ماساژ سنگ داغ : چه کسانی می‌توانند از ماساژ سنگ داغ استفاده کنند؟

۱,۸۱۶
۰
۰
سه شنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶
ماساژ سنگ داغ یکی از روش‌های ماساژ درمانی است که به شما کمک می‌کند تا تنش عضلات خود را کمتر کرده و بافت‌های آسیب دیده بدن‌تان را درمان کنید. اگر این ماساژ را تجربه کرده باشید قطعا مشاهده کرده‌اید که بعد از انجام آن احساس راحتی شدیدی به شما دست می‌دهد.
ماساژ سنگ داغ : چه کسانی می‌توانند از ماساژ سنگ داغ استفاده کنند؟

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ : عضلاتی در بدن وجود دارند که به طور طبیعی همیشه در معرض تنش و یا کشیدگی زیاد می‌باشند. بعضی از قسمتهای بدن نیز ممکن است به دلیل آسیب دیدگی‌ها بافتی نرم و ضعیف پیدا کرده باشند.

این ضعف‌ها را می‌توان با ماساژ به خصوص شیوه ماساژ سنگ داغ درمان کلی کرد.

در طول انجام ماساژ سنگ داغ سنگ‌های صاف و گرم در قسمت‌های خاصی از بدن قرار می‌گیرند. این نوع سنگ‌ها سنگ‌های طبیعی نبوده بلکه سنگ‌های آتشفشانی هستند که قابلیت نگه داشتن گرما در خود را دارند.

بر اساس یافته محققان این سنگ‌ها می‌توانند ۱۳۰ تا ۱۴۵ درجه گرم شوند.

محل قرار گرفتن سنگ ها برای ماساژ سنگ داغ

از آنجایی که این سنگها به نحوی بر روی عملکرد یک دستگاه داخلی یا خارجی بدن تاثیر می‌گذارند بنابراین در قسمت‌های خاصی از بدن قرار می‌گیرند. در امتداد ستون فقرات، روی معده، صورت، قفسه سینه، بر روی دست‌ها و پاها نقاطی هستند که سنگ تاثیر گذار است.

این سنگها طبق سبک ماساژ سنگ داغ مثلا ماساژ سوئدی یا . . . به صورت ضربه ای، ارتعاش، حرکات دایره ای، ضربه‌های طولانی قرار می‌گیرند.

گاهی اوقات سنگهای سرد نیز مانند سنگ‌های گرم شدیدا مورد استقبال قرار می‌گیرند. سنگهای سرد در سنگ درمانی جهت آرامش رگهای خونی تحریک شده و تسکین پوست مورد استفاده است.

محل های مناسب برای قرار گیری ماساژ سنگ داغ :

 1. در امتداد ستون فقرات
 2. بالای معده
 3. بر روی قفسه سینه
 4. بر روی دست و پاها
 5. و بر روی صورت

درمانگر ممکن است این سنگ‌های داغ را به روش‌های مختلفی حرکت دهد مانند:

 1. حرکت دایره‌ای
 2. حرکت ضربه‌ای
 3. به صورت ارتعاشی

گاهی اوقات سنگ‌های سرد نیز در ماساژ سنگ داغ مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا این نوع سنگ‌ها پس از قرار دادن سنگ‌های گرم بر روی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند به منظور آرام کردن رگ‌های خونی تحریک شده و حفظ سلامت پوست.

ماساژ سنگ داغ / ماساژ با سنگ داغ

خواص ماساژ سنگ داغ

1. کاهش درد

یکی از خواص ماساژ سنگ داغ کاهش درد است. گرما در مدت زیاد می‌تواند تنش و درد عضلات را را کاهش دهد. به کمک سنگهای گرم می‌توان جریان خون به نقاط آسیب دیده را افزایش داد همچنین اسپاسم عضلانی را کم کرد.

درمان به طریقه سنگ سرد هم التهابات را کاهش می‌دهد. استفاده از سنگ سرد یا گرم هنگام درد بستگی به نشانه‌های درد در بدن شما دارد.

2. کاهش استرس و اضطراب

یکی از بهترین خواص ماساژ سنگ داغ کاهش استرس است. ماساژ سنگ داغ یکی از راهکارهای مفید در از بین بردن استرس و اضطراب است. تحقیقات نشان داده است که ماساژ ده دقیقه‌ای با سنگ توانسته است بهبود در پاسخ‌های حمله‌های قلبی عروقی شود.

تنها ۱۵ دقیقه ماساژ با سنگ میزان قابل توجهی از استرس را کاهش خواهد داد. افرادی که جراحی‌های قفسه سینه و شکمی داشته اند با استفاده از این ماساژ پس از عمل جراحی کمتر دچار درد و تنش خواهند شد.

3. بهبود وضعیت خواب با ماساژ سنگ داغ

در بررسی‌های علمی پزشکی ثابت شده است که ماساژ ممکن است به راحتی جایگزین قرص‌های خواب آور باشد. به این صورت که ماساژ پشت بدن آرامش بیشتری جهت خواب ایجاد می‌کند.

نوزادانی که به مشکلات خواب مبتلا می‌باشند با استفاده از ماساژ پشت قبل از ۱۵ دقیقه به راحتی به خواب می‌روند. هر چند که ماساژ تنها راه درمان بی خوابی نمی‌باشد ولی تاثیرات مثبتی در بر دارد.

4. کاهش علائم بیماری

فیبرومیالژ یک نوع بیماری است که سبب درد گسترده و مزمن در بدن می‌شود. افرادی که از این دسته بیماری رنج می‌برند به دلیل درد زیادی که دارند به راحتی به خواب نخواهند رفت.

اما ماساژ سنگ گرم از قدرت گرفتن درد جلوگیری کرده و در طول زمانی در حدود یک ماه درد کم کم محو می‌شود.

5. کاهش علائم سرطان

افرادی که در آستانه بیماری سرطان هستند یا اینکه از این بیماری رنج می‌برند علائمی بسیار سخت را تحمل می‌کنند.

استرس، حالت تهوع، افسردگی و حالات دیگر که از عوامل پیدایش سرطان می‌باشند به کمک ماساژ کاهش می‌یابند. محققان بر این باورند که ماساژ گرم می‌تواند علامت‌های دردناک سرطان را را خاموش کند.

6. ایمنی بدن را افزایش میدهد

ماساژ سنگ داغ می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما شود. یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشاان داد که حتی یک جلسه ماساژ می‌تواند اثرات مثبت و قابل توجهی بر روی ایمنی بدن ایجاد کند.

7. ماساژ سنگ داغ قبل از زایمان

ماساژ سنگ داغ قبل از زایمان ممکن است سبب کاهش استرس و دردهای قبل از زایمان شود. با این حال بیشتر ماساژور‌ها در مراحل ماساژ درمانی برای زنان باردار از سنگ گرم استفاده نمی‌کنند.

برای جلوگیری از سوختگی پوست می‌بایست یک ورق یا یک حوله بین سنگها و بدن شما وجود داشته باشد. بیشتر افراد با استفاده از گرمای سنگهای ماساژ ارتباط خوبی برقرار کرده و حس امنیت و آرامش پیدا می‌کنند.

ماساژ با سنگ داغ / ماساژ درمانی با سنگ داغ / ماساژ سنگ داغ

چه کسانی می‌توانند از ماساژ سنگ داغ استفاده کنند ؟

هر کسی که دچار تنش عضلانی و درد بی خوابی و استرس است می‌تواند از ماساژ سنگ داغ استفاده کند. اگر یک بیماری مزمن دارید که باعث درد شدید در شما می‌شود با پزشک خود مشورت کرده و با کسب اجازه از او از ماساژ سنگ سنگ داغ استفاده کنید

حتما باید توجه داشته باشید که این نوع ماساژ باید توسط درمانگر‌های متخصص انجام شود و نه شخص دیگری. البته شرایطی نیز وجود دارد که باید از انجام ماساژ سنگ داغ اجتناب کرد. قبل از انجام این نوع ماساژ با پزشک خود مشورت کرده و از او اجازه انجام آن را بگیرید.

افرادی که این علایم را دارند نباید از ماساژ سنگ داغ استفاده کنند:

 • افرادی که دچار خونریزی هستند و یا داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دچار سوزش پوست هستند.
 • افرادی که زخم باز دارند.
 • کسانی که سابقه لخته شدن خون در آن‌ها وجود دارد.
 • افرادی که در ۶ هفته گذشته جراحی انجام داده‌اند.
 • شکستگی شدید.
 • پلاکت خون پایین.
 • دیابت.

اگر این نشانه‌ها در شما نباید از ماساژ سنگ داغ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

سنگ‌ درمانی : ۳۰ فایده بی نظیر سنگ‌ ها برای سلامت بدن

خواص درمانی سنگ عقیق یمنی

ماساژ سنگ داغ برای بدن فواید بسیار زیادی دارد اما برای بسیاری از افراد مناسب نیست. افرادی که علائم گفته شده و خطرناک را دارا بوده و نمی‌توانند ماساژ سنگ داغ را انجام دهند و یا کسانی که مرکز ماساژ مطمئن برای انجام این نوع ماساژ نمی‌شناسند می‌توانند از دستگاه‌های ماساژور بهره ببرند.
ماساژی که توسط این نوع دستگاه‌ها بخصوص صندلی‌های ماساژور انجام می‌شود تمامی فواید ماساژ سنگ داغ را شامل می‌شود. همچنین این نوع دستگاه‌ها بی‌خطر بوده و ایمن هستند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • برچسب ها:
 • سنگ داغ
 • ماساژ سنگ داغ
 • فواید ماساژ سنگ داغ
 • خواص ماساژ سنگ داغ

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter