دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عوامل زيادي در تقويت حافظه موثر است طب سنتي يکي از اين عوامل را شناسايي مزاج افراد بيان مي‌کند. علي شهيدي زندي متخصص طب سنتي گفت: يکي از عوامي که در

عوامل زيادي در تقويت حافظه موثر است طب سنتي يکي از اين عوامل را شناسايي مزاج افراد بيان مي‌کند. علي شهيدي زندي متخصص طب سنتي گفت: يکي از عوامي که در

عوامل زيادي در تقويت حافظه موثر است طب سنتي يکي از اين عوامل را شناسايي مزاج افراد بيان مي‌کند.

علي شهيدي زندي متخصص طب سنتي گفت: يکي از عوامي که در مصرف داروهاي طب سنتي را حائز اهميت کرده تشخيص مزاج فرد و طبع گرمي و سردي او است که با توجه به آن مي‌توان داروي مورد نياز را تجويز کرد.


وي با اشاره به مصرف اثر بخشي اين داروها افزود: مصرف مويز، کندر و عسل تاثير بسيار مهمي در تقويت حافظه دارد.


زندي ادامه داد: طبق پژوهشي که دانشگاه علوم پزشکي در بزرگسالان انجام داد متوجه شد مصرف کندر در دهه 7 زندگي يعني سن 70-60 سال تاثير بسزايي در بهبود حافظه و عملکرد مغز دارد.


وي خاطر نشان کرد: مصرف داروهاي گياهي از گذشته رايج بوده به طوريکه هر گاه افراد دچار بيماري مي‌شدند به سراغ داروهاي گياهي مي رفتند در حال حاضر نيز همچنان دارو هاي گياهي مصارف خود را دارند اما مي‌بايست طبع افراد براي تجويز اين داروها در نظر گرفته شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (6 رای)  
  • منبع
  • doctoreman.ir
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است