فواید ماسک‌ های نانویی برای مهار کردن آلودگی هوا

مهار آلودگی هوا با ماسک‌های نانویی امکان پذیر است؟
۱,۳۸۴
۱
۰
یکشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۳۴
با ماسک‌های سوپاپ‌دار نانویی با آلودگی هوا مقابله کنید : دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته نساجی گفت: ماسک‌ها تولیدی نانو الیاف راندمان فیلترازاسیون ۹۹ درصدی دارند .
 مهار آلودگی هوا با ماسک‌های نانویی امکان پذیر است؟

از فواید بی نظیر ماسک‌ های نانویی در زمان آلودگی هوا چه می دانید؟!

بنی مهد، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی، درباره تولید ماسک‌های نانویی اظهار کرد: ما کشوری هستیم که با آلودگی هوا مواجه هستیم و آلودگی کشور ما با آلودگی سایر کشور‌ها کمی متفاوت است.

بنی مهد افزود: تفاوت اصلی آلودگی کشور ما این است که بالای ۸۰ درصد آلودگی هوای شهری ما مخصوصا تهران، کرج و اصفهان که هم اکنون با آن درگیر هستیم ناشی از سوخت ناقص فسیلی است.آلودگی هوای تهران با فیلترازاسیون قابل جلوگیری نیست.

او در ادامه بیان کرد: مشکل اصلی که با این سوخت ایجاد می‌شود تولید ذرات در حد نانومتر و تولید آلاینده‌های بسیار ریز است و وقتی آلاینده‌ها ریز‌تر شوند خطر آن برای بدن بیشتر می‌شود و با ماسک‌های معمولی قابل فیلترازاسیون نیستند.

بنی مهد افزود: به همین دلیل به دنبال تولید ماسک‌های نانو رفتیم، چون به این نتیجه رسیدیم که ماسک‌های معمولی در روز‌های آلوده کارایی ندارند. ماسک‌های معمولی فیلترازاسیونشان روی همان آلاینده‌های بالای ۲ و نیم میکرون است، ولی آلاینده‌های هوای ما زیر ۲.۵ میکرون هستند و به راحتی می‌توانند از فیلترازاسیون ماسک‌های معمولی رد شوند.

این دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته نساجی تصریح کرد: نانو الیاف ماسک‌های تولیدی ما کاری که انجام می‌دهد این است که فیلرازاسیون را روی ۳۰۰ میکرون انجام می‌دهد یعنی قدرت ۱۰۰ برابری ماسک‌های معمولی دارد.

بنی مهد بیان کرد: این ماسک‌ها تولیدی نانو الیاف راندمان فیلترازاسیون ۹۹ درصدی دارند یعنی فیلر ماسک‌های معمولی ۷۰ درصد است و فیلتر ماسک‌های نانو ۹۹ درصد است.

او افزود: این ماسک‌های نانویی از سال ۹۳ وارد بازار شده اند و هم اکنون به تولید انبوه رسیده و در دسترس عموم است و هر کدام از آن‌ها در داروخانه‌ها ۶ هزار تومان است و در اکثر داروخانه‌ها موجود است.

بنی مهد گفت : کمک‌های دانش بنیان به ما رسیده و ستاد نانو هم همیشه همراه ما بوده است و این ماسک‌ها را صادرات هم کرده‌ایم.

همچنین بخوانید:

تاثیر آلودگی هوا بر مغز نوزادان

در آلودگی هوا چه باید کرد؟به همراه تغذیه مناسب در هنگام آلودگی هوا

در روزهای آلودگی هوا چه بخوریم؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم