دلگرم
امروز: جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۶ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۱ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
همه چیز درمورد گروه خونی A-
275
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گروه خونی A- خیلی شایع نیست. در ادامه میخوانید که گروه خونی آ منفی به چه گروه های خونی دیگری میتواند خون اهدا کند و از چه گروه هایی خون دریافت کند. همچنین در رابطه ورزش های مناسب گروه خونی A منفی و رژیم غذایی مخصوص گروه خونی A- نیز توضیحاتی داده...

مجله دلگرم | در این مقاله هرآنچه که باید درباره گروه خونی آ منفی بدانید را به شما خواهیم گفت. در ادامه جمعیت افراد دارای این گروه خونی، ورزش ها و رژیم غذایی مناسب گروه خونی A- و همچنین اینکه به چه کسانی میتوانند خون اهدا کنند و از چه کسانی خون دریافت کنند و همینطور خصوصیات شخصیتی افراد دارای این گروه خونی صحبت خواهیم کرد.

گروه خونی A- ، گروه خونی A منفی ، گروه خونی آ منفی

حقایقی جالب درباره گروه خونی A منفی

آمار جمعیت

برعکس گروه خونی A+ ، گروه خونی A- خیلی شایع نیست و افرادی که این گروه خونی را دارند تنها 6.3 جمعیت را تشکیل میدهند.

اهدا خون A-

افراد دارای گروه خونی A منفی میتوانند به کسانی گروه خونی AB+ ، AB- ، A+ و A- دارند، خون اهدا کنند.

انتقال خون A-

افرادی که گروه خونی آ منفی دارند میتوانند از گروه های خونی A- و O- ، خون دریافت کنند.

ورزش مناسب افراد دارای گروه خونی A- چیست؟

ورزش های سنگین میتواند برای کسانی که دارای این گروه خونی هستند استرس زا باشد و موجب خستگی شدید و گرفتگی عضلات بشود. اگر دارای گروه خونی A منفی هستید باید بیشتر ورزش های سبک و آرامش دهنده که از مفاصل محافظت میکنند انجام دهید. ورزش هایی همچون پیلاتس، یوگا، تای چی و تمرینات ایزومتریک.

رژیم غذایی مناسب گروه خونی A منفی

رژیم غذایی بدون گوشت که بیشتر حاوی میوه ها و سبزیجات، حبوبات و غلات کامل باشد. ایده آل است که افراد دارای گروه خونی A منفی ماهی هم زیاد مصرف کنند چراکه سیستم ایمنی بدن این گروه بسیار حساس است.

افرادی که گروه خونی A دارند (A+ و A-) دارای چه شخصیتی هستند؟

کسانی که گروه خونی A دارند معمولا افرادی بسیار احساساتی و حساس هستند اما در عین حال بسیار باهوش و تکامل گرا نیز میباشند. این افراد بخوبی با دیگران کنار میایند و پیدا کردن دوستان زیاد را یک ضرورت میدانند. کسانی گروه خونی آ دارند در برخی مواقع ممکن است که کمی خجالتی و یا درون گرا نیز باشند. عملکرد این افراد در بحران ها بسیار خوب است و در شرایط سخت آرامش خود را حفظ میکنند.

آن هایی که گروه خونی A دارند بسیار مسئولیت پذیر بوده و تشنه موفقیت هستند. این گروه بسیار خلاق هستند و این امر را در زندگی آن ها و روشی که برای حل مشکلات اتخاذ میکنند میتواند مشاهده کرد.

چه بیماری هایی افراد دارای گروه خونی آ منفی را بیشتر تهدید میکند؟

محققان اثبات کرده اند که سرطان معده، بیماری های قلبی، سرطان پانکراس، و استرس افرادی که گروه خونی A منفی دارند را بیشتر تهدید میکند.

گروه خونی A- ، گروه خونی A منفی ، گروه خونی آ منفی

در همین زمینه بخوانید:

همه چیز در مورد گروه خونی +O

همه چیز درباره گروه خونی O منفی

همه چیز درباره گروه خونی AB+

همه چیز درباره گروه خونی AB منفی

همه چیز درباره گروه خونی A+

همه چیز درباره گروه خونی B-

همه چیز درباره گروه خونی B+


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (275 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Mahnam | ۱ سال پیش
عجب گروه خونی کم یابی
3
27
غنی معصومی | ۲ سال پیش
سپاس از تعابیر دقیق شما (مجله یا خبررسان دلگرم) اطلاعات دقیقی منعکس فرمودید درخصوص گروه خونی آ منفی .
2
16

hits