دلگرم
امروز: جمعه, ۰۴ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
آشنایی با مزایای مصرف شربت بی بی اسلیپ (Baby Sleep)
35
58.8K
زمان مطالعه: 5 دقیقه
شربت بی بی اسلیپ برای بهبود خواب کودکان، کمک به برطرف نمودن اختلالات خواب وبی قراری کودکان ناشی از اضطراب شبانه تجویز می شود .

موارد مصرف و عوارض شربت بی بی اسلیپ

شربت بی بی اسلیپ برای بهبود خواب کودکان، کمک به برطرف نمودن اختلالات خواب وبی قراری کودکان ناشی از اضطراب شبانه و کاهش رفتارهای استرسی کودکان تجویز می شود .

ویژگیهای شربت بی بی اسلیپ

 • بهبود خواب کودکان
 • رفع اختلالات خواب و بی قراری کودکان
 • کاهش رفتارهای استرسی کودکان

ترکیبات شربت بی بی اسلیپ

 • عصاره آبی گل ساعتی
 • عصاره آبی بابونه
 • فسفر(منوسدیم فسفات)
 • منیزیم (سولفات منیزیم)
 • ویتامین ب 6
 • ویتامین ب 1

بی بی اسلیپ

شرح مزایای ترکیبات بکار رفته در شربت بی بی اسلیپ

گل ساعتی دارای اثرات ضد اضطراب و کنترل بی خوابی است.این گیاه برای درمان درجات مختلف افسردگی ,تحریکات عصبی,بی خوابی و اختلالات گوارشی عصبی مورد استفاده قرار می گیرد.عصاره این گیاه در کناره عصاره گیاه ملیس (بادرنجبویه) که دارای اثرات تایید شده در درمان بی خوابی و رفع اختلالات خواب و همچنین اضطراب است وسبب ایجاد اثر سینرژیسم در بهبود خواب می شود. علاوه بر این گیاه ملیس در رفع اختلالات دستگاه گوارش از جمله نفخ که در کودکان شایع است بسیار مناسب می باشد.

گیاه بابونه نیز دارای اثرات ضد التهابی در رفع اختلالات گوارشی است .با توجه به اینکه نفخ و اسپاسم در نوزادان و کودکان شایع است شربت بی بی اسلیپ در رفع این اختلالات در کنار رفع بی قراری موثر است. بابونه علاوه بر اثرات ضد التهابی ذکر شده اثر خواب آوری داشته که سبب می شود در کنار دو گیاه گل ساعتی و ملیس این اثر تشدید شده وبی بی اسلیپ را به فرآورده ای ایده آل برای بهبودخواب و رفع بی قراری و نا آرامی کودکان و نوزادان تبدیل نماید.

بابونه در سیستم عصبی مرکزی به عنوان خواب آور و ضد صرع و ضد اضطراب عمل می نماید.ممکن است این اثرات بابونه وابسته به گلیکوزید های لوتئولین و آپی ژنین موجود در این گیاه باشد که به عنوان آرام بخش عمل می نماید.آپی ژنین و لوتئولین به عنوان لیگاند رسپتورهای مرکزی بنزودیازپینی عمل می نمایند و این مکانیسم احتمالی می تواند توجیه کننده اثرات ضد اضطراب و خواب آوری این گیاه باشد.

ویتامین های ب1 و ب6 نقش مهمی در حفظ عملکرد طبیعی سیستم عصبی مرکزی دارند.کمبود ویتامین های ب1 و ب6 عوارضی از قبیل بی خوابی,افزایش تحریک پذیری عصبی ,ضعف و احساس خستگی ,بی اشتهایی , و کاهش وزن را در کودک به دنبال دارد.

مشکل بی خوابی کودکان

بررسی و شناخت علائم بی خوابی در کودکان بسیار دشوار است زیرا الگوهای خواب کودکان براساس سن و طبیعت آنهاست. مشکل به خواب رفتن و بیدار شدن در طول خواب دو مشخصه مهم در بی خوابی کودکان و حتی بزرگسالان است. تا دیر وقت بیدار ماندن، ساعتها در خواب غلت زدن، بیدار شدن های ناگهانی و ناتوانی در دوباره به خواب رفتن نیز از علائم بی خوابی است.

علل بی خوابی در کودکان

علت بی خوابی در کودکان بستگی به محیط، سن و میزان نیاز آنها به خواب دارد.

عادت به کم خوابی

نداشتن زمان خواب منظم، تغییر فعالیت های روزانه، تا دیر وقت بیدار ماندن، عوامل باز دارنده خواب مانند سرگرمی ها، انجام تکالیف مدرسه و فعالیت بیش از حد قبل از خواب، استفاده بیش از حد از نوشیدنی های کافیین دار، خوردن شیرینی ها و غذاهای چرب قبل از خواب و یا حتی مشاجره میان خواهر و برادرها از عواملی است که منجر به بی خوابی کودکان و نوجوانان می شود.

عوامل فیزیکی و عاطفی

سرما، گوش درد، دل درد، دندان درد، آلرژی، آسم، اگزما، شب ادراری، خر و پف با صدای بلند و اختلال تنفسی از جمله عوامل فیزیکی هستند که خواب کودک را مختل می کنند. بی خوابی کودکان همچنین ریشه در مسائل عاطفی مانند اضطراب های ناشی از طلاق والدین و ترس های شبانه دارد، افسردگی، استرس و توهم نیز تاثیر مستقیمی در فرایند خواب کودکان دارد.

محیط خواب

اتاق خواب گرم یا سرد، روشن و یا پر سر و صدا باعث بی خوابی کودک می شود. پوشک مرطوب، لباس خواب نامناسب، تخت خواب غیراستاندارد، ملافه زبر و به طور کلی یک محیط نامناسب مانع از به خواب رفتن کودک می شود.

شربت بی بی اسلیپ

نحوه و مقدار مصرف شربت بی بی اسلیپ

در کودکان بالای یکسال: در صورت اختلال در به خواب رفتن و بی قراری در خواب 5 میلی لیتر (یک قاشق مرباخوری) به ازای هر 10 کیلوگرم وزن کودک، قبل از خواب شبانه مصرف شود.


در بچه های نا آرام: 5 میلی لیتر (یک قاشق مرباخوری) به ازای هر 10 کیلوگرم وزن کودک در طول روز و 5 میلی ليتر (یک قاشق مرباخوری) به ازای هر 10 کیلوگرم وزن کودک شب قبل از خواب مصرف شود.

توجه : حداکثر میزان مصرف روزانه، 20 میلی لیتر به ازای هر 10 کيلوگرم وزن کودک می باشد.

هشدار مصرف در رابطه با شربت بی بی اسلیپ

 • در صورت وجود حساسیت به هر یک از اجزای فرآورده و در صورت حساسیت به هریک از گیاهان خانواده آستراسه با احتیاط مصرف شود.
 • مصرف مقادیر بیش از حد بی بی اسلیپ ممکن است اثر ملین داشته باشد.
 • بی بی اسلیپ مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری یا درمان نمی باشد.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو برای کودک قبل از مصرف بی بی اسلیپ با پزشک مشورت نمایید.
 • مصرف شربت بی بی اسلیپ در کودکان زیر سه ماه توصیه نمی شود.

شرایط نگهداری

 • بی بی اسلیپ در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
 • پس از باز شدن به مدت 30 روز در یخچال نگهداری شود.

divider

بیشتر بخوانید:

مزایای شگفت انگیز شربت امگا 3.6 جونیور

۱۰ خوراکی شگفت انگیز برای درمان بی خوابی

نوزادان چقدر خواب نیاز دارند؟

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (35 رای)  
 • منبع
 • www.darukade.com
  توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits
  statcounter