دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
8 روش خوب برای اینکه صبح ها زود از خواب بیدار شوید

چگونه می توانیم صبح ها زودتر از خواب بیدار شویم؟

8 روش خوب برای اینکه صبح ها زود از خواب بیدار شوید
4
زمان مطالعه: 5 دقیقه
چگونه باید صبح زود بیدار شویم؟ با این بخش از دلگرم همراه باشید تا بدانید که چکار کنیم تا بتوانیم صبح زود از خواب بیدار شویم .

روش های صبح زود بیدار شدن

چگونه صبح زود بلند شویم و سرحال باشیم؟

سال ها بود که من میخواستم زود بیدار شوم. به نظر می رسد تقریبا همه افراد موفق قبل از طلوع آفتاب بیدار می شوند و من میخواستم یکی از آنها باشم. اما وقتی آلارم صبح گاهی من خاموش می شد، همه ی نیات خوب جهان هم نمی توانستن من را از رخت خواب جدا کنند.

من مزایای زود بیدار شدن را درک می کردم. اما این وابسته به صبح بیدار شدن بود. مستی که دکمه چرت زدن را می زد همان شخص متفکری بود که آلارم را شب گذشته تنظیم کرده بود. هنگامی که فهمیدم زود بیدار شدن یک جنگ در دو جبهه است، همه چیز تغییر می کنند. ما باید بدنهایمان را آماده کنیم اما باید ذهن های خواب آلود خود را نیز فریب دهیم.

1- در مرحله اول بلند شوید

سخت ترین بخش صبح ، آسان از رختخواب پا شدن است. یک آلارم در اطراف اتاق یک ترفند قدیمی است، اما من نمیخواستم همسرم در این پروسه بیدار شود. بنابراین آیفون خود کنار تختم با یک زنگ ملایم میگذاشتم که میتوانستم سریعا خاموشش کنم.

برای جلوگیری از دوباره به خواب رفتن در خواب آلودگی ذهنی صبح ، یک هشدار دیگر را برای چند دقیقه در اتاق تنظیم کردم.

این بسیار بلند است و همسرم را بیدار می کند اگر من در طول اتاق حرکت نکنم و ابتدا آن را خاموش نکنم. حتی ذهن خواب آلود من نیز آن را می فهمد و ترس از یکهمسر وحشت زده و بدخو من را برای این مراحل اولیه به جداشدن از رختخواب هدایت می کند.

2- یک محیط ذهنی پرورش دهید

صبح زود بیدار شویم
ساعت زنگدار

  • در اینجا چند ایده برای بیدار شدن مغز شما (و هوشیار نگه داشتن آن در طول روز) آورده شده است.
  • گوش کردن به پادکست ها یا تدوین های صوتی مربوط به زود بیدار شدن.
  • مطالعه در باره افراد سحرخیز
  • هر روز درمورد اهمیت نویسندگی به خودتان یادآوری کنید
  • شکاف روز خود را با الهام از چرایی و چگونگی زود بیدار شدن پر کنید.
  • هنگامی که زنگ هشدار شما خاموش می شود می توانید بسیار منطقی باشید. اما اگر شما خود را در این محیط قرار دهید حتی ذهن خواب آلوده در صبح شما احساس مجبور به بیدار شدن دارد.

3- یک نگرش دستیابی بسازید

در مورد روزتان هیجان زده شوید و از تخت بیرون بپرید. خود را در مورد زود بیدار شدن سرزنش نکنید. زود بیدار شوید و کارهایتان را انجام دهید.

البته ایجاد شادی شما را می تواند تحریک کند. اما نگران نباشید و خود را با انجام کارهای سر گرم کننده در صبح انگیزه دهید. برخی بازی ها را انجام دهید یا از خواندن فراغتی لذت ببرید.

با این حال بهتر است از مزایایی که دیگران از کار شما بدست می آورند، فکر کنید. شما همچنین می توانید پیشرفت خودتان را پیگیری کنید و هنگامی که به هدف رسیدین به خود پاداش دهید.

4- ایجاد برخی مسئولیت ها

صبح زود بیدار شویم
چرت زدن

از دوستی بخواهید که شما رو کنترل کند. شما می توانید جلسات هفتگی داشته باشید و یا وقتی بیدار می شوید با او تماس بگیرید یا پیام بدهید.گروه های آنلاین عالی وجود دارد مثل دنبال کننده های هنرمندان در جامعه ، انجمن نویسندگان و ... مانند چالش سلام نوامبر برای مادران در فیس بوک و توییتر.

5- خوب خوابیدن

تمام مبارزات روانی نیست. مولفه فیزیکی قوی نیز وجود دارد. میزان و کیفیت خواب شما مهمترین عوامل هستند.

همانطور که واضح است، اگر بخواهید زود بیدار شوید زمان معقولی را در رختخواب بگذرانید. همچنین به رژیم غذایی و ورزش خود توجه داشته باشید. آمادگی جسمانی عمومی تا حد زیادی عادت های خواب و سطح انرژی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

6- هرگز چرت نزنید

زدن دکمه ی آلارم چرت به شما خواب راحت و مفیدی را نمی دهد. بدن و ذهن شما در حال بهبود نیست و فقط زمان صرف می کنید.

شخصا من متوجه شدم که به طور ضربه منظم بر دکمه چرت ، ذهن را حتی وقتی هشدار خاموش است خسته و کسل می کند. ذهن شما نادیده گرفتن زنگ هشدار را شروع می کند.

7- به زمان بیداری خود ادامه دهید

صبح بیدار شدن سرحال
سرحال بودن

هر روز در همان زمان همیشگی بیدار شوید.

بدن شما به این امر عادت می کند و الگوی خواب خود را با آن تنظیم می کند. شما بیشتر از یک خواب بلند REM دریافت می کند و هنگامی که شما به طور منظم بیدار می شوید، بدن شما عملا به بیدار شدن قبل از زنگ خوردن عادت می کند.

8- ایجاد حرکت

پس از زود بیدار شدن، چالش ، بیدار ماندن است. شاید دوست داشته باشید آرام باشید و قهوه بخورید. اما برای من بسیار راحت بودن خطرناک تر است.من صبح را با خواندن کتاب مقدس و دعا آغاز می کنم. این مبارزه ای برای باز ماندن چشمانم باشد. در حال حاضر ، اولین کاری که انجام میدهم نرمش کردن است. قلب من مسابقه ای می دهد و بعد می توانم تمرکز و توجه بیشتری داشته باشم.

به سرعت به روال عادیتان حرکت کنید.

آماده سازی قهوه.

لباس های ورزشی خود را بپوشید.

سرعت خودت را حفظ کنید و احساس کسلی نکنید.

وقتی به تنهایی به نظم و اراده وابسته بودم موفقیت هایم محدود شد. اما من اکنون بر صبح مسلط باشم. تنها با چند ترفند ساده که امیدوارم که آنها به شما کمک کند.

امیدوارم این مطلب بتواند به شما کمک کند. میتوانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید. همراه مجله اینترنتی دلگرم باشید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (4 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits