دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
دلیل و علت بزرگ شدن ناگهانی سینه ها چیست؟

علت بزرگ شدن سینه بطور ناگهانی چیست؟

دلیل و علت بزرگ شدن ناگهانی سینه ها چیست؟
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
چرا سینه ها به طور ناگهانی بزرگ می شوند؟ تغییرات ناگهانی سایز سینه در زنان گاهی منجر به نگرانی می شود ، به گفته ی متخصصان دسته ای از تغییرات در بدن علت بزرگ شدن سینه در زنان هستند.

علل تغییرات ناگهانی اندازه سینه ها

علت بزرگ شدن سینه ،موضوعی که شاید شما را هم نگران کرده باشد .کاملاً طبیعی است که تغییراتی در اندازه سینه در مراحل مختلف زندگی تجربه کرده باشید. گاهی اوقات تغییر رژیم غذایی موجب کوچک شدن سینه ها و از آن طرف بارداری موجب بزرگ شدن سینه ها میشود، این تغییرات موجب نگرانی در خانمها شده.

بعضی خانمها با سینه های کوچک راحت هستند و برخی دیگر سینه های بزرگ دوست دارند. بنابر این اگر شما از تغییرات ناگهانی سینه ها در طول زندگیتان ناراحت هستید، در ادامه فاکتورهای مشترکی که باعث این تغییرات می شود را معرفی می کنیم.

علت اصلی بزرگ شدن سینه زنان

افزایش وزن:

در برخی خانمها با افزایش وزن، سایز سینه ها تغییر میکنند. بافت سینه شامل بافت چربی است، وقتی چربی بالا می رود سایز سینه هم بزرگتر می شود بنابرین وقتی شما وزن خود را از دست می دهید سایز سینه مجددا کوچک می شود

بارداری :

تغییر سایز سینه ها در دوران بارداری کاملاً طبیعی است. چندین هورمون مسئول پمپاژ خون به بافت ها هستند. در برخی خانمها درد، خارش و تورم ممکن است رخ دهد و در برخی خانم ها این روند تا پایان بارداری ادامه دارد.

جلوگیری از بارداری :

قرص های ضدبارداری چون حاوی استروژن هستند، کمی باعث رشد سینه ها میشوند. در سن بلوغ استفاده از استروژن تغییرات ناگهانی را ایجاد می کند. در برخی دختران تغییرات تدریجی موجب نگرانی میشود اما رشد سینه در این در دوره طبیعی است. در برخی خانم ها هم اندازه سینه هنگام مقاربت جنسی، مانند ضربان قلب و فشار خون افزایش میابد

قاعدگی زنان :

بعد از روز تخمک گذاری استروژن و پروژسترون سینه ها را حجیم تر می کند، این به خاطر چرخش بالای خون در ناحیه ی سینه است. گاهی اوقات هم جمع شدن آب موجب می شود سینه ها بزرگ تر دیده شوند. اگر بعد از دوره ماهانه سینه ها به حالت اولیه برنگشت به پزشک مراجعه کنید.

یائسگی :

بعد از دوره قاعدگی اگر سایز سینه ها بزرگ شد به خاطر بافت های چربی است. ممکن است بخش بافت غده ها کاهش و بافت چربی افزایش پیدا کند و سینه ها بزرگ به نظر بیایند. اگر شما متوجه تغییراتی در سایز و توده کنار سینه شوید، نیاز است به پزشک مراجعه کنید. در بیشتر مواقع جزئی هستند اما اگر توده دردناک باشد باید جدی بگیرید.

علت اصلی بزرگ شدن سینه در شرایط خاص

شیردهی

زنان پس از زایمان نوزاد، پرولاکتین در غدد پستان شیر تولید می کنند باعث تغییر ناگهانی در اندازه سینه می شود حتی شیردادن مکرر به مدت 1 تا 2 سال منجر به شل شدن پستان می شود که باعث تغییر ساختاری در سینه ها می شود.

استفاده از قرص های پیش گیری و جلوگیری از بارداری

قرص های ضدبارداری چون حاوی استروژن هستند، کمی باعث رشد سینه ها میشوند. در سن بلوغ استفاده از استروژن تغییرات ناگهانی را ایجاد می کند. در برخی دختران تغییرات تدریجی موجب نگرانی میشود اما رشد سینه در این در دوره طبیعی است.

چرا یک دفعه سینه ها شروع به بزرگ شدن می کنند؟

لباس زیر تنگ

دلیل جدی دیگر تغییر اندازه پستان در زنان، پوشیدن لباس های تنگ و یا لباس خواب تنگ است که می تواند شکل سینه را تغییر دهد و باعث می شود آن ها بزرگ تر و فشرده به نظر برسند این بافت ها ممکن است آسیب ببینند و مستعد افزایش اندازه شوند زنان باید اجازه دهند که تا حد ممکن سینه ها نفس بکشند، لباس های گشاد پوشیده و سینه ها را فشار ندهند.

رابطه جنسی

رابطه جنسی نوعی لذت فیزیکی است که در آن هیجان انگیزترین نقاط در مردان و زنان تحریک می شوند سینه ها و مهبل در طی رابطه جنسی، گردش خون زیادی در بافت ها ایجاد می کند از این رو ممکن است اندازه سینه زنان تغییر کند.

توده و سرطان سینه

زنانی که تجربه افزایش اندازه پستان را به مدت بیش از 15 تا 30 روز دارند سینه اشان ورم کرده باید با پزشک مشورت کنند. سرطان پستان و توده در زنان بسیار رایج هستند و اهمیت زیادی دارند.

همچنین بخوانید:

علت بزرگ شدن سینه در مردان

بادکش سینه (برای زنان) عوارضی هم دارد؟

بهترین و سریع ترین راه درمان زخم سر سینه در زمان شیردهی


روش هایی برای بزرگ کردن سینه

برای بزرگ کردن سینه باید نوشیدنی های مغذی و ویتامین دار بنوشید

1- قامت ایستاده

یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها برای بزرگ نشان دادن سینه ایستادن صحیح است. نگه داشتن شانه ها در عقب و فشار به قفسه سینه شما را بلند تر نیز نشان می دهد.

2- بزرگ کردن سینه به کمک نوشیدنی های ویتامین دار

برای بزرگ کردن سینه باید نوشیدنی های مغذی و ویتامین دار بنوشید تا سینه هایتان پر شود هر روز تر کیبی از شیر و آب پاپایا بنوشید.

3- بزرگ کردن سینه ها با ورزش

تمرینات ورزشی آسانی وجود دارد که به بزرگ کردن سینه ها کمک می کند. برای این کار شما نیاز به کار بر روی عضلات سینه دارید که با تمرینهای روزانه عضله بزرگ می شود و سینه ها بزرگتر بنظر می رسند.

شما می توانید برای بزرگ کردن سینه تمرینات مخصوص عضلات سینه را از یک مربی ورزشی بپرسید و به طور منظم انجام دهید.

4- بزرگ کردن سینه ها با خوردن پروتئین

بزرگ کردن سینه ها نیاز به پروتئین دارد. مثلا تخم مرغ؛ ماهی بدون چربی؛ کره بادام زمینی؛ آجیل و مرغ. سعی کنید از شکر؛ فست فودها و غذاهای فرآوری شده دوری کنید

و به جای آنها ویتامین ها و آب مصرف کنید هم سلامتی شما را تضمین می کند و هم به بزرگ کردن سینه ها کمک می کند.

5- سینه بند مناسب

در انتخاب سینه بند دقت کنید تا به این طریق نیز سینه های خود را بزرگ کنید.

6- استفاده از گیاهان برای تقویت و بزرگ کردن سینه

هرگز بروش مصنوعی سینه های خود را تقویت نکنید. سعی کنید از گیاهان طبیعی برای بزرگ کردن سینه ها استفاده کنید تنها در عرض چند ماه نتایج مثبت آن را خواهید دید کافی است به فروشگاه عطاری بروید و از او کمک بخواهید.

7- کرم مخصوص بزرگ کردن سینه

یکی از روشهای موثر برای بزرگ کردن سینه، انتخاب کرم مناسب برای این کار است که با این روش سینه ها را هم سفت می کنید و هم حالت بهتری می دهید.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

  • همانطور که می دانید چک کردن سینه ها از ۳۰ سالگی به بعد یکی از اقدامات مهم برای سلامت زنان شمرده می شود. این موضوع می تواند به شما کمک کند که هر توده یا تغییراتی که در پستان مشاهده کرده اید را بررسی کرده و از عوارض جدی آن ها سرطان پستان در امان باشید.
متخصص سرطان پستان، دکتر Debra G. Wechter به همه زنان توصیه می کند که معاینات پستان را یک بار در ماه حدودا ۳ الی ۵ روز پس از شروع دوره خود انجام دهند.
  • موارد دیگری نیز وجود دارد که به محض مشاهده باید به پزشک مراجعه کنید. به عنوان مثال تغییر در اندازه یک پستان به صورت غیر طبیعی، تجربه درد و حساسیت به لمس در سینه که به مرور زمان درمان نمی شود، نیاز به معاینات پزشکی دارد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است