دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
با این بیماری پنهان ؛اما شایع در زنان آشنا شوید!
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با این بیماری پنهان ؛اما شایع در زنان آشنا شوید!-بیماری پنهان - شایع -بیماری زنان -زنان-اندومتریوز-بیماری شایع
با این بیماری پنهان ؛اما شایع در زنان آشنا شوید!

دکتر اعظم موسوی، رئیس انجمن زنان و مامایی در رابطه با بیماری آندومتریوز در زنان گفت: این بیماری یک نوع بیماری پنهان در خانم‌ها محسوب می‌شود که علت ایجاد آن ناشناخته است، اما عوامل مختلفی اعم از استرس، عوامل مسمومیت در محیط زیست و غذا در ایجاد این بیماری نقش اساسی نیز دارند.

با این بیماری پنهان ؛اما شایع در زنان آشنا شوید!


وی افزود: این بیماری به صورت‌های مختلف مثل دردهای لگن، نازایی مشاهده می‌شود و ایجاد چسبندگی در لگن می‌کند و ممکن است عوارضی برای روده‌ی بزرگ و مثانه نیز داشته باشد که با ایجاد کیست همراه است. در این بیماری در صورتی که باروری در سن 30 – 35 به تعویق افتد، بیشتر مشاهده می‌شود.

با این بیماری پنهان ؛اما شایع در زنان آشنا شوید!وی بیان کرد: در بعضی موارد ممکن است علائم این بیماری با علائم سرطان روده اشتباه گرفته شود که در این صورت باید به پزشک مراجعه کرد.

وی در پایان گفت: درمان بیماری آندومتریوز می‌تواند به صورت دارویی و هم با جراحی همراه باشد. در صورتی که بیماری تازه شروع شده باشد، با دارو کنترل می‌شود اما در صورت شدت آن باید جراحی انجام شود و یا حتی لازم است برای درمان آن، قسمتی از روده‌ی بزرگ را برداشت.این مطلب چقدر مفید بود ؟
0.0 از 5 (1 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits