دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۳ قمری و ۱۷ مه ۲۰۲۲ میلادی
درصد انتقال ایدز با کاندوم
41
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درصد انتقال ایدز با کاندوم:آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با نحوه انتقال ایدز از راه جنسی بیشتر آشنا شوید.

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با نحوه انتقال ایدز از راه جنسی بیشتر آشنا شوید.

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

ویروس اچ آی وی (HIV) از طریق مایع منی (همچنین مایعی كه قبل از منی خارج می‌شود) و ترشحات دستگاه تناسلی زنان و خون افراد مبتلا به آن منتقل می شود و افرادی كه با این ترشحات چه از طریق ارتباط با همجنس و چه از طریق ارتباط جنسی تماس پیدا كنند دچار عفونت اچ آی وی (HIV) می گردند. وجود بیماریهای مقاربتی مثل سوزاك، سیفلیس و همچنین زخمهای دستگاه تناسلی خطر آلودگی را چند برابر خواهد كرد.

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

احتمال ابتلا به ایدز با وجود استفاده از کاندوم چقدر است ؟

همان طور که می دانید ابتلا به بیماری های جنسی ، یک امر بسیار شایع در بین افرادی است که در طول زندگی با افراد مختلفی رابطه ی جنسی دارند .استفاده از کاندوم خطر ابتلاء به بیماری های جنسی در مردان و زنان را کاهش می دهد ولی به صفر نمی رساند .در واقع هیچ راهی برای از بین بردن کامل خطر ابتلا به بیماری های جنسی و ویروس ایدز وجود ندارد .تنها راه قابل اطمینان برای جلوگیری از انتقال عفونت ها و بیماری های جنسی ، عدم برقراری رابطه ی جنسی و یا باقی ماندن در یک رابطه طولانی مدت (ازدواج ) و برقراری رابطه جنسی فقط با همسر است .

در این حالت نیز زن و شوهر باید با آزمایش مطمئن بشوند که هیچ کدام به بیماری های جنسی خاموش که با چشم قابل تشخیص نیستند مبتلا نباشند .توجه داشته باشید که اکثراً خوده فرد مبتلا به بیماری های جنسی از آلوده بودن به ویروس اطلاع ندارد و این تصور که فردی به ظاهر سالم است و نمی تواند شما را آلوده کند کاملا اشتباه است چراکه بیشتر بیماری های جنسی تا مدت ها هیچ علامت و نشانه ای ندارند و از درون ، فرد بیمار را دچار عفونت می کنند .

در هر صورت استفاده از کاندوم احتمال ابتلا به بیماری را کم می کند ولی نمی تواند 100 درصد شما را در مقابل ابتلا به بیماری های جنسی محافظت کند .عفونت HIV مرگبارترین بیماری جنسی شناخته شده است که در بیشتر موارد فرد مبتلا اطلاعی از آلوده بودن خود ندارد و تا سال ها در صورت برقراری رابطه ی جنسی ، بصورت ناخواسته دیگران را به ویروس ایدز آلوده می کند .تحقیقات علمی نشان می دهد که استفاده از کاندوم می تواند احتمال ابتلا به ویروس ایدز را کاهش دهد .

کاندوم چگونه از ابتلا به بیماری های انتقالی از راه تماس جنسی جلوگیری می کنه ؟

کاندوم به عنوان یک دیوار یا مانع از انتقال خون ، اسپرم یا ترشحات واژن در هنگام برقراری رابطه ی جنسی از فردی به فرد دیگر می شود .ترشحات واژن یا آلت مردانه می تواند حاوی مواد مختلفی مانند ویروس HIV ( که باعث ایجاد بیماری ایدز می شود ) باشد .اگر در حین رابطه ی جنسی از کاندوم استفاده نشود ، مواد مختلف مانند ویروس ها می توانند از فرد آلوده ( چه زن و چه مرد ) به فرد سالم انتقال داده بشوند .با استفاده از کاندوم می توان جلوی بسیاری از بیماری هایی که از راه رابطه ی جنسی انتقال داده میشوند را گرفت .

آیا کاندوم خطر ابتلا به بیماری های جنسی رو کاملا از بین می برد؟

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (41 رای)  
  • منبع
  • گردآوری شده ی دلگرم
    توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی