دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۹ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
ضرورت استفاده از گیاهان دارویی برای سلامتی بدن
5
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ضرورت استفاده از گیاهان دارویی : با توجه به رشد و توسعه صنعت داروهای شیمیایی و بیولوژیک، مصرف و شناخت داروهایی گیاهی در بین مردم روز به روز کمرنگ تر شد. اما با توجه به عوارض ناشی از مصرف داروهای شیمیایی اخیرا سرانه مصرف گیاهان دارویی رو به افزایش...

با توجه به رشد و توسعه صنعت داروهای شیمیایی و بیولوژیک، مصرف و شناخت داروهای گیاهی در بین مردم روز به روز کمرنگ تر شد. اما با توجه به عوارض ناشی از مصرف داروهای شیمیایی اخیرا سرانه مصرف گیاهان دارویی رو به افزایش است.

عوارض مصرف گیاهان دارویی به نسبت داروهای شیمیایی به شدت پایین تر بوده و همین امر سبب شده اخیرا در سراسر جهان توجه ویژه ای به گیاهان دارویی شود.

divider

آیا شما شناخت کافی از گیاهان دارویی دارید؟

آیا اطلاعات کافی از خواص و مضرات گیاهان دارویی برای بیماری های خود دارید؟

آیا میزان و نوع مصرف گیاهان دارویی را میدانید؟

برای استفاده از گیاهان دارویی باید اطلاعات کافی از خواص آن، میزان مصرف، نوع مصرف، شرایط نگهداری و... داشته باشید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که در حال حاضر 10 درصد داروهای مصرفی در جهان را داروهای گیاهی شامل می شوند و این رقم روز به روز در حال افزایش است و دلیل این امر نیز عدم عوارض جانبی گیاهان دارویی و کم هزینه تر بودن آنها است.

در کشور ما نیز گرایش افراد جامعه به مصرف گیاهان دارویی و عدم مصرف داروهای شیمیایی و کارخانه ای روز به روز در حال افزایش است.

درصدی از گیاهان دارویی فوق العاده ارزشمند در مناطق آب و هوایی مختلف در صحراها و مناطق کوهستانی و... یافت می شود و نیازی به صرف هزینه برای تهیه این گیاهان نیست.

اما شما چه زمانی می توانید گیاهان مختلف را شناخته و با هدف معین از آنها استفاده کنید؟

برای این منظور باید به منابع گیاهان دارویی دسترسی داشته باشید تا بتوانید خواص و مضرات هر گیاه را شناخته و به نسبت مشکل جسمی گیاه مورد نظر را برای مصرف انتخاب کنید.

گونه های گیاهی بسیار متنوع هستند و شما فقط درصد بسیار کمی از گیاهان را میشناسید و طبیعتا با خواص بینظیر بسیاری از آنها آشنایی ندارید. خواصی که میتوانند شما را از شر داروهای شیمیایی و عوارض ناشی از مصرف آنها در امان بدارد.

با توجه به گسترش روزافزون دنیای دیجیتال شما میتوانید اطلاعات مد نظر خود را پیرامون خواص گیاهان دارویی از سایت هایی با مضمون عطاری آنلاین بدست آورید.

شما می توانید با مصرف فرآورده های گیاهی از قبیل: عرقیات ، دمنوش ، روغن و... اثرات شفابخشی برای بدن خود به ارمغان بیاورید و خود را از شر مصرف داروهای شیمیایی و عوارض جانبی استفاده از این داروها خلاص کنید.

برگرفته از وبسایت عطاریار

attaryar.com

اینستاگرام: attar_yarاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (5 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits