دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
چال روی کمر نشانه چیست ؟

چال کمر : چال روی کمر نشانه چیست؟

چال روی کمر نشانه چیست ؟
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
چال کمر ، آشکارساز سلامتی بدن ! چال کمر در خانم ها بیشتر از آقایان رواج دارد و حاکی از سلامت و تندرستی است گاهی به علت اضافه وزن این چال ها پنهان می شوند.

وجود ۲ حفره یا چال کوچک روی کمر نشانگر چیست؟

چال کوچک در کمر چه نقشی در بدن دارد این قوس در کمر چگونه پدید می آید؟

متخصصین وجود آن را در برخی افراد از بدو تولد میدانند روانشناسی افرادی که از این چاله در کمر خود دارند چیست؟

تحقیقات نشان داده که وجود دو حفره یا چال کوچک در کمر ویژگی و مشخصه‌های سلامتی و رفتاری خاصی را در افراد به همراه دارد.

برخی افراد در قسمت پشت کمرشان دو حفره بسیار سطحی مانند چال چانه دارند و این چال در برخی از زنان و مردان وجود دارد. به این 2 چاله کوچک در زنان «حفره ونوس» و در مردان «حفره آپولو» می‌گویند. جایگاه دقیق آن‌ها در مردان در قسمت پایین کمر روی استخوانی قرار دارد که کمر را به لگن وصل می‌کند و در زنان کمی بالاتر است.

وجود این دو چال کوچک در بدن نشان می‌دهد که سلامت در شرایط خوب و ایده‌آلی قرار دارد و سیستم گردش خون عملکردی بسیار مناسب دارد. علاوه بر این، این دسته افراد در زندگی زناشویی و ربطه‌های خود نیز بسیار موفق هستند.

جالب این است که این چاله‌ها را نمی‌توان با انجام هیچ گونه فعالیت بدنی و ورزشی در کمر ایجاد کرد و وجود آن‌ها باید از بدو تولد شکل گرفته باشد.

دلیل آن این است که این چاله‌ها در قسمتی از بدن وجود دارند که هیچگونه ماهیچه‌ای ندارد اما اگر شما کاهش وزن چند کیلوگرمی داشته باشید ممکن است این 2 چاله در کمرتان مشخص‌ شود البته در صورتی که از پیش وجود داشته باشند.

چال کمر، نماد سلامتی بدن!

این نوع چال که همچنین از روی اسم ونوس ” چال ونوس” نامیده می شود، نسبت به دو نوع چال دیگر (گونه و چانه) شیوع کمتری دارد. این نوع چال در قسمت پایین کمر قرار دارد و در بین زنان بیشتر شایع است.

اگر این "دو گودی ریز" را در قسمت پایین کمر خود داشته باشید، خبرهای خوبی برای شما داریم:

همه ما بدن های متفاوتی داریم، اما برخی از افراد ویژگی هایی دارند که دیگران ندارند یکی از این ویژگی های منحصر به فرد، سوراخ هایی در پشت کمرتان است.حالا، قبل از اینکه کمر خود را در آینه بررسی کنید، باید بدانید که این علامت های زیبایی در زنان رایج تر هستند با این حال، افرادی هستند که آن ها را ندارند - و این به این معنا نیست که شما زنانگی ندارید.

این چال های به اصطلاح ونوسی، نتیجه یک رباط کوچک هستند که بین ستون فقرات و پوست کشیده می شود و آن ها احتمالاً از مادرتان به شما منتقل شده اند، زیرا این ویژگی معمولاً ژنتیکی است.

تعدادی از تحقیقات تایید کرده اند که زنانی که دارای چال های ونوسی هستند، نسبت به افرادی که این چال ها را ندارند، بیشتر تمایل دارند در طول فعالیت هایشان به اوج خود برسند اما شما احتمالاً این را از قبل می دانستید.

ایجاد چال کمر با ورزش

چال های آپولوی کمر:

چال های ونوسی نام خود را پس از خدای رومی زیبایی و عشق به دست آوردند و مردان آن ها را دوست دارند. و اگر چه این بیشتر یک ویژگی زنانه است، اما مردانی هم وجود دارند که آن ها را دارند و آن ها "چال های آپولو" نامیده می شوند که نامگذاری شده از خدای رومی (آپولو) لستو زنان آن ها را دوست دارند.

در کنار کشش بین ستون فقرات و پوست کشیده شده، دلیل اینکه چرا مردم آن را دارند به دلیل نوع قرار گرفتن و شکل لگن و ستون فقرات است.

چرا بعضی افراد چال کمر دارند؟

موقعیت استخوان ها و ماهیچه ها در بدن می توانند باعث بهبود گردش خون شده و در نتیجه شانس بیشتری برای انتشار آنها وجود داشته باشد.بعضی از افراد چال کمرشان بیشتر از بقیه است اما اندازه، شکل و ظاهر فرورفتگی آن به شکل و ورزشکاری فرد بستگی دارد و حتی اگر آن ها را نداشته باشید، تمرین هایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند آن ها را به دست آورید.

شما باید از کمر خم شوید و ماهیچه های پشت کمر و ماهیچه های مرکزی خود را نیز به کار ببرید. این کار چال کمرها را حتی بیشتر هم می کند، و اگر از قبل آن ها را داشته باشید و بخواهید که مردم آن ها را بفهمند، دو تا انگشتتان را روی آن ها بگذارید - سپس آنها باعث افسون خوش شانسی شما خواهند شد.

خاصیت چال ونوس و آپولو در کمر

طبق گزارشات وجود این دو چال کوچک در بدن نشان می دهد که سلامت در شرایط خوب و ایده آلی قرار دارد و سیستم گردش خون عملکردی بسیار مناسب دارد.

علاوه بر این چنانچه در بخش سلامت نمناک گفتیم این دسته افراد در زندگی زناشویی و رابطه های خود نیز بسیار موفق هستند.

گفتنی است که این چاله ها را نمی توان با انجام هیچ گونه فعالیت بدنی و ورزشی خاصی ایجاد کرد و در حقیقت وجود آن ها باید از بدو تولد شکل گرفته باشد.

دلیل آن این است که این چاله ها در قسمتی از بدن وجود دارند که هیچگونه ماهیچه ای ندارد ولی چنانچه شما کاهش وزن چند کیلوگرمی داشته باشید ممکن است این 2 چاله در کمرتان مشخص شود البته در صورتی که از پیش وجود داشته باشند.

همچنین بخوانید:

درمان باور نکردی گودی کمر با ورزش + تصویر

عوارض گودی کمر و درمان این عارضهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits