دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
فواید بی نظیر مصرف مکمل A-Z + لوتئین برای سلامت بدن
3
زمان مطالعه: 10 دقیقه
قرص A-Z+ لوتئین محصول شرکت سان لایف حاوی مقادیر متعادلی از ویتامین ها و مینرال هاست که سبب بهبود سلامت فیزیکی و روانی افراد می شود.

معرفی قرص A-Z + لوتئین و فواید آن


قرص A-Z+ لوتئین محصول شرکت سان لایف حاوی مقادیر متعادلی از ویتامین ها و مینرال هاست که سبب بهبود سلامت فیزیکی و روانی افراد می شود. علاوه بر آن به تقویت بینایی و محافظت از چشم ها نیز کمک می کند. قرص A-Z + لوتئین تامین کننده 100% نیاز روزانه به ویتامین های A ،D ،C ،E ،K و ویتامین های گروه B می باشد، علاوه بر آن مواد معدنی مورد نیاز برای سلامت بدن را تامین می کند. این ترکیبات در کنار هم به سلامت جسمی و روانی افراد بسیار کمک می نماید و همچنین به سبب وجود لوتئین در ترکیبات این مکمل در تقویت بینایی و محافظت از چشم ها نیز موثر می باشد.
قرص A-Z+ لوتئین پارامترهای سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند وتعداد دفعات طول ابتلا، طول مدت و شدت علائم سرما خوردگی و آنفلوآنزا را کاهش می دهد.

موارد مصرف قرص A-Z+ لوتئین


کمک به تامین ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن

ویژگی های قرص A-Z + لوتئین

 • حاوی 24 نوع ویتامین و مواد معدنی ضروری برای سلامت بدن
 • تامین کننده 100% نیاز روزانه به انواع ویتامین ها و مینرال ها
 • دارای لوتئین جهت محافظت از چشم ها و تقویت بینایی
 • کمک به حفظ عملکرد طبیعی سیستم عصبی و عضلات
 • کمک به حفظ استحکام استخوان ها و دندان ها
 • افزایش انرژی و تنظیم سوخت و ساز بدن
 • حفظ سلامت و شادابی پوست، مو و ناخن
 • فاقد مواد شیمیایی و نگهدارنده
 • موثر در سلامت قلب و عروق
 • تقویت سیستم ایمنی

روش مصرف قرص A-Z+ لوتئین

روزی 1 قرص A-Z+ لوتئین همراه با غذا یا آب میل شود.

ویتامین ها


شرح مزایای مصرف قرص A-Z+ لوتئین


ویتامین A


جزو ویتامین های محلول در چربی است و اعمال متعددی را در بدن انجام می دهد که شامل کمک به تمایز سلولی، ضروری در سیستم بینایی (کمبود آن سبب کاهش بینایی می شود)، تقویت و بهبود سیستم ایمنی، کمک به استحکام استخوان ها و دندان ها، کمک به بهبود سریع زخم ها و....


ویتامین D


جزو ویتامین های محلول در چربی است که سبب استحکام و رشد استخوان ها و دندان ها می شود. حضور ویتامین D برای جذب کلسیم و فسفر از روده و رسوب آنها در استخوان ها و دندان ها برای رشد و استحکام بافت های مربوطه ضروری است. کمبود این ویتامین در دراز مدت سبب کاهش دانسیته استخوانی و پوکی استخوان می شود.


ویتامین E


یکی دیگر از ویتامین های محلول در چربی است، که از طریق افزایش فعالیت برخی از سلول های سیستم ایمنی سبب بهبود کارایی این سیستم می شود. علاوه بر آن با داشتن خواص آنتی اکسیدانی قوی، می تواند در از بین بردن رادیکال های آزاد و مخرب نقش داشته باشد.


ویتامین C


یک ویتامین محلول در آب است که اعمال متعددی را در بدن از جمله تقویت و بهبود کارایی سیستم ایمنی، سنتز کلاژن و بافت پیوندی (مؤثر در استحکام استخوان ها و دندان ها)، پیشگیری از سرماخوردگی ها، بهبود سریع تر زخم ها و... را انجام می دهد. علاوه بر آن، این ویتامین دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و در از بین بردن رادیکال های آزاد و مخرب مفید است.


تیامین ( ویتامین B1)

ویتامین B1 یا تیامین، یکی از مهمترین ویتامین های گروه B محسوب می شود.
میزان بالایی از این ویتامین در عضلات اسکلتی بدن، قلب، کبد، کلیه ها و مغز وجود دارد. این ویتامین نمی تواند به میزان زیاد در بدن انسان تجمع یابد و بنابراین دریافت میزان کافی از این ویتامین، روزانه مورد نیاز است. تیامین باعث تحریک رشد، تقویت عضلات قلبی و تحریک عملکرد مغز می گردد. این ویتامین نقش مهمی را در عملکرد طبیعی کل سیستم عصبی بدن ایفا می کند. در بهبود عمل هضم، خصوصاً هضم کربوهیدراتها نقش دارد.


ریبوفلاوین (ویتامین B2)


این ویتامین در کمک به هضم غذا و حفظ عملکرد سیستم عصبی مورد نیاز می باشد. ریبوفلاوین موجب پیشگیری از یبوست می گردد و در حفظ سلامت پوست، مو و ناخنها و افزایش چسبندگی مخاط دهان، لبها و زبان نقش دارد. همچنین نقش مهمی را در سلامت چشمها و کاهش فشار چشم ایفا می کند. این ویتامین، به طور مشخص در کمک به مقابله با احتمال ابتلا به گلوکوما موثر می باشد.

نیاسین (ویتامین B3 )

ویتامین B3 برای جریان مناسب خون و عملکرد صحیح سیستم عصبی مورد نیاز است. این ویتامین باعث حفظ عملکرد صحیح دستگاه گوارشی شده و جهت متابولیسم صحیح پروتئین ها و کربوهیدرات ها مورد نیاز است. به حفظ سلامت پوست هم کمک می کند.نیاسین موجب انبساط مویرگهای خونی شده و جهت سنتز هورمونهای جنسی خصوصاً استروژن، پروژسترون و تستوسترون، کورتیزول، تیروکسین وانسولین نیز مورد نیاز است. این ویتامین باعث حفظ سلامت ذهنی وحسی می گردد.

پانتوتنیک اسید (ویتامین B5 )

ویتامینB5 بخشی از سیستم آنزیمی است که نقش حیاتی در متابولیسم کربوهیدراتها، چربیها و پروتئین ها و سنتز اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ایفا می نماید. این ویتامین، در تشکیل پورفیرین یا قسمت رنگدانه ای مولکول هموگلوبین گلبولهای قرمز مورد نیاز است.B5 در بیشتر اعمال حیاتی بدن دخالت داشته و در تحریک غده های آدرنال و افزایش تولید کورتیزول و سایر هورمونهای آدرنال نیز نقش دارد. این ویتامین به صورت اولیه به عنوان یک فاکتور ضد استرس محسوب می شود و بدن را در برابر بیشتر استرس های فیزیکی و مغزی و سموم محافظت می کند. همچنین بدن را در برابر آسیب های ناشی از اشعه های زیان آور محافظت می کند.

پیریدوکسین (ویتامین B6 )

ویتامینB6، در جذب غذا و پروتئین و متابولیسم چربی مخصوصا در متابولیسم اسیدهای چرب ضروری بدن نقش دارد. این ویتامین بسیاری از آنزیم ها و سیستم های آنزیمی بدن را فعال می کند. این ویتامین در حفظ عملکرد سیستم عصبی و مغزنیز نقش دارد و برای عملکرد طبیعی تولید مثل و بارداریهای مطلوب مورد نیاز است. در پیشگیری از ایجاد اختلالات پوستی و عصبی با محافظت از بدن در برابر کلسترول بالا، بعضی از انواع بیماریهای قلبی و دیابت وتخریب دندان نقش دارد. ویتامین B6، باعث تنظیم تعادل میان سدیم و پتاسیم در بدن می گردد که جهت عملکرد طبیعی بدن مورد نیاز است. همچنین جهت جذب ویتامین B12 و تولید اسید هیالورونیک و منیزیم نیز تاحدودی به این ویتامین مهم بستگی دارد.

کوبالامین (ویتامینB12 )


ویتامینB12 جهت استفاده صحیح چربیها، کربوهیدراتها و پروتئینها برای ساخت بدن مورد نیاز است. این ویتامین باعث تحریک رشد و افزایش اشتها در کودکان شده ودر بسیاری از واکنشهای متابولیک و آنزیمی شامل متابولیسم اسید فولیک شرکت دارد. برای بلوغ سلولهای مغز استخوان و تبدیل آنها به حالت فعال، مصرف میزان کافی ویتامینB12 و اسید فولیک مورد نیاز است.


ویتامین K

جزو ویتامین های محلول در چربی است، که جهت فرآیند انعقاد خون و حفظ سلامت و استحکام استخوان ها ضروری می باشد.

مینرالها


کلسیم


کلسیم به ساخت و حفظ استحکام استخوان ها، افزایش انقباض ماهیچه ها، انقباض و انبساط عروق خونی و افزایش انتقال پاسخ ها در سیستم عصبی کمک کننده می باشد. همچنین جهت فرآیند انعقاد خون و حفظ تعادل الکترولیتی خون ضروری است.


منیزیم


به انقباض و انبساط عضلات، شرکت در واکنش های آنزیمی تولید انرژی، تنظیم ضربان قلب، تقویت استخوان ها و تنظیم فشارخون کمک می نماید.


پتاسیم


پتاسیم یک عنصر حیاتی در عملکرد بهتر قلب و عروق، افزایش انقباض عضلات صاف و اسکلتی، افزایش سرعت انتقال پاسخ های عصبی، تنظیم فشارخون، حفظ تعادل PH خون و در حفظ تعادل الکترولیتی خون کمک کننده بوده و بسیار موثر است.


آهن


اساسی ترین ترکیب اولیه برای ساخت گلبول قرمز است، کمبود آن سبب کاهش گلبول سازی، کاهش حمل اکسیژن خون و بروز علایم کم خونی ناشی از فقر آهن شامل: خستگی زودرس، رنگ پریدگی غشاهای مخاطی بدن، سرگیجه، تهوع و استفراغ می شود.


زینک (روی)


از عناصر معدنی کمیاب بوده که اعمال مهمی را در بدن انجام می دهد که شامل: تقویت و بهبود عملکرد سیستم ایمنی، رشد، تقویت و حفظ سلامت پوست، مو و ناخن، مؤثر در سلامت و استحکام استخوان ها، همچنین در بیش از 300 واکنش آنزیمی در بدن شرکت دارد.


ید


از جمله عناصر معدنی ضروری در بدن جهت سنتز و تولید هورمون های غده تیروئید است. در کمبود عنصر ید علاوه بر اینکه با کاهش سنتز این هورمون ها بیماری های تیروئیدی ایجاد می شود، در عملکرد سایر هورمون های بدن هم اخلال ایجاد گشته و در متابولیسم بدن اشکال بوجود می آید.


فسفر


از عناصر مهم برای بدن است که در شکل گیری و استحکام استخوان ها و دندان ها، عملکرد بهتر کلیه ها، کمک به جذب برخی از ویتامین های گروه B، شرکت در برخی از واکنش های آنزیمی ضروری است.


سلنیوم


جزو عناصر معدنی کمیاب می باشد. برای سنتز بسیاری از آنزیم ها ضروری است، این عنصر سبب بهبود و تقویت کارایی سیستم ایمنی شده و بر سلامت غده تیروئید مؤثر است.


منگنز


منگنز موجود در قرص A-Z+ لوتئین در پروسه تولید انرژی، تقویت سیستم ایمنی، شکل گیری غضروف ها و مفاصل، بهبود سلامت استخوان ها، تنظیم قند خون و فرآیند انعقاد خون ضروری است.


مس


یک عنصر معدنی ضروری در ترکیب قرص A-Z+ لوتئین است که تقویت کننده سیستم عصبی، بهبود عملکرد مغز، افزایش خاصیت الاستیسیته عروق و بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق موثر است. همچنین در سنتز کلاژن و بافت پیوندی و سلامت پوست نقش دارد.


کروم


کروم موجود در قرص A-Z+ لوتئین در تنظیم ترشح انسولین و قند خون، بهبود عملکرد کبد، سنتز اسیدهای چرب، بهبود عملکرد پانکراس و سایر ارگان های بدن در جهت حفظ تعادل آنها نقش موثری داشته و به کاهش وزن از طریق تحریک ترشح آنزیم هایی که سبب تبدیل قندها به انرژی می شوند، کمک می نماید.


مولیبدیوم


از عناصر ضروری کمیاب برای بدن است که در ترکیب قرص A-Z+ لوتئین بکار رفته است و در تنظیم و حفظ تعادل PH خون، عملکرد بسیاری از آنزیم ها در بدن، افزایش متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات ها در بدن ضروری است.


کلر


کلر موجود در ترکیب قرص A-Z+ لوتئین در حفظ تعادل الکترولیتی خون مؤثر است، که با دو عنصر سدیم و پتاسیم عملکرد سینرژیک دارد.

قرص A-Z


لوتئین


یک آنتی اکسیدان قوی از خانواده کارتنوئیدهاست که در سبزیجات برگ سبز تیره، برخی میوه ها، ذرت و زرده تخم مرغ یافت می شود. در بدن انسان، محل اصلی تجمع لوتئین در شبکیه چشم در نقطه ای به نام لکه زرد است که مسئول اصلی دید مرکزی بوده و حساس ترین بخش در سیستم بینایی به شمار می رود. آسیب به این قسمت اثرات جبران ناپذیری را به همراه داشته و می تواند سبب نابینایی دائمی شود. لوتئین به سبب خواص آنتی اکسیدانی قوی خود می تواند سبب از بین بردن رادیکال های آزاد و استرس های اکسیداتیو شود. در چندین مطالعه کلینیکی اثبات شده که مصرف مکمل های حاوی لوتئین اثرات مثبتی را در پیشگیری از بیماری های تخریب کننده بینایی و چشم داشته، که شاید این نتایج مربوط به همین خواص آنتی اکسیدانی قوی این ترکیب باشد. چندین مطالعه هم بر روی اثر لوتئین در پیشگیری از آب مروارید انجام شده که تقریبا بیشتر آنها بر مثبت بودن اثر لوتئین در پیشگیری از این بیماری تاکید داشته اند، البته مکانیسم عمل لوتئین در این دسته مطالعات به طور دقیق مشخص نشده است.


سایر ترکیبات قرص A-Z+ لوتئین


مواد کمکی: سلولز، اسید چرب منو - و تری گلسیریدها، تری کلسیم فسفات، گلوکز آن هیدرات، نمک اسید چرب منیزیم، هیدروکسی متیل سلولز، لاکتوز منوهیدرات، تالک، گلیسیرین، تیتانیوم دی اکساید، اکسید آهن، هیدروکساید آهن، مالتودکسترین


توصیه مصرف قرص A-Z+ لوتئین

 • در صورت مصرف سایر داروها بخصوص داروهای ضد انعقاد، ابتلا به اختلالات کبدی و گوارشی، بارداری و شیردهی، قبل از مصرف قرص A-Z+ لوتئین با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
 • در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • بیش از دوز توصیه شده قرص A-Z+ لوتئین را مصرف نکنید.

divider

گردآوری توسط بخش سلامت

مجله دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits