عادت های نادرستی که سلامتی شما را به خطر می اندازند!

۱,۹۸۱
۰
۰
دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۲۲

آشنایی با عادت های نادرست سبک زندگی

عادت های نادرستی که ما به صورت روتین دنبال می کنیم و حتی آنها را خوب و بهداشتی می دانیم گاهی اوقات ممکن است سلامت ما را به خطر بیاندازند . این عادت ها ما را در این توهم نگه می دارند که ما از یک سبک زندگی سالم پیروی می کنیم درحالیکه در واقع اینگونه نیست . با ما در مجله دلگرم همراه باشید تا نگاهی به این عادت ها بیاندازیم و به شما کمک کنیم که از عادت های سالم پیروی کنید.

عادت نادرست خیس کردن ظروف در سینک

خیس کردن ظروف در سینک ظرفشویی ناسالمترین عادتی است که می توانید آن را تجربه کنید. این عادت واقعا برای سلامت شما ضرر دارد و شما را در معرض باکتریها و دیگر ذرات آلوده شناور قرار می دهد که در سینک معلق هستند.

divider

عادت نادرست شستن دست ها با آب گرم

اعتقاد بر این است که شستن دست ها با آب گرم بیش از آب سرد باعث کشتن باکتریها می شود اما علم برعکس آنرا ثابت کرده است . برای شستن دست ها بهتر است از آب سرد استفاده کنید زیرا آب گرم می تواند به منافذ پوست شما آسیب برساند.

divider

عادت نادرست ورزش کردن با آرایش

گاهی اوقات ما آرایش می کنیم و به باشگاه ورزشی می رویم و نمی دانیم که آرایش در طول ورزش می تواند به پوستمان آسیب برساند. پوست نیاز دارد که خودش را تمیز کند و حضور آرایش منافذ پوستی را مسدود می کند.

divider

عادت نادرست خشک کردن دست ها با خشک کن


همه ما فکر می کنیم با استفاده از دستگاه های خشک کن کار بهداشتی تری انجام می دهیم اما این تصور اشتباه است و این یک کار نادرست است . دستگاه های خشک کن می توانند هوای داغ را وارد دهان و ریه های شما کنند که ثابت شده برای شما بسیار مضر است.

divider

عادت های سالم

عادت نادرست استفاده از کیسه پارچه ای برای خرید


هر کیسه پارچه ای که بیش از یک بار برای خرید مصرف شود حاوی میکروب ها و باکتریهایی است که برای سلامت ما مضر است . باکتریهایی که از خرید قبلی در کیسه باقی مانده اند هنوز آنجا هستند و مواد غذایی جدید را آلوده خواهند کرد . روش درست این است که از کیسه های خرید قابل شستشو استفاده کنید.

divider


عادت نادرست خرد کردن گوشت و سبزیجات باهم


بریدن و قطعه قطعه کردن گوشت و سبزیجات و ... بر روی یک تخته و با یک چاقو خطرناکترین کاری است که سلامت شما را به خطر می اندازد . سبزیجات می توانند باکتریهای گوشت را به راحتی جذب کنند و آلوده شوند و سلامت شما را به راحتی به مخاطره بیاندازند.

divider


عادت نادرست استفاده از قهوه ساز اداره


دستگاه های قهوه ساز اداری ایمن ترین گزینه برای نوشیدن قهوه در محل کار نیستند زیرا این دستگاه ها توسط عده زیادی از افراد مورد استفاده قرار می گیرند و اطراف آنها پراز میکروب است . بهتر است که خودتان قهوه درست کنید.

divider


قرار دادن تلفن همراه در کیف


اکثر خانم ها فکر می کنند کیف پول محل خوبی برای نگهداری تلفن است اما این درست نیست . بهتر است گوشی را در جیب خودتان قرار دهید زیرا ممکن است تلفن شما واقعا کثیف باشد و وسایل موجود در کیفتان را نیز آلوده کند.

divider

عادت نادرست نشستن لباس های زمستانی


اغلب ما با رسیدن فصل بهار از شستن لباس های زمستانی غافل می شویم و آنها را برمی داریم و مجددا زمستان مورد استفاده قرار می دهیم . بهترین راه این است که آنها را در زمستان نیز هر دو تا 3 هفته بشوییم .

divider


عادت نادرست بازکردن یخ مواد غذایی در دمای اتاق

بازکردن یخ مواد غذایی در دمای اتاق کاری است که همه ما به صورت روتین انجام می دهیم اما این یک عادت ناسالم است . بهتر است که برای باز شدن یخ آنها را در یخچال بگذاریم زیرا در محیط پر از میکروب خواهند شد.

divider

عادات سالم

تبادل باکتریهای خوب


ممکن است که ما دوست نداشته باشیم با کسی که دوست داریم یا حتی دوستانمان در یک ظرف غذا بخوریم اما دانشمندان می گویند این بهترین روش برای مبادله باکتریهای خوب بدن با یکدیگر است . بنابراین از این روش بیشتر استفاده کنید.

divider

عادت های خوب سبک زندگی

خوردن صبحانه


هرکسی در زندگی عادت های خاصی دارد اما تحقیقات نشان داده است کسانی که هر روز صبحانه می خورند سالمتر از افرادی هستند که این کار را انجام نمی دهند .

divider


خواب خوب


ما درک می کنیم که در طول زندگی گاهی اوقات امکان خواب بیشتر برای فرد وجود ندارد تا بتواند کارهایش را به موقع انجام دهد . اما خوابیدن را نباید به مخاطره انداخت . بسته بودن چشم ها به مدت 8 ساعت در طول شبانه روز ضروری است.

divider


نوشیدن آب


آب مهمترین بخش ساختاری بدن ماست پس تا جایی که می توانید آب بنوشید زیرا می تواند به بهبود شرایط بدنی شما کمک کند . افرادی که آب کافی دریافت نمی کنند به سرعت مبتلا به بیماریهای مختلف و خستگی مزمن می شوند.

divider

بیشتر بخوانید:

گریه کردن / ۱۳ فواید گریه کردن برای سلامت بدن

۶ مزیت شگفت انگیز برهنه خوابیدن برای سلامت بدن

چای سبز / تمامی خواص چای سبز برای سلامت بدن

divider

ترجمه توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


عادت های نادرستی که سلامتی شما را به خطر می اندازند!
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter