دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
کاهش هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی,کاهش هزینه‌های درمانی ,بیمارستان‌های دولتی ,هزینه های درمانی ,دفتر نظارت واعتبار بخشی اموردرمان, دانشگاه علوم پزشکی

سجاد رضوی مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان، در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، یکی از نقاط مثبت پایش و نظارت بر عملکرد بیمارستان های تحت پوشش وزارت بهداشت در برنامه تحول نظام سلامت را عدم ارجاع بیماران برای تهیه دارو و ملزومات پزشکی توسط بیمارستان ها بیان کرد.

 کاهش هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی

سجاد رضوی گفت: رایگان شدن زایمان طبیعی و افزایش آمار آن به میزان 5 درصد، کاهش میزان سزارین، کاهش میزان ترخیص بیماران با میل شخصی، افزایش رضایتمندی بیماران و کاهش مراجعات به مددکاری بیمارستان ها از نقاط قوت پایش عملکرد بیمارستان ها در طرح تحول نظام سلامت است.

کاهش هزینه‌های درمانی در بیمارستان‌های دولتی

وی بر ضرورت استقرار کامل سیستم های اطلاعات بیمارستانی در بیمارستان ها تاکید کرد و افزود: در صورت اتصال همه بیمارستان ها به این سیستم، قالب کلی صورت حساب بیماران بستری یکپارچه می شود.

رضوی با اشاره به این که بهره گیری مناسب از نیروی انسانی متخصص و پرداخت به موقع حق الزحمه ها موجب افزایش اعتماد پزشکان به برنامه ماندگاری پزشکان در مناطق محروم خواهد شد، افزود: می توان با توزیع مناسب نیروی متخصص در برخی شهر ها، مشکل کمبود پزشک را مرتفع کرد.

وی بر رعایت استاندارد تعداد ویزیت ها در هر ساعت تاکید کرد و گفت: به منظور ثبت دقیق ساعات حضور پزشکان در کلینیک ها و مقیمی آنها در بیمارستان های دولتی، لازم است پزشکان بدون تاخیر و بصورت دقیق و منظم در محل خدمت خود حضور داشته باشند.

رضوی همچنین، بر راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی و الکترونیکی در کلیه بیمارستان ها تاکید کرد.

منبع:طبنا


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
    توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

    
    دیدگاه ها
    اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

    hits