دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
گردو و باروری در مردان
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این ماده ی غذایی مفید سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد. پس اگر قصد پدر شدن دارید حتما گردو میل کنید

نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد مردهایی که می خواهند پدر شوند باید گردوی بیشتری مصرف کنند.

محققان آمریکایی پژوهشی را روی 117 مرد سالم بین 21 تا 35 سال انجام دادند و در آغاز و پایان این پژوهش نمونه هایی از اسپرم شرکت کننده ها را مورد بررسی قرار دادند.

نیمی از شرکت کننده ها روزانه یک مشت معادل 70 گرم گردو به برنامه ی غذایی معمول خود اضافه کردند. بعد از 12 هفته محققان مشاهده کردند که میزان و کیفیت اسپرم مصرف کننده های گردو بالا رفته است در حالی که در بقیه ی شرکت کننده ها تغییری صورت نگرفته است.

علاوه بر این، بررسی ها نشان داد افرادی که اسپرماتوزوئید تنبلی داشتند بعد از مصرف گردو تغییر چشمگیری در کیفیت آن ایجاد کرده اند.

گردو و باروری در مردان

به گفته ی دکتر آلان پاسی استاد نورولوژی دانشگاه شفیلد، روز به روز مۆلفه های بیشتر ثابت می کند که نوع تغذیه ی مردها تأثیر زیادی روی کمیت و کیفیت اسپرم های تولید شده ی آن ها دارد.

این ماده ی غذایی مفید سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد. پس اگر قصد پدر شدن دارید حتما گردو میل کنید آمار جهانی نشان می دهد که از هر شش زوج یک زوج با مشکل ناباروری روبه رو هستند و 40 درصد مشکل از طرف مردها می باشد.

پیش از این نیز محققان ثابت کرده بودند که مصرف گردو روی باروری مردها معجزه می کند. این ماده ی غذایی مفید سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می باشد که کیفیت اسپرم را بهبود می بخشد.

پس اگر قصد پدر شدن دارید حتما گردو میل کنید.

منبع: worldfoodاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits