۱۵ عادتی که به شما کمک می کند سالم و جذاب باشید

۲,۲۶۵
۰
۰
یکشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۰۷

با بکار گرفتن ترفندهای زیر همیشه سالم و جذاب بمانید

سالم و جذاب بودن آروزی هر کسی است . عادت های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در حفظ سلامت و جذابیت کمک کند. بسیاری از ما اهمیت سالم و جذاب بودن را در زندگیمان نادیده می گیریم و با کارهایی که انجام می دهیم خودمان را به سختی می اندازیم. با ما در مجله دلگرم همراه باشید تا نگاهی به عادت هایی بیاندازیم که به سلامت و جذابیت ما کمک می کنند.


1- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید کالری شماری نکنید

ما کالری اکثر مواد غذایی را شمارش می کنیم و تحقیقات نشان داده است کسانی که کالری شماری می کنند کالری بیشتری مصرف می کنند . اگر واقعا می خواهید میزان کالری مصرفی خود را کاهش دهید شمارش کالری را متوقف کنید و شروع به مصرف خوراکیهای سالم کنید .

divider


2- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید مصرف سبزیجات را افزایش دهید


گفته می شود که سبزیجات منبع کاملی از فیبر هستند . بنابراین دانشمندان معتقدند افرادی که سبزیجات بیشتری مصرف می کنند بیش از سایرین می توانند رژیم غذایی خودشان را بهبود ببخشند . این یک پدیده ثابت شده است و حتما موثر خواهد بود.

divider


3- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید هر موقع که می خواهید خوراکی بخورید


گفته شده است شما می توانید هر زمان که می خواهید و هرچیزی که می خواهید مصرف کنید . این کلید یک زندگی خوب است و هرچه بیشتر این قانون را دنبال کنید شادتر خواهید بود. بنابراین این قانونی برای خوشبختی است که می توانید از آن پیروی کنید.

divider


4- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید ابتدا فقط دو لقمه بخورید


اگر می خواهید مغز خودتان را فریب بدهید تا فکر کند شما کاملا سیر هستید و غذای بیشتری نمی خواهید با قانون دو لقمه شروع کنید . یک لقمه از غذایتان را بخورید و در ادامه یک لیوان آب بنوشید و این عمل را تکرار کنید.

divider


5- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید پروتئین مصرف کنید


غذاهای غنی از پروتئین برای شروع روز عالی هستند . این غذاها کمک می کنند مواد مغذی مورد نیازتان را بدون نگرانی جذب کنید. این نوع غذا با گرسنگی های زود هنگام شما مقابله می کند.

divider

تغذیه سالم


6- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید 2 دقیقه پیاده روی کنید


توصیه می شود که هر ساعت حداقل 2 دقیقه پیاده روی کنید . هرچه بیشتر راه بروید فیزیک بدنی بهتری خواهید داشت. این وضعیت را مدیریت کنید و هر ساعت دو دقیقه پیاده روی کنید و این کار را به یک سبک تبدیل کنید.

divider


7- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید از بسته های اسنک دوری کنید


ناسالمترین چیزی که می توانید در طول زندگی خودتان بخورید این است که غذاهای بسته بندی شده را مصرف کنید . این مواد خوراکی قابل اطمینان نیستند و شما با مداوم انجام دادن این کار به سلامت خودتان ضربه می زنید. بهترین راه این است که از خوردن این غذاها اجتناب کنید.

divider


8- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید از قانون 10 دقیقه پیروی کنید


قانون 10 دقیقه در زندگی بسیار مفید است . هر آنچه که می خواهید در زندگی انجام دهید، آن را 10 دقیقه جلوتر انجام دهید. این مسئله اطمینان می دهد که شما برای همه چیز وقت شناس هستید و اگر بطور تصادفی وقفه ای در کارهایتان پیش بیاد شما با آن غافلگیر نخواهید شد.

divider


9- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید از وعده های غذایی بزرگ بپرهیزید


به جای خوردن وعده های غذایی بزرگ از پاکت های آجیل در طول روز استفاده کنید یا سعی کنید وعده های غذایی شما محتوای آب بیشتری داشته باشد مانند سوپ ها . یک بشقاب سالاد بزرگ هم همیشه نسبت به چند مشت آجیل ارجح است.

divider


10- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید مصرف شکر را کم کنید


شما قطعا بدون کاهش قند و شکر مصرفی خودتان به فیزیک بدنی که می خواهید نمی رسید. کلید کاهش مصرف قند این است که به تدریج از قاشق های کوچکتر برای خوردن شکر استفاده کنید تا عادت کنید.

divider

سبک زندگی سالم


11- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید خودخواه باشید


خواسته های خودتان را مقدم بر هر چیزی قرار دهید . سعی کنید خودخواه باشید و نیازهای خودتان را بشناسید زیرا نیازهای شما از هرچیزی مهمتر است . تا جایی که دوست دارید خودخواه باشید.

divider


12- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید میزتان را به پنجره نزدیکتر کنید


داشتن یک میز نزدیک پنجره به دلایل زیادی مهم است . اول اینکه می توانید نور خورشید مورد نیازتان را برای ساخت ویتامین D دریافت کنید . دوم اینکه می توانید از روشنایی طبیعی به جای لامپ استفاده کنید.

divider


13- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید نوشیدنی ها گرم بنوشید


نوشیدنی های سرد اگر زیاد استفاده شوند برای سلامتی بدن مضر هستند اما نوشیدنی های گرم به ما بهترین طعم ها را ارائه می دهند . همیشه بهتر است به جای نوشیدنی های سرد کمی نوشیدنی گرم بخورید که برای سلامت شما مفیدتر است.

divider


14- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید مسواک زدن دندانها را فراموش نکنید


مسواک زدن پس از خوردن هر چیزی یک روش غیر سالم است . این عمل توسط بسیاری از پزشکان توصیه نمی شود و اعتقاد بر این است که در صورت انجام این کار مبتلا به اسیدیته یا ترشی معده خواهید شد.

divider


15- اگر می خواهید سالم و جذاب باشید دوش صبحگاهی را فراموش نکنید


برای جذابیت و حفظ سلامت لازم است که شما هر روز صبح دوش بگیرید . گفته شده بهترین زمان برای حمام کردن صبح ها است پس به محض بیدار شدن از خواب دوش گرفتن را فراموش نکنید.

divider

بیشتر بخوانید:

۱۷ ویژگی طلایی دوچرخه سواری برای سلامت بدن

9 راه ساده برای حفظ سلامت چشم ها

با چای بابونه سلامت خود و خانواده را تضمین کنید

divider

ترجمه توسط بخش سلامت

مجله دلگرم


۱۵ عادتی که به شما کمک می کند سالم و جذاب باشید
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter