دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ اوت ۲۰۲۲ میلادی
آیا میدانید با رژیم های غیر اصولی نازایی در انتظار شماست؟
2
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گرفتن رژیم های اشتباه و غیر اصولی باعث نازایی در زنان میشود و دانشمندان با تحقیق دریافته اند نازایی با رژیم های اشتباه ممکن است اتفاق بیافتد.

نازایی با رژیم

نازایی با رژیم

کارشناسان بهداشتی انگلیس هشدار دادند:

رژیم گرفتن‌های افراطی و اختلالات تغذیه‌ای می‌تواند موجب نازایی زنان در سنین جوانی شود.

این کارشناسان می گویند یکی از معمول‌ترین علائم هشداردهنده تاثیرگذاری مشکلات تغذیه‌ای روی باروری زنان این است که دوره‌های عادت ماهانه در آنها متوقف می‌شود.

دکتر ماری ورن، معاون رئیس پزشکی کلینیک باروری لیستر در لندن در این باره گفت:

نازایی با رژیم

منطقه هیپوتالاموس در مغز آزاد شدن هورمون‌هایی را از غده هیپوفیز در کنترل دارد که نقش این هورمون‌ها تنظیم فعالیت دوره‌های ماهانه و توان تولیدمثلی در زنان است.وقتی زنی وزن زیادی از دست بدهد، این مکانیسم در مغز وی متوقف می‌شود.

بدن زنان به آهن نیاز دارد و با کاهش شدید وزن ذخیره املاح بدن آنها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند که در نتیجه تاثیر نامطلوبی روی قدرت بارور شدن در آنها برجای می‌گذارد.به گزارش روزنامه دیلی میل، این کارشناسان می‌گویند نه تنها کاهش شدید وزن بلکه هر نوع اختلال تغذیه‌ای می‌تواند چنین عوارض نامطلوبی به دنبال داشته باشد و در نهایت زنان را از نعمت بچه‌دار شدن محروم کنداین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • tici.info
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است