بهترین راه درمان گوشت اضافه روی مقعد و درمان بواسیر

درمان زایده یا گوشت اضافه روی مقعد
۲۶,۸۶۸
۱۱
۱
یکشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
زائده گوشت اضافه در اطراف مقعد: اگر مبتلا به هموروئید هستید ولی راه درمان بواسیر را نمی دانید، بهتر است این خبر را از دست ندهید با دلگرم همراه شوید تا با راهکارهای درمان گوشت اضافه روی مقعد و درمان بواسیر آشنا شوید.
درمان زایده یا گوشت اضافه روی مقعد

بیرون زدگی گوشت اضافه از مقعد و بواسیر

درمان خانگی شقاق یا فیشر مقعد

اگر شکاف و ترک دیواره‌ی مخاطی کانال مقعد ناشی از عادات غلط تغذیه‌ای و رفتارهای نادرست و بی‌توجهی به بدن باشد، می‌توان با چند راه‌کار ساده در خانه نیز به تسکین علایم و بهبود نسبی شقاق یا فیشر مقعد کمک کرد. درمان‌های خانگی بیشتر جنبه‌ی مراقبتی و حمایتی در روند درمان دارند. اما در مراحل اولیه‌ی ایجاد بیماری شقاق یا فیشر مقعد نیز می‌توانند جنبه‌ی درمانی داشته باشند. این اقدامات خانگی شامل برخی نکات تغذیه‌ای مانند:

جلوگیری از کم‌آبی بدن با مصرف کافی مایعات بدون الکل و کافئین حداقل شش تا هشت لیوان در طول روز

(زیرا الکل و کافئین می‌تواند منجر به کم‌آبی در بدن شود.)؛رژیم غذایی غنی از فیبر برای جلوگیری از ابتلا به یبوست، به دست آوردن ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر روزانه برای پیشگیری از یبوست و نرم شدن مدفوع لازم است. برای جلوگیری از نفخ می‌توانید به تدریج میزان فیبر مصرفی خود را افزایش دهید. موادغذایی پرفیبر شامل سبوس گندم، سبوس جو دو سر، غلات کامل از جمله برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر و پاستا سبوس دار، همچنین حبوبات و نان، نخود و لوبیا، میوه‌های خانواده مرکبات، آلو و آب آلو؛و همچنین اقدامات خانگی دیگر جنبه‌ی رفتاری در زندگی روزمره داشته که باید به شکل صحیح آن تغییر کند مثل:

از نگه‌داشتن مدفوع و به تأخیر انداختن اجابت مزاج پرهیز شود

زیرا هر بار تأخیر منجر به سفت شدن مدفوع و ایجاد یبوست خواهد شد؛از زور زدن و یا نشستن بیش از حد طولانی در توالت خودداری شود. این عمل می‌تواند فشار در کانال مقعد را افزایش دهد؛مقعد خود را پس از اجابت مزاج به آرامی و با دستمال نرم تمیز و خشک شود از استفاده از مواد شوینده‌ی شیمیایی محرک پوست مانند صابون‌های معطر پرهیز شود؛حمام نشسته در وان آب گرم کم عمق ـ دو یا سه بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به صورتی که فقط ران و مقعد را بپوشاند ـ می تواند با تمیز نگهداشتن و شل کردن دریچه‌ی مقعد و بهبود جریان خون در آن به درمان شقاق یا فیشر مقعد کمک کند.

استفاده از وازلین بر روی خروجی مقعد اجابت مزاج را تسهیل می‌کند

شست‌وشوی مقعد بعد از هر بار اجابت مزاج تا ناحیه‌ی مقعد همیشه تمیز بماند

استفاده‌ی موضعی از ژل آلوئه‌ورا بر روی ناحیه‌ی آسیب دیده‌ی مقعد می‌تواند به بهبود آن کمک کند؛می‌توان از مکمل‌های نرم‌کننده طبیعی مدفوع مانند پسیلیوم نیز استفاده کرد.در صورتی که علاوه بر اقدامات انجام شده درد و خونریزی شقاق یا فیشر مقعد ادامه داشت نیاز به درمان دارویی وجود دارد.

توصیه می‌شود رعایت این نکات هم‌زمان با مصرف داروهای تجویزی فراموش نشود، زیرا این روش‌های خانگی به سرعت و روند درمان فرد کمک خواهد کرد.

آیا بواسیر نیاز به عمل دارد؟

سوال: هنگام اجابت مزاج دچار خونریزی می‌شوم، آیا باید عمل کنم؟

جواب: نه لزوما ابتدا باید معاینه شوید، سپس اقدامات بعدی (تشخیصی و یا درمانی) انجام شود.

سوال: هر از چند گاهی در کنار مقعدم دانه‌ای مانند جوش می زند که کمی درد دارد، اما بعد از مدتی این دانه برطرف می‌شود، این دانه هر ماه حداقل یکی دو بار اطراف مقعد ظاهر و سپس برطرف می‌شود، آیا این بیماری بواسیر است؟

جواب: در بسیاری موارد هموروئید (بواسیر) درجه ۴ بصورت توده‌ای‌دردناک کنار مقعد خود را نشان می‌دهد؛ در صورت دردناک بودن از دستکاری آن پرهیز کنید و حتما معاینه شوید.

سوال: چند سالی است که اطراف معقدام بیرون زده است و موقع اجابت مزاج حسی ندارم و باید با دست خارج شود که سوزش و خارش هم دارد، علت آن چیست؟

جواب: در مواردی به دنبال ایجاد زخم‌های متعدد اطراف مقعد، توده‌ای به نام skin tag بروز‌ می‌کند که باید پزشک آن را تشخیص دهد و درصورت ایجاد مزاحمت برای بیمار درمان شود.

درمان گوشت اضافه روی مقعد و درمان بواسیر

آیا خارش در ناحیه مقعد نشانه بواسیر است؟

سوال: حدود ۸ ماه است که همیشه بعد از دستشویی حدود ۷ ساعت سوزش و خارش خفیفی دارم، بعد ۷ ساعت خوب می‌شوم و هیچ مشکلی ندارم تا نوبت بعدی که دستشویی میروم، علت آن چیست؟

جواب: التهاب قسمت انتهایی روده بزرگ و مقعد موجب ایجاد این علائم می‌شود که در صورت ایجاد زخم به آن شقاق می‌گویند، از مصرف ادویه جات به مقدار زیاد و به خصوص فلفل پرهیز شود حتما از نشستن به مدت طولانی و فشار به مقعد جلوگیری شود.

شقاق و راه درمان آن چیست؟

سوال: عمل شقاق انجام داده‌ام گا‌هی درد و سوزش خیلی خفیف دارم، آیا تغذیه در ایجاد این درد تاثیر دارد؟ آیا درمان با لیزر امکان دارد؟ آیا نیاز به مراجعه به پزشک است؟

جواب: بله حتما نیاز به مراجعه مجدد به پزشک و معاینه دارید؛ غذا‌هایی که سبب ایجاد یبوست می‌شوند، این علائم را تشدید می‌کنند، در صورت عود درمان شقاق با لیزر یکی از راه‌های پیشنهادی است.

سوال: آیا زائده گوشتی که از مقعد بیرون می‌زند، ولی هیچ درد و خونریزی ندارد، بواسیر است؟

جواب: یکی از تشخیص‌ها بواسیر است؛ در مواردی به دنبال ایجاد زخم‌های متعدد اطراف مقعد، توده‌ای به نام skin tag بروز‌ می‌کند که باید توسط پزشک تشخیص داده شود اگر برای بیمار مزاحمت ایجاد شود نیاز به درمان دارد.

احساس خارش ناشی از بواسیر

سوال: ۵۰ ساله هستم و چند سالی است که به راحتی اجابت مزاج ندارم، اکثر اوقات عمل دفع همراه با خونریزی شدید دارم، خونریزی‌های هنگام دفع اجابت مزاج امانم را بریده است و احساس خارش شدید در ناحیه مقعد دارم چگونه آن را درمان کنم؟

جواب: با توجه به شرح حال، حتما باید به پزشک گوارش مراجعه کنید و ضمن انجام معاینه دقیق، آزمایش‌های مربوطه و نیز در صورت لزوم کولونوسکوپی انجام شود.

سوال: چند سالی است هموروئید نوع ۲ دارم و زمانی که از پماد‌های ضد هموروئید استفاده می‌کنم تا یک یا ۲ روز خوب هستم اما بعد مجدد به حالت اولیه برمی‌گردد، چه کار باید انجام دهم؟

جواب: در موارد عود هموروئید، رعایت رژیم غذایی بسیار مهم است؛ مایعات به مقدار زیاد استفاده کنید، از مصرف موادی چون فلفل، ترشی و مواد سرخ کردنی پرهیز کنید چرا که به جلوگیری از عود آن کمک می‌کند، همچنین در صورت نشستن به مدت طولانی از رینگ‌های مخصوص استفاده شود.

سوال: آیا برای درمان ترومبوزه خارجی زالو درمانی را صحیح می‌دانید؟

جواب: با توجه به عوارض احتمالی این روش توصیه نمی‌شود.

سوال: به مدت 2 هفته است که در کنار معقد خود زائده جوش مانند ایجاد شده است، در ابتدا کمی درد داشت، ولی الان درد برطرف و زائده هم کوچک شده است، آیا راه درمان دیگری دارد؟

جواب: در مواردی هموروئید به صورت زائده‌ای جوش مانند از کنار مقعد بیرون می‌زند که همراه با درد و خارش است، در اکثر موارد با رعایت رژیم غذایی و پرهیز از نشستن طولانی این مورد خودبخود بهبود می‌یابد.

سوال: چند سالی است که در بعضی مواقع درد مزاج دارم و بعضی مواقع مقعدم خونی می‌شود؛ الان همه زائده‌های کنار معقد بیرون زده است، باید برای درمان آن چه کار کنم؟

جواب: حتما جهت معاینه به پرشک مراجعه کنید و جهت تسکین درد از نشستن در تشت آب گرم و پماد‌های آتنی هموروئید می‌توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که یبوست سبب تشدید علائم می‌شود.

سوال: حدود 2 ماه پیش بعد از اینکه یک بار هنگام دستشویی با درد مواجه شدم فهمیدم یک زائده کوچیک که همون بواسیر است، از بدنم بیرون زده است، آیا امکان معالجه با دارو وجود دارد؟

جواب: بله حتما، جهت معاینه به پزشک مراجعه کنید و جهت تسکین درد از نشستن در تشت آب گرم و پماد‌های آتنی هموروئید می‌توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که یبوست سبب تشدید علایم می‌شود.

علت تنبلی روده چیست؟

سوال: من تنبلی روده دارم وحتی با رعایت غذایی و ورزش باز این مشکل وجود دارد و این تنبلی روده منجر یه یبوست می‌شود و به سختی دفع صورت می‌گیرد، باید برای درمان چه کار کرد؟

جواب: با مراجعه به پزشک گوارش در صورت نیاز نوار عضله مقعد انجام شود تا علت تنبلی روده تشخیص داده شود و درمان‌های لازم صورت گیرد.

سوال: به مدت یک سال و نیم است که زمان دستشویی درد و سوزش زیادی دارم؛ موقع دستشویی حس درد شدید دارم که یک گوشت اضافه آورده است، خونریزی شفاف هم دارم، آیا نیازی به جراحی است؟

جواب: با توجه به شرح حال، دچار زخم مقعد یا شقاق شده‌اید؛ حتما به پزشک مراجعه کنید، در بسیاری از موارد بدون انجام جراحی، این بیماری درمان می‌شود.

ارتباط بارداری با بروز بواسیر

سوال: خانمی ۳۹ ساله هستم که زمان زایمانم نزدیک است، زائده گوشتی در مقعدم دارم، درد و خون ریزی ندارم، آیا برای زایمان ایراد ندارد؟، برای درمان چه کار باید انجام دهم؟

جواب: یکی از مشکلات هنگام بارداری و بعد از زایمان به خصوص زایمان طبیعی، هموروئید یا بواسیر و نیز skin tag است که بصورت توده بیرون زده از مقعد خود را نشان می‌دهد؛ بیمار باید مصرف مایعات و سبزیجات به مقدار کافی داشته باشد تا از یبوست و تشدید درد آن جلوگیری شود همچنین در صورت درد، از پماد‌های مقعدی آنتی هموروئید جهت تسکین درد می‌توان استفاده کرد.

سوال: چندین سال است که زمان اجابت مزاج یک زائده از درون مقعدم بیرون می‌زند، ولی درد ندارد، ولی گا‌هی منجر به یبوست می‌شود، برای درمان آن چه کار کنم؟

جواب: یکی از تشخیص‌ها بواسیر است، در مواردی بدنبال ایجاد زخم‌های متعدد اطراف مقعد، توده‌ای به نام skin tag بروز‌ می‌کند که باید توسط پزشک تشخیص داده شود، مصرف مایعات فراوان و پرهیز از ایجاد یبوست در بهبود این علامت کمک کننده است.

همچنین بخوانید:

۱۹ روش خانگی قدرتمند برای درمان سریع بواسیر (هموروئید)

بواسیر و درمان هموروئید بدون عمل جراحی

التهاب هموروئید (بواسیر) و درمان آن


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(11 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
اکبر محمدی | ۱ ماه پیش
سلام من به علت شقاق ،اطراف مقعدم گوشت اضافی زیادی بوجود آمده که درد زیادی دارد و امانم را بریده و دکترم گفته هیچ راه حلی ندارد به غیر از اینکه مدفوعم را نرم نگه دارم می خواستم بدانم واقعا راه حلی دیگری وجود ندارد
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم