دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۳ مارس ۲۰۲۴ میلادی
11 خاصیت زهر عقرب - فواید زهر عقرب برای درمان بیماری های سخت
150
زمان مطالعه: 5 دقیقه
زهر عقرب خاصیتی هم دارد ؟ یکی از حیواناتی که به خاطر سم کشنده اش انسان ها را می ترساند، عقرب است. عقرب ها حیوانات زمینی هستند.

زهر عقرب فایده های زیادی دارد. این حیوان یکی از شکارچیان در دسته عنکبوتیان است که در مناطق خشک زندگی می کند. عقرب ها با دفع زهر موجود در دمشان از خود محافظت می کنند. در جهان انواع مختلفی از عقرب ها وجود دارد که هرکدام سم متفاوتی دارند. این زهر گاها باعث تورم می شود اما باعث مرگ نیز می تواند باشد.

فواید و کاربرد زهر عقرب چیست ؟

خواص درمانی زهر عقرب

در تحقیقات اخیر کشف شده است که سم برخی از گونه های خاص عقرب ها می تواند بیماری های مختلفی را درمان کند. چه بیماری هایی با سم عقرب درمان می شوند؟ در اینجا برای شما توضیح داده می شود.

خواص زهر عقرب
عقرب

1- مسکن درد

بر اساس مطالعه ای منتشر شده در سال 2013 که در مورد سم عقرب است مشخص شد که میتوان از آن به عنوان یک مسکن بدن انسان استفاده کرد.

2- استفاده در جراحی پیوند قلب

علاوه بر این، زهر عقرب در جراحی پیوند قلب نیز استفاده می شود. این عمل اغلب در بیماران مبتلا به سابقه بیماری قلبی لنجام می شود. اگرچه در تمام بیماران قلبی عمل پیوند قلب نباید انجام شود، این عمل راه حل نهایی درمان بیماری قلبی است. مزیت استفاده از زهر عقرب در این عمل، کاهش ریسک شکست یا پس زدن در هنگام پیوند است.

3- یک آفت کش طبیعی است

زهر عقرب می تواند به عنوان یک آفت کش طبیعی نیز استفاده شود. مطمئنا این آفت کش ها نسبت به آفت کش های شیمیایی ساخته شده توسط کارخانه ها با محیط زیست سازگار تر است. به دلیل حاوی سموم بودن آن، تمام انواع آفات موجود در گیاه را می کشد.

4- داروی برای درمان لوپوس

لوپوس بیماری مبرتبط با پادتن هاست. پادتن ها باید با بیماری های خارجی حمله کنند و درنتیجه بدن سالم بماند. با این حال در بیماران لوپوس، چادتن ها به خود حمله می کنند. این خطا به برخی از اشکال عضو لوپوس حمله می کند. برای درمان آن، معمولا بیماران باید به طور منظم دارو استفاده کنند و کمی با یک پزشک کنترل می شود. با این حال، امروزه زهر عقرب نیز می تواند به عنوان یک دارو لوپوس مورد استفاده قرار گیرد.

خواص زهر عقرب
عقرب

5- دارویی برای آرتروز روماتیسی است

زهر عقرب در درمان بیماری آرتروز رماتیسمی با سرطان استخوان کار می کند. بنابراین بیماری آرتروز روماتیسمی می تواند به طور طبیعی درمان شود. یا خواص سلامتی ریحان را امتحان کنید.

زهر عقرب برای سرطان

6- برای داروهای سرطانی

سرطان یکی از کشنده ترین بیماری های جهان است. به ندرت، بیماران سرطانی می خواهند بمیرند. بنابراین ، سرطان سخت ترین بیماری برای درمان است. اما اکنون دانشمندان متوجه شده اند که سم عقرب نیز می تواند به عنوان یک درمان برای سرطان مورد استفاده قرار گیرد. مطمئنا این دارو امن تر و با عوراض جانبی کمتر از داروهای شیمیایی است.

7- جلوگیری از شکست پیوند سیاهرگی

این یک یافته از دانشگاه لیدز است. در عقرب سمی به نام مارگوتوکسین وجود دارد. مارگاروکسین می تواند برای جلوگیری از شکست در روند پیوند سیاهرگ به تیم پزشکی کمک کند.

8- پاکسازی تومور

معمولا برای غلبه بر تومور موجود در بدن، پزشک آن را از طریق عمل جراحی برمی دارد. اما به ندرت سلول های توموری بعد از عمل نیز در بدن بیمار باقی می مانند. سم عقرب می تواند این می تواند به تنهایی تومور ها را حل کند. اما اکنون مزایای زهر عقرب برای پاکسازی تومور ها از بدن انسان یافته شده است. محققان مواد ترکیبی را به عنوان ید (گندزدا) کمکی برای پاکسازی سلول های تومور پس از عمل جراحی استفاده می کنند.

خواص زهر عقرب
عقرب

9- جلوگیری از شکست بای پس قلبی

مقصود از بای پس قلبی، عمل جراحی برای افزایش جریان خون به قلب می باشد. محققان انگلستان یافتند که زهر عقرب می تواند از شکست بای پس قلبی جلوگیری کند. زیرا در انجام بای پس قلبی ممکن است شکست رخ بدهد.

10- کمک برای درمان بیماران سرطانی

بیماران مبتلا به سرطان باید تحت مراقبت های شدید باشند. از نوع داروها گرفته تا آنچه که باید بخورند. محققان دانشگاه واشنگتن تشعشعاتی مرتبط به سموم طبیعی مانند اسکارپیون ها را یافتند که می تواند به درمان سرطان کمک کنند.

11- جلوگیری از مالاریا

مالاریا بیماری است که معمولا در مناطق بومی یافت می شود. در سال 2011، محققان دانشگاه مریلند داروی واقعی برای درمان مالاریا از طریق زهر عقرب یافتند.

احتیاط:
تمام زهر عقرب ها مفید نیستند و فقط چندگونه خاص مفید هستند و این تحقیق هنوز در حال توسعه است.امیدوارم پس از مطالعه این مقاله با خواص زهر عقرب آشنا شده باشید. شما میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (150 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

علی | ۵ ماه پیش
بنده دو با عقرب نیش زد بعضئ دردها که داشتم رف شود
0
1

hits