دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۳ میلادی
افسردگی دلایل فیزیکی هم دارد
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دلایل فیزیکی افسردگی و بررسی عوامل فیزیکی در بیماری افسردگی

دلایل فیزیکی افسردگی

دلایل فیزیکی افسردگی

بسیاری از ما در مورد علائم احساسی افسردگی می دانیم. اما شما ممکن است ندانید که افسردگی را می توان با بسیاری از علائم جسمی همراه دانست.


در واقع ، بسیاری از مردم مبتلا به افسردگی از درد مزمن یا سایر نشانه های جسمی رنج می برند.
این علائم عبارتند از :


سردرد :

در افراد مبتلا به افسردگی شایع ترین علامت است. اگر دوست شما به درد میگرن مبتلا است ممکن است حتی بیشتر از شما به افسرگی مبتلا باشد.
کمر درد. اگر شما در حال حاضر از کمر درد رنج می برند ، ممکن است با ابتلا به افسردگی بدتر هم بشود.
درد عضلانی و درد مفاصل. افسردگی می تواند هر نوع از درد مزمن را بدتر کند.


درد قفسه سینه :

بدیهی است ، این مشکل را حتما به پزشک متخصص نشان دهید چرا که این می تواند نشانه ای از مشکلات جدی قلبی باشد. اما افسردگی می تواند به ناراحتی همراه با درد قفسه سینه کمک کند.


مشکلات گوارشی :

شما ممکن است احساس تهوع اور و یا حالت تهوع داشته باشید. که ممکن است به اسهال یا یبوست مزمن تبدیل شود.

دلایل فیزیکی افسردگی


خستگی و خستگی :

مهم نیست که چقدر بخوابید ، شما هنوز باز هم ممکن است خستگی و فرسودگی احساس کنید. خارج شدن از رختخواب در صبح ممکن بسیار سخت و حتی غیر ممکن بنظر برسد.

مشکلات خواب :

بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی نمی توانند خواب خوبی داشته باشند. بخیلی زود از خواب بیدار می شوند و یا وقتی به رختخواب می روید نمی توانید بخواب بروید.


تغییر در اشتها یا وزن :

برخی از افراد مبتلا به افسردگی از دست دادن اشتها و کاهش وزن را شاهد هستند . برخی دیگر آنها طلب غذاهای خاص -- مثل کربوهیدرات ها را می کنند که باعث افزایش وزن آنها می شود.


سرگیجه یا سبکی سر :

از آنجا که این علائم با بسیاری از شرایط رخ می دهد ، بسیاری از افراد افسرده هرگز کمکی نمی کنند ، زیرا آنها نمی دانند که نشانه های فیزیکی آنها ممکن است در اثر افسردگی ایجاد می شود. بسیاری از پزشکان هنوز علائم این بیماری را بدرستی نمی شناسند.


این علائم فیزیکی هستند افسردگی می تواند باعث تغییرات واقعی در بدن شما شود. به عنوان مثال ، می تواند کاهش سرعت هضم غذا در بدن شما ایجاد نماید ، که می تواند به مشکلات معده منجر شود.
افسردگی به نظر می رسد با عدم تعادل مواد شیمیایی خاص در مغز شما مرتبط است. برخی از این مواد شیمیایی مشابه نقش مهمی در چگونگی احساس درد می شود. بنابراین بسیاری از کارشناسان فکر می کنند که افسردگی باعث می شود که شما احساس دردی متفاوت از دیگران داشته باشید.

دلایل فیزیکی افسردگی


درمان علائم فیزیکی
در برخی موارد ، ممکن است درمان افسردگی خود را -- با درمان یا مصرف دارو و یا هر دو -- از بروز علائم جسمانی خود را حل کنیم.

اما مطمئن شوید که به پزشک خود در مورد هر گونه علائم فیزیکی بگوییم. اآنها ممکن است به درمان بیشتری نیاز داشته باشند. به عنوان مثال ، دکتر شما ممکن است دارو antianxiety را برای شما تجویز نماید که در شما بی خوابی ایجاد نمایدکه این باعث تشدید مشکلات شما می شود.
از آنجا که درد و افسردگی با هم مرتبط هستند ، گاهی اوقات کاهش درد شما ممکن است به کاهش ابتلا ی شما به افسردگی منجر شود. بعضی از داروهای ضد افسردگی ، مانند Cymbalta و افکسور ، باعث کاهش دردهای مزمن شما می شوند.
درمان های دیگر این سیستم نیز می توانند به بهبود علائم دردناک کمک کنند. انواع خاصی از درمان متمرکز شده مانند رفتاری شناختی -- می توانند به شما برای مقابله بهتر با درد راه هایی را آموزش دهند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !