دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
راه حل های مفید و شگفت انگیز برای تقویت مغز
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
مغز انسان بسیار انعطاف پذیر می باشد و در هر سنی می تواند با استفاده از راه کارهای مناسب و آسان می تواند مغز خود تقویت کند

راههای تقویت مغز :

آیا می خواهید ذهن خود را در سال 2018 بهبود بخشید؟ ما بهترین روش ها را برای تقویت قدرت مغز ، بهبود حافظه ، ساختن ارتباطات عصبی جدید ، آموزش فراگیری و افزایش تابع شناختی به دست آورده ایم.

مغز انسان بسیار انعطاف پذیر می باشد و در هر سنی می تواند شرایط خاصی را داشته باشد این انعطاف پذیری مغز نقش مهمی در رشد یا افت مغز ما دارد و نحوه شکل گیری شخصیت ما بر عهده اوست.

ماده خاکستری می تواند ضخیم یا کوچک شود. این تغییرات، توانایی های ما را نشان می دهد.

به عنوان مثال، یادگیری یک مهارت جدید می تواند مسیرهای عصبی جدیدی را در مغز ما برقرار کند، در حالیکه پیری ممکن است مسیرهای عصبی خاصی را که یک بار وجود داشته است، تضعیف کند و خاطرات ما را ناامید کند.

انجمن قلب آمریکا / انجمن استروک آمریکایی اخیرا هفت قدم برای کمک به افراد در حفظ سلامت مغز خود از دوران کودکی تا پیری ایجاد کرده است. آنها به مردم توصیه می کنند تا:

  1. منظم ورزش کنید
  2. یک رژیم سالم داشته باشید
  3. وزن ایده آل خود را حفظ کنید
  4. کلسترول خود را کنترل کنید
  5. سطح قند خون را تنظیم کنید
  6. فشار خون را مدیریت کنید
  7. سیگار را ترک کنید

divider

5 مرحله برای رسیدن به مغز سالم

علاوه بر پیروی از این دستورالعمل ها، اخبار پزشکی امروز پنج مرحله برای رسیدن به سلامت بهینه مغز فراهم می کند و ذهن شما را برای سال های پیش رو بهبود می بخشد.

1- از لحاظ جسمی فعال شوید :

فعالیت های روزانه از دوران کودکی تا بزرگسالی فعالیت بدنی بار دیگر اثر خود را بر روی سلامت مغز نشان داده است . فعالیت بدنی بر ساختار مغز کودکان از سن پایین تاثیر می گذارد که به نوبه خود بر عملکرد تحصیلی آنها تأثیر می گذارد.

این مناطق برای عملکرد اجرایی و ، یادگیری و فرآیندهای بصری ضروری است . ورزش برای بهبود حافظه و توانایی تفکر در افراد مسن با اختلال شناختی خفیف نشان داده شده است. به ویژه ورزش هوازی نشان داد که حجم مغز در بیشتر نقاط خاکستری ، از جمله کسانی که از حافظه کوتاه مدت رنج می برند یا بهبود می بخشد.

دانشمندان نشان داده اند که حتی تمرینات کوتاه مدت فعالیت بدنی نیز ممکن است بر روی مغز اثر بگذارد ، این تحقیق همچنین نشان داد که سطح فاکتور نوروتروفی فاکتور مغز - پروتئینی که در عملکرد، رشد و زنده ماندن سلول های مغزی - دخیل است، در افرادی که ورزش بیشتری می کردند، بیشتر شده است.

فعالیت بدنی در تقویت مغز

divider

2 - یک رژیم غذایی مغذی مدیترانه را بخورید :

رژیم مدیترانه غنی از سبزیجات ، میوه ها ، دانه های غلات ، لوبیا ، آجیل ، دانه ها و روغن زیتون است این همچنین شامل مقادیر متوسط لبنیات ، ماهی است، در حالی که گوشت قرمز ، مرغ و غذاهای فرآوری شده در این رژیم محدود است.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که از یک رژیم غذایی مدیترانه پیروی می کنند مغز آنها فعالیت بیشتری دارد. شرکت کنندگان در این مطالعه که مصرف یک رژیم غذایی مدیترانه را حفظ کرده اند حجم مغز آنها بیشتر از 3 سال از آنانی که ایت رژیم را دنبال نمی کنند بیشتر است.

خوردن رژیم غذایی مدیترانه ای نیز نشان می دهد که مشکل میزان شناختی کاهش می یابد و با بهبود عملکرد مغز در افراد مسن ارتباط دارد.

مطالعه ای که بر تأثیر آجیلهای غذا بر مغز تأکید شد، دریافت که مصرف منظم عناب موجب تقویت فرکانس مغزی موجب شده است که به شناخت، یادگیری، حافظه، بهبودی و سایر توابع مغزی حیاتی مرتبط می باشد.

تیم تحقیقاتی، بادام ، پسته ، و گردو را مورد آزمایش قرار داد. اگرچه بادام زمینی در واقع حبوبات است اما هنوز در این مطالعه قرار نگرفته است. این نتایج نشان داده که مصرف کنندگان این ماده غذایی فرکانس مغزی بالاتری داشتند.

رژیم غذای مناسب برای افزایش حافظه

3 - توانایی های شناختی را با آموزش گسترش دهید :

آموزش های مغزی در مطالعات نتایج متفاوتی داشته است. در حالی که برخی تحقیقات نشان داده است که آموزش های حافظه در مغز توانایی شناختی را بهبود می بخشد . مقالات اخیر مشخص کرده اند که نوع تمرین مغز عامل مهمی در بهبود نتیجه فعالیت مغز هستند.

4 - یک زبان جدید را بیاموزید :

شما می توانید علاوه بر موارد بالا برای تمرین مغز خود یک روش جدید جایگزین کنید و آن هم آموزش زبان دیگری است.یادگیری زبان های خارجی باعث می شود توانایی های شناختی در افراد مسن می شود.

محققان در دانشکده اقتصاد در مسکو ، روسیه ، و همچنین دانشگاه هلسینکی در فنلاند گزارش دادند که یادگیری زبان های خارجی باعث افزایش کشش مغز و توانایی آن برای کد کردن اطلاعات می شود. آنها توضیح می دهند که زبان های بیشتری که فرد یاد می گیرد، سریعتر، شبکه عصبی خود را برای پردازش داده های انباشته واکنش می دهند.

تحقیقات دیگر که توسط دانشگاه ادینبورگ در انگلیس برگزار شد، نشان داد که صحبت کردن دو یا چند زبان ممکن است باعث کاهش سرعت شناختی مرتبط با پیری شود، حتی اگر زبانهای دیگر در دوران بزرگسالی فراگیر شوند.

زبان یاد بگیرید در تقویت و یادگیری و فراموشی کوتاه مدت جلوگیری میکند

divider

5 - یک ابزار موسیقی بیاموزید :

صرفنظر از اینکه شما در طول دوران کودکی یا بزرگسالی بر روی یک ابزار موسیقی مطالعه می کنید، استفاده از موتزارت درونی شما تاثیر منفی روی مغز شما خواهد داشت.

مطالعه در مورد موسیقی در سن جوانی باعث بهبود مغز ، ایجاد شبکه های عصبی و تحریک مسیرهای موجود در مغز می شود.

مطالعه ای که مجله علوم اعصاب منتشر شد نشان داد که چرا یک ساز موسیقی ممکن است اثر محافظتی بر روی مغز داشته باشد.

دانشمندان دریافته اند که بازی کردن صداها با استفاده از ابزار موسیقی ، امواج مغزی را تغییر می دهد به طوری که به سرعت مهارت شنیداری و شنوایی را بهبود می بخشد. فعالیت مغز نشان می دهد که مغز می تواند خودش را مجددا بازسازی کند.

همچنین یادگیری یک کار فیزیکی با موسیقی نشان داده است که افزایش ارتباطات ساختاری بین مناطق مغز که مسئول پردازش صداها و کنترل حرکت هستند، افزایش می یابد

اضافه کردن فقط چند فعالیت این برنامه به برنامه هفتگی شما باعث افزایش ذهن شما می شود و مغز شما را تقویت می کند.

یادگرفتن موسیقی در تقویت مغز بسیار موثر است

divider

بیشتر بخوانید :

چگونه مغز شما تقویت می شود؟

فواید بی نظیر پودر خضاب برای مغز که تا به حال نشنیده اید

5 ترفند برای جوان نگه داشتن مغز

ترجمه شده توسط :

معصومه راهیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits