دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۴ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ میلادی
درباره ماده مخدر کروکودیل و عوارض مرگبار آن 

عوارض خطرناک مواد مخدر کروکودیل

درباره ماده مخدر کروکودیل و عوارض مرگبار آن 
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
دهشتناک‌ترین ماده مخدر جهان / مخدر "كروكودیل" گوشت انسان را می‌خورد : کروکودیل،این ماده مخدر که به ماده مخدر آدمخوار هم نیز معروف است بعد از مدت کوتاهی فرد معتاد را شبیه به زامبی می کند.

عوارض فجیع ماده مخدر کروکودیل

درباره ماده مخدر کروکودیل و عوارض مرگبار آن

ماده مخدر کروکودیل که بسیار سمی هست می‌تواند بدن افراد معتاد را حسابی تحت تاثیرات مخرب قرار دهد تا جایی که با مرده متحرک تفاوتی ندارند. دزومرفین از مشتقات ماده مخدر هروئین هست که تاثیرات تسکین وآرام بخشی بسیار سریع وقدرتمندی دارد. این ماده مخدر نخستین بار درسال ۱۹۳۲کشف شد و قدرت آن ۸ تا ۱۰ برابر اکثر از مرفین هست.درابتدا دزومرفین در کشور سوئیس با برند پرمونید به دلیل واکنش سریع در مواردی مثل، تهوع و دپرسیون تنفسی مورد بهره گیری قرار می‌گرفت.

دزومرفین نسبت به مرفین مسکن قوی تری هست و خیلی سریع جذب میشود و نیمه عمر کوتاه تری دارد و بعنوان یک مسکن، داروی خوبی محسوب میشود.به همین علت بود که بعنوان دارو در ابتدا ساخته شد و در اروپا به طور محدود مورد بهره گیری قرار گرفت این دارو جزو داروهای توهم زا نیست و اکثر نشئگی ایجاد می‌کند و با شیشه و مت آمفتامین متفاوت هست.

سوء بهره گیری از دزومرفین

کروکودیل برای نخستین بار در شرق و مرکز سیبری درسال ۲۰۰۲ گزارش شد، اما از آن به بعد بلافاصله در روسیه و کشورهای همسایه آن شیوع پیدا کرد.درسال ۲۰۱۰ دزومرفین درکشور روسیه به دلیل ساخت مخفیانه شیوع پیدا کرد. تخمین زده می‌شود ۱۰۰ هزار نفر در روسیه و۲۰ هزار نفر در اوکراین به این ماده بسیار خطرناک اعتیاد پیدا کرده اند.

یکی از دلایلی که این ماده مخدر درحال گسترش سریع در تعداد زیادی از نقاط دنیا هست سادگی ساختن آن و دسترسی افراد کم درآمد به آن هست .نکته مهم در باره این مواد مخدر، اسمی هست که برای آن گزینه شده هست که چرا به این ماده کروکودیل گفته میشود؟چون وقتی این ماده از طریق تزریق وارد رگ مصرف کننده میشود به علت حل نشدن کامل درخون به صورت توده در می‌آید، این ماده مخدر، شروع به ایجاد عفونت های پوستی کرده و تخریب جزئی بافت بدن از همان ناحیه تزریق آغاز می‌شود، رنگ پوست سبز و ناهموار شده و مثل پوست کروکودیل میشود.

کروکودیل یک ماده مخدر زامبی هست، چیزی که کروکودیل را تا این حد وحشتناک کرده، این هست که این ماده بدن مصرف کننده را آهسته آهسته از درون متلاشی میکند زخم هایی که کروکودیل ایجاد میکند با زخم های دیگر متفاوت هست و مستقیما سر وقت استخوان ها میرود و با ایجاد کردن زخم های عمیق «قانقاریا » و در نهایت فاسد شدن قسمت های بدن جان مصرف کننده را می‌گیرد.

کروکودیل از جهات بسیاری شبیه هروئین هست اما ماندگاری کمتری دارد. اما بسیار قوی تر از هروئین هست و خواص نشئه کنندگی و ضد دردی قوی تری دارد. هروئین به طور معمول هنگام بهره گیری ۶ تا ۸ ساعت فرد را در حالت نشئه نگه می دارد.اما نشئگی کروکودیل یا دزومرفین بسیار کوتاه و در حد یک ساعت نیم هست.

همچنین بخوانید:

آشنایی با ماده مخدر جوینت ( ماده توهم زای ماری جوانا ) و عوارض مصرف آن

همه چیز در مورد ماده مخدر شیشه + عکس

همین خاصیت نشئگی کوتاه تر و نیمه عمر کوتاهی که این ماده دارد درصد اعتیاد آوری آن را بالا میبرد. این ماده مخدر بعنوان جایگزینی برای هروئین تبدیل شده زیرا قیمت آن به مراتب پایین تر از هروئین هست، اما به علت اینکه مواد خطرناکی در آن وجود دارد از هروئین کشنده تر هست.ماده مخدر کروکودیل خانگی از ترکیب مواد شیمیایی با بنزین، تینر، ید، اسید کلریدریک یا همان جوهر نمک و … ساخت می‌شود،

ساخت کنندگان این ماده مخدر از بنزین بعنوان ماده حلال و از سایر مواد ترکیبی بعنوان واکنش دهنده بهره گیری می‌کنند تا مواد شیمیایی به این ماده مخدر تبدیل شود.کارشناسان مبارزه با مواد مخدر ایران میگویند، ورود این ماده را به بازار های ایران شنیده ایم اما نه تایید میکنیم نه رد می‌کنیم واین موضوع در دست بررسی هست.

شباهت و تفاوت کروکودیل با کراک

کروکودیل شباهت ها و تفاوت هایی با کراک در ایران دارد، ماده مخدر کراک در ایران و کروکودیل در روسیه هر دو دارای مخدری به نام دزومرفین میباشند که از کدئین ساخته میشود، با این تفاوت که در کروکودیل فقط دزومرفین هست ولی در کراک ایران، علاوه بر دزو مرفین موادی چون کافئین وجود دارد.

پس میتوان گفت، کراک ایران هروئین فشرده نیست، ماده مخدر کراک در ایران و کروکودیل در روسیه برای افراد کم درآمد طراحی شده هست زیرا ساخت آن آسان و سریع و ارزان هست.درباره ماده مخدر کروکودیل و عوارض مرگبار آنترک ندارد و درمانش دشوار هست.

باتوجه به خواصی که این ماده دارد و شبیه مرفین هست، از نظر درمانی شبیه هروئین هست ولی جدیت اکثر و اراده قوی تری در درمان نیاز دارد و همکاری بیمار در درمان بسیار تعیین کننده هست. افراد معتاد به هروئین این شانس را دارند که بتوانند اعتیاد خود را ترک کنند، اما دربارهکروکودیل موضوع متفاوت هست، کرکودیل تقریبا هیچ کس را زنده رها نمی کند.

اما به طور کلی می‌توان از متادون و درمان های جایگزین بهره گیری کرد. گرچه باید دقت داشت که عوارض های پوستی این مریضی قابل درمان نیست و درمان بسیار سختی دارد، چون اگر این عفونت ها رگ های پوست را از بین ببرد، دارو به راحتی به این ضایعات نمی‌رسد، به این ترتیب فردی که آن را بهره گیری میکند با خودش فکر می‌کند.

اگر عفونتی هم ایجاد شد، میتواند درمانش کند، غافل از اینکه نابودی شریان ها مانع از رسیدن دارو به محل عفونت می‌شود و چون عفونت های پوستی و خونی شدیدی ایجاد می‌کند گفته میشود، با هر دوز مصرف، یک سال از عمر فرد مبتلا به کروکودیل کاسته می‌شود. استعمال کنندگان کروکودیل کمتر از دوسال عمر می‌کنند.علت اینکه این ماده در روسیه و اوکراین خیلی زود اکران شد این بود که ساخت آن ارزان بود و قیمت پایینی نسبت به مواد مخدر دیگر و نشئگی بیشتری نسبت به آنها داشت و تعداد زیادی از افراد به جای اینکه دنبال کراک و شیشه بروند به دنبال کروکودیل رفتند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (4 رای)  
  • منبع
  • ویکی پدیا
  • سیمرغ
  • ایران ناز
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید