دلگرم
امروز: جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۷ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
با ماده مخدر دستمال آشنا شوید

ماده مخدر دستمال چیست؟

با ماده مخدر دستمال آشنا شوید
2
زمان مطالعه: 4 دقیقه
جدیدترین مخدری که روانه بازار شده و بحث و ترس زیادی را بین مردم به راه انداخته است، مخدر دستمال است که به راحتی قابل استفاده بوده و با بوییدن آن احساس مستی به فرد دست می دهد. بهتر است بدانیم مخدر جدید دستمال چیست تا بتوانیم از آسیب های ناشی از آن…

با مواد مخدر دستمال آشنا شوید!

متاسفانه به تازگی مخدر جدید در بین جوانان شایع شده است که دستمال یا دستمال مرطوب نام دارد. این ماده یعنی دستمال که به آن دستمال مرطوب هم می گویند زیر مجموعه ی مواد محرک اعصاب صنعتی می باشد که با آن NPS می گویند، کانابینوئید یعنی همان مواد محرک و توهم زایی موجود در ماریجوانا (گل) و حشیش را در شرایط صنعتی تولید می کنند.

دوز آن را در مواد مخدر به صورت دستی می توانند کنترل کنند و همچنین تخریب بالاتری از نمونه طبیعی کانابینوئید ها دارد، به گونه ای که دستمال 20 تا 80 برابر قوی تر از حشیش است و خب، طبیعتا قدرت تخریب بیشتری هم دارد . به همین دلیل افراد را در مدت کوتاه تری تحت تاثیر می گذارد و به سمت اعتیاد و تخریب بیشتر و بیشتر می برد.

ماده مخدر دستمال چگونه مصرف می شود؟

یکی از دردناک ترین در مورد شیوع این ماده در کشورمان این است که قیمت آن به شدت پایین می باشد، قیمتی که شنیده شده است 1000 تومان می باشد و این یعنی این ماده قشر فقیر و پایین جامعه را مورد هدف قرار داده است و حتی یک دانش آموز می تواند با پول ته جیب خود آن تهیه کرده و مصرف کند. طریقه ی استفاده از آن مانند حشیش می باشد، یعنی کمی از دستمال را جدا کرده، خرد می کنند و با توتون سیگار مخلوط کرده و آنرا می کشند.

چطور بفهمیم که کسی دستمال مصرف کرده است؟

همانطور که گفتیم کانابینوئید های موجود در دستمال طبیعی نیست و به صورت آزمایشگاهی تهیه می شود و به همین دلیل تاثیر و تخریب بیشتری دارد، همینطور دستمال با این که تاثیر بیشتری از گل یا حشیش دارد، زمان تاثیر گذاری کمتری دارد و همین موضوع باعث می شود که ترک کردن آن بسیار سخت شود و فرد به راحتی به آن معتاد شود.
اثرات دستمال مانند یک نمونه مخدر بسیار قوی شده همان گل یا ماریجواناست. یا بهتر است بگوییم که حشیش و گل یا ماریجوانا و حشیش تقریبا اثرات مشابه دارند که قدرت، دوام و ماندگاری آنها روی مغز با هم متفاوتند

ماده مخدر دستمال در ایران چه وضعیتی دارد؟

متاسفانه مصرف این ماده مخدر در بین جوانان و به خصوص نوجوانان در حال زیاد شدن استو ولی آمار نشان می دهد که این ماده به صورت مستقیم وارد کشور نشده و تا الان که کشفیاتی در این خصوصو نبوده است، چرا که تشخیص دادن این ماده از یک دستمال کاغذی ساده سخت است و خیلی به آنها شباهت دارد.

ولی از آنجایی که ماده مخدر دستمال از دسته NPS هاست پس استفاده از آن به روش های مختلف ممکن است بسیار راحت و معمول باشد. بگذارید این قضیه را برای شما بازتر کنیم: NPS ها مواد افزودنی هستند که به دستمال اضافه می شوند و در اصل آنها به دستمال خاصیت توهم زایی می دهند. این مواد یا مشتقات آنرا ممکن است در بازار با نام های LSD و... عرضه شوند.

همین موضوع که NPS یک ماده توهم زاست که به راحتی با سایر موارد مانند دستمال، قند، عطر و... مورد استفاده قرار می گیرد یا ممکن است که در مهمانی ها پارتی ها آن را به روش بخور دهی به همه افراد بدهند.
این ماده مخدر در سال 95 فقط یک بار دیده شد و دیگر خبری از آن و استفاده و عرضه ی ماده مخدر دستمال نبود تا این که اخیرا این ماده به راحتی در دسترس است

همچنین بخوانید:

آشنایی با ماده مخدر جوینت ( ماده توهم زای ماری جوانا ) و عوارض مصرف آن

همه چیز در مورد ماده مخدر شیشه + عکس

عوارض خطرناک مواد مخدر کروکودیلاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • khabarfoori.com
  • alodoctor.com
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید