دلگرم
امروز: جمعه, ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۲۰ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۹ اوت ۲۰۲۲ میلادی
بهترین و قوی ترین چای گیاهی برای درمان سریع گلودرد

۱۰ مورد از بهترین دمنوش های گیاهی برای درمان سریع گلودرد

بهترین و قوی ترین چای گیاهی برای درمان سریع گلودرد
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دمنوش سرماخوردگی | 10 دمنوش برای سرماخوردگی و گلودرد : اگر سرما خورده‌اید و گلویتان درد می‌کند و وقت دکتر رفتن ندارید یا اهل دارو و به خصوص آمپول زدن نیستید نگاهی به این مقاله بیندازید.

10 دمنوش گیاهی برای تسکین درد گلو

سرماخوردگی، آنژین، لارنژیت و .... از بیماری‌های شایع فصل سرما محسوب می‌شود. اگر سرما خورده‌اید و گلویتان درد می‌کند و وقت دکتر رفتن ندارید یا اهل دارو و به خصوص آمپول زدن نیستید نگاهی به این مقاله بیندازید. ما 10 روش کاملاً طبیعی برای حل مشکلتان ارائه می‌دهیم. با دلگرم همراه باشید.

طرز تهیه چای گیاهی برای درمان گلودرد

1. دمنوش نارون برای درمان درد گلو :

مورد تایید FDA است و به عنوان یک ماده ایمن مورد تایید قرار گرفته است. گاهی اوقات به شکل قرص فروخته می شود اما پوست درخت می تواند برای درست کردن جوشانده درست شود.

طرز تهیه:

 • 12-16 اونس آب، 2 قاشق سوپ خوری پوست یا پودر نارون ،یک قاشق چای خوری عسل و 2 قاشق چای خوری چای سبز را به صورت اختیاری تهیه کنید.
 • آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس با شعله خیلی کم مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.
 • پوست درخت و برگ های چای را بردارید و از نوشیدن چای لذت ببرید!

2.چای ریشه شیرین بیان برای درمان گلودرد:

شما می توانید چای ریشه شیرین بیان را در مقادیر کم بنوشید و یا آن را قرقره کنید، اما نوشیدن بیش از حدش می تواند اثرات جانبی منفی داشته باشد.

طرز تهیه:

 • مقداری آب ،2 قاشق سوپ خوری خرد شده یا رنده شیرین بیان ،یک قاشق چایخوری دارچین و مقدلری پوست پرتقال را به صورت اختیاری تهیه کنید.
 • بگذارید تا آب به جوش آید و سپس شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.

3.چای ریشه گل ختمی برای درمان گلودرد:

اگر مبتلا به گلو درد و سرفه شدید هستید، چای ریشه گل ختمی می تواند یک ترکیب موثر برایتان باشد.

طرز تهیه:

 • مقداری آب ، 2 قاشق سوپ خوری تکه و یا رنده ریشه گل ختمی و 2 قاشق چای خوری نعناع را به صورت اختیاری تهیه کنید.
 • بگذارید تا آب به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.و از نوشیدنی لذت ببرید.

4. چای لیمو عسل برای بهبود گلودرد:

مرکبات از قبیل لیمو و پرتقال بهترین راه برای افزودن ویتامین C به رژیم غذایی هستند آن ها همچنین غنی از آنتی اکسیدان می باشند و زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد که به آرامش و تسکین گلو درد کمک می کند ؛ عسل ضد باکتری است و به تنظیم سیستم ایمنی کمک می کند.

طرز تهیه :

 • مقداری آب، 2 قاشق چای خوری چای سبز ،2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده و 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.
 • بگذارید تا آب به جوش آید و سپس صعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند. حرارت را خاموش کرده و مواد را در یک فنجان دیگر بریزید.
 • یک برش لیمو برای چاشنی آن عالی می شود و لذت ببرید!

5. چای نعناع فلفلی برای درمان گلودرد:

این یک گیاه پر از شاخ و برگ است که در اروپا و خاور میانه رشد می کند. برگ های گیاه نعناع فلفلی برای تهیه دمنوش به کار می رود.جز اصلی در طعم نعناع، منتول است و برای تسکین درد معده و تسکین دادن ماهیچه های دردناک بسیار عالی است.

طرز تهیه:

مقداری آب ، 4-6 گرم نعناع خرد شده و یا 2 کیسه چای نعاع ،2 قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده ، 1/4 لیمو یا 1/2 قاشق سوپ خوری آبش و 1 قاشق سوپ خوری عسل را تهیه کنید.

 • درپوش آب را بگذارید تا به جوش آید و سپس درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 5 دقیقه بماند.
 • حرارت را خاموش کرده و مواد را به یک فنجان منتقل کنید ؛ یک برش لیمو برای چاشنی اش عالی می شود و لذت ببرید!

طرز تهیه چای گیاهی


6. درمان گلودرد با چای ریشه زنجبیل:

آنتی اکسیدان ها به زنجبیل به از بین بردن سموم محیطی کمک می کنند تا بدن شما بتواند تمام انرژی خود را برای مبارزه با عفونت متمرکز کند.چای زنجبیل با لیمو ترش، ریشه زنجبیل، و عسل در اطرافش ؛ تمام مواد اولیه بر روی یک پس زمینه سفید رنگ چیده شده اند.

طرز تهیه :

مقداری آب ، 2 قاشق چای خوری چای سبز (اختیاری) ، 2 قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده ، 1/2 لیمو و یا حدود 1 قاشق سوپ خوری آب لیمو و 1 قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

ابتدا بگذارید تا آب به جوش آید و سپس زیر شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید 3 دقیقه بماند و مواد را به یک فنجان منتقل کنید.


7.چای دارچین برای بهبود و درمان گلودرد :

دارچین به تازگی به خاطر خواص ضد التهابی اش به سمت جامعه پزشکی جلب شده است.جز فعال در رنگ زردش، کورکومین نام دارد و در تعدادی از مکمل های ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد؛ چندین روش برای افزایش جذب بیشترش وجود دارد. تعدادی از مکمل های کورکومین از چربی های ویژه ای به نام فسفولیپیدها برای کمک به حمل کورکومین به خون استفاده می کنند.

طرز تهیه :

 • یک قاشق سوپ خوری ریشه زرد چوبه و 1/2 قاشق چای خوری فلفل سیاه را در 8 اونس آب ترکیب کنید.
 • زرد چوبه و فلفل سیاه را به مدت 5 دقیقه حرارت دهید و مواد را در یک فنجان بریزید.
 • کمی عسل برای بهبود مزه اش اضافه کنید و سپس آنرا بنوشید و لذت ببرید.

8. چای سبز برای درمان گلودرد:

چای سبز یک چای سنتی است که از گل کاملیا می آید این یک چای غیر اکسید شده است و طعم ملایمی دارد و سبز است.هیچ اثر مستقیمی از چای سبز بر روی گلو درد وجود ندارد، اما چای گرم بر روی گلوی درد دار آرامش بخش است و مهم تر اینکه چای سبز نیز پر از آنتی اکسیدان است و به رفع چرک گلو و التهابات آن کمک می کند.

آنتی اکسیدان به حذف ترکیباتی به نام رادیکال های آزاد کمک می کند که در بدن جمع می شوند ؛ این رادیکال های آزاد در بدن تولید می شوند، اما از محیط مانند اگزوز خودرو، دود سیگار و دیگر اشکال آلودگی حاصل می شوند.داشتن آنتی اکسیدان ها به هنگام بیماری به بدن شما اجازه می دهد تا بجای برخورد با آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد، بر مبارزه با عفونت ها تمرکز کند.

طرز تهیه:

 • چای سبز در دمای آب حدود 175 ° C و یا ℉ 80 برای 2-3 دقیقه، بهترین نوع دم کردنش است.

9. چای بابونه برای درمان گلودرد:

بابونه یک گیاه اروپایی است در واقع فایده مستقیمی از نوشیدن چای بابونه برای گلو درد وجود ندارد، اما چای آرامش بخشی است که برای نوشیدن قبل از خواب عالی می باشد. کافئین اش می تواند به آرام کردن اعصاب کمک کند.

تصور می شود که بابونه به روش مشابهی برای بسیاری از داروهای ضد اضطراب با عمل کردن به عنوان یک لیگاند بنزودیازپین کار می کند با این حال، تحقیقات درباره چای بابونه هنوز محدود است.


10. سایر چای های مفید برای گلودرد :

چای های دیگری که در حین تحقیق این مقاله مطرح کرده ایم، شامل موارد زیر است:

 • گندنای کوهی
 • گیلاس
 • اکالیپتوس
 • زغال اخته
 • رازیانه
 • گل داودی

همچنین بخوانید:

بهترین راه رهایی از معده درد عصبی چیست؟

علت درد معده چیست؟

علت معده درد در نیمه شب چیست؟

آیا مشکلات معده باعث کمر درد می شود؟

درمان ضعف معده و زخم معده + ویدئو

علائم عفونت معدهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • asriran.com
 • rokna.net
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است