مجله دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
خواص شگفت انگیز مصرف ژل رویال یا شاه انگبین

شاه انگبین : ۴۰ خاصیت درمانی ژل رویال برای سلامتی

خواص شگفت انگیز مصرف ژل رویال یا شاه انگبین
3
زمان مطالعه: 14 دقیقه
شاه انگبین که نام های دیگر آن ژله رویال، ژله سلطنتی یا ژله شاهانه است، ماده ای است که زنبورهای ماده برای تغذیه ملکه و تغذیه لاروها در 2 تا 3 روز اول دروه لاروی می سازند. لاروها در مابقی دوره لاروی و در روزهای اول پس از تبدیل شدن به زنبور، توسط...

40 فواید بی نظیر ژل رویال یا شاه انگبین

ژل رویال یک ماده غلیظ و به رنگ های زرد لیموی با حالت فیزیکی بسیار نرم و چسبناک و کرم مانند و بدون هیچ زبری و کلوییدی و دارای طعم ترش و اسیدی است در زیر زبان باسرعت بسیار زیادی رقیق شده و جذب رگ ها میشود..

در برخی از کشورها، زنبورداران شاه انگبین را از کندوها استخراج می کنند و با قیمت بسیار بالا در فروشگاه های غذاهای دارویی عرضه می کنند. شاه انگبین یک مایع شیر مانند است که با بریدن حجره های ملکه از شان و خارج کردن لارو و درون آن ها قابل تخلیه و استخراج است و در شرایط مناسب به مدت طولانی قابل نگهداری است.

برای تولید شاه انگبین در حدّ قابل برداشت و عرضه به بازار، روش های خاصی برای ایجاد انبوه حجره های ملکه باید به کار گرفته شود. تولید تجارتی این ماده مستلزم پرورش انبوه ملکه است. معمولاً مقدار تولید این ماده از هر 100 حجره ملکه حدود 28 گرم است و به همین دلیل به قیمت فوق العاده گران عرضه میشود.

ادعا شده است که شاه انگبین درمان هر دردی است. معمولاً آن را به صورت مخلوط با عسل و گاهی بره موم عرضه می کنند. گفته شده است که شاه انگبین مقاومت بدن را در مقابل بیماری ها بالا می ربرد و طول عمر را زیاد می کند!

توجه: آن چه مسلم است، همچون دیگر محصولات زنبور عسل، مثل، عسل، گرده و بره موم، مصرف شاه انگبین برای بدن سودمند است. حال ادعاهای اغراق آمیز در مورد آن صحیح است یا نه، معلوم نیست و تنها چیزی که ما می دانیم این است که بسیار گران است.

البته به نظر مولف، هیچ ماده ای در جهان وجود ندارد که از لحاظ تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن انسان ، از تمام مواد دیگر ارزشمندتر باشد .

تمام غذاهای قابل مصرف توسط انسان و حیوانات از شش گروه مواد غذایی تحت عناوین : آب ، کربوهیدرات ها ، پروتئین ها ، چربی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی ، تشکیل می شوند . برخی از مواد :

مثل ، مواد ضد اکسایش ( آنتی اکسیدان ها ) ، آنتی بیوتیک ها ، هورمون ها ، آنزیم ها ، مواد رادیواکتیو و غیره نیز وجود دارند که جزء شش گروه غذایی فوق محسوب نمی شوند ، ولی ساختمان شیمیایی آن ها به میزان کم و بیش از همان عناصری تشکیل شده است که شش گروه مواد غذایی را تشکیل می دهند .

دسته اخیر به عنوان مواد غذایی مطرح نیستند اما خواص مخصوص به خود ، از جمله ، خواص ، تسریع کنندۀ واکنش های شیمیایی ، تنظیم کننده فرایندهای حیاتی ، ضد اکسایش و غیره را ممکن است دارا باشد .

آنچه باعث می شود که یک غذای خاص بتواند خواصی غیر از خواص غذایی خود را نشان دهد ، وجود مقادیری کم و بیش از مواد غیر غذایی فوق الذکر در آنها است و. عوام بر حسب تجربه می دانند و قبول دارند که یآن گونه غذاها خواصی مخصوص دارند که بیشتر به خواص شفابخش بودن آنها توجه دارند ، اما نمی دانند که چرا این گونه غذاها دارای چنان اثراتی هستند .

به حر حال بر حسب تجربه ، در مواردی خاصی از بیماری ها و ناخوشی ها ، از غذاهای خاص استفاده می کنند . مثلا سیر ، پیاز ، شلغم ، عسل و بسیاری از گیاهان داروییرا دارای خاصیت شفابخشی برای برخی از بیماری ها می پندارند . همچنان که دود اسپند را وسیله ای برای جلوگیری از « چشم و نظر بد » می شناسند

حال آنکه دود اسپند هیچ گونه خاصیت ضد چشم و نظر ندارد و فقط هوای اتاق را ضد عفونی می کند و شخصی ه به سرماخوردگی ساده مبتلا شده است ، با استنشاق دود اسپند ، آن دود وارد ریه ها و در نتیجه خون وی می شود و احتمالاً ویروس های سرماخوردگی یا عوامل عفونت زای یک ناخوشی دیگر در اثر مواد ضد عفونی کننده موجود در دود مذکور از بین می رود آی ضعیف می شود و لذا شخص ممکن است پس از استنشاق دود اسپند ، احساس بهبودی یا بهتر شدن کند .

شاه انگبین

همچنین در سیر آنتی بیوتیک خاصی وجود دارد که روی بهبود برخی از بیماری های جزئی موثر است و این تأثیر معجزه آسا بودن سیر در درمان بیماری ها نبوده و علت اثر بخشی احتمالی آن ، فقط وفقط همان آنتی بیوتیکی است که در آن وجود دارد .

اما باید توجه داشت که آنتی بیوتیک یآ سایر مواد تسکین دهندۀ دردها آی شفابخش برخی از بیماری های معمولی که در سیر یا غذاهای دیگر وجود دارد ، هیچ مزیت خاصی نسبت به آنتی بیوتیک ها یا سایر داروهای مورد تجویز توسط پزشک ندارد .

سایر غذاها ، میوه ها ، سبزی ، عسل و گرده ، موم ، بره موم ، شاه انگبین و تمامی گیاهان دارویی یآ فراورده های دارویی حیوانات نیز از این قاعده استثناء نبوده و تماماً ممکن است علاوه بر داشتن مقادیر کم و بیش از شش گروه مواد غذایی مذکور ، حاوی یک یا چند ماده دارویی هم باشند .

لذا ضمن این که خاصیت دارویی غذاهای دارویی قابل انکار نیست، باید توجه داشت که اگر فلان ماده غذایی یا غذا دااری اثر التیام دهنده درد یا بیماری است، این اثر به خاطر وجود یک یا چند ماده دارویی در آن است که نظیر آن مواد دارویی، امروزه به صورت قرص، کپسول، آمپول، ضماد و غیره در داروخانه ها فراوان است.

اما در مقایسه، باید اذعان داشت که مبارزه با یک بیماری عارض شده، از تشخیص توسط طبیب شروع می شود و طبیب پس از تشخیص نوع بیماری، داروی خاص همان بیماری را به مقدار مناسب و با دستور مصرف صحیح تجویر می کند.

اجزای تشکیل دهده شاه انگبین طبیعی

۱- آب

۲- کربوهیدرات و قندها

۳ – پروتین نوع کلاژن

۴ – اسید آمینه های بسار ضروری که ۸ نوع آن در ژل رویال حضور دارد

۵- پروتئین های که قسمت عمده آن آلبومین و گلبولین است

۶ – اسید های چرب غیر اشباع مانند :

الف )- اسید هیدروکسی

ب)- دکانویک اسید یا اسید لیبولیک :فقط درطبیعت و بیشترین مقدارش در ژل رویال دیده می شود و خواص خارق العاده و معجزه اسای را برای سلامتی در خود دارد.

۷- استیل کولین یا همان ویتامین B5

۸ – مواد معدنی مانند پتاسیم ، آهن، کلسیم. سیلیسیوم، فسفر

۹ – کلیه ویتامین ها

ژل رویال

برای درمان موارد زیر از شاه انگبین استفاده می شود :

 1. درمان سرطان
 2. درمان یائسگی
 3. درمان ناتوانی جنسی وکمک به باروری و تقویت نطفه
 4. درمان خستگی مفرط
 5. درمان عدم فعالیت غدد درون ریز
 6. درمان انسداد شریان ها
 7. درمان افسردگی
 8. درمان رماتیسم
 9. جلوگیری از پیری زود رس
 10. درمان دیابت
 11. درمان کلسترول بالا
 12. درمان فشار خون
 13. درمان اسم
 14. کنترل وزن
 15. بهببود استخوان ضعیف و شکسته
 16. درمان کمبود رشد
 17. درمان عفونت مثانه
 18. درمان تورم و التهاب هر عضو
 19. درمان مشکلات کبدی و تنظیم عملکرد ان
 20. درمان سرطان و انواع ان
 21. درمان انواع ارتریت
 22. درمان کم حافظگی
 23. درمان سو تغذیه
 24. درمان خستگی روحی
 25. درمان خستگی یا ضعف چشمها
 26. جوانسازی کلیه اعضای بدن و تقویت ان ها
 27. بهبود زخم های خارجی و داخلی بدن
 28. درمان کک ومک و چروک های صورت
 29. تحریک سیستم دفاعی بدن
 30. بهبود تعادل هورمونی و کنترل عملکرد غدد درون ریز بدن انسان
 31. مبارزه با عفونت ها ویروسی
 32. درمان بی خوابی
 33. درمان طاسی
 34. درمان اختلالات پوستی
 35. افزایش شیر مادران شیرده
 36. درمان سریع اسیب ها و زخم ها عمیق و بزرگ
 37. درمان افسردگی پس از زایمان
 38. باعث رشد بهتر سیستم عصبی و اندام های حیاتی و حرکتی جنین از سه ماهه ی سوم بارداری به بعد
 39. تقویت سریع بدن در برابر شیمی درمانی
 40. افزایش تعداد اسپرم و تستوسترون اندام های جنسی
 41. تقویت رحم و پذیرش بهتر و بیشتر اسپرم
 42. کمک به سلامت مغز انسان در برابر سموم و اسیب دیدگی و بینهایت بیماری دیگر با ژل رویال قابل درمان است فقط کافیه طبیعت را باور کرد.

شاه انگبین

فواید ژل رویال جهت درمان باروری :

دادن ژل رویال به موش های صحرای نر وماده در یک ازمایش : بعد از مدتی مشاهده کردند که سایز بیضه ها و میزان اسپرم هایشان بیستر شده است و در موش های ماده میزان پذیرش اسپرم ان ها و تعداد نوزاد بیشتری به دنیا می اوردند واین ازمایش در روی انسان ها انجام شده و نتایج خوبی به دست اورده اند و مصرف کنندگان منظم تغییراتی مثبتی در سیسم تناسلی خود گزارش کرده اند .

و طی یک تحقیق گسترده در امریکا روی مردان و زنانی که مشکلات ناباروری داشته اند انجام شده بعد از مدتی افزایش قدرت تلقیح در زنان و در مردان نیز افزایش تعداد و کیفیت بهتر اسپرم گزارش شده و در نهایت منجر به بچه دار شدن در طیف وسیعی از ان ها منجر شد.

همچنین بخوانید:

ژل رویال : ۲۰ خاصیت بی نظیر ژل رویال

درمان نازایی با ژل رویال+فواید بی نظیر این ژل

فواید مصرف پودر ژل رویال

فواید شاه انگبین جهت رفع الزایمر و جلوگیری از وقوع آن :

استیل کولین که یک انتقال دهنده عصبی مهم در بدن است و در قسمت از مغز به نام هیپو کامپ وجود دارد که وظیفه این قسمت تشکیل خاطرات است و استیل کولین سوخت ان می باشد و به دلیل تنبلی یا نابودی قسمت های تولید کننده استیل کولین در بدن بیماری الزایمر یا همان اختلالات حافظه به وجود می اید.

هراندازه بدن میزان استیل کولین کمتری تولید کند به همان تناسب روند زوال عقل و نابودی حافظه افزایش می یابد.با مصرف ژل رویال هم سلول های تولیدکننده استیل کولین بازسازی می شوند و هم استیل کولین به غده هیپوکامپ میرسد و باعث عمکرد طبیعی ان می شود و ازایمر را رفع و حافظه را تقویت می کند

اثرات کلاژن موجود در ژل رویال :

کلاژن های یکی از مهمتریتن پروتین های بدن هستند که در ساخت تمامی اعضای بدن چه اندام های حرکتی نظیر تاندوم ها و رابط ها مفصل ها و حرکات انقباضی و انبساطی ماهیچه ها و چه اندام ها حیاتی کبد و کلیه و عملکرد ماهیچه های قلب و رودها و همچین اندام های چون مو و ناخن و خاصیت ارتجاعی و صافی پوست تمام بدن به خصوص صورت نقش بسیار پر رنگی را ایفا میکند و مهمترین پروتین بدن کلاژن است تقریبا ۳۰درصد پروتین بدن را تشکیل می دهد.

به گونه ای ۳/۲ پوست انسان از همین کلاژن درست شده و حتی ۸۰درصد ساختار رباط کلاژن استو در کل نقش ملات سیمان در سراپا نگه داشتن ساختمان ۱۰۰ طبقه را در بدن ما ایفا می کند و این امر بسیار حیاتی و قابل توجه است.

هیچ ماده غذایی در جهان کلاژن ندارد جز ژل رویال این یکی از اعجاب ژل رویال هست فقط در طبیعت موادی غذای نظیر سیر و سویا و توت فرنگی و لیمو و نارنگی و… به دلیل داشتن ویتامین سی وجود دارند که پیشنیاز کلاژن ساز در بدن می باشند و( دارنده کلاژن نیستند) ان هم به مقدار بسیار کم با افزایش سن میزان این ماده غذایی به مرور خیلی کمتر خواهد شد.

به ویژه افراد بالای ۴۰ سال و در خانم ها افت بیشتری در سطح کلاژن دیده می شود و حتما باید مواد غذایی کلاژن ساز بیشتری مصرف کنند و یا ژل رویال در زندگی ان ها باید حضور داشته باشد.

فواید شاه انگبین جهت درمان فشار خون بالا :

معمولا فشار خون بالا ناشی عدم عملکرد درست کلیه و ان هم به دلیل عدم تنظیم میزان سدیم و پتاسیم در خون که وظیفه بزرگی و کوچک شدن رگ ها را بر عهده دارند رخ می دهد

هورمن استیل کولین که در بالا به ان اشاره شد کاربرد دیگری که دارد این است که باعث گشادی رگ ها می شود و در نتیجه باعث کاهش فشار خون و در نتیجه تاثیر ان بر کلیه ودیگر عوامل موثر این مشکل را درمان میکند

اخطار : افرادی که افت فشار خون دارند از مصرف ژل رویال به شدت خودداری کنند.

شاه انگبین

فواید ژل رویال جهت درمان سرطان :

اکثر بیماران سرطانی بعد ازمدتی دارای ضعف عمومی بدن بخصوص بعد از شیمی درمانی هستند و به گونه که قادر به انجام کارهای شخص خود نخواهند بود و به دلیل کم خوری و بی اشتهایی میزان انتی اکسیدان بسیارکمی را دریافت و درنتیجه روند به سمت عمیق تر شدن بیماری پیش میرود لذا برای رفع این اتفاق حتما باید ژل رویال و بره موم و گرده گل را باهم مصرف کرد.

تا نقش بازسازی اعضای نابود شده توسط سرطان و عقب نشینی سرطان با انتی کسیدان بسیار قوی بره موم و ژل رویال و انرژی گرفتن اعضای بدن با گرده گل به دلیل ویتامین و پروتین بسیار زیاد موجود در گرده گل و در نتیجه شاهد درمان کامل بیمار خواهیم شد.

درمان زخم معده با شاه انگبین :

معمولا زخم معده یا اثنی عشر به دو دلیل ایجاد می شود ؟

۱- مصرف دارو های مسکن نظیر استامینوفن و ایبروفن و ژلوفن و……

در این مورد این دارو ها یک ماده چرب که وظیفه جدا کردن اسید معده از دیواره گوشتی معده را دارد را از بین برده در نتیجه اسید با دیواره معده تماس پیدا کرده و شروع به تجزیه ان می کند و کم کم باعث ایجاد سوزش در نیجه ایجاد زخم می شود

۲- یک نوع باکتری به نام هلیکوباکترپیلوری از طریق اب و اشامیدنی ها و یا خوردنی ها به داخل معده وارد شده باعث از بین رفتن چربی محافظ و ضربه زدن به دیواره معده و در نهایت منجر به التهاب می شود.

از انجا که ژل رویال یکماده غنی از تمام جهات می باشد و کابرد اصلی ان جوان کننده اندام ها اسیب دیده است با مصرف مداوم به مرور زمان میزان ترشح چربی محافظ برای سرپوش گذاشتن بر زخم بیشتر شده و هم زمان با ان با تقویت سیستم ایمنی بدن با این باکتری ها مبارزه کرده و با بازسازی محل اسیب دیده . زخم معده را درمان کرده و معده به حالت طبیعی خود باز میگردد

از انجا که معده یک محیط مرطوب هست و بهبود زخم عملا غیر ممکن و یا بسیار زمان بر و سخت است اما ژل رویال با تحریک متابولیسم بدن به درمان زخم می پردازد و این نتیجه خیلی عالیست و هیچ عوارضی هم ندارد و این از مزایا طب طبیعی نسبت به طب دارو های شیمیایی است.

ژل رویال

فواید ژل رویال جهت درمان انواع دیابت:

در دنیا دو نوع دیابت وجود دارد :

دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۱ : در این نوع دیابت سیستم ایمنی بدن انسان به جزایر لانگرهانس موجود در پانکراس یا همان لوزالمعده حمله کرده و ان ها را از کار می اندازد.

این جزایر لانگرهانس دارای وظیفه تولید انسولین برای بدن و درنتیجه کاهش قند خون در بدن است.

از انجا که این لانگرهانس ها از بین رفتن وانسولینی در بدن وجود ندارد پس باید به صورت تزریقی به بدن انسولین داد تا بدن به فعالیت عادی خود برگردد و فرد زندگی معمولی اش را ادامه دهد این نوع دیابت فقط در افراد زیر ۲۵ سال رخ می دهد

دیابت نوع ۲ : در این نوع دیابت جزایر لانگرهانس از کار نیافتاده اند و انسولین نیز تولید می کنند و بیشتر از حد طبیعی تولید می کنند و عمکرد لازم را هم دارند امابه دلیل از کار افتادن تعدادی از گیرنده های انسولین یا همان ورودی های سلول که در اطراف سلول ها وجود دارند به گونه ای که قند همراه با انسولین در ورودی سلول منتظر ورود به داخل سلول خواهند ماند

که این تاخیر و تجمع زیاد قند و انسولین باعث افزایش قند خون میشود و درنهایت منجر به دیابت می شوداین نوع دیابت در افرد میانسال بالای ۴۰ سال بیشتر رخ می دهد و عامل ایجاد کننده اند.

وظیفه انسولین در بدن : حمل قند خون که گلوکز می باشد و تحویل ان به سلول های بدن برسانن.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است