مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۲ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۴ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
تفاوت های تزریق چربی و تزریق ژل چیست؟

فرق تزریق چربی با تزریق ژل چیست؟

تفاوت های تزریق چربی و تزریق ژل چیست؟
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل : در این مقاله قصد داریم دو روش زیبایی یعنی تزریق ژل و تزریق چربی را با یکدیگر مقایسه کرده و ببینیم کدام روش مناسب تر می باشد.با ما همراه باشید.

تزریق چربی با تزریق ژل چه فرقی دارد؟

قابل انکار نیست، که روند طبیعی افزایش سن، حجم چهره‌ی ما را که یکی از عوامل جوان‌تر به نظر رسیدن می‌باشد را از ما می‌رباید. در مناطقی از صورت که شروع به از دست دادن کلاژن و چربی می‌کنند تغییراتی ایجاد می‌شود که آن تغییرات ظاهر ما را خسته نشان می‌دهد و موجب می‌شود پوست شروع به شل شدن کند. در نتیجه چین‌ و چروک و دیگر ضایعات پوستی بیشتر نمایان شوند.

خوشبختانه، گزینه‌های فراوانی وجود دارد که با بازگرداندن مجدد حجم به صورت، موجب جوان‌تر به نظر رسیدن می‌شود. امروزه تعداد بیمارانی که از تزریق ژل برای صاف کردن چین و چروک های صورت، برجسته‌سازی گونه‌ها، و حجیم کردن لب بدون ایجاد جراحت یا بدون عمل جراحی استفاده می‌کنند، هر روز در حال افزایش است. فیلرها به دو روش اصلی تزریق ژل‌ها و تزریق چربی یا لیپوفیلینگ صورت می‌گیرد.

سوال مهمی که برای بسیاری از مراجعان وجود دارد این است که در مورد فیلرها، تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟؟ با ما در ادامه این مطلب از دلگرم همراه باشید تا به انتخابی درست برای روش تزریق فیلر در اندام خود برسید. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بهره‌گیری از تیم پزشکی متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه تزریق ژل یا فیلر می‌باشد.

با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می شود و افتادگی، شل‌شدگی و چروک بیشتر می‌نماید بنابراین تنها کشیدن پوست با جراحی باعث جوان‌تر شدن کلی صورت نمی‌شود و گاهاً ظاهرى بسیار مصنوعی و غیرطبیعی بدست خواهد آمد. همیشه سفت‌تر و کشیده‌تر نمودن پوست باعث جوان‌تر شدن آن نمی‌شود بلکه پر و حجم‌دار بودن صورت باعث جوان‌تر شدن آن می‌شود. امروزه با توجه به استقبال عموم از روندهای مختلف جوان‌سازی پوست، فیلر یا مواد پرکننده پوستی نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

می‌توان برای پر کردن خط اخم و خطوط ریز و همچنین فرم‌‌دهی چهره از تزریق فیلر استفاده کرد. معمولاً خط اخم شامل خطوط بینی و خط خنده می‌باشد. خطوط ریز لب و چین‌ و چروک پیشانی، دور چشم و گوشه چشم (پنجه‌ کلاغی) مثالی برای خطوط ریز می‌باشد. با گونه‌گذاری و قلوه‌ای کردن لب می‌توان چین و چروک‌ها و فرم صورت را تغییر داد که این کار معمولاً با تزریق انجام می‌شود.

separator line

مزایای تزریق چربی چیست؟

نتایج حاصل از تزریق چربی ماندگاری طولانی تری نسبت به تزریق فیلر دارد.چربی ها نسبت به سایر فیلرها (مواد پر کننده) انعطاف پذیرتر می باشند و می توانند به طور ایمن در هر جایی از صورت تزریق شوند. آنها حتی می توانند به عنوان جایگزینی مناسب برای مواد قابل تزریق همچون بوتاکس باشند تا ظاهر خطوط و چروک ها در اطراف پیشانی و چشمان شما را بهبود بخشند.

البته گاهی به صلاحدید پزشک از تزریق چربی و بوتاکس با هم استفاده می شود. چربی، منبعی غنی از سلولهای بنیادی می باشد که می تواند به جوانه زدن پوست زیرین در ناحیه ی درمان در طول روند انتقال، کمک کند.

تزریق چربی

نکات منفی تزریق چربی

به دلیل اینکه برخی از چربی انتقال داده شده می تواند دوباره به بدن جذب شود، بیش از یک معالجه برای دستیابی به نتایج طولانی مدت دلخواه، مورد نیاز است. گرچه، با یک جراحی ماهرانه، معالجه های آینده معمول نمی باشند و ممکن است تا چندین سال نیازی به این کار نباشد.

پیوند چربی نسبت به فیلرهای ترکیبی صورت بسیار گران قیمت تر می باشند، چرا که رویکرد پیچیده تری دارد. با این حال، این روش (پیوند چربی) با گذر زمان مقرون به صرفه تر خواهد بود، چرا که نتایج طولانی مدت تری دارد.پیوند چربی بلافاصله نتایج قابل توجهی را ایجاد می کند ولی اثرات کامل به مدت چندین هفته تا زمان ته نشینی تورم، قابل مشاهده نخواهند بود.

separator line

تزریق ژل

فواید تزریق ژل چیست؟

فیلرهای پوستی یا ژل صورت به این دلیل معروفیت دارند که غیرتهاجمی می باشند و اگر به درستی انجام شوند، می توانند به نتایج خوبی دست یابند. هیچ نیازی به آماده سازی پیش از تزریق ژل وجود ندارد، چرا که نیازی به اقدامات اضافی مورد نیاز برای اتمام فرایند نیست.

پس از انجام این عمل، زمان نقاهت کوتاهی وجود دارد (و گاها نیازی نیست) و برخی از بیماران می توانند بلافاصله به زندگی روزمره ی خود بازگردند. هزینه های اولیه به طور قابل توجهی کمتر از پیوند چربی می باشند.

التهاب ممکن است اتفاق بیفتد، اما معمولا، به اندازه ی پیوند چربی ادامه پیدا نمی کند. اکثر فیلرها، نتایج فوری را ارائه می دهند، گرچه برخی از آنها مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اثرات کامل آنها نمایان شود.

نکات منفی تزریق ژل

نتایج فیلرهای پوستی موقتی می باشند. گرچه، فیلرهای ترکیبی می توانند نزدیک به دو سال ادامه پیدا کنند، بدن به طور ایمن و تدریجی اکثر فیلرها را نزدیک به 6 ماه بعد، به خود جذب می کند. هزینه های طولانی مدت فیلرهای پوستی می تواند از روش پیوند چربی بیشتر باشد، چرا که برای حفظ نتایج مطلوب به معالجه های مکرری نیاز است.

گرچه فیلرها، ایمن در نظر گرفته می شوند، اما تزریق یک ماده خارجی به بدن، احتمال خطر عکس العمل های آلرژیک و یا عوارض جانبی را به دنبال دارد. انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر برای انجام این عمل بسیار حائز اهمیت است تا از رویکرد درست درمان اطمینان حاصل شود. برخی از بیماران مشکلاتی را گزارش کرده اند که شامل تشکیل برجستگی های ریز زیر پوست و یا تغییر رنگ پوست به صورت کبود می باشد که چندین ماه طول می کشد.

موارد نادری گزارش شده است که در زمان استفاده نادرست از فیلرها، افراد دچار فلج عصب و یا مرگ سلولهای پوستی در ناحیه تزریق شده اند. معمولاً، فیلرهای چین و چروک که ماندگاری بیشتری دارند، مواردی هستند که بیشترین عوارض جانبی را به همراه دارند.اگرچه، پیوند چربی و فیلرهای پوستی، هردو از راه های مؤثر برای بازیابی حجم از دست داده صورت و پر کردن چروک های آن می باشند، اما جای تعجب نیست که گزارش ASPS عنوان می کند که پیوند چربی یکی از شاخه های جراحی پلاستیک می باشد که سریعترین رشد را دارد.

بیماران عنوان می کنند که این روش راحت است، دوران بهبودی سریع می باشد و تورم به سرعت فروکش پیدا می کند. این عوامل، به همراه هزینه های طولانی مدت کمتر و استفاده از مواد زیست سازگار، اغلب پیوند چربی را به انتخابی مناسبتر تبدیل می کند که نتایجی طبیعی و ماندگار را ارائه می دهد. با این حال انتخاب نهایی با شماست!

تزریق چربی یا تزریق ژل

در نتیجه تزریق ژل یا تزریق چربی؟ کدام را انتخاب کنم؟

مسلماً، هنگامی که اکثر افراد تصمیم میگیرند از روش های درمان زیبایی استفاده کنند، مهمترین عامل تاثیرگذار بر انتخاب آنها اثربخشی نتایج درمان است. به این ترتیب تا زمانی که امکان دستیابی به نتایج مناسب از طریق این درمان ها وجود نداشته باشد، احتمالاً فرد از این روش های درمان استفاده نخواهد کرد.

با توجه به مطالب مطرح شده می توان گفت هر دوی روش های تزریق ژل و تزریق چربی (در صورت انجام توسط یک جراح پلاستیک با تجربه و متخصص) میتوانند نتایج مناسب برای فرد به همراه داشته باشند. در حقیقت تزریق چربی دارای مزیت بهبود کلی ویژگی های صورت و دوام و ماندگاری بلند مدت نتایج است.

در طرف مقابل تزریق ژل میتواند نتایج دقیق تر برای درمان زیبایی برای بیمار به همراه داشته باشد، اما در عمل دوام و ماندگاری این نتایج کمتر از روش تزریق چربی است.

همچنین بخوانید:

با مزایا و معایب تزریق ژل آشنا شوید


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است