عوارض و فواید تزریق هورمون GOP برای کاهش وزن

۱,۳۹۵
۱
۰
جمعه, ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۲۰:۱۲
تزریق هورمون (GOP) به کاهش وزن در افراد چاق کمک می کند و این روش درمان چاقی عوارض جانبی کمتری نسبت به جراحی یا بای پس معده دارد . چاقی یکی از مهمترین دلایل مرگ زودرس است کاهش وزن بسیاری از اختلالات از جمله دیابت را به راحتی کنترل می‌کند.
عوارض و فواید تزریق هورمون GOP برای کاهش وزن

لاغری با تزریق هورمون GOP

چاقی مشکلی فراگیر در دنیای امروز است و مشکل جهانی است که میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر قرار داده و مهمترین عامل خطر دیابت و بیماری‌های قلبی محسوب می‌شود.

روش های زیادی برای درمان آن ارائه می شود، یکی از این روش ها استفاده از هورمون است.

در حال حاضر یکی از شایع‌ترین روش‌های کاهش وزن و مقابله با چاقی جراحی بای‌پس معده است که علاوه بر کاهش وزن ، منجر به بهبود سطح گلوکز خون می‌شود.

ولی این روش علاوه بر هزینه و طول درمان، عوارض جانبی از جمله درد شکم، تهوع مزمن و استفراغ به همراه دارد که باعث می‌شود برخی افراد از آن اجتناب کنند.

مطالعات محققان امپریال کالج لندن نشان می‌دهد دلیل عملکرد خوب جراحی بای‌ پس معده در کاهش وزن و بهبود گلوکز خون ، ترشح هورمون‌های روده است که بر اثر جراحی، میزان ترشح آنان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.

این ترکیب هورمونی که به اختصار GOP (ترکیب GLP-۱، oxyntomodulin و peptide ) نام دارد، با کاهش اشتها، وزن را کاهش داده و باعث می‌شود بدن از ذخیره گلوکز استفاده کند و به همین دلیل میزان گلوکز کاهش یابد.

محققان مطالعات جدیدی را آغاز کردند که در آن با تزریق سه هورمون GOP، میزان این هورمون‌ها افزایش یابد و حالتی مشابه جراحی بای‌پس شبیه سازی شود.

نتایج این کارآزمایی کوچک نشان داد تزریق GOP به مدت چهار هفته، منجر به کاهش وزن ۴.۴ کیلوگرم، بدون هرگونه عوارض جانبی بوده است، همچنین سطح گلوکز این افراد ( که اغلب به دیابت یا پیش‌دیابت مبتلا بودند) کاهش یافته و به حد نرمال رسیده است.

محققان در تلاش اند تا این روش را در جمعیت آماری بزرگتری بیازمایند .

چاقی و اضافه وزن که نتیجه انباشته شدن چربی در بدن است ،عامل اصلی دیابت، بیماری‌های قلبی و آرتروز و یک عامل تاثیرگذار در آلزایمر، افسردگی و انواع سرطان محسوب می‌شود .

کاهش وزن بسیاری از اختلالات از جمله دیابت را به راحتی کنترل می‌کند.

تزریق هورمون GOP باعث کم شدن اشتها، کاهش وزن و استفاده بیشتر بدن از شکر های خورده شده می شود.

بیشتر بخوانید : لاغری موضعی بدون جراحی و بیهوشی با دستگاه کویتیشن

 تزریق هورمونGOPراهکار جدید مبارزه با چاقی
تزریق هورمون GOP برای کاهش وزن

تزریق هورمونGOPراهکار جدید مبارزه با چاقی:

تیمی از پژوهشگران با استفاده از ترکیب هورمون‌ها و تزریق روزانه آن به افراد چاق توانستند در طول دوره یک‌ ماهه به میزان قابل‌ توجهی از وزن آن‌ها کم کنند.

این روش در مقایسه با سایر روش‌ها همچون جراحی، بسیار مفیدتر است.

در این مطالعات، پژوهشگران قصد داشتند تا به بررسی این مسئله بپردازند که :

آیا تزریق هورمون‌های GOP پپتید گلوکاگون مانند (GLP-1) ، اکسینتومدولین و پپتید، می‌تواند به کاهش وزن و کاهش سطح گلوکز بالا کمک کند یا خیر؟

پژوهشگران پانزده بیمار را به مدت چهار هفته تحت درمان هورمون‌های GOP قرارداده و طی این مدت به‌وسیله پمپ‌های ویژه‌ای به‌طور منظم به بدن آنها هورمون‌های لازم به‌صورت زیرپوستی تزریق شد.

این تزریق برای دوازده ساعت ادامه داشته و از یک ساعت پیش از صبحانه شروع‌ شده و تا آخرین وعده غذایی روزانه تداوم داشت. در کنار این عملیات، بیماران تحت رژیم غذایی مناسب و سالمی نیز قرار گرفتند.

تریشیا تان (Tricia Tan) سرپرست این تیم تحقیقاتی در این رابطه گفت: چاقی و دیابت نوع 2 می‌تواند به‌طورجدی سلامت افراد را به خطر انداخته و زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

این بیماری‌ها زمینه‌ساز مشکلاتی جدی همچون سرطان و بیماری‌های قلبی هستند.

به همین دلیل ما به‌طورجدی نیاز داریم تا روش‌ها و داروهای جدیدی برای بهبود و حفظ بسیاری از بیماران این حوزه داریم.

در این مطالعات 26 بیمار دارای نشانه‌های پیش دیابت و افرادی که دیابت داشته و تحت درمان بودند برای مدت دو سال از تابستان 2016 تا پائیز 2018، موردبررسی قرار گرفتند.

به این بیماران گفته شد که تیم مطالعاتی، قصد درمان تزریقی آن‌ها را داشته و دراین‌ بین 15 بیمار به‌صورت تصادفی انتخاب‌شده و به آن‌ها هورمون تزریق شد درحالی‌که 11 بیمار با داروی غیرواقعی که تنها محلول آب و نمک بود برای مدت چهار ماه تحت درمان قرار گرفتند.

این تیم همچنین 21 بیمار را که تحت عمل جراحی چاقی و 22 بیمار که تحت رژیم غذایی بسیار کم‌کالری قرار داشتد ، برای مقایسه نتایج GOP مورداستفاده قرار دادند.

به همه این بیماران دستگاه سنجش گلوکز داده شد تا محققان بتوانند سطح گلوکز آن‌ها را دنبال کنند.

در این کار آزمایی ، بیماران تحت درمان با GOP به‌طور متوسط 4/4 کیلوگرم از دست دادند ، درحالی‌که برای بیماران دریافت‌کننده دارونما (محلول آب و نمک) 2.5 کیلوگرم کاهش وزن ناشی از رژیم غذایی ثبت شد.

گفتنی است این روش درمانی هیچ نوع عوارض جانبی نداشته است.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که اگرچه در مجموع عمل جراحی لاغری در بیماران منجر به کاهش وزن بیشتری شده بود اما روش استفاده از تزریق GOP نسبت به عمل جراحی ارجحیت دارد زیرا از عوارض جانبی کمتری نسبت به جراحی چاقی برخوردار است.

بیشتر بخوانید : چاقی و افزایش وزن افراد دیابتی با زدن انسولین

عوارض و فواید تزریق هورمون GOP برای کاهش وزن
لیزر زرونا یکی از روش های درمان چاقی

البته از روش های متفاوتی می توان برای کاهش وزن استفاده کرد . لیزر زرونا یکی از روش های درمان چاقی است که بدون نیاز به آمپول ،جراحی و یا گذراندن دوران نقاهت به کار می رود .

نتایج حاصل از لیزر زرونا قطعی و با ماندگاری بسیار بالایی می باشد .

لاغری با لیزر زرونا :

اگر تمامی روش ها برای لاغری را امتحان کرده اید و هنوز نتیجه دلخواهتان را کسب نکرده ایست پیشنهاد می کنیم از لیزر زرونا استفاده کنید.

این نوع لیزر بدون داشتن عوارض جانبی می تواند شما را در مدت کوتاهی لاغر کرده و از شر چربی های تجمع یافته در بدنتان رهایی بخشد.

تکنولوژی زرونا انقلابی عظیم در حوزه لاغری به شمار می آید که شما را بدون نیاز به آمپول ،جراحی و یا گذراندن دوران نقاهت خوش اندام می کند .

لیزر زرونا ZERONA که گاها از آن به عنوان لیزر سرد یاد می شود تنها تکنولوژی لاغری و کاهش وزن بدون درد و عارضه بوده که در مدت کوتاهی سبب کاهش سایز و تجمع چربی های انباشته شده در بدن می شود .

این تکنولوژی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و تنها روش موثر و ایمن برای کاهش قطر چربی های دور کمر ،پهلو ها ،ران ها و بازوها می باشد .

استفاده از لیزر زرونا چه مزایایی دارد؟

  • روشی غیر تهاجمی و بدون درد است .
  • نتایج حاصل از این تکنولوژی تقریبا بدون بازگشت می باشد .
  • نیازی به گذراندن دوران نقاهت نخواهید داشت .
  • در فرم دادن به بدن و سفت شدن پوست موثر است .
  • باعث کاهش سایز می شود .
  • روش خوبی برای درمان سلولیت می باشد .

برای کسب نتیجه بهتر هنگام درمان چه کارهایی را باید انجام داد ؟

هشت لیوان آب در طی روز بخورید .
پیاده روی کنید .
مصرف موادی نظیر قهوه و نوشابه را قطع نمایید .
تغذیه خود را متعادل کنید .

نحوه انجام لیزر زرونا

جلسات 40 دقیقه طول می کشد. هر طرف 20 دقیقه زمان نیاز دارد. جلسات درمان به فاصله یک روز در میان یا طی 72 ساعت است.

مصرف مکمل ها و پیروی از رژیم خاص ممنوع

تحقیقات بالینی ثابت کرده که زورنا، ایمن و موثر است و نیاز به مصرف مکمل ها، رژیم غذایی و یا ورزش نیست.

پزشکان ممکن است مکمل های غذایی و محرک لنفاتیک را برای رسیدن به نتایج بهتر توصیه کنند اما نباید به یک رژیم غذایی جدید برای تحریک سیستم لنفاوی یا عادت های ورزشی وابسته بود.

در هر صورت بسیاری از بیماران ممکن است احساس کنند انگیزه بیشتری برای مراقبت از خود بعد از درمان با زرونا کسب کرده اند.

بیشتر بخوانید :

۸ روش برای کنترل سطح هورمون لپتین جهت کاهش وزن

موارد مصرف آمپول هورمون رشد سیناتروپین و عوارض خطرناک این آمپول

داروی CJC ۱۲۹۵ چیست و چه کاربردی در بدنسازی دارد

چند راه ساده برای کاهش وزن و لاغری

روش های موثر کاهش وزن برای تنبل ها!


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 2.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم