مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۰۲ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۲۵ مارس ۲۰۲۳ میلادی
فواید مصرف قرص گلوتاپیور برای افزایش قد 
73
زمان مطالعه: 8 دقیقه
قرص گلوتاپیور با محنویات خود و خصوصا اسید آمینه گلوتامین در افزایش قد تاثیر بسزایی دارد .

معرفی قرص گلوتاپیور


قرص گلوتاپیور (GLUTA PURE) با دارا بودن ترکیبی به نام گلوتامین در ساخت توده عضلانی موثر بوده و با تامین گلوتامین و سایر پروتئین هایی که در طی فعالیت های بدنی از دست می دهید از بدنتان در برابر کمبود انرژی و کاهش حجم عضلات و لاغری جلوگیری می کند . بنابراین علاوه بر مزایای ذکر شده این قرص در افزایش قد نیز تاثیر بسزایی دارد .


فواید قرص گلوتاپیور

  • حفظ حجم عضلات در ورزشکاران
  • کاهش دردهای عضله ای در ورزشکاران حرفه ای
  • بازسازی ماهیچه ها
  • سنتز پروتئین های موثر در افزایش حجم توده عضلانی
  • افزایش ۴-۸ سانتی متر قد در یک دوره مصرف
  • کاملا طبیعی و بدون عارضه

مزایای مصرف قرص گلوتاپیور


برخلاف سایر آمینواسیدها، گلوتامین دارای دو اتم نیتروژن می باشد و به عنوان شاتل نیتروژن شناخته می شود. نیتروژن در بسیاری از بخش های بدن نقش دارد. نیتروژن منجر به ایجاد بافتهای ماهیچه ای جدید گردیده و نقشی اساسی را در بافتهای ماهیچه ای ایفا می کند.


گلوتامین آمینواسیدی است که اساسی ترین وظیفه را در میان آمینواسیدها انجام می دهد و به عنوان مکمل غذایی توسط ورزشکاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.60% آمینواسیدهای موجود در ماهیچه ها و بدن برای تولید گلوتامین 20% تلاش می کنند.


بعد از تمرین، ورزشکاران با کاهش انرژی و درد ماهیچه ای مواجه می شوند. اگر بعد از ورزش نیازهای بدن تامین نشوند، ورز شکار با مشکلاتی روبرو می گردد. این سندرم باعث مصرف انرژی بیشتری می شود زیرا منابع گلوتامین تخلیه شده اند. این سندرم بدن را وادار به تحلیل ماهیچه می سازد. آمینواسید گلوتامین یکی از آمینواسیدهایی است که مانع از این امر می گردد.

تقویت سلول به دلیل جذب نیتروژن، افزایش سنتز پروتئین و تحریک هیدراسیون سلولی. به طور خلاصه می توان گفت که گلوتامین دارای ویژگی های آنابولیک و آنتی کاتابولیک می باشد.


طریقه مصرف قرص گلوتاپیور

یک کپسول بعد از تمرین و یک کپسول در هنگام خواب به همراه 200 میلی لیتر آب میل کنید.

گلوتاپیور

ویتامین ها و مینرال های مفید برای بلند شدن قد


1- کلسیم

کلسیم برای رشد و افزایش تراکم استخوان ها ضروری است چون ماده معدنی اصلی استخوانی می باشد. در دوران کودکی و نوجوانی استخوان ها در حال رشد هستند، حتی پس از توقف رشد، هنوز استخوان سازی ادامه دارد اما باعث رشد طولی استخوان و افزایش قد نمی شود. کلسیم در محصولات لبنی مانند شیر، پنیر، ماست و... تخم مرغ، گیاهان برگ سبز تیره مانند اسفناج، ماهی ساردین، مغزجات یافت می شود. بعضی غذاها مهارکننده جذب کلسیم اند و بر روی رشد اثر منفی دارند. این غذاها شامل نوشیدنی های حاوی کربوهیدارت ها، نمک، چربی، شکر و قهوه می باشند.

2- منیزیم

مصرف آن باعث افزایش تراکم استخوانی می گردد. منیزیم محرک غده تیروئید برای ترشح هورمون کلسیتونین است، این هورمون میزان کلسیم در خون و فعالیت سلول های استخوان ها را تنظیم می کند. با افزایش منیزیم و کلسیم در خون ساخت و رشد طولی استخوان ها افزایش پیدا می کند. رژیم های غذایی حاوی منیزیم و مکمل های حاوی آن باعث افزایش دانسیته استخوانی و تحریک رشد قدی می شود.

3- ویتامین های گروه B+

از بین ویتامین های گروه B ویتامین B1 و B2 در رشد قد و جلوگیری از کوتاهی قد نسبت به بقیه موثرتر هستند.

4- روی

عنصر روی با تاثیر بر ترشح برخی هورمون ها از غدد جنسی و تاثیر مثبت بر غده تیروئید و ترشح کلسیتونین و همچنین با تاثیر بر افزایش تولید ویتامین D و در نتیجه جذب کلسیم در رشد استخوانی و افزایش قد موثر است. از طرفی روی با تاثیر بر فعالیت هورمون سوماتومدین که توسط هورمون رشد ترشح آن تحریک می شود، باعث ایجاد بافت غضروفی و استخوان شده و عامل موثری بر رشد بدن و رشد اسکلت استخوانی است. بنابراین کمبود آن باعث مشکلات حاد از جمله کوتاهی قد خواهدشد.

5- ویتامین D

حداکثر تاثیرگذاری آن بر سلامت استخوان و بافت های همبند موثر بر افزایش قد و جلوگیری از کوتاهی قد در استفاده همزمان با کلسیم است. ویتامین D با افزایش جذب کلسیم و نشست آن در استخوان باعث تحریک رشد اسکلت استخوانی و بلندتر شدن قد می گردد.

6- ویتامین C

یکی از ویتامین های اساسی برای رشد و نیز افزایش قد و رشد اسکلتی ویتامین C است. این ویتامین باعث افزایش ساخت بافت همبند و تاندون ها و سایر اجزای بافت اسکلتی شده و استحکام بیشتر آن را موجب می شود. منبع این ویتامین میوه های تازه از جمله مرکبات، زردآلو، توت فرنگی، انبه، سیب، موز، گوجه فرنگی و سبزیجات می باشد.

7- ویتامین K

این ویتامین به بدن کمک می کند که یک پروتئین استخوان کاملا کاربردی به نام استئوکلسین را بسازد. استئوکلسین با کمک این ویتامین و با اتصال مناسب املاح کلسیم و فسفر در استخوان موجب تقویت و استحکام بافت اسکلتی شده و با افزایش تراکم توده استخوان رشد استخوان ها را موجب می شود.

8- فسفر

ساختار اصلی استخوان ها از کلسیم و فسفر است و قسمت اعظم استخوان ها را فسفات (از مشتقات فسفر است) تشکیل می دهد. فسفر بیشتر در منابع غذایی حاوی پروتئین از قبیل انواع گوشت سفید مانند مرغ و ماهی، تخم مرغ و در لبنیات و برخی از حبوبات یافت می شود که در کنار کلسیم ساختار محکم استخوان ها را شکل می دهد و تعادل مناسب میان دریافت کلسیم و فسفر می تواند باعث رشد قدی مناسب شود.

ویتامین ها

9- سایر املاح و ویتامین ها

بسیاری از املاح و ویتامین ها با تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر ساخت بافت های همبند و ماتریکس استخوانی باعث افزایش نشست کلسیم و سایر املاح دیگر در استخوان شده و فعالیت سلول های سازنده بافت استخوانی را افزایش می دهند که از این رهگذر باعث افزایش رشد طولی استخوان ها و افزایش قد می شوند.

از این املاح می توان روی، مس، منگنز، سلیکون، استرانسیوم، فلوراید را نام برد. حتی املاحی مانند ید (به طور مستقیم تاثیری بر متابولیسم کلسیم نمی گذارد اما برای تولید هورمون های T4،T3 که توسط غده تیروئید ترشح می شوند نیاز است. کم کاری و پرکاری غده تیروئدی هر دو در گردش املاح استخوانی موثر هستند) هم در افزایش قد به طور غیرمستقیم موثر هستند. سایر ویتامین ها و پیش سازهای آنها مانند ویتامین A و بتاکاروتن هم در سلامت استخوان و غضروف ها موثر هستند.

10- درشت مغذی ها

علاوه بر املاح و ویتامینها، درشت مغذی ها هم بر رشد قدی و سلامت بافت های بدن از جمله بافت اسکلتی تاثیر بسزایی دارند. غذاهای حاوی پروتئین از طریق تحریک آزادسازی هورمون رشد در سلامتی و افزایش قد موثرند. البته علاوه بر پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها نیز برای آزادشدن هورمون رشد مورد نیاز می باشند.

پروتئین ها منبع خوبی برای آمینواسیدها هستند که برای تولید هورمون رشد لازم است. غذاهای حاوی پروتئین بالا شامل گوشت کم چربی، مرغ، ماهی، شیر، شیرسویا، پنیر، تخم مرغ، لوبیا سبز، لوبیای سویا، تخمه کدو و هندوانه، بادام، بادام زمینی، حبوبات، جو دوسر می باشند.

استفاده از چربی متعادل در رژیم غذایی به رشد کمک می کند. رژیم های غذایی با چربی بالا باعث کاهش دریافت پروتئین شده و اثر آن را بر آزادسازی هورمون رشد کم می کند و از طرفی اینگونه رژیم ها باعث افزایش دفع کلسیم و املاح از طریق دستگاه گوارش می شود.

11- آرژنین

آرژنین یکی از اسیدآمینه های مهم برای تحریک آزادسازی هورمون رشد در بدن می شود. این اسیدآمینه هم به صورت طبیعی در غذا وجود دارد و هم به صورت صنعتی برای مقاصد مختلف از جمله رشد قدی ساخته شده است (ال- آرژنین). معمولا این اسید آمینه در افراد با رژیم غذایی مناسب و سالم به طور طبیعی تامین می گردد و نیازی به خوردن آن به صورت مکمل نیست. اما در کودکان دچار کوتاهی قد مکمل های آن ممکن است با تحریک بیشتر هورمون رشد باعث رفع این مشکل شوند.

12- هورمون رشد

درمان با آن اغلب بدون عارضه است ولی ممکن است موجب افزایش فشار داخل مغزی، التهاب لوزالمعده، تنگی کانال عصب در مچ دست، کاهش قند خون و کومای دیابتی، عمل تحمل گلوکز و افزایش قند خون و دیابت ملیتوس، عملکرد ناکافی تیروئید، آکرومگالی (رشد بیش از اندازه استخوان ها و بافت همبند که منجر به تغییراتی در چهره مانند بیرون زدگی استخوان فک و پیشانی می شود)، بزرگ شدن قلب و آسیب قلبی (به صورت احتمالی و غیرقابل برگشت)، افزایش فشار خون، ضخیم شدن پوست، رشد غیرطبیعی مو، آسیب کبدی، ناتوانی جنسی در بزرگسالی، آرتریت و التهاب مفاصل شود.

هشدار قرص گلوتاپیور

  • بیش از میزان دوز پیشنهادی روی محصول مصرف نکنید.
  • افرادی که تحت درمان قرار دارند، بیماری خاص دارند یا خانم های باردار استفاده نکنند.
  • در صورت مشاهده هرگونه علائم حساسیت به پزشک مراجعه کنید.
  • بهتر است قبل از مصرف با مربی، پزشک و یا کارشناس تغذیه مشورت کنید.
** هشدار و توجه جدی **این مطلب با توجه به توضیحات سازنده و صرفا جهت اطلاع بازنشر شده و مجله دلگرم هیچگونه مسئولیتی در قبال ادعاهای سازنده و منبع این مقاله ندارد , برای تهیه هر نوع دارویی ( گیاهی یا غیره ) , ابتدا لازم است صحت مجوز سازمان غذا و دارو را در محصول مربوطه بررسی کنید.

divider

بیشتر بخوانید:

9 ترفند ساده برای افزایش قد پس از 18 سالگی

بهترین راه ها برای افزایش قد

هشدار:عوارض مهم استفاده از داروهای تبلیغی افزایش قد!

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (73 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
۱۴ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

yasamin36 | ۳ سال پیش
سلام دوستان به نظر من این قرص رو بگیرید و بعد یکیشوبدید ازمایشگاه ببینید چیز مضر داره یا نه
1
7
فرشاد | ۳ سال پیش
سلام.خیلی از پزشکان میگن استفادش ضرر داره و خیلی دیگه هم میگن خوبه.من امتحانش نکردم تا حالا ولی خیلی هم شدید نیاز دارمخواهشا بفرماید که برای افزایش قدی مثلا پنج تا ده سانتیمتر تا چند مدت باید از این قرص استفاد کنیم؟
0
8
پاسخ ها:
Sanaz | ۲ سال پیش
منم میخوام بگیرم از خیلیا پرسیدم تواینستاگرام بزن #افزایش قد از خیلیام پرسیدم جواب گرفته وقبل ازینکه ۲۵سالت شع بگیر بعدش جواب نمیده
1
1
ریحانه | ۳ سال پیش
کسی تا حالا استفاده کرده؟
1
0
پاسخ ها:
سارا | ۳ سال پیش
همش چرتو پرته بعد از سن رشد هیچ قرصی نمیتونه قدو بلند کنه تنها راهش جراحیه ک من انجام دادم و راضیم
9
9
زرگل | ۳ سال پیش
ایا ***ه یا براپوله
0
0
مجتبی | ۴ سال پیش
درود سلام برای شما
من میخواستم بدونم که نماینده گی گلوتا پیور در افغانستان است یا خیر
4
1
سید آقا | ۴ سال پیش
واقعاً یه فایده داره وهیچ ضرری نداره
0
2
پاسخ ها:
سلام آقا سید واقعا ش | ۳ سال پیش
آیا عوارضی داره یا نه خواهشمندم کمکم کنید
0
1
زهرا | ۱ سال پیش
تاچندسالگی تاثیر داره ؟شمااستفاده کردی چه سنی؟
0
0
سید آقا | ۴ سال پیش
من واقعاًدوست دارم این قرص رو فایده زیاد داره ومن رازی هستم
0
3
پاسخ ها:
سمن | ۴ سال پیش
شما از این قرصا استفاده کردین؟
میشه بگین چند سانت افزایش قد داشتین؟
منم شدیدا مشتاقم که از این قرصا استفاده کنم ولی میگم شاید دروغ باشه و عوارض داشته باشه
میشه راهنمایی کنین
0
1
رها | ۳ سال پیش
ایا واقعا تاثیرداره وگزینه ۱۲ اینطورکه گفته خطرناکه
1
2
زهرا | ۱ سال پیش
چندسالتونه؟؟؟
0
0