alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
طراحی لبخند به چند روش و چگونه انجام میشود ؟
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی می باشد که تاثیر بر زیباتر شدن لبخند دارند.

طراحی لبخند چیست ؟

امروزه با پیشرفت های موجود در دندانپزشکی هر فردی با هر مشکل در دندان می تواند اقدام به اصلاح طرح لبخند دندان نماید، که البته برای ماندگاری این ترمیم ها باید مراقبت های بعدی به درستی صورت گیرد.

اصلاح طرح لبخند، طراحی لبخند یا لبخند هالیوودی به نمایش گذاشتن دندان‌ها و لثه‌ها در وضعیت مناسب گفته می‌شود که با جذابیت خاصی روی چهره‌ی فرد کاندید جلوه نمایی می‌کند و او را زیباتر نشان می‌دهد.
این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان انجام می‌شود. این روش‌های زیبایی عبارتند از:

  • لمینیت دندان یا لامینت
  • ونیر یا کامپوزیت ونیر
  • باندینگ دندان
  • کاشت دندان
  • سفید کردن دندان یا بلیچینگ
  • روکش گذاری با روکش های فول و تمام سرامیک دندان‌
  • اصلاح لبخند لثه‌ای و غیره

با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به فرد هدیه می‌شود.

نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندان‌های نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی شود حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می‌توان تغییر مثبت و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

طراحی لبخند

انواع روش های طراحی لبخند

امروزه زیبایی لبخند تنها مربوط به دندان ها نمی باشد، بلکه زیبایی مجموعه لثه و دندان و فرم لب و صورت در مجموع می تواند هارمونی بهتری فراهم نماید.

به عنوان مثال تنظیم خط لثه با جراحی ( جراحی افزایش طول زیبایی تاج ) به عنوان روشی مکمل و کاربردی به منظور بهتر دیده شدن دندان ها و ترکیب بندی صحیح آنها از جمله این روش ها می باشد ، که در جهت بهبود طراحی لبخند برای شما اعمال می شود.

همچنین با تزریق ژل و بوتاکس همزمان که در این مرکز در صورت نیاز در زمان اصلاح طرح لبخند ( طراحی لبخند ) انجام می گیرد، می تواند بهترین نتیجه را در این زمینه در برداشته باشد.

همچنین با ارائه سیستم هیدروکسی آپاتیت که از بافت سلولی دندان طبیعی تشکیل شده است (سلول های بنیادی) به روکش های ساخته شده، ترکیب خارق العاده ای از نظرجلوه و زیبایی می دهد، و طراحی لبخند شما را به طور خارق العاده ای در عین زیبایی بسیار طبیعی نیز عرضه می دارد.

طراحی لبخند هالیوودی

این سیستم طراحی لبخند با تغییر رنگ های بسیار بالا و کاملاً سفید که مخصوص هنرپیشگان هالیوودی می باشد، برای اولین بار در ایران به طور کاملاً اختصاصی در این مرکز انجام می شود و از نظر نوع روش انجام طراحی لبخند دارای انواع متعددی است .

طراحی لبخند توسط سیستم لمینت های بدون تراش

این روش طراحی لبخند با توجه به شرایط خاص مر اجعه کننده و نظر دندانپزشک برای کسانی که امکان انجام این نوع طراحی لبخند را داشته باشند قابل اجرا می باشد.

امروزه نام لومینیرز به عنوان یک برند تجاری و منحصر به فرد مطرح می باشد و انجام این روش به طرق مختلف و با توجه به متریال استفاده شده ممکن است الزاما لومینیرز نامیده نشود و به عنوان ونیر های فوق نازک و کم تراش دندان نیز می توان از آن نام برد که امروزه در جدیدترین متدها به عنوان نام کلی کانتکت لنز از آنها یاد می شود، چراکه کلمه لومینیرز در انحصار کمپانی دنمت امریکا می باشد و با این وجود در این مرکز نیز قابل اجرا هست.

در این سیستم نیز توسط تکنولوژی DSD ( طراحی دیجیتال لبخند ) قبل از شروع درمان تمام موارد بررسی شده و قابل مشاهده می باشد. لازم به ذکر است که این لمینت ها بسیار نازک بوده ودر عین حال حداکثر زیبایی و مقاومت را دارا می باشند.

طراحی لبخند توسط سیستم لمینت

طراحی لبخند توسط لمینت های با تراش های اندک

در این روش طراحی لبخند با کمترین میزان تراش (کمتر از حد مینای دندان) می توان نهایت زیبایی را در طراحی لبخند، در نتیجه زیبایی دندان و صورت مشاهده نمود.

مواد اولیه به کار رفته شامل سرامیک های نانو کریستالی بوده که با داشتن حداکثر زیبایی و مقاومت بالا نهایت رضایت در لبخند را برای شما فراهم می آورد. در این روش نیز قبل از هرگونه عملیات دندانپزشکی نتیجه درمان توسط تکنولوژی DSD (طراحی دیجیتالی لبخند) قابل مشاهده و تغییر می باشد.

سیستم های با تراش لمینت

در مورد طراحی دیجیتالی لبخند کاملاً شبیه سیستم های قبلی می باشد و در مواردی تجویز می شود که ترکیبی از روکش و لمینت مورد نیاز باشد ویا در گذشته از ونیرهای کامپوزیتی استفاده شده باشد،‌ چرا که نیاز به تراشیدن سه چهارم محیط دندان را دارد.

در این روش طراحی لبخند نیز از سرامیک های کریستالی و ترکیبی مشابه عاج دندان استفاده می شود و حداکثر زیبایی را جهت لبخند دلخواه برای شما در بر دارد.

لازم به ذکر است که در این روش طراحی لبخند به علت اینکه میزان تراش دندان در این نوع ونیر زیادتر از دو روش قبلی می باشد ، بنابراین این ونیرها ضخامت بیشتری نسبت به روکش های قبلی دارند.

طراحی لبخند توسط لمینت های کامپوزیتی

این روش طراحی لبخند توسط دندانپزشک در مطب انجام می گیرد و امکان اتمام طراحی لبخند شما در یک جلسه میسر می باشد. در این روش نیز در صورت تقاضا طراحی لبخند و مشاهده درمان پیش از شروع درمان توسط تکنولوژی DSD انجام می شود.

لازم به ذکر است با توجه به این که کلیه مراحل در این روش طراحی لبخند در داخل مطب انجام می شود، در موارد بسیار نادر امکان طراحی لبخند و شکل دادن دندان صد در صد به سلیقه و دلخواه وجود ندارد.

در صورتیکه در روش هایی که قبلاً ذکر شد، کاملاً طبق سلیقه و نظر شما قابل اجرامی باشد. لازم به ذکر است که این روش کامپوزیت ونیر (لامینت) پس از پایان نیاز به چند جلسه پالیش کردن جهت تثبیت رنگ دارد.

انواع روکش های دندانی و طراحی لبخند

ساخت روکش و پروتزهای دندانی با زیبایی حداکثری و کاربردی واقعیت توسط تکنولوژی CAD/CAM با طراحی منحصر به فرد دیجیتالی واستفاده از Zironica به جای فلزهای موجود دندانپزشکی توانسته است از مشکلات رایج روکش های قبلی بکاهد.

در این مرکز کلیه روکش های دندانی و روکش ایمپلنت دندان توسط این تکنولوژی طراحی و ساخته شده و نهایت مقاومت و زیبایی را دربر دارد. همچنین از تعداد جلسات مراجعه جهت امتحان و تست روکش کاسته شده و تنها در یک جلسه پس از قالبگیری قابل تحویل می باشد.

طراحی لبخند

طراحی لبخند توسط روکش های کریستالی

نوعی از روکش های تمام سرامیک می باشد که طول عمر بسیار بالا و زیبایی فوق العاده و کیفیت مطلوب دارند.

همانند روکش های زیرکونیا ظاهری فوق العاده دارند که شباهت بی نظیر با دندان های طبیعی را دارا می باشند. در این نوع روکش ها، بازسازی ظاهر شفاف و ترانسلوسنت مینای طبیعی دندان در عین مقاومت بالا، صد در صد امکان پذیر میباشد.

این روش یک انقلاب در زمینه ساخت و طراحی روکش های دندانی در دندانپزشکی می باشد. این روش طراحی لبخند باید دندان کاملا تراش بخورد.

در مورد دندانهایی که کاملا نامرتب می باشند و یا دارای تغییر رنگهای شدید می باشند و یا تحت درمان ریشه (عصب کشی) قرار گرفته اند مناسب تر می باشد.

طراحی لبخند توسط ارتودنسی دندان

این روش طراحی لبخند در موارد بسیار زیادی قابل استفاده می باشد و تقریبا بهترین روش درمان نیز هست.

چراکه هیچگونه تغییر یا دست کاری در سطوح دندانی ایجاد نمی شود و کاملا مناسب دندان هایی می باشد که کاملا خوشرنگ و زیبا هستند و فقط دچار نامرتبی می باشند که با انجام روش ارتودنسی مرتب می شوند.

البته ایراداتی نیز دارد که از جمله آن درمان طولانی آن و همچنین افزایش احتمال پوسیدگی دندان ها در طول دوره درمان می باشد که البته اشکال پوسیدگی امروزه توسط انجام روش ارتودنسی نامرئی کاملا مرتفع شده است.

اصلاح طراحی لبخند

طراحی لبخند و جراحی لثه

در بسیاری از موارد دندان ها بسیار کوتاه می باشند و بخش لثه ای آنها توسط لثه بیش ار حد پوشیده شده است ، این موارد به لبخند لثه ای یا Gummy Smile معروف می باشند.

در اکثر این موارد امکان طراحی لبخند توسط جراحی لثه در مطب یا توسط لیزر امکان پذیر می باشد و با وجود سادگی درمان و انجام در یک جلسه ، نتیجه ای غیر قابل توصیف در بر دارد.

طراحی لبخند و جراحی فک و صورت

گاهى مشکل زیبایى لبخند مربوط به عقب یا جلوبودن فک است ، در این شرایط نمى توان با روشهایى مثل ارتودنسى یا لامینیت موقعیت دندانها را اصلاح کرد و طرح درمان در این مورد جراحى فک مى باشد که در این روش استخوان فک جابجا مى شود تا در موقعیت ایده ال قرار گیرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits