت اسپرم را بر عهده دارد. برخی پژوهش ها نشان داده اند که نخل اره ای ممکن است از سلامت پروستات پشتیبانی کند و ممکن است از بروز مشکلاتی مانند هایپرپلازی خوش خیم پروستات و سرطان پروستات پیشگیری کند.

بنابر نتایج یک مطالعه آزمایشگاهی، عصاره میوه نخل اره ای در کاهش رشد سلول های سرطان پروستات عملکردی موفق داشته است. یک مطالعه آزمایشگاهی دیگر نیز نشان داد که نخل اره ای با غیرفعال کردن گیرنده هایی خاص که در گسترش سرطان نقش دارند، رشد و گسترش سلول های سرطان پروستات را متوقف کرده است.

همچنین، مطالعات انسانی و حیوانی دیگر نشان داده اند که نخل اره ای ممکن است در کاهش علائم ادراری و التهاب مرتبط با هایپرپلازی خوش خیم پروستات موثر باشد.با این وجود، برخی مطالعات نیز نشان داده اند که نخل اره ای تاثیری در کاهش خطر سرطان پروستات نداشته و ممکن است در کاهش علائم هایپرپلازی خوش خیم پروستات نیز بی اثر باشد.

برای نتیجه گیری نهایی درباره نقش نخل اره ای در بهبود شرایط غده پروستات به مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است.
ممکن است التهاب را کاهش دهد نخل اره ای حاوی آنتی اکسیدان های اپی‌کاتچین (Epicatechin) و متیل گالات (Methyl Gallate) است که این ترکیبات از آسیب سلولی پیشگیری کرده، التهاب را کاهش داده، و محافظی در برابر بیماری مزمن هستند.

برخی پژوهش ها نشان داده اند که نخل اره ای ممکن است دارای خواص ضد التهاب باشد که می تواند در درمان برخی بیماری ها موثر عمل کند. به عنوان مثال، نتایج یک مطالعه نشان داد که استفاده از عصاره نخل اره ای در موش های دارای غده پروستات بزرگ شده به کاهش تورم و برخی نشانگرهای التهاب، از جمله اینترلوکین 6 (IL-6) منجر شده است.

مطالعه ای دیگر روی موش های دارای هایپرپلازی خوش خیم پروستات نیز نشان داد که نخل اره ای در کاهش التهاب و بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی موثر بوده است. اگرچه این نتایج امیدوارکننده هستند، به مطالعات بیشتری برای تعیین چگونگی تاثیر نخل اره ای بر التهاب در انسان ها نیاز است.

روی به چند دلیل برای سلامت مردان مهم است. به حفظ عملکرد سیستم ایمنی کمک و از رشد سلول‌های سالم محافظت می‌کند. همچنین نقش مهمی در حفظ سلامت پروستات و سطح تستوسترون ایفا می‌کند. این ماده معدنی در غلظت‌های بالا در غده پروستات یافت می‌شود. اگر بدن با کمبود روی مواجه شود می‌تواند فرد را بیشتر مستعد ابتلا به عفونت‌ها و التهاب پروستات کند.

مطالعات محققان آمریکایی نشان می‌دهد مردانی که روزانه یک مکمل روی بیش از 15 میلی گرم مصرف کنند سرطان پروستات در آن‌ها کاهش می‌یابد.

پروستیکا گلدن لایف

مزایای مصرف قرص پروستیکا


هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH (Benign Prostatic Hyperplasia) چهارمین بیماری شایع در مردان مسن و شایع ترین دلیل مشکلات دستگاه ادراری تحتانی در همین رده سنی می باشد. شیوع آن در مردان مسن تر از 60 سال بیشتر از 50 درصد و در سن 85 سالگی به حدود 90 درصد می رسد.

این بیماری که سبب افزایش در اندازه غده پروستات می شود به علت وجود بیش از حد ماده ای به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) است.

در این بیماری ابتدا قسمت های مرکزی پروستات بزرگ و بزرگی این ناحیه بر روی پیشابراهی که از داخل پروستات عبور می‌کند فشار می‌آورد. گاهی اوقات نیز منجر به بروز علایم و مشکلات ادراری خواهد شد. معمولاً بزرگی خوش خیم پروستات باعث ایجاد اختلال در عملکرد جنسی و گاهی منجر به بروز سرطان پروستات نیز خواهد شد.

علایم بیماری بزرگی خوش خیم پروستات شامل موارد زیر است: جریان ضعیف ادراری، احساس عدم تخلیه کامل مثانه، تأخیر در شروع ادرار، تکرر ادرار، بیدارشدن از خواب در شب جهت ادرار کردن (شب ادراری) و نیاز به زور زدن جهت دفع ادرار.

اگر عفونت ادراری ایجاد شود ممکن است علایمی نظیر حس درد و سوزش در ادرارکردن رخ دهد، ‌این حالت ممکن است منجر به بروز عفونت های مکرر ادراری، عدم تخلیه کامل ادرار و آسیب‌ های تدریجی به مثانه و کلیه‌ ها شود. مصرف قرص پروستیکا به بهبود علائم این بیماری و پیشگیری از آن در آقایان کمک می کند.

توصیه و هشدار در رابطه با مصرف قرص پروستیکا

 1. این فراورده حاوی عصاره گیاه نخل بادبزنی است که ممکن است با داروهای ضد انعقاد خون، داروهای ضد بارداری و داروهای استروژنی تداخل دارویی داشته باشد، می بایست قبل از مصرف این فراورده، با پزشک معالج مشورت گردد.
 2. این فرآورده حاوی عصاره گیاه نخل بادبزنی است که در موارد نادر سبب سرگیجه، سردرد و مشکلات گوارشی می شود.
 3. این محصول مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نمی باشد.
 4. در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
 5. مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

روش نگهداری قرص پروستیکا


دور از دسترس اطفال و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

separator line

بیشتر بخوانید:

علت بزرگی پروستات در آقایان چیست؟

درمان و کاهش علائم پروستات با کپسول تاموسین

پیشگیری از سرطان پروستات با رژیم‌های غذایی خاص

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • www.isna.ir
 • www.asriran.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
محمد گ | ۱ سال پیش
داروی خوبی هست جواب داده مقدار ده سی سی ادرار در مثانه باقی می ماند گه با دو انگشت از پا یین به طرف بالا وپروستات می کشم ادرار بعد از ۲ دقیقه تخلیه می شود دارویی هست کهتخلیه کامل کند تشکر
0
0