دلگرم
امروز: جمعه, ۰۸ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۳ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
اطلاعات کامل دارویی در مورد قرص ضد بارداری لویتود
45
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرص لویتود دارویی متعلق به نسل دوم قرص های جلوگیری از بارداری و حاوی لوونورژسترل و اتینیل استرادیول است


معرفی قرص لویتود


قرص لویتود (Levitude) یک داروی جلوگیری از بارداری ترکیبی است که از یک بخش پروژستینی به نام لوونورژسترل و یک بخش استروژنی به نام اتینیل استرادیول تشکیل شده است. لویتود دارویی متعلق به نسل دوم قرص های جلوگیری از بارداری است و برای اولین بار به صورت تحت لیسانس کمپانی CHEMO اسپانیا در شرکت داروسازی بین المللی آتی فارمد ایران تولید می شود.

موارد مصرف قرص لویتود

لویتود

مکانیسم اثر قرص لویتود

قرص لویتود ترشح گنادوتروپین هیپوفیز را مهار می کند ، جلوی تخمک گذاری را می گیرد. از طرف دیگر با ایجاد تغییراتی در موکوس سرویکس مانع نفوذ اسپرم می شود. همچنین با تاثیر بر اندومتر مانع لانه گزینی جنین می شود.

روش مصرف قرص لویتود


هر بلیستر حاوی ۲۱ قرص زرد رنگ (حاوی هورمون) و ۷ قرص سفید رنگ دارونما (بدون هورمون) می باشد. که دو رنگ قرص متفاوت به ترتیب چیده شده اند. روزانه یک قرص را در صورت نیاز با مقداری آب میل کنید. می توانید دارو را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید. قرص را هر روز در زمان مشخص مصرف کنید جهت پیکان روی بلیستر را دنیال کنید تا بسته تمام شود. برای ۲۱ روز اول، قرص های زرد رنگ روزی یک عدد و برای ۷ روز باقیمانده قرص های سفید رنگ روزی یک عدد مصرف شود و بعد از آن بسته بعدی را آغاز کنید.

موارد منع مصرف لویتود

روش نگهداری قرص لویتود


لویتود باید دور از دید و دسترس کودکان و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد و در بسته بندی اصلی خود دارو یا درون کاور مخصوص آن نگهداری شود.

divider

بیشتر بخوانید:

همه آنچه باید درمورد آمپول پیشگیری از بارداری بدانید

سریع ترین راه پیشگیری از بارداری ناخواسته

بهترین و مناسب ترین روش ها برای جلوگیری از بارداری

ترجمه و گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (45 رای)  
  • منبع
  • daroosell.com
  • atipharmed.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است