دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چاقی باعث عود سرطان می شود - همچنین در زنانی که شاخص توده بدنی بیش از ۳۰ بوده ا-چاقی-باعث-سرطان

همچنین در زنانی که شاخص توده بدنی بیش از ۳۰ بوده احتمال فوت آنان بر اثر سرطان ۲۱.۵ درصد در حالی که در زنانی با شاخص توده بدنی طبیعی این احتمال ۱۶.۶ درصد بوده است.

نتایج یک مطالعه جدید تایید کرد چاقی احتمال برگشت‌پذیری سرطان را پس از پشت سرگذاشتن یک دوره بهبود،‌ تشدید می‌کند.

طبق بررسی‌های پیشین، چاقی احتمال ابتلا به برخی انواع سرطان‌ها را افزایش می‌دهد اما در این مطالعه آمده است چاق بودن باعث می‌شود سرطان در فرد مبتلا حتی پس از طی یک پروسه درمان مجددا عود کند و یا حتی خطر مرگ را در بیمار افزایش می‌دهد.

در این مطالعه ۸۰ هزار بیمار در آزمایش‌های اولیه سرطان سینه بررسی شدند و شاخص توده بدنی، گیرنده استروژن، وضعیت یائسگی، ‌برگشت‌پذیری سرطان و وضعیت پیش آگهی نسبت به بیماری در آنها ارزیابی شد. همچنین متخصصان طی مدت ۱۰ ساله به مقایسه زنانی پرداختند که شاخص توده بدنیِ آنها بالا یا طبیعی بود.

به گفته متخصصان آمریکایی در زنان جوانی که به سرطان سینه پیش از موعد مبتلا شده بودند، چاقی با وخیم‌تر شدن وضعیت سلامت آنان از جمله افزایش خطر احتمالی مرگ این بیماران مرتبط بوده است. همچنین در زنانی که شاخص توده بدنی بیش از ۳۰ بوده احتمال فوت آنان بر اثر سرطان ۲۱.۵ درصد در حالی که در زنانی با شاخص توده بدنی طبیعی این احتمال ۱۶.۶ درصد بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، به گفته متخصصان در این مطالعه زنانی که به سرطان سینه مبتلا می‌شوند باید پس از تشخیص بیماری وزن خود را کنترل کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • asriran.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است