مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۲۸ شعبان ۱۴۴۴ قمری و ۲۱ مارس ۲۰۲۳ میلادی
فواید استفاده از هیدروکسی سیترات در پیشگیری از سنگ کلیه
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
همه چیز در مورد هیدروکسی سیترات:سنگ های کلیه، رسوبات کوچک و دارای مواد معدنی سخت هستند که درون کلیه ها تشکیل می شوند و بیش از ۱۲ درصد مردان و هفت درصد زنان را مبتلا می کند.

همه چیز در مورد هیدروکسی سیترات

سنگ های کلیه، رسوبات کوچک و دارای مواد معدنی سخت هستند که درون کلیه ها تشکیل می شوند و بیش از ۱۲ درصد مردان و هفت درصد زنان را مبتلا می کند.

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با هیدروکسی سیترات بیشتر آشنا شوید.

هیدروکسی سیترات

هیدروکسی سیترات

در مطالعات انسانی هیدروکسی سیترات، این ترکیب روی ۷ انسان آزمایش شد و افراد مورد مطالعه این مکمل را برای ۳ روز مصرف کردند؛ در نهایت محققان دانشگاه هوستون متوجه شدند که ترکیب یاد شده از طریق ادرار دفع می‌شود، قابلیتی که لازمه یک مکمل است تا بتواند به عنوان یک گزینه درمانی عمل کند.

سنگ‌های کلیه، دارای رسوبات کوچک و مواد معدنی سخت هستند که درون کلیه‌ها تشکیل می‌شوند و بیش از ۱۲ درصد مردان و هفت درصد زنان را مبتلا می‌کند. پرفشاری خون، دیابت و چاقی خطر ایجاد سنگ‌های کلیه را افزایش می‌دهد و در حقیقت، موارد گزارش شده در این خصوص رو به افزایش است.

درمان‌های پیشگیرانه سنگ کلیه در عرض ۳ دهه گذشته تغییر نکرده است؛ پزشکان به بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به این سنگ هستند، توصیه می‌کنند که به مقدار زیاد آب بنوشند و از مصرف خوراکی‌های غنی از اگزالات پرهیز کنند. آنها اغلب به مصرف سیترات به شکل پتاسیم سیترات توصیه می‌کنند. این مکمل می‌تواند رشد بلور را کند کند، اما برخی افراد قادر به تحمل عوارض جانبی آن نیستند.سنگ های کلیه، رسوبات کوچک و دارای مواد معدنی سخت هستند که درون کلیه ها تشکیل می شوند و بیش از ۱۲ درصد مردان و هفت درصد زنان را مبتلا می کند.پرفشاری خون، دیابت و چاقی خطر ایجاد سنگ های کلیه را افزایش می دهد و در حقیقت، موارد گزارش شده در این خصوص رو به افزایش است.

درمان های پیشگیرانه سنگ کلیه

هیدروکسی سیترات

در عرض سه دهه گذشته تغییر نکرده است؛ پزشکان به بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به این سنگ هستند، توصیه می کنند که به مقدار زیاد آب بنوشند و از مصرف خوراکی های غنی از اگزالات پرهیز کنند. آنها اغلب به مصرف سیترات (CA)، به شکل پتاسیم سیترات توصیه می کنند. این مکمل می تواند رشد بلور را کند کند، اما برخی افراد قادر به تحمل عوارض جانبی آن نیستند.

محققان می گویند: هیدروکسی سیترات به عنوان یک درمان بالقوه برای پیشگیری از سنگ های کلیه نوید بخش است.محققان این تحقیق را زمینه ساز دستیابی به یک داروی موثر می دانند و در عین حال تاکید دارند که هنوز سوال های زیادی باقی مانده و به مطالعات طولانی مدت و آزمایش های بیشتری روی انسان برای تعیین بی خطر بودن این ترکیب و دوز استفاده آن نیاز است.

به گفته محققان هیدروکسی سیترات به عنوان یک درمان بالقوه برای پیشگیری از سنگ‌های کلیه نوید بخش است. محققان این تحقیق را زمینه ساز دستیابی به یک داروی مؤثر می‌دانند و در عین حال تاکید دارند که هنوز سؤال‌های زیادی باقی مانده و به مطالعات طولانی مدت و آزمایش‌های بیشتری روی انسان برای تعیین بی خطر بودن این ترکیب و دوز استفاده آن نیاز است.

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب هیدروکسی سیترات

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

منبع:شو سلامت

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است