دلگرم
امروز: شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
شنیدن صدا در سر | آشنایی با دلیل شنیدن صدا در سر

علت شنیدن صداهای عجیب در سر چیست؟

شنیدن صدا در سر | آشنایی با دلیل شنیدن صدا در سر
94
زمان مطالعه: 10 دقیقه
دلایل شنیدن صدا در سر : در موارد مختلف بسیاری از مردم گزارش می دهند که: «در گوش خود صداهایی می شنویم!» به راستی این صدا چیست و از کجا می آید؟

شنیدن صدا در سر چیست و چگونه رخ می دهد؟

Schizophrenia ( اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی ) یک بیماری سخت و مزمن و عاجز کننده ی ذهن و عقل است . علائم آن مانند شنیدن صداهایی از درون ، تصور اینکه دیگران ذهن او را می خوانند و افکار او را کنترل می کنند و یا می خواهند به او صدمه بزنند ، می باشد . رفتار در هم ریخته ی بیمار می تواند بصورت زوال مغز و یا یک نوع وحشت زدگی و یا بهت زدگی باشد .

با وجود اینکه درمانها می توانند بسیاری از دردها و رنج های این بیماری را از بین ببرد اما بعضی از علائم تا آخر عمر با بیمار خواهند بود .تقریبا از هر پنج نفر فقط یک نفر بصورت کامل بهبود میابد .Schizophrenia در مردان و زنان تقریبا بصورت مساوی شایع است و معمولا با بلوغ دیررس یا پیری زودرس ظاهر می شود . علائم این بیماری در زنان شاید تا دهه ی دوم و یا سوم زندگیشان مخفی بماند .

با دلگرم همراه باشید تا با علت شنیدن صدا در سر و درمان این اختلال آشنا شوید.

علت شنیدن صدا در سر

به صورت کلی شنیدن صدا در سر دو منشا می تواند داشته باشد:

باید شما ابتدا ببینید که شما از کدام نوع هستید.

همه چیز درباره اختلال وزوز گوش

در صورتی که شنیدن صدا در گوش شما منشاء روانی دارد، جای نگرانی نیست. چرا که تحقیقات اخیر نشان می دهد این صداها آن قدرها هم خطرناک نیست. پایگاه اینترنتی دانشگاه منچسر در نوشته ای می گوید شنیدن صد در سر یک اختلال رایج بوده و در مواردی نیز ممکن است نشانه ابتلا به یک بیماری روانی باشد.

در حقیقت در بیماران مبتلا به اختلالات روانی و از جمله بیماری اسکیزوفرنی مواردی همچون توهم شنوایی دیده می شود. به نظر می رسد که این مشکل آن قدرها که تصور می شد خطرناک نیست.

دانشمندان هلندی اخیرا در پژوهش خود به این نتیجه رسیده اند که شیوع این عارضه نسبتا زیاد بوده و تقریبا چهار درصد از مردم صداهای غیرواقعی را در سر خود احساس می کنند. محققان بر این عقیده اند که افراد مبتلا به این اختلال، معتقدند که این صداها در زندگی آن ها نقش مثبت داشته و آن ها را در زندگی روزمره خانوادگی و حرفه ای یاری می کند.

البته بایستی به این نکته توجه داشت که این نظریات مخالفانی نیز دارد. چرا که گروهی دیگر بر این عقیده اند که این صداها مزاحم زندگی آنان بوده و ممکن است حتی برای سلامتی آن ها زیان آور باشد. به همین علت به عقیده این افراد مراجعه به پزشک الزامی است.

پژوهشگران در این زمینه، بر این باورند که نگرش افراد نسبت به خود در تفسیر این صداها موثر است. در نتیجه هرچقدر نگرش های منفی شخص بیش تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که از این صداها برداشت منفی شود. در مقابل خوشبینی نیز باعث می شود که نگرش و تفسیر فرد از این صداها مثبت گردد.

به هر حال نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد، مشورت با پزشک است. مشورت با پزشک در این موارد می تواند به شما اطمینان خاطر بیشتری بخشد.

جالب است بدانید که چندی پیش نیز تصور می شد که حرف زدن شخص با خودش نیز یک اختلال است اما تحقیقات امروز نشان می دهد که این عادت نه تنها اختلال نیست بلکه مفید است. برای خواندن بیش تر در این باره می توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

شنیدن صدا در سر

اختلال در تشخیص واقعیت

درک واقعیت بصورت متمایز از آنچه دیگران درک می کنند . که می تواند عذاب آور و وحشتناک ، مضطرب و سردرگم کننده باشد .

افراد مبتلا به شیزوفرنی ممکن است گاه و بی گاه تصاویر را دور و جدا از هم ببینند . دچار اختلال در حواس باشند و یا برای مدت طولانی بی حرکت یک جا بشینند . و یا اینکه دائما در حال حرکت ، هوشیار و گوش به زنگ باشند .

همچنین بخوانید:

علت سردرد در ناحیه یک طرفه سر چیست؟

چرا دچار سرگیجه میشویم؟سیاهی رفتن چشم خود را چگونه درمان کنیم؟

توهم و خطاهای حسی

اختلال در ادراک که بی اساس رخ میدهد . این اختلال ها می توانند بصری (دیدنی) ، لمس کردنی ، چشایی ، بویایی و شنوایی باشند . شنیدن صداهای بی اساس مانند گفتوگوی چند نفر و یا شنیدن هشدار یک اتفاق غریب الوقوع و یا حتی صدایی که به فرد دستور میدهد که اصولا توهم هستند از این نوع خطاهای حسی می باشند .

این خطاها زمانی رخ می دهند که محرک های حسی حاضر باشند اما خود فرد از آنها تصور اشتباهی دارد .به عنوان مثال فرد شاید صدای درهم شکستن امواج را با صدای تیر اندازی اشتباه بگیرد .

هذیان :اعتقادات و تفکرات کاذب که بی اساس ، دور از عقل و ناپیوسنه هستند . هذیان در شکلهای مختلف رخ می دهد. در یک موقعیت پارانویی شخص ممکن است خیال های عذاب آوری داشته باشد . و احساس کند قرار است به او آسیبی وارد شود و یا علیه او توطئه کنند و یا حتی بخواهند او را مسموم کنند .

هذیان می تواند شامل احساسات باشکوه نیز باشد مثلا شخص احساس کند که مشهور و مهم است . در شکل دیگر هذیان ، فرد احساس می کند که نوسط همسایه خود کنترل می شود و یا مردم در تلوزیون میخواهند به وی پیام ویژه ای بدهند .

اختلال فکری در شیزوفرنی معمولا روی توانایی در تفکر تاثیر می گذارد و باعث ناتوانی در تمرکز می شود .مردم با شیزوفرنی شاید قادر به تشخیص این موضوع نباشند که چه چیزی مربوط به یک موقعیت هست و چه چیزی نیست . دور بودن افکار از منطق می تواند باعث بروز مشکلات در برقراری ارتباط با دیگران شود که این امر موجب انزوا می شود .

مردم با شیزوفرنی اغلب رک و بی پرده و بی مزه سخن می گویند . واین باعث می شود آنها کمتر از احساسات خود صحبت کنند . دیگر علائم می تواند شامل نداشتن احساسات ، صحبت های یکنواخت و نکراری ، کم شدن ارتباط چهره ای مانند اخم کردن و یا لبخند زدن و یا سر تکان دادن ، انزوای اجتماعی ، چیزی برای گفتن نداشتن ،گذراندن روزها مثل هم و بدون فعالیت .

بستری کردن بیمار

بستری کردن بیمار در مدتی که بیماری در وضعیت حاد قرار دارد ، واجب است . بستری زمانی واجب است که بیمار به علت داشتن تمایل به خودکشی و ناتوانی در مراقبت از خود در معرض خطر قرار می گیرد . همچنین برای درمان هذیان ، توهم و یا مشکلات ناشی از الکل و مواد مخدر ، بستری کردن امری اجباریست .

درمان مناسب برای درمان شنیدن صدا در سر

Anti-psychotics یا داروهای ضد روان پریشی بسیار بهبود بخش هستند . آنها می توانند روان پریشی ها را کاهش دهند و به بیمار این فرصت را می دهند تا عملکرد بهتری داشته باشد . این داروها بهترین راه درمان موجود هستند . اما آنها شیزوفرنی را کامل درمان نمی کنند و تضمین کننده ی این امر نیستند که علائم پس از مدتی دوباره ظاهر نشوند .

میزان مصرف هر دارو برای هر بیمار متفاوت است . اکثر افرادی که از شیزوفرنی رنج می برند ، زمانی که تحت درمان قرار می گیرند به یک بهبودی می رسند . اما درمان با دارو برای همه مفید واقع نمی شود . دسته بندی بیمارانی که با دارو بهبود میابند از آنهایی که نمی یابند قبل از شروع درمان کار بسیار دشواری است .

داروهای ضد روان پریشی برای درمان شیزوفرنی مناسب هستند مخصوصا برای درمان توهم و هذیان اما شاید روی دیگر علائم تاثیری نداشته باشند . مثلا در درمان کاهش انگیزه و بیان احساسات بی تاثیرند . داروهای قدیمی ضد روان پریشی مانند Haloperidol و Chlorpromazine دارای عوارض جانبی بودند و این باعث دشوار شدن درمان می شد .

اغلب با پایین آوردن دوز عوارض جانبی را کاهش می دادند . اما داروهای جدید مانند Olanzapine و Quetiapine و Risperidone دارای عوارض جانبی کمتری هستند . و مشکلات سابق را ندارند زمانی که بیماری با افسردگی همراه می شود ، علائم تشدید می یابند که البته آنها نیز با تجویز ضد افسردگی ها برطرف می شوند .

گاهی اوقات بیمار و خانواده ها از درمان با ضد روان پریشی ها احساس نا رضایتی می کنند . آنها از عوارض جانبی و اعتیاد آور بودن داروها احساس نگرانی می کنند . به هر حال این دارو ها اعتیاد آور نیستند و البته باعث شنگونی و خشنودی نیز نمی شوند .

دیگر تصور اشتباه در مورد داروها ضد روان پریشی این است که آنها روی مغز تاثیر میگذارند و یا یک نوع حس زندانی شدن به آنها میدهد . این داروها اگر با دوز مناسب مصرف شوند به بیمار ضرری نمی رسانند و یا آزادی آنها را نمی گیرد . زمانی که درمان تازه شروع می شود ، این داروها اثر تسکین بخش خواهند داشت .

و این موضوع می تواند مفید باشد . البته سودمندی این داروها فقط به علت تسکین بخش بودن آنها نیست . بلکه به علت توانایی آنها در کم کردن توهم ، بی قراری ، پریشانی و گم گشتگی و هذیان است .درمان با داروهای ضد روان پریشی ، خطر برگشت بیمار به حالت حاد بیماری را در آینده کاهش می دهد .

اما حتی با این داروها نیز ممکن است بعد از مدتی بیمار به حالت اولیه برگردد . با این حال اگر مصرف داروها قطع شود ، وضعیت بسیار بدتر از حالت اولیه می شود . در بسیاری از موارد این سخن که می گویند مصرف داروها می تواند مانع بازگشت بیماری به حالت اولیه شود ، اشتباه است .

بلکه فقط باعث کاهش شدت آن می شود . در شروع درمان داروها با دوز بالا تجویز می شوند و وقتی بیمار به یک بهبودی نسبی رسید دوز را کاهش می دهند . اگر در این مرحله علائم دوباره ظاهر شدند بطور موقتی دوز را افزایش می دهند تا شاید علائم بطور کامل از بین بروند .

دلایل گوناگونی وجود دارد که چرا مردم به درمان شیزوفرنی پایبند نمی مانند . بیماران شاید به مریضی خود اعتقاد نداشته باشند و تصور کنند که سالم هستند . یا شاید بخاطر در هم ریختگی افکار میزان مصرف و ساعت مصرف را فراموش کنند .

استفاده از تایمرهای ( زمان سنج ) الکترونیکی و یا مخلوط کردن دارو با عذا از راه هایی هستند که به بیمار در این مورد کمک میکنند . اعضای خانواده نیز در این امر می توانند مفید باشند .

شنیدن صدا در سر

عوارض جانبی صدا در سر

Anti psychotics یا داروهای ضد روان پریشی مانند همه داروها دارای عوارض جانبی هستند . در یک دوره کوتاه مدت مصرف عوارض شامل خواب آلودگی ، بی قراری ، گرفتگی عظلات ، خشک شدن دهان ، رعشه و لرزش و یا تار شدن تصاویر می باشد .

اکثر این عوارض با کم کردن دوز و یا استفاده از داروهای دیگر می تواند برطرف شود .مصرف داروها در دراز مدت می تواند مشکلات جدی تری را ایجاد کند . TD یکی از این عوارض است . که اختلال در حرکات محسوب می شود . این اختلال ها بیشتر در اطراف دهان ، لب ها و زبان و بعضی وقت ها در قسمت های مختلف بدن مشاهده می شوند .

( می تواند شبیه به تیک های عصبی باشد ) این عوارض برای 15 تا 20 درصد افرادی که برای مدت طولانی تحت درمان قرار گرفته اند رخ می دهد . البته TD برای کسانی که مدت کوتاهی تحت درمان بودند نیز ممکن است اتفاق بیافتد . داروهای جدید خطر TD را کاهش دادند اما هنوز به صفر نرسیده است .

به هر حال آنها می توانند باعث اضافه وزن شوند و اگر با دوز بالا مصرف شوند می تواند باعث انزوای اجتماعی و علائمی شبیه به Parkinson شود . ( بیماری که محمد علی کلی ، بوکسور آمریکایی نیز به آن مبتلاست.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (94 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


۴۶ دیدگاه
شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

احسان | ۳ ماه پیش
یکی به من کمک کنه منم چندنفر همش توسرم اذیتم میکنن وخواهرم بعدمادرم هردوهمینجورشدن خواهش اگرکسی راهی داره بدادم برسه توروخدا
0
1
لیلا | ۲ سال پیش
من هم صداهایی درسر میشنوم اما نه اینکه تو ذهنم باکسی حرف بزنم وقتی درجای ساکت نشسته ام بیشتر این صداهارامیشنوم انگار دسته هایی ازپرندگان که درغروب بالای درخت هستند وصداهای زیادی درمیٱورند ٱیا این هم بیماری شیزروفرن هستش؟
5
7
بابک محمودپو | ۲ سال پیش
شنیدن صدا در سر که در ایران اپیدمی شده مربوط به کنترل ذهن در ایران می باشد
0
9
محسن | ۳ سال پیش
من صبح ازخواب پریدم وگفتم این صدای چیه‌؟ومتوجه شدم صدا داخل مغز منه، صدایی مثل ترانس تلویزیون یا مثل جیرجیرک،واین صداتاالان ادامه دا ره، صدا بلنده واذیتم میکنه لطفا راهنمایی کنید، تاکید میکنم داخل سرم هست نه داخل گوش
8
27
محسن | ۳ سال پیش
من داخل سرم صدای جیرجیرک هست،ولی هرچه جستجوکردم توضیحات شماوبقیه سایتها درمورد صداهای داخل گوش بود.لطفا اگه میشه درمورد صداهای داخل مغز توضیح بدین
5
10
زهره | ۴ سال پیش
حدودا دوماهه که هر چند وقت یکبار وقتی که خوابم صدای شلیک گلوله و اصابت گلوله داخل مغزم را می شنوم
علت جیست'
6
4
R A | ۴ سال پیش
من فک میکنم از هرکس دیگه ای بیشتر ازین توهم ها ضربه خوردم چون این توهم ها خیلی وقت ها همراه با حس های بد و وحشتناک غیرقابل تحمل در قلبم بود که نمیدونم چی بودن .والان هم قلبم پر از استرس و حس های پر از نگرانی و تشویش است.این توهم ها باعث شدن که من به فردی که عاشقش شدم بیشتر وابسته بشم در حالی که این عشق یک طرفه بوده علاوه بر اون باعث شدن من درسم رو و دوستامو رو ول بکنم و حالا هیچی و هیچ کس رو ندارم
2
6
مبینا | ۴ سال پیش
سلام من جدیدن صداهایی میشنوم در مغزم و پشت سرم خواهش میکنم کمکم کنید و بگید چطور برطرفش کنم
2
16
نادری | ۴ سال پیش
سلام متاسفانه ۳ماه است توی سرم صدای یک نواخت میاد و واقعا داره ازارم میده مثل صدای پارازیت ولی مدام اگه میشه راهنمای کنید ممنونم
1
6
علی آقا | ۴ سال پیش
حالا یه سوال
با این شرایط که توضیح دادید
چرا باید به زندگی ادامه داد؟
شاید تو بدترین شرایط روانی زندگی میکنم
با تمام علائمی که گفته شد...
همه نوع درمان رو امتحان کردم و آلان قصد پایان دادن به زندگیم رو دارم...
آیا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
10
10
بهروز حامدی | ۴ سال پیش
سلام صدای تک تک در مغز دارم وقتی خیلی حالم بد میشه استرس دارم احساس مکنم مخاد فکم قفل شود بیقرارم کمکم کنید
2
9
مجید | ۴ سال پیش
من هم صدای چندنفر را در سرم دارم که مرا اذیت میکنند نمی دانم چکار بکنم .پیش دکتر های زیادی رفتم ولی جواب نگرفتم .هر کس تجربه ای دارد کمک منم بکند .ممنون
2
6
ناصرپیمان | ۴ سال پیش
مطالب آموزنده ای است ولی دردمرا درمان نمی کنند چارسال است که گرفتار این صدای بدهستم دیگه پیش خودم فکر میکنم یکی دارد مراازارمیدهدبخا
طرهمین بعضی وقتا شروع به ناسزا گفتن میکنم که دست از سرم بردار اون دکتر متخصص که فکرش راکنیدمن رفته ام قرص که میخورم صدابیشترمیشه سیتی اسکن ازسروگوشهم کرده ام خلاصه موندم که چکارکنم
3
6
پاسخ ها:
ش | ۴ سال پیش
راهش خداست درمان هر چیزی دست اونه و اون هم برات کم نذاشته همه راه درمان رو ارائه داده خدا رو عبادت کنین با تمام وجود اینو بخوابم سفرتون بده و این رو تلقین کنین که روز به روز بدن و روحتون در حال شفا یافتن شاید در اون حالت ذهنتان بگه مزخرف میگی خب برای این هم علاوه بر عبادت و دعا زندگی و فیزیولوژی بدنتونو تغییر بدین مثلا ورزش کنین فیلم های خنده دار نگاه کنین یا اگه چاقی رژیمتون رو عوض کنین اگه فقط به اینا عمل کنین بخدا معجزه ها اتفاق میفتد
1
19
مسعود رحیمی | ۴ سال پیش
ازراهنمایی ممنونم اما مشکل من حل نشده صدای سوت در گوش من هروقت در خواب خواب ببینم توی روز انقدر زیاد میشود باهام حرف میزنند حالی نمیشوم دکترا میگویند چون پرده گوشت پاره شده مال اونست اما خودم میدانم مال مغزم است قسمتی که مربوط به خواب است خواهشا یاریم کنید تو جبهه اینطور شدم که فی سبیل الله چهل ماه جبهه بودم حالاهم خیلی دستم تنگ است ممنونم
0
7
ایینه وند | ۴ سال پیش
سلام من ۴۴ ساله هستم این بیماری رو دارم اسم دارو رو فارسی بگید ممنونم
0
2
Calex | ۴ سال پیش
اگه این صدا از عذاب وجدان سرچشمه بگیره چی
مثلا من رفته بودم بیرون به قصدی که به نظر خودم کار بدی نیست ولی اونجا که رسیدم صدای یه دختر بهم میگفت نرم ولی من گوش ندادم و اون جیغ کشید.منم بی هوش شدم.برای بهتر شدنش معمولا اهنگ گوش میدم.درمانی هست برای اینممنون
1
5
پاسخ ها:
R A | ۴ سال پیش
نه به هیچ وجه این صدای عذاب وجدان نیس و نمی تونه باشه .این یه بیماری هس .منم فک میکردم که شاید همین باشه یا صدای فرشته ها هستن و توسط خدا اومدن اما خیلی وقت ها من رو اذیت میکردن و من با خودم میگفتم که خدا داره منو عذابم میکنه و اینطوری من ایمانم به خدا رو از دست دادم و ولش کردم .مطمعن باشید که این طور نیس چون ما انقد ادمای خوبی نیستیم که صدای فرشته و وجدان بشنویم و نه خدا کسی رو اینطور اذیت میکنه
2
7
بابک | ۴ سال پیش
جدیدا بیماری مشابهی در ایران که اشتباها اسکیزوفرنی می نامند در ایران مد شده و از اثرات مخدر شیشه نام می برند .قربانیان کنترل ذهن که توسط اطلاعات ایران به چیپ الوده شره اند و ادعا دارند که از چشم های انها میبینند و صدای تفکرشان را می شنوند به این نوع کنترل ذهن tis می گویند که پزشکان بدون توجه قرص عای ضد تدهم و سایکوز تجویز می کنند و این بیماری نیست و رصد فکر در ایران توسط اطلاعات به صورت گسترده در حال پخش می باشد
4
9
پاسخ ها:
بنده خدا | ۴ سال پیش
دوست سلام میشه روش درمانی ات رو در اختیار من قرار بدی ممنون
0
4
نیلا | ۴ سال پیش
سلام .. من متن شما را خوندم واقیعت داره چیزای که میگین ایا روش درمانی هم داره لطفا جواب بدین ممنون میشم ..
1
2
R A | ۴ سال پیش
اینطور نیس ،امکان نداره اینطور باشه این بیماری ممکنه حتی از جن ها سرچشمه بگیره و این یک واقعیت هست چون که در خیلی از اشخاص از جمله خود من انسان رو به انجام کارهای غیر اخلاقی وادار میکنه و سعی به خراب کردن مقدسات شخص داره . اطلاعات ایران به نظر شما همچین کاری میکنه یا حتی می تونه بکنه؟؟؟؟؟؟
1
7
امید | ۴ سال پیش
سلام من چند ساله تو سرم صدای دوستان اهنگ هایی که گوش دادم صدای خوانوادم وحتی افرادی که توی فیلم میبینم تو سرم میاد حتی گاهی وقت ها صدای تق انگار قلنج مغزم میشکنه وازارم میده درست نمیتونم فک کنم.حتی درست نمیتونم صحبت کنم ۱ بار خودکشی کردم دستمو بریدم ولی سر رسیدن گرفتنم از اجتماع فراری ام عاشق رانندگی بی هدفم توهم صدا دارم توهم بینایی توهم بو گا هی وقت ها بویی که ۳ سال پیش کنار دوستم نشسته بودم یهو میاد نمیدونم کجام نمیدونم با کی دارم حرف میزنم قیافه اطرافیانم یادم میره خودمو تو اینه نمیشناسم قلبم یهو تو سرم میزنه حس میکنم افرادو کنترل میکنم یا بعضی موقع ها افراد منو.صدای حیوانات میشنونم در کل رد دادم رفته از اینی که هستم ناراضی ام ولی هیچ تلاشی نمیکنم که بهتر کنم زندگیمو ارزوهای محال دارم انقد درگیر میشم با خودم که بعضی موقع ها موهای خودمو میکشم خدا کمکم کنه بعد از فوت پدرم اینجوری شدم خدا هممونو کمک کنه
1
7
پاسخ ها:
علی | ۴ سال پیش
سلام داداش تمام این جیزایی که شما میگینو من دارم روش درمانی سراغ نداری دیگ رد دادم کسی اگه میدونه کمک کنه
0
5
فاطمه | ۴ سال پیش
سلام منم چندساله که توسرم داعم صدای پرپرمیادوباهیچ دارویی قطع نمیشه لطفاکمکم کنید
0
3
پاسخ ها:
R A | ۴ سال پیش
به نظرم طب اسلامی رو امتحان کنید، من دارم همین کارو میکنم و تازه شروع کردم ، طب اسلامی درباره ی این بیماری میگه که این طبیعیه وقتی سودای بدن خیلیی بالا میره باعث توهم میشه
1
4
سلام زيتون | ۴ سال پیش
من سابقه افسردگی و اضطراب دارم،،،جدیدا تو سرم صدای دایم سوت کشیدن میادخودم قشنگ میشنوم،،،راهنما
یی،کنید،عزيزان،
اگرتجربه،دارید،
به،من،هم،بگید
0
3
پاسخ ها:
دوست | ۴ سال پیش
ممکنه مشکل موجودات غیر اوررگانیک باشه
1
4
شقایق | ۴ سال پیش
سلام من صداهایی میشنوم از چیزایی که فکر میکنم قراره اتفاق بیوفته و این اتفاق باعث شده که در طول 24 ساعت گاهی 2 ساعت بخوابم و نمیتونم کنترل کنم خودمو و گاهی باعث میشه از عصبیت پرخوری میکنم گاهی اصلا میل به غذا ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید
0
0
پاسخ ها:
دوست | ۴ سال پیش
یه بحثی هست به اسم موجودات غیر اوررگانیک که انسان رو تسخیر میکنند و خب خودشون رو ابنجوری نشون میدن به شکل صدا داخل سر و برای آدم توهم ایجاد میکنند و با هیچ قرص و دارویی هم صدا از بین نمیره امتحان کردم که میگم چون فقط صداشون نیست که با آدم هست کل وجود انسان رو به تسخیر در میارن من خودم درگیر این صداها بودم و به لطف خدا چند وقته درمان شدم و حاضرم روش درمانیم رو به کسی که مثل من بوده به اشتراک بزارم
10
36
مهدى عضدى | ۴ سال پیش
ممرسى بابت مطالب . من بسيا ربسيار از خود عذرخواهى مى كنم ! با خود مى گويم چرا من از خود عذرخواهى مى كنم !! كه فهميدم نوعى بيمارى است من به خود درمانى معتقيد هستم
0
2
رهگذر | ۴ سال پیش
باسلام و تشکر از مطالب جالبترین. صدایی که من توی سرم احساس می کنم اصلا اینطور نیست و شبیه صدای یه موتور روشنه که از دور شنیده میشه و همیشگی نیست و فقط وقتی غذاهای سرد، پرچرب و مخصوصا دوغ خوردنی این صداهای آزار دهنده توی سرم ایجاد میشه نه گوشم خواهش میکنم راهنمایی کنید علت چیه؟ آیا کم خونی یا بیماری خاص دیگه ای مطرحه؟
2
6
مرتضی | ۵ سال پیش
سلام منم خیلی وقته این صداها رو میشنوم وبعضی وقتها وضوحش ب اندازه مکالمه تلفنی میرسه شایدمضحک بنظربیادولی صداها باصدای مهران مدیری آغاز شده اوایل از تهدیدات ترس زیادی داشتم وبشدت واکنش نشان میدادم ونصف شب اواره کوچه وخیابون میشدم ولی کم کم عادت کردم چندوقت از شهیدشدن صحبت میکردن باهام و اینکه اورانیوم غنی شده بهمراه ی میکروچیپست درسرم جاسازی شده ومیتونند تصاویرذهنی وحتی خاطرات گذشته ام هم ببینند مدتی ک ب صداها بیتوجهی کردم حالا با صدای اعضای خانوادم مدام ب تحریک کردنم و درگیرکردنم با دین ومذهب واعتقادات سعی در واکنش نشان دادنم و گوش دادن حرفهایشان دارن لطفا میشه راهنمایی کنین
0
4
محمد رضا | ۵ سال پیش
سلام همسرم این بیماری رادارد . که ادعا میکند کسی خواستگاریش می خواه د بیاید و تقاضای طلاق میکند با او چه برخوردی کنم
1
2
مهراد اجلالی | ۵ سال پیش
چند بار وقتی خوابم ناگهان با شنیدن صدایی از خواب بیدار میشوم.آخرین بار به وضوح فک کردم کسی مرا از داخل اتاق برادرم صدا زد واز خواب پریدم.در صورتی ک تنها بودم.اسمی هم دارم(مهراد) که نمیشود گفت از بیرون شنیده باشم.صدا مثل صدای بچه بود.
0
1
محمد | ۵ سال پیش
سلام ممنون ایمیل بدون من جوان پسر ۲۰ ساله هستم شبها احساس میکنم زنگ خانه را زده اند نه زنگ ای فن زنگ در خانه خیلی هم استرس آور است ایراد چیست راهنمایی کنیدممنون
0
1
علیرضا | ۵ سال پیش
من توی مغزم مدام تیک تیک میکنه حس میکنم رگای مغزم مدام دارن تو هم میپیچن... صداش مثل قلنج شکوندنه البته مطمعنم فیزیکی داره رخ میده... این دلیلش چی میتونه باشه 5 ساله اینطوری دارم میشم
2
6
پاسخ ها:
ساره | ۵ سال پیش
سلام علیرضاجان منم نزدیک یک سالیه همینطوری ام. ایا به جوابی رسیدی ؟!؟ من به هیچی نرسیدم و خیلی عذاب میکشم
1
2
بهروز حامدی | ۴ سال پیش
صدای شکستن قلنج تو مغزم دارم. خیلی ارزارم میده کمکم کنید
5
4
سارا | ۵ سال پیش
يه سوال ديگه هم داشتم اینکه اطرافیان این ادم باید چه رفتاری بکنن باهاش چیکارش کنن که اروم باشه؟
1
4
ندا | ۵ سال پیش
سلام ميخواستم بدونم علت ديدن افراد مختلف چیست؟ یکی از دوستان من به این بیماری مبتلاست و میگه بعضی افراد رو میبینه و میگه اونا کنترلش میکنند و تعداد اون ادما هم رفته رفته بیشتر میشه ممنون مبشم اگر بگید علتش و اسم مریضیش چیه و راه درمانش چیه
0
2
پاسخ ها:
باران | ۴ سال پیش
نکنه با جنا در ارتباطه ...پیش ی جنگیر ببرینش تو ایران قربونش ب م زیاده ازینا
1
1
ناشناس | ۴ سال پیش
احتمالا بیماری شیزوفرنی هست
0
1
ناشناس | ۴ سال پیش
من هم دقیقا" همین مشکل را دارم که بعد از بیست سال به این نتیجه رسیدم که باید پیش روانپزشک بروید (و شاید هم دکتر مغز و اعصاب) تا از سر شما سی تی اسکن بگیرد تا مطمئن شوید که مشکل مغزی ندارید و برای قطع شدن آن هم یک راه حل وجود دارد که موقتی است و برای چند وقت که بستگی به بدن شما دارد (البته بهتر است دکتر بروید و اصلا" خوددرمانی نکنید ) چون این بیماری واقعا" آدم را بدبخت می کند هم از نظر روابط اجتماعی و هم از نظر بدنی چون به خاطر این مسئله ممکن است هزاران بلا بر سر شما بیاید ) مثل زمین خوردن دعوا کردن روفتن آبروی آدم و غیره
اما راه حل موقت استفاده از داروهای بنزودیازپین ها شب قبل از خواب است (آلپرازولام دیازپام لورازپام) که کم عوارض ترین آن لورازپام است که شب قبل از خواب لورازپام یک میلی گرم را یک عدد یا دو عدد بخورید و بخوابید که تا چند وقت از شر این مسائل راحت هستید (فقط این داروها اعتیاد آور است که باید کنترل شده بخورید تا معتاد آن نشوید و یا تاثیر آن کم نشود) و بین خوردن آن تا می توانید فاصله بیاندازید تا دفعه بعد هم اثر خود را خوب انجام دهد (کنترل شده) از هیچی بهتر است
2
1
mahtarinbash@ | ۵ سال پیش
رفتار افراد نزدیک بخصوص فامیل استرس های زندگی منفی بافی و سوءظن باعث این بیماری می شود داروهای شیمیایی نیز درمانی بوجود نمیاورد ممکنه باعث عارضه جدیدی هم بشود بلکه زندگی در شرایط آرام مصرف داروهای گیاهی مسکن اعصاب می توانند فرد را به آرامش برساند
5
1
پاسخ ها:
صبا | ۵ سال پیش
واقعاممکنه؟چون من یک ماهه صدای تیک تیک میشنوم وخیلی منفی باف هستم همش توفکره چیزای منفیم
2
7
hits