دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
همه چیز در مورد عمل زاویه سازی صورت
3
زمان مطالعه: 8 دقیقه
زاویه سازی صورت برای خیلی از افرادی که دوست دارند صورتشان زاویه دار باشد تا چهره ای جوان تر داشته باشند، می تواند کاربرد داشته باشد. در این مطلب درباره انواع روشهای زاویه سازی صورت بدون جراحی و با جراحی صحبت می کنیم.با دلگرم همراه باشید.

زاویه سازی صورت چگونه است؟

زاویه فک در آقایان عضلانی تر و حجیم تر از خانم ها است و در ناحیه چانه پهن تر می باشد که این بدلیل آناتومی استخوان فک است که بطور طبیعی در خانم ها مثلثی است و به شکل حرف V می باشد و در آقایان حالت مربعی شکل دارد. هرگونه تغییر در ناحیه فک می بایست بر اساس آناتومی و استخوان بندی فک و تناسب بین اعضاء صورت انجام شود. با افزایش سن بدلیل شل شدن پوست و تحلیل چربی زیر پوستی قسمت تحتانی استخوان فک؛ از زاویه فک تا چانه ،حالت صاف و برجسته خود را از دست داده و ساختار مثلثی شکل فک به شکل چهار گوش تبدیل می شود. علاوه بر موارد فوق کاهش حجم چانه این موضوع را تشدید می کند که برای زاویه دار شدن صورت روش های مختلف جراحی و غیر جراحی پیشنهاد می شود که بر حسب نوع اختلال درمان های متفاوتی از قبیل لیفت پوست، هایفوتراپی ،تزریق ژل و بوتاکس انجام می شود.

زاویه سازی صورت

متاسفانه، پیری و جاذبه می تواند موجب شود چهره شما افتاده به نظر برسد و خط فک شما، وضوح آن را از دست بدهد. اما امروزه تکنولوژی لیفتینگ با نخ بدون جراحی صورت می گیرد، می تواند در این مورد به شما کمک نماید.این روش که موجب کشیده شدن پوست می شود، به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون (PDO) به شما کمک می کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید. استفاده از این روش به همراه فیلرهای پوستی، می تواند برای کسانی که دچار این مشکل هستند، موثر باشد.در طی درمان، نخ های PDO در لایه زیرپوستی (لایه چربی) یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار می گیرند. نخ ها با استفاده از یک کانول در محل خود قرار می گیرند تا کبودی ناحیه تحت درمان را کاهش دهند.

زاویه سازی صورت با هایفوتراپی

در سنین جوانی قسمت‌های بالایی صورت پرتر و قسمت‌های پایین خالی‌تر است و صورت حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را دارد. یعنی قسمت بالای صورت که گونه و شقیقه و ناحیه دور چشم است پرتر و قسمت ها ی تحتانی در ناحیه فک خالی تر است. با افزایش سن این روند بر عکس می شود و اسکلت صورت و گونه‌ها کوچک شده و چربی‌های زیر پوستی تحلیل رفته و به سمت پایین صورت جا به جا شده و در ناحیه فک و غبغب جمع می‌شوند . لبه استخوان فک بدلیل شل شدن پوست شکل صاف و برجسته خود را از دست داده و پوست در ناحیه چانه و گردن آویزان می شود. با سفت کردن مجدد پوست و لیفت آن زاویه فک اصلاح شده و حالت مثلث وارونه باز می گردد. موثرترین و سریع ترین روش برای اصلاح فرم صورت روش هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و بین ۱۸ ماه تا دو سال ماندگاری دارد. این روش موجب لیفتینگ پوست می شود و علاوه بر سفت شدن پوست کلاژن سازی نیز در لایه های عمقی پوست انجام می شود. البته همواره این درمان برای زاویه دار شدن صورت کفایت نمی کند و روش های مکمل از قبیل میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و بوتاکس ممکن است احتیاج باشد.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل و بوتاکس

در افرادی که چانه عقب تر از لب قرار گرفته و یا اینکه بدلیل افزایش سن حجم چانه کاهش یافته است با حجم دادن به چانه شکل برجسته و زیبای آن باز گشته و منجر به زاویه دار شدن صورت می شود.بعلاوه تزریق ژل یا چربی در زاویه فک موجب برجسته شدن این ناحیه شده که علاوه بر لیفت پوست ناحیه گردن به مثلثی شدن فک و زاویه دار کردن صورت کمک زیادی می کند. عضله ماستر که در جویدن کاربرد دارد ممکن است حجیم شده و ظاهر نامطلوبی در ناحیه فک ایجاد کند برای کاهش حجم این عضله در افراد جوان می توان با تزریق بوتاکس از حجم آن کاست. در افراد میانسال ممکن است تزریق بوتاکس در این ناحیه به ریلکس شدن بیش از حد عضلات منجر شده و افتادگی پوست را در ناحیه فک تشدید نماید. بنابراین تزریق بوتاکس در همه افراد توصیه نمی شود. بوتاکس این عضله را به طور انتخابی ضعیف کرده تا به تدریج کوچک‌تر شود.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با نخ

متاسفانه، پیری و جاذبه می تواند موجب شود چهره شما افتاده به نظر برسد و خط فک شما، وضوح آن را از دست بدهد. اما امروزه تکنولوژی لیفتینگ با نخ بدون جراحی صورت می گیرد، می تواند در این مورد به شما کمک نماید.این روش که موجب کشیده شدن پوست می شود، به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون (PDO) به شما کمک می کند تا ظاهر طبیعی پوست خود را بازگردانید. استفاده از این روش به همراه فیلرهای پوستی، می تواند برای کسانی که دچار این مشکل هستند، موثر باشد.در طی درمان، نخ های PDO در لایه زیرپوستی (لایه چربی) یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار می گیرند. نخ ها با استفاده از یک کانول در محل خود قرار می گیرند تا کبودی ناحیه تحت درمان را کاهش دهند.

زاویه سازی صورت


هزینه زاویه سازی صورت چقدر است؟

بطور کلی زاویه دار کردن صورت با روش های مختلفی انجام می شود و از انتخاب این روش ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در نتیجه هزینه زاویه سازی صورت بر حسب نوع روش و یا ترکیب این روش ها متفاوت خواهد بود.

عوارض جانبی | خطرات تزریق ژل های پوستی برای زاویه سازی صورت

  • کبودی در اکثر موارد رخ می دهد.
  • ورم در ناحیه تزریق رخ خواهد داد.این موضوع، ۴۸ ساعت به طول می انجامد.
  • نامتقارنی(عدم تقارن) : گاهی اوقات یک طرف، بهتر از طرف های دیگر درمان می شود، این معمولاً به این دلیل است که بیمار از ابتدا به صورت نامتقارن درمان را شروع کرده است.
  • عفونت یک عارضه بسیار نادر است، اما همیشه زمانی که سوزن به پوست فرو می رود، همیشه امکان پذیر است.
  • بافت مردگی (رگ خونی مسدود شده است، در حالی که با تامین خون برای پوست، مداخله می کند) بسیار نادر است. این می تواند منجر به زخم شود.
  • نیاز به درمان بیشتر: اغلب برای لب ها، چندین سرنگ از این محصول را به کار می گیریم تا بیمار به همان هدفی که می خواهد برسد، نائل شود.

زاویه سازی صورت


دستورالعمل هایی برای مراقبت بعد از زاویه سازی صورت

  • برای ۴ ساعت، نباید آرایش کنیم
  • هیچ ورزشی سنگینی در آن روز انجام نشود
  • هیچ محصول اسیدی برای ۲۴ ساعت نباید استفاده شود
  • نه چشمه آبگرم، نه سونا، نه یوگای شدید برای یک هفته پس از درمان

بعد از یک درمان تزریق ژل پوستی چه انتظاری وجود دارد؟

اثر تزریق ژل پوستی بلافاصله آشکار می شود.بسیاری از تورم های ناشی از تزریق ژل پوستی تا ۲-۳ روز پس از عمل، کاهش می یابد (بهبود می یابند).ممکن است مقدار کمی تورم، حتی برای ۲-۴ هفته پس از عمل نیز باقی بماند.

زاویه سازی صورت


اگر یک وقت قبل از هفته دوم، عدم تقارن بوجود آید چه خواهد شد؟ آیا باید با دکترم تماس بگیرم؟

نه. نیازی به تماس با دکتر نیست.گاهی اوقات ناهماهنگی رخ می دهد به این دلیل که یک طرف بیشتر متورم شده یا کبود می شود.معمولاً، آن، از زمان بازبینی، به خودی خود درست خواهد بود.اگر این کار را نکنید، بعداً، می توان در موعد بازبینی، آن را مورد بررسی قرار داد.هیچ دلیلی برای پیشگیری زود هنگام از عدم تقارن وجود ندارد همانطور که اغلب تورم مرتبط است و بنابراین نتیجه نهایی تا حداقل ۲ هفته دیده نمی شود.درمان خیلی زود هنگام عدم تقارن، می تواند منجر به عدم تقارن بیشتر شود.

زاویه سازی صورت


درمان،بعد از زاویه سازی صورت چه مدت طول خواهد کشید؟

پاسخ به این سوال، بسیار فردی است و بستگی به آناتومی بیمار، متابولیسم، دوز، تعیین سطح، محصول و غیره دارد. به طور معمول، با رایج ترین تزریق ژل پوستی برگشت پذیر ما، پروتکل عبارت است از: اگر بیمار از نتایج در طول ۱ ماه راضی باشد(یعنی تزریق ژل، کافی است)، آنها باید در ۶ ماه درمان شوند، سپس در ۶ ماه و پس از آن یک بار در سال درمان شوند. اگر بیمار از نتایج ۱ ماهه راضی نباشد (به عنوان مثال، تزریق ژل پوستی بیشتر، برای کسب نتایجی که آنها می خواهند لازم است)، سپس، تزریق ژل پوستی بیشتر باید هر ۱ – ۳ ماه تا زمانی که ظاهر مورد نظر بدست آید تزریق شود و سپس بیمار باید در طول ۶ ماه، پس از ۶ ماه و سپس یک بار در سال درمان داشته باشد.

همچنین بخوانید:

فواید بی نظیر بوتاکس در درمان میگرن و سردرد

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسبه و عوارض جانبی بوتاکس کدامند؟+ ...


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است