alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نشانه‌های ضعف قلب در طب سنتی - یک دستیار دکتری تخصصی طب سنتی، نشانه‌های ضعف قلب ر-نشانه-سنتی

یک دستیار دکتری تخصصی طب سنتی، نشانه‌های ضعف قلب را تشریح کرد.

از دیدگاه حکیمان، هر یک از اعضای بدن از مزاج ویژه ای برخوردار است، این مزاجِ عضوی بهترین وضعیت را برای عملکرد صحیح آن عضو در بدن فراهم می‌کند.

مزاج قلب در حالت طبیعی گرم و خشک دانسته شده است و البته مثل سایر اعضاء این گرمی و خشکی در قیاس با پوست (به طور خاص پوست سر انگشتان) بیان می‌شود.

کاهش شدید گرمی قلب نشانه‌هایی را در بدن پدید می‌آورد که بخشی از آنها را خودِ بیمار می‌تواند شناسایی کند؛ علائم متعدد دیگری نیز (به ویژه در نبض و تنفس) پدید می‌آیند که طبیب باید آنها را در معاینه تشخیص دهد.

مجید انوشیروانی دستیار دکتری تخصصی طب سنتی ایران در سایت مرجع طب سنتی ایران عنوان کرده است که نشانه‌های زیر بخشی از نشانه‌هایی هستند که هر فرد می‌تواند آنها را به طور شخصی در خود جست‌وجو کند. فردی که از این نشانه‌ها رنج می‌برد باید برای معاینات تکمیلی و تشخیص‌های افتراقی به طبیب آگاه در مکتب طب سنتی ایران مراجعه کند:

نشانه‌های ضعف قلب

1. کاهش نشاط و سرزندگی

2. ضعف عمومی و کسالت

3. سردی انگشتان دست‌ها و پاها حتی در هوای گرم

4. کم فروغ شدن چشم‌ها

5. کاهش شادابی چهره

6. پُرخوابی، تمایل زیاد به خوابیدن، یا خواب آلودگی و چُرت زدن روزانه

6. احساس ترس و دلهره

7. احساس دلسوزی و ترحّم زیاد

8. محافظه کاری و احتیاط زیاد

نکته اینجاست که بسیاری از موارد «افسردگی» را می‌توان با این دیدگاه ارزیابی کرد و با رویکردهای دارویی و غیردارویی به درمان آن پرداخت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • doctoreman.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits