دلگرم
امروز: جمعه, ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۳۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
خطرات مصرف تفریحی ماری‌جوانا برای سلامتی

خواص دارویی و عوارض ماری جوآنا

خطرات مصرف تفریحی ماری‌جوانا برای سلامتی
377
زمان مطالعه: 15 دقیقه
ماری جوانا که یکی از فراورده های گیاه شاهدانه می باشد تا قبل از سال ۱۹۶۰ کمتری کسی نامی از آن شنیده بود. اما اخیرا از این ماده مخدر بسیار شنیده می شود. ماری جوانا هم به صورت خوراکی و هم به صورت دود کردن مورداستفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره مصرف خطرناک ماری جوانا

بعضی افراد برگ های خرد شده شاهدانه را ریز کرده و آن را داخل سیگار ریخته ومی کشند به این عمل joint گفته می شود.

استفاده از ماری جوانا روش های مختلفی دارد با استفاده از ابزاری مانند پیپ تا سیگار های معمولی و حتی گاهی اوقات از ظروف مخروطی شکل و قلیان نیز برای مصرف ماری جوانا استفاده می شود.برای آشنایی با ماری جوانا با دلگرم همراه باشید.

جوینت و سیگاری را می توان با داروهای توهم زا و مسکن مخلوط کرده و مصرف کرد ماری جواناهای ترکیبی با نام های متفاوتی مانند Happy Sticks ، Wicky Sticks و Love Boat در بازار عرضه شده و مورد استفاده افراد قرار می گیرند.

در هر کشوری ماری جوانا را به طرق مختلف استفاده می کنند و نام های متفاوتی از قبیلHerbe Pot ، Grass، Weed و Mary Jane بر آن نهاده اند.ماری جوانا بوی بسیار تندی دارد و معمولا از آن برای کشیدن پیپ استفاده شده و در ساخت سیگار‌های دسته پنجم نیز استفاده شده است.

به دلیل این که ماری جوانا بسیار زبر و خشن می باشد برای اینکه آن را بپیچند از چند لایه کاغذ سفید و قهوه ای رنگ استفاده می کنند و به آن ریفر می گویند.

سیگار های حاوی ماری جوانا به کندی سوخته و خیلی سریع خاموش می شوند، به همین دلیل افرادی که به ماری جوانا اعتیاد دارند با پک های خیلی سریع و پشت سر هم از خاموش شدن این سیگارها خودداری کرده و این سیگارها را در مکان های بسته می کشند.

بعضی از افراد ماری جوانا را به صورت خوراکی استفاده کرده و در طبخ شیرینی ها و کیک های شکلاتی از آن استفاده می کنند.

ماری جوانا به صورت چای نیز دم کرده و می خورند.ماری جوانا از قسمت های بالایی برگ، گل و تخمک های باز شده شاهدانه ماده که خشک شده است به دست می آید.

همان طور که گفته شد ماه تاثیر گذار موجود در ماری جوانا تی.اچ.سی می باشد که شیمیایی بوده و نقش بسیار مهمی در ایجاد حالت نشئگی دارد و در ضمغی که از آن ترشح می گردد متمرکز است.

ماری جوانا گاهی اوقات به عنوان یک مکمل گیاهی برای درمان میگرن استفاده می شود. ماری جوانا را از گل خشک ، ساقه ، دانه ، برگ و دانه گیاه شاهدانه Cannibis بدست می آورند . این گیاه می تواند به بیش از 10 متر ارتفاع برسد و دارای بویی بسیار متمایز است.

این گیاه یکی از قدیمی ترین گیاهان رشد داده شده توسط انسان است. کشت و مصرف و فروش ماری جوانا در بیشتر مناطق دنیا جرم محسوب می شود.

با این حال ماری جوانا برای قرن ها به عنوان یک درمان طبیعی استفاده شده است. اثراتی از ماری جوانا در مومیایی های مصر باستان یافت شده است . همچنین در فرهنگ چین باستان بیش از دو هزار سال پیش از ماری جوانا استفاده می شده است.

مصارف پزشکی ماری جوانا عبارتند از :

 1. تسکین علائم مرتبط با HIV و سرطان
 2. بهبود اشتها
 3. تسکین درد

سردرد و ماری جوانا

عملا مطالعه بزرگی در مورد مصرف ماری جوانا برای درمان میگرن وجود ندارد. محبوب ترین راه برای استفاده از ماری جوانا استفاده از سیگار برگ خشک شده است. سیگار کشیدن به سرعت مواد شیمیایی ماری جوانا را به جریان خون وارد می کند.

دانه گیاه شاهدانه Cannibis شامل بیش از 400 ماده شیمیایی است. این مواد شیمیایی مسئول بسیاری از ویژگی های ماری جوانا است .

پس از مصرف ماری جوانا ماده ای به نام THC یا تتراهیدروکانابینول به گیرنده هایی در سراسر مغز و بدن و دیگر بخش های سیستم عصبی متصل می شود و باعث ایجاد تاثیراتی روی حس درد، اشتها، لذت ، حافظه، تفکر و هماهنگی می شود.

ماری جوانا فقط در موارد معدودی و به تشخیص پزشک برای مصارف درمانی استفاده می شود و به دلیل طیف وسیع عوارض در بیشتر مناطق دنیا مصرف قانونی این ماده کاری بسیار دشوار است.

خواص و مضرات ماریجوانا


عوارض جانبی شایع ماری جوانا

 1. مشکلات تنفسی
 2. افزایش خطر ابتلا به عفونت ریه
 3. خشکی دهان

سایر عوارض جانبی ماری جوانا

 • اختلال حافظه
 • ممکن است وابستگی جسمی یا روانی یا اعتیاد ایجاد کند
 • از دست دادن هماهنگی جسمانی
 • اضطراب
 • مشکلات تفکر و حل مشکلات
 • قرمزی چشم

علایم مصرف ماری جوانا

 1. احساس گیجی
 2. عدم تعادل جسمی
 3. خنگ شدن
 4. خنده های بی دلیل
 5. سرخی چشم ها
 6. کاهش حافظه
 7. احساس خستگی و چرت زدن

زمانی که فرد از ماری جوانا استفاده می کند بعد از چند دقیقه به عالم اوهام رفته و این حالت پس از ۳۰ دقیقه به حد نهایت خود می رسد.اما اگر به صورت خوراکی استفاده شود به دلیل جذب آن از طریق روده و معده فرد تا ۲ الی ۳ ساعت هیچ احساسی نخواهد داشت.

اثری که از ماری جوانا به جای می ماند بستگی به نحوه مصرف آن دارد اگر به صورت کشیدنی استفاده شود ۲ تا ۴ ساعت اثر آن باقی خواهد ماند ولی اگر به صورت خوراکی استفاده شود ۵ تا ۱۲ ساعت اثر آن احساس می شود.

تی .اچ. سی که در ماری جوانا وجود دارد قابلیت حل شدن در چربی های بدن را داشته و می تواند در آن ذخیره گردد.

و ممکن است تا یک ماه بعد از مصرف نیز در بدن وجود داشته باشد. افرادی که به استفاده از ماری جوانا اعتیاد دارند بعد از مصرف احساس سرخوشی می کنند ولی آگاهی و خودآگاهی آنها دچار اختلال شده و فرد در درک و تشخیص دچار مشکل می گردد.

همچنین ضربان قلب افزایش پیدا کرده و از نظر تنفسی نیز با مشکل مواجه می شود. سرگیجه نیز یکی از علائم استفاده از ماری جوانا می باشد.زمانی که افراد در محفل های دوستانه از ماری جوانا استفاده می کنند دچار یاوه گویی و خنده های بی دلیل می شوند .

این علائم تا ساعت ها پایدار می ماند. اگر فرد بیش از حد از ماری جوانا استفاده کرده و میزان تی . اچ. سی در بدن او بالا باشد دچار توهم و احساسات پارانویا خواهد شد.

عوارض جدی مصرف ماری جوانا

ناشی می شود در افراد مختلف متفاوت بوده و به وضعیت جسمانی فرد و میزان تی اچ سی موجود در آن بستگی دارد.

همچنین در ایجاد نشئگی روش استفاده و یا استفاده ماری جوانا با سایر مواد مخدر بسیار اهمیت دارد.

افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند دچار حالات متفاوتی می شوند که این حالت درافراد مختلف متغیر می باشد زیرا تاثیری که این مواد بر بدن انسان دارد در همه حال یکسان نیست و بعضی از افراد حتی تغییری در خود احساس نمی کنند و گروهی دستخوش هیجان و سرخوشی می شوند.

افرادی که به ماری جوانا اعتیاد پیدا می کنند نسبت به درک صداها و مزه ها دقیق تر شده و قدرت بینایی آنها دستخوش تغییرات اساسی می گردد این افراد رنگ ها را زیباتر از حالت طبیعی خود می بینند.

در حالت نشئگی بسیاری از مسائل بدیهی برای آنها خنده دار آمده و بی دلیل می خندند. وقتی فرد ماری جوانا مصرف می کند موقعیت زمانی و مکانی را درک نکرده و زمان به آهستگی می گذرد. از دیگر حالاتی که به فرد دست می دهد تشنگی و گرسنگی شدید می باشد.

برخی رفتارها مانند انزواطلبی، افسردگی، ناتوانی از انجام فعالیت های روزمره، عدم توجه به بهداشت ظاهری، بدخلقی با والدین و اطرافیان نیز در اثر سوء مصرف ماری جوانا حاصل می شوند.

افرادی که از این ماده مخدر استفاده می کنند معمولا منزوی شده و وقت کمی را باخانواده می گذرانند، آنها از انجام فعالیت های جسمی و ورزشی اجتناب کرده و ساعت های خواب و بیداری آنها به هم می ریزد.

عوارض دراز مدت ماری جوانا

 • امکان بروز انواع سرطان
 • اختلال در سلول های جنسی و ایجاد ناباروری
 • اختلال در میل جنسی و کاهش آن
 • ایجاد حس وابستگی شدید
 • زمینه ساز استفاده از مواد مخدر دیگر
 • خطر ابتلا به جنون در افراد مستعد
 • کاهش فعالیت سیستم دفاعی بدن و آسیب پذیری در برابر بیماری ها
 • ایجاد مشکلات تنفسی و ریوی مانند مشکلات ناشی از مصرف سیگار و تنباکو ولی خطرناکتر
 • بی انگیزگی در زندگی و کاهش علاقه
 • فرار از محل کار و منزل
 • خنثی بودن نسبت به مشکلات
 • تزلزل شخصیتی
 • تغییر اندام ها
 • ترس شدید
 • دیوانگی

ماری جوانا (ماریجوانا) گل وید جوینت کاناباس گرس

فردی که از ماری جوانا استفاده می کند برای مدتی به به نقطه ای زل می زند. در برخی با استفاده از ماری جوانا قدرت تمرکز و قدرت ا دراک تقویت شده و توانایی آنها در یادگیری به طرز محسوسی افزایش پیدا می کند.

تاکنون تمام مضررات و عوارضی که از ماری جوانا ناشی می شود شناخته نشده است . ولی بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که از این ماده مخدر استفاده می کنند به نسبت افراد دیگر زودتر مریض شده و آسیب پذیر ترند این افراد بیشتر از سایرین به پزشک معالجه می کنند.

استفاده از ماری جوانا خطر ابتلا به بیماری های سرطانی را افزایش داده و سیستم تنفسی و دفاعی بدن را متزلزل می کند.

معمولا افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند به مواد مخدر دیگر و سیگار نیز آلوده هستند بدین ترتیب عوارضی ناشی از این مواد را نمی توان به صورت کامل تشخیص داد.

ولی محققان به این نتیجه رسیده اند که خطری که از مصرف پنج نخ ماری جوانا در روز فرد را تهدید می کند با مصرف یک پاکت سیگار درروز برابری می کند.

استفاده از ماری جوانا فردرا بامشکلات شدید تنفسی و ریوی مواجه می کند. سرفه های فراوان همراه با ترشح خلط و عفونت های شدید ریوی از جمله مشکلاتی می باشند که در اثر سوء مصرف ماری جوانا حاصل می شوند.

درماری جوانا موادی وجود دارد که سرطان زا بوده و احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد. استفاده کنندگان این مواد پک های سریع و عمیقی از ماری جوانا می گیرند و زمان طولانی تری دود ناشی از آن را در دهان و ریه های خود حبس می کنند و همین امرآسیب های ناشی از ماری جوانا را افزایش می دهد.

همان طور که در بالا اشاره شد مصرف ماری جوانا سیستم دفاعی بدن را با ضعف روبرو کرده و قدرت دفاعی بدن را در برابر بیماری ها کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از مشتقات گیاه شاهدانه گلبول های سفید را نابود می کند.

تی اچ سی همان ماده موثر و نشئه آوری که در ماری جوانا وجود دارد مستقیما بر روی سلول های عصبی تاثیر گذاشته و بعضی از قسمت های موجود در مغز را که مربوط به حافظه می شود از بین می برد.

در برخی از موارد شدت این تخریبآنقدر زیاداست که باعث می شود فرد حتی اتفاقات چند دقیقه پیش را نتواند به یاد آورد.

قدرت تمرکز و حافظه هر انسانی با افزایش سن کاهش یافته و به مرور زمان کمتر می شود ولی فردی که از مشتقات گیاه شاهدانه استفاده می کند با هر بار مصرف این روند را هشت ماه جلو می اندازد.

در افرادی که به استفاده از ماری جوانا معتاد هستند در طولانی مدت عوارض مختلفی ظاهر می شود که از جمله این عوارض می توان به اختلالات ادراکی و شناختی، اختلا ل در درک موقیعت زمانی و مکانی، حساسیت فراوان نسبت به صدا، حس عمیقتر نسبت به اشیاء، احساس قدرتمندی، بی قراری، به هم ریختگی ذهنی و بالا رفتن حس تلقین پذیری اشاره کرد.

ایجاد توهم و سردرگمی از اثرات بسیار خطرناک استفاده از ماری جوانا می باشد. افرادی که از ماری جوانا استفاده می کنند به نسبت افراد دیگر عصبانی تر بوده و دارای اختلالات شخصیتی فراوانی می باشند.

در افرادی که به ماری جوانا معتاد هستند یک نوع تحمل در استفاده از ماری جوانا حاصل می گردد. و میزان وابستگی جسمی به ماری جوانا بسیار کم می باشد.

ولی با این حال پس از قطع ناگهانی تی . اچ . سی نشانه ها و علائم ترک مواد مانند عصبانیت، شوریدگی، لاغری، بی خوابی، لرزش و بالا رفتن دمای بدن دیده می شود.

در برخی نیز عوارضی مانند حالت تهوع، استرس و سرگیجه دیده می شود. در افرادی که مدت زمان طولانی به استفاده از ماری جوانا وابستگی داشتند عوارضی که در اثر ترک مواد ناشی می شود ممکن است تا هفته ها به طول بیانجامد.

برخی از کارشناسان عقیده دارند که استفاده اجباری و بی اختیاری ماری جوانا از کوکائین، الکل و موادمخدر دیگر به مراتب کمتر است.

همان طور که از عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت بر می آید استفاده از ماری جوانا بسیار خطرناک بوده و درهر زمانی ممکن است فرد را با آسیب های جدی مواجه کند.

افراد معتاد به ماری جوانا به مرور زمان حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و همین امر سبب می شود تا ذهن آنها قابلیت انجام فعالیت های ذهنی پیچیده را نداشته باشد.

و از آنجائیکه استفاده از ماری جوانا بر روی قدرت درک و سرعت عمل نیز تاثیر منفی می گذارد مغز افراد مصرف کننده قادر به پردازش و تجزیه و تحلیل کردن اطلاعات نمی باشد. در این شرایط است که فرد احساس خنگی کرده و مغزش قفل می کند.

اثرات درمانی ماری جوانا

تی اچ سی دارای خواص درمانی مختلفی می باشد چنانکه بر اساس تحقیقات ثابت شده است که اگر این ماده از طریق دهان جذب شود می تواند به درمان بعضی بیماری ها مانند حالت تهوع و استفراغ کمک کند.

تی اچ سی به دلیل دارا بودن ماده ای به نام نابیلون دارای خاصیت ضد سرطانی بوده و اثرات این دارو بر سرطان توسط FDA نیز به تائید رسیده است. همچنین از تی اچ سی برای افزایش وزن و به عنوان داروی اشتها آور در بیماران مبتلا به ایدز استفاده می شود.

دلایل مصرف ماری جوانا

ماری جوانا یکی از مواد اعتیاد آور می باشد که مانند مواد مخدر دیگر ایجاد وابستگی کرده و بعد از مدتی که از مصرف آن بگذرد به نیاز تبدیل شده و فرد دیگر نمی تواند آن را کنترل کند.

زمانی که فرد تصمیم به قطع استفاده از ماری جوانا را می گیرد دچار مشکلاتی از قبیل آشفتگی، بی انگیزگی، عدم تعادل جسمی، کاهش وزن و بی خوابی می گردد. این عوارض در برخی موارد ترک کردن این ماده مخدر را با مشکل مواجه می کنند.

جوانان و نوجوانان زیادی به سمت استفاده از این ماده مخدر گرایش پیدا می کنند. و مهمترین دلیل آن ارضای حس کنجکاوی و اشتیاق به عضویت در گروهها مختلف می باشد. افرادی که از الکل و سیگار استفاده می کنند بیشتر از دیگران به استفاده از ماری جوانا تمایل دارند.

بر اساس تجربیات، فرزندانی که در خانواده آنها یک یاچند نفر معتاد وجود دارد احتمال معتاد شدنشان افزایش می یابد.

همچنین معاشرت با دوستانی که از موادمخدر استفاده می کنند زمینه ساز اعتیاد به ماری جوانا می باشد. بطور کلی تمام جنبه های محیطی و اجتماعی می تواند در استفاده از ماری جوانا تاثیر مثبت داشته باشد.

مشکلات فردی از قبیل افسردگی، خشونت، خشم، ناراحتی، کسالت و همچنین افرادی که مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند بیشتر از دیگران به استفاده از ماری جوانا گرایش دارند.

 • فشار گروه همسالان و دوستان ناباب
 • گرایش فرد در گروههایی که دارای رفتارهای پرخطر هستند
 • بافت نامناسب محل سکونت
 • دسترسی راحت به مواد
 • توصیه و تشویق دوستان
 • اعتماد به نفس پائین افراد
 • عدم جسارت در گفتن نه
 • متزلزل بودن باورهای دینی
 • ریسک پذیری بالای فرد
 • عدم توانایی در حل مشکلات

خواص و مضرات ماریجوانا

رابطه ماری جوانا و دیگر مواد مخدر :

مطالعات فراوان حاکی از آن است که افراد اندکی به استفاده از موادمخد رمبادرت ورزیده اند بدون اینکه ماری جوانا را استفاده کرده باشند اما افرادی که به ماری جوانا اعتیاد دارند ۱۰۴ مرتبه احتمال استفاده از دیگر مواد مخدر در آنها افزایش پیدا می کند.

روش های درمان و ترک اعتیاد در هر فردی متناسب با شرایط او انتخاب می شود. ولی به صورت کلی منظور از درمان رسیدن به مرحله ای است که فرد دیگر به استفاده از مواد مخدر احساس نیاز نکند.

برای درمان فرد معتاد ابتدا دوز مواد مخدر مصرفی را کاهش می دهیم زیرا قطع مصرف در اوایل درمان موجب شکست فرد معتاد می شود.

تا سالهای گذشته راه درمان خاصی برای ترک ماری جوانا وجود نداشت و برای درمان آن از همان روش های عمومی استفاده می شد.

راه های درمان شامل سم زدایی، رفتار درمانی و عضویت در گروههای خود یاری بود. اما اخیرا پزشکان برای درمان ماری جوانا از روش های مخصوصی استفاده کرده و تمام تمرکز خود را بر روی دوره های مشاوره و عضویت در گروه های خودیاری بنا کرده و دراین درمان ماده مخدر را کم کم کاهش می دهند.

نکته آخر

 1. ماری جوانا با نام های گراس، علف و وید نیز شناخته شده می باشد.
 2. ماری جوانا ماده مخدری است که فرد را برای پذیرش مواد مخدر قوی تر آماده می کند.
 3. ماری جوانا بر خلاف اینکه ماده مخدر ضعیفی می باشد ولی خاصیت توهم زایی دارد.
 4. افرادی که به استفاده از ماری جوانا اعتیاد پیدا می کنند به تدریج در سبک زندگیشان تغییراتی حاصل شده ، شخصیت و اهدافشان دستخوش تغییرات می شود.
 5. فردی که تصمیم به ترک استفاده از ماری جوانا را می گیرد بعد از چند هفته یا چند ماه به بهبودی نسبی می رسد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (377 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۴۰ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

هایا | ۳ سال پیش
مصرف ماری‌جوانا واقعا در سنین زیر 25 سال ضرر داره؟
و اینکه اگه مدام مصرف کنی باعث کاهش حافظه کوتاه مدت میشه یا فرقی نمیکنه، مثلا اگ ماهی یبار مصرف کنی بازم حافظه کوتاه مدتت توش اختلال ایجاد میشه؟
2
3
مهرابی | ۳ سال پیش
سلام من مبتلا به سرطان خون هستم ایا و میخاهم شروع ب کشیدن ماری جوانا بکنم قبلا هم خیلی مصرف کردم ایا مشکلی نداره
5
5
Sajjad67boj | ۴ سال پیش
سلام.اکثر نظراتو خوندم.منم تجربه خودمو میگم: فکر میکنم ده سال میشه ک گل مصرف میکنم.مقدار مصرفم هم روزانه بوده، هفتگی بوده، ماهانه هم بوده.بنظر من گل سرعت بخشه. عقل و شخصیتت رو به پایین باشه سریع کصخل میشی ، رو به بالا باشه خیلی دیدت بازتر میشه.بعدشم هیچ ضرری بهم نرسونده ، اعتیاد نداشتم اما فراموش کار شدم.یعنی تنها ضررش همین از بین بردن حافظست.اونم نه در اون حدی که کصخل بشی ها فقط مث قدیم خوب کار نمیکنه.ضمنا سعی کنید چلیم خشک بکشین(بوسیله مدواخ یا همون پیپ عربی) ، چون هم جنس کمتری مصرف میشه هم اینکه گیراییش خیلی بهتره و هم اینکه آسیب کمتری به حافظه میزنه.در ضمن همین الان ک اینارو تایپ کردم کلم بالاست.فدای همه گل بازا بشم من⁦♥️⁩
11
89
Sattar | ۴ سال پیش
توهم زا به هیچ عنوان نیست مگر اینکه مواد توهم زا بهش بزنن وگرنه گل مثل تیریک میمونه میکشی بدن ساز میشه موقع کشیدن احساس قدرت میکنی ولی موقع نکشیدنم احساس ضعف نمیکنیم بعدم احترام به فرمایش شما من یه روز از همین روزایه کرونایی من سرما خوردم دکتر نرفتم ولی جوری شده بود که در عرض نیم ساعت من در حال مرگ بودم هر دیقه اوزام وخیمتر میشد تا اینکه شب شد با دوستان قرار بر گل گزاشتیم همین که زدم ۱۹دیقه نشد من ساف و سالم بر گشتم خونه مامان مات و مبهوت مونده بود مجبورم نیستم دروغ بگم کاملا حقیقته گل خطر داره نه تا اون حد اونجور سیگار و قلیان داره گل ۸۰در۱۰۰با مغذ کار دارع۲۰در۱۰۰با ریه تمام
5
15
طه | ۴ سال پیش
سلام به همگی.دوست عزیزی که این مطالب رو نوشتی فقط باعث ترس پدر و مادر ها میشی من 4 ساله که مصرف دارم از قبل کنکور. دبیرستان انرژی اتمی درس خوندمو الانم دانشگاه شهید بهشتی عمران میخونم. کاش میتونستم عکس بدنم هم براتون بفرستم که مطمئن شید از لحاظ جسمی (به غیر از ریه) مشکلی برای بدن نداره هیچ 4 جلسه باشگاه تو هفتم ترک نشده چندساله. ماری جوانایی که تو هلند و کانادا ازاده و داره تو انگلیس هم ازاد میشه با اون حشیشی اشغالی که به جوونای بیچارمون میفروشن فرق میکنه. والا ما تاحا نشده بشینیم یه جا به یه نقطه زل بزنیم یا اصن این ماده برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده میشه شما با چه دانشی میگی سرطان زاست؟؟؟؟
5
32
رضا | ۴ سال پیش
با سلام خدمت شما و همه دنبال کننده های عزیز من 5ساله مصرف گل دارم.به جرعت میتونم بگه تا الان 2یا3بار دکتر رفتم که مشکل خاصی نبوده. هیچ کدوم از دوستان هم بیماری نداشتن تواین مدت.موفقیتی که تو کار هام داشتم واقعا حیرت آور بوده.خلاصه عرض کنم:جهان به سمت تعقییر های فوق العاده از صدقه سر مصرف گل هست.
6
21
masoudb | ۴ سال پیش
سلام من خودم چند ساله مصرف میکنم ولی هفته ای یک یا دو بار ....1مشکل واسه حافظه ام پیش نیومده چون همیشه کندر میخورم2 سیگار ترک کردم 3 چون معمارم تکنیک کاریم عالی شده 3 بدنم چون باشگاه میرم خیلی خشگل شده 4 شخصیتم چند لول رفته بلا ..........گل حرمت داره هرکسی لایقش نیست ادم بد بدتر میشه
4
42
purya | ۴ سال پیش
همه این چیزایی ک تایپ کردین به کنار ولی شما دارین خیلی موضوعو گنده میکنین. من الان 20 سالمه و حدود 1 ساله ک دارم گل میکشم و واقعا تاثیرات مثبتی تو خودم دیدم و به این نتیجه رسیدم ک گل میتونه ادمو عوض کنه و درک و فهم ادم رو بالا ببره.ادم باید حد و اندازشو بدونه و پی مواد های دیگه نره. مصرف زیادی گل هیچ لذتی نداره من ک گل میکشم دارم میگم ک گل میتونه ادمو کنترل کنه ولی ادم باید گل رو کنترل کنه چون لذتش خیلی زیاده و همه کسایی ک گل مصرف میکنن عاشق گل هستن یکیش خوده من. مواظب خودتون باشین و حد و مرز این کارو بدونین و با گل لذت ببرین و از هیچی هم نترسین. اینا هیچیو راستشو نمیگن. گل واقعا خوبه ولی به اندازه.
7
31
Canabiman | ۴ سال پیش
افرادی که از ماریجوانا استفاده می کنند به تدریج در سبک زندگیشان تغییراتی حاصل شده ، شخصیت و اهدافشان دستخوش تغییرات می شود، اما همه چیز سیر تکاملی و مثبت دارد و از زندگی بهتر کمال لذت و سلامتی بهره می‌برند. تنها دلیل ممنوعیت ماریجوانا از طرف دولت ها این است که با استفاده از این هدیه با ارزش زمین به ما انسان ها، درصد بیماری ها و مشکلات بشدت پایین آمده و به همراه آن درآمد حاصل از اینهمه دوا و دکتر و بخصوص داروهای شیمیایی بطور چشمگیری کاهش پیدا کرده و بسیاری از تجارت ها و شرکت‌های دارویی و سازمان‌های وابسته به آن که غالبا دولتی هم هستند ورشکستگ خواهند شد. پیشنهاد مخلص این است که اگر برای سلامتی روح و روان و جسمی خودتان و اطرافیان خود ارزش قائل هستید، بیشتر از منابع مطمئن تر تحقیق و پژوهش کنید و از این موهبت طبیعت قافل نشوید. به امید خوشی و سلامتی همه مردم دنیا بخصوص همزبانان عزیزم. موفق باشید
7
24
پاسخ ها:
افشین | ۴ سال پیش
با سلام خدمت همگی عزیزان بنده 5 ساله ماری جوانا مصرف میکنم ،گه گاه روزی چنبار و بعضا هفته ای یک بار و حرفهایی که دارم میزنم صرفا تجربه شخصیه منه .امید وارم به دوستان کمک کنه.
شکر خدا باعث شد بتونم سیگارو ترک کنم ،برنامه های بزرگی برای زندگیم هدف گزاری کنم الان ساعت مطالعه ی آزاد روزانه ام بیشتر از 34 ساعته و هر روز هم داره زندگیم از روز قبل بهتر میشه و اما مصرف ماری جوانا یه اسیب بزرگ ب من زد و اون ،دید بد خانواده بود . که بر اثر عدم آگاهی و موارد دیگه باعث شد کاملا ترد و از خونواده جدا بشم .
در بین اطرافیانم هم دوستانی بودن که به مصرف ماری جوانا عادت داشتند و میتونم اینو بگم که هر کی هر خصوصیتی داره ماری جوانا باعث تشدید اون میشه اگه بد باشی بدتر میشی و اگه خوب خوبتر البته این نکته هم باید مد نظر قرار داد که انسان در حال تکامله و ممکنه کلی از عادت های بد رو کنار بزاره و به سمت + شدن پیش بره .به هر حال درست مصرف کردن ماری جوانا بنظرم کاملا مثبته و خیلی کمک کننده.سپاس
7
30
Canabiman | ۴ سال پیش
درود بر همه عزیزان، اطلاعاتی که درج شده، بخشی درست و بخش بزرگی نادرست است. در آخر هم از هیچ منبع معتبری نام برده نشده. انگار نویسنده هرچه از اینور و اونور شنیده و خونده و کلا هر چه دل تنگش خواسته نوشته. ماری جوانا اصلا مخدر نیست و اعتیاد ندارد. البته می‌تواند بدلایل روحی و رفتاری فرد، وابستگی به همراه داشته باشد. ماری‌جوانا شادی و خنده آور است که خود باعث طول عمر و ضد همه بیماری هاست، ضد افسردگی، درد و التهاب، ضد سرطان، ضد سرع، آسم، میگرن، ام اس و تمام بیماری های مربوط به روحیه و اعصاب، و البته مسکن بسیار قوی است که این خودش بحث تپش قلب و فشار بالا و اضطراب رو رد می کنه. البته مصرف بیش از اندازه و وابستگی به هر چیزی خوب نیست. بهترین توصیه متخصصان برای مصرف ماری‌جوانا بعد از رشد کامل مغز، یعنی از 25 سال هفته ای یک تا دو بار. بعد 35 سال روزی یکبار هم مشکلی نداره. ماری جوانا برعکس سیگار باز کننده نایژکها و عروق شش می‌شود و از آسم و مشکلات تنفسی جلوگیری می‌کند.
6
21
کوروش یغمائی | ۴ سال پیش
ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار گذاشتین
3
4
امیر | ۴ سال پیش
به نظر من واقعا این ماده در کشور ما به جوز اثر منفی چیزی ندارد ولی شاید ور کشور های اروپای ارزش مصرف داشته باشد .چون ما از فرهنگ خیلی عقب هستیم توان نداریم وسلام
8
6
مسلم | ۴ سال پیش
سلام 30 سالمه 10 ساله مصرف دارم روزی 5 نخ شادابم مهندس مکانیکم در سطح تیز هوشان قرار دارم حافظه خوبی دارم ..توهین نمیکنم ولی ... چین 3هزار ساله مصرف میکنن بعد کار دستیای بچه دبستانی های کشورشونا صادر میکنن ایران .....
6
23
Shayan | ۴ سال پیش
آدم از اين زورش میاد افرادی میان راجب ماری جوانا بد میگن که اصلا مصرفش نکردن یا اگرم کردن آشغال کشیدن و كلا نميدونن چى هست! برن یه لمون هیز، شوکولوپ یا هر اورجینال دیگه ای که میخوان بکشن بعد بیان اینجا نظر بدن!! كلا اثر مواد محرك بستگى داره شما در حالت عادى چه جور شخصيتى داشته باشين، اگه آدم درست و حسابى نرمالى نيستين و اميدى بهتون نميره آره نكشين بهتره!!من با ماری جوانا تونستم سیگار کشیدنمو بذارم کنار، عادت ناخن جوییدنمو ترک کنم، آدم شادتر و مثبت تری باشم، من با ماری جوانا زیباترین لحظات زندگیمو تجربه کردم. ۵ ساله که مصرف میکنم و شده يه مدت هر روز بكشم يا ١ ماه نكشم و حتی یکی از عوارضی که واسش میگن برام پیش نیومده، زیاده روی تو هرچیزی بده نمکم زیاد بخوری فشار خون میگیری و ماشینم باهاش تند بری تصادف میکنی و این دلیل بر بد بودن نمک یا ماشین نیست! جای این حرفا بچه هاتون رو درست تربیت کنین تا شعور استفاده از هرچیزی رو یاد بگیرن! زنده باد ماری جوانا!!
6
34
پاسخ ها:
مهراد | ۴ سال پیش
سلام من 27 سالمه 7 سال اعتیاد به گل داشتم بله (اعتیاد)این ماده اعتیاد آور هست من به شدت کاهش وزن پیدا کردم بعد از مدتی افسردگی گرفتم کلا پرخاش گر بودم اگه مصرف نمی‌کردم حافظه ام به شدت آسیب دیده از خانواده و محیط شلوغ فراری بودم به خودم نمیرسیدم کلی پول خرجش میکردم حداقل روزی ۳۰ هزار تومن. افکارم خراب شده بود درگیری فکری داشتم کارام انجام نمی‌دادم فقط فکر مصرف گل بودم
ولی الان که دیگه نمی‌کشم حالم خیلی خیلی خیلی خوبه دوباره هیکلم اومده رو فرم با خانواده ام وقت میگذرونم کارام درست انجام میدم
پولی که خرج این گند مزخرف میکردم میرم هر ماه یه عطر یا لباس برای خودم میخرم فکرت مسخره تو سرم نیست راحت میخوابم راحت بیدار میشم و... در کل مصرف کردن این مواد فقط به این ختم نمیشه کم کم به مصرف مواد های دیگر ختم میشه اعم از حشیش و.... پله پله پیشرفت من به چشم دیدم که میگم.
من به عنوان کسی که مدتها مصرف گل داشتم میگم هیچ وقت تجربه اش نکنید حتی برای یک بار
20
42
Am | ۴ سال پیش
همانطور که نوشته شده ۸۰ درصد مطالب بعنوان مصرف کننده تایید میکنم.تا الان که ۴۰ سال دارم در بازه های زمانی ۲ تا ۳ سال اقدام به مصرف و ترک کردم حدود ۵ بار!
در اوایل کمی نشاط آور هست ولی در پایان نشئگی احساس کوالا پیدا میکنی
بسته به نیروی جسمی و مصرف فرد برای هر کسی متفاوت هست.واقعا مسکن خوبی برای من بود در موقع دندان درد بخصوص.در ضمن تمرکزی که میده به آدم و قدرت ادراک رو بالا میبره واقعا محشره،اگر بعد مصرف هم تو ذهن بمونه
از هوش خودم تعریف نمیکنم ولی جزو نفرات ممتاز همیشه بوده و هستم.
الان متوجه شدم که دقیقا حافظه کوتاه مدت من دچار اختلال شده.در مصارف بیش از ۶ ماه دچار آلرژی پوستی( بدلیل نقض سیستم ایمنی بدن ) میشم.
البته الان مصرف من حداکثر روزی ۲ بار هست.و بعد از تمام شدن تا ۱۵ روز مصرف نمیکنم.
ولی اگر این عوارض رو نداشت که با هر بار روشن کردن سیگار گل بهش فکر میکنم واقعا بهترین مواد مخدر بود.
در ضمن غیر از مشروب و سیگار غلط دیگه ای نکردم تا حالا و تمایل به چیزای دیگه پیدا نکردم.
2
11
مار جوان | ۴ سال پیش
این مقاله اساساً از پایه دچار اشکال هستش چون نویسنده مقاله این گیاه رو در «مخدر» دسته بندی کرده درحالیکه ماری‌جوانا اصلأ اصولاً مخدر نیستش بلکه «محرک» هستش!...
8
12
رضا | ۴ سال پیش
مطالب کلی مثل جاهای دیگه بود ولی جزئیات رو دستکاری کردید که البته مخاطب پسندتر بشه واقعا جای تأسف داره چرا فک میکنید هرچی مطلب زیاد تر باشه بهتره به سلیقه خودتون پیازداغشو زیاد کردید متاسفم براتون...
3
6
محمدرضا | ۵ سال پیش
میخواستم ببینم ماری کشیدنش برابیماری ام اس خوبه یانه ممنون
2
3
پاسخ ها:
Canabiman | ۴ سال پیش
ماری‌جوانا شادی و خنده آور است که خود باعث طول عمر و ضد همه بیماری هاست، ضد افسردگی، درد و التهاب، ضد سرطان، ضد سرع، آسم، میگرن، ام اس و تمام بیماری های مربوط به روحیه و اعصاب، و البته مسکن بسیار قوی است
7
13
افشین | ۴ سال پیش
دادا جان سلام .بله ماری جوانا شفا دهنده ی قطعی ام اس هستش و دلیلشم خوده ماری نیست و فقط به دلیل قدرتمند شدن مغزته .باور داشته باشی مشکلتو حل میکنه
4
7
رضا | ۴ سال پیش
شما گلی مصرف کن که به جای thc داخلش cbdباشه
1
6
420 | ۵ سال پیش
یکساله مصرف میکنم اوایل وزنم زیاد شد ولی چند ماهی میشه لاغر کردم هنوزم مصرف میکنم نفهمیدیم چاق میشم یا لاغر؟؟؟
1
1
سید | ۵ سال پیش
آیا ماده گل باعث ترشح بیش از حد بزاق و معده درد هم میشود
1
6
parnian darabi | ۵ سال پیش
سلام من ۲۱ سالمه و ۳ ساله این ماده رو مصرف میکنم مضراتی که ذکر کردین واسه همه یکسان نیس منی که این همه سال به صورت زیاد دارم مصرف میکنم نه افسردم نه بی انگیزه تازه تسبت به قبل حس میکنم خیلی بیشتر ذهنم باز شده و هدفمند شدم وید باعث شده فلسفی تر به مسائل نگاه کنم و جواب پرسشای سختمو بگیرم انکار نمیکنم که وقتی ۳ ماه نکشیدم لاغر شدم این مسئله طبیعیه چون اشتهامو ۲ برابر میکرد و حافظمو کمی دستکاری کرد حواس پرت شدم کمی ولی از لحاظ فکری و روحی من سالمم و زندیگمو خیلی دوست دارم.. و صرفا من وید رو واسه خنده بیشتر و گوش دادن به موسیقی و ذهنی باز تر نسبت به مسائل مصرف کردم وقتی مصرف کردم و شروع کردم به شعر نوشتن فهمیدم جمله هام جون گرفت و تشویق شدم. و اصلا بهش وابسته نیستم فقط مدت طولانی که نمیکشم دلم تنگ میشه همین این اطلاعات غلط رو پاک کنید چون من یه مصرف کننده تیرم و بیشترچیزایی که نوشتین تو من دیده نمیشه من نمیگم باید همه مصرف کنن و اصلا چیزه خوبیه با بدیه فقط میگم اطلاعاتی که در اختیار مردم گذاشتین فقط از دید پزشک میشه نگاه کرد اون چیزی که مردمو میکشونه سمت خودش خیلی مهم تره و اینا نیس
3
9
پاسخ ها:
Dlv | ۵ سال پیش
میگن ادمی ک گل میزنه پرخاشگر میشه درصورتی ک میشینه با ی مورچه درباره رئالیسم جادویی بحث میکنه !
3
21
ارسلان | ۵ سال پیش
سلام بنده ۳۰ سالمه
حدود ۴ ساله هفته ای ۱ بار تا ۲ بار مصرف میکنم.
تجربه خودمو در اختیارتون میزارم امیدوارم براتون مفید باشه.
مطالب بالا تا حدودی درست هستن بنده ریم مشکل پیدا کرد یکم.حافظه کوتاه مدتمم تا حدودی مختل شده.بیخیال تر شدم.کم حرف تر شدم(تو حالت معمولی).یکم حواس پرت شدم.در این حال افسرده نیستم اصلا.منطقی تر شدم،رو ماهیچه هام تغییری حس نمیکنم.سیستم دفاعی بدنمو حس میکنم قویتر کرده، از نظر من،اینها بخشی از عوارضشه نکات خیلی زیادی داره.پیشنهاد میکنم سمتش نرید چون وابستگیش مثل سیگار میمونه و تند تند هوس میکنید مصرف کنید و از کار و زندگی میفتید.هر چند که من کنترل شده مصرف میکنم اما همیشه فکرش باهام هست که بکش بکش.ولی در کل هیچ حالتی بهتر از حال عادی نیست.سعی نکنید امتحان کنید که خوشتون بیاد بخواید ادامه بدید.هر موادی لذتای خودشو داره ولی امتحان نکنید.مرسی که دست نوشتمو خوندید امیدوارم براتون مفید بوده باشه.
2
25
اصغر | ۵ سال پیش
من خودم چند بار مصرف کردم دو یا سه بار برای تحقیق و نوشتن حس ولی در هر بار مصرف جز خواب و تشنگی چیز دیگه ایی تجربه نکردم و میخواستم دمکرده رو امتحان کنم اگه میشه درباره دمکرده اش توضیح دهید
9
0
فرزاد | ۵ سال پیش
سلام و ممنون از مقاله تون. من 54 ساله هستم و بدلیل مصرف بیش از حد الکل دچار بیماری کبد چرب شدم و 2 هفته بیمارستان بودم برای ترک الکل که تا الان میشه یکماه و تمایلی به مصرف دوباره الکل ندارم چون نهایتا با سیروز کبد مرگ خیلی سریع بسراغ آدم میاد.
خودم قبلا تفننی در مهمانی یا جمع خصوصی هم ماری جوانا مصرف کرده ام البته خیلی کم در حد هر 1520 روز یکبار و چون روی من تاثیر زیادی داره هر بار نهایتا 4 پک به سیگار یا پیپ زده ام. همچنین هفته ای یکبار هم با جمعی خصوصی با وافور تریاک مصرف کرده ام در حد 34 بست .
آیا در حدود گفته شده با وضعیت کبد من ( استیج 2 پیشرفته ) میتوانم به مصرف این 2 ماده ادامه دهم یا خیر؟ و اینکه کدامیک تاثیر بدتری روی کبد دارن؟
چون سالم که باشی هم از دکترها بپرسید مصرف همه چیز رو منع میکنند حتی سیگار که روزی 56 نخ میکشم.
ممنون میشم اگر پاسخی در خور و واقعی به من بدهید.
با تشکر
4
3
پاسخ ها:
mehrab | ۴ سال پیش
من یه بار امتحان کردم. و با چلیم دریایی کشیدم. بسیار ترسناک بود و ادم احساس می کرد مرده ولی زنده است و همه چیزو می شنوه. انگار روح رفته بود و ترسیدن و زیاده روی یکی دیگه که اخرش بردیمش بیمارستان لقمان. باعث شد حالم از این مواد بهم بخوره.
1
6
Saeid | ۲ سال پیش
دوست عزیز که حالت بد شده بعد مصرف
مصرف گیاه بی کیفیت و یا دستکاری شده باعث میشه دچار این حالت بشی در حالت مناسبش فقط باعث تغیرات ادراکی میشه اما چون عملکرد مغز عادی نیست افکار منطقی نیست بیشتر موارد و حتی میتونه تاثیر روی روند زندگی بزاره که به حالت هر شخص متفاوت میشه تاثیرات
3
3
king | ۵ سال پیش
فقر فرهنگو تا اینجاهام باس ببینه ادم چی چرتو پرت نوشتی واس خودت .
3
6
محمدمهدی | ۵ سال پیش
با سلام و احترام ، خسته نباشید ، مطلب کاملی بود تقریبا ولی خوب با توجه به تجربه بنده یه مقدار بزرگ نمایی شده در خصوص معایب و نکات منفی ماری جوانا ، ولی میخوام اینو بگم بنده خودم هفته ای یکبار مصرف میکنم ، برای افسردگیم. شاید اگر ایران نبودم ماری جوانا مصرف نمیکردم. الان متاسفانه بچهای دوره متوسطه راهنمایی روی اوردن بسمت ماریجوانا و مواد شیمیایی ، کیت کت ، بومزایی و.... وضعیت اموزشی و فرهنگی از تو خونه ها تا تو مدرسه ها مشکل داره. مشکل از جایی دیگست .
امیدوارم دلاتون گرم باشه .
* بنده 30 سالمه قابل توجه افرادی که نظر بنده رو خوندند.
1
6
محمد | ۵ سال پیش
سلام
واقعا درباره علف که نوشتین یا تحقیق کردین فقط دیدین یا تجربه داشتین؟
حالا دیدگاه کسی که مصرف میکنه :شما خیلی از مضرات رو توضیح دادین ولی هیچ وقت از نفری که استفاده میکنه سوال کردین برای چی وچرا ادامه دار؟
من خودم از روزگاری به کارههای اکتشافی وریاضی یا به علوم ونجوم علاقه داشتم برخلاف فلسفه و تعریفی یا منبری که برام مثل آب راکت بود ولی توی ایران فقط هفتخوان پاچه خواری رو بگذرونی بعدش به کارههای علمی و عملی دنبال کنی وکنار گذاشتن استعداد و له کردن ،شخصیت جوان که برام پیش اومد ..تواین اجتماع حرف اول بندهای پ رو باید داشته باشی مثل:پول،پارتی،پ
اچه خواری،اینا رو که نداشته باشی ول معطلی و حمایت گر هم نداری وکه سبب ایجاد شغلهای اجباری میشه وبا درآمد کم دراین صورت بایستی برای تخلیه استرس برای آینده بایستی رو بیاری به چیزههای که بیخیال و منظبی کنن که آخرش میشه علف و تریاک و 8.6،الکل وموادصنعتی..راه کار بده جوان وقت اضافه طرفش نره چه پولدار وچه فقیر.
این چیزهای که گفتین همه میدونن ....
فقط چیزی بگو که حرف وحرکات و فرهنگ عوض بشه..
1
2
مهدی | ۵ سال پیش
سلام و خسته نباشید
مطب کاملی گذاشتید ممنون، مشخصه که خیلی تسلط دارید.
اما در مورد عوارض دمنوش ماری جوانا که متاسفانه زیاد شده مطلبی نگذاشتید که میگویند طبی هست!
و دیگر اینکه آیا شاهدانه که در خشکباری ها موجود هست HTC دارد و با مصرف زیاد شاهدانه مشکلی پیش نمی آید؟
بالاخره از همان درخت ماریجوانا هست.
با تشکر
6
2
پاسخ ها:
Arvin Khodadadi | ۵ سال پیش
دوست عزیز شما از دیدگاه جامعه به ماریجوانا نگاه میکنین و اطلاعات و تجربه کافی رو ندارین ولی به نظر من گل یا ماریجوانا هیچ ربطی به مواد مخدر و اعتیاد و ضرر و بدبختی و نابودی نداره،چرا تو بعضی از کشور ها که از همه چی مخصوصا علم از ما جلوتر هستند مثل کانادا مصرف ماریجوانا آزاده؟!به نظر من مصرف گل از طریق دود و فیله و پیپر واسه ریه ضرر داشته باشه،دمنوشش به غیر از فایده هیچ ضرری نداره و با خیال راحت میشه امتحانش کرد
3
10
طاها فراهانی | ۵ سال پیش
به نظرمن مصرف ماری جوانا برای بدن لازم است مخصوصا کسانی که نمی توانند روابط اجتماعی مناسبی با دوستان خود داشته باشند اما استفاده از ان هر شش ماه یکبار توصیه میشود
و افراط در آن اثرات جبران ناپذیری خواهد داشت همانطور که افراط در هر چیزی مضر است.
فراموش نکنیم این ماده طبیعی است و در بین مواد محرک و مخدر کمترین ضرر را دارد چراکه دست انسان در آن دخالت ندارد و هرچیز طبیعی که خداوند افریده سودمند است به شرطی که بطور صحیح استفاده شود.
4
10
پاسخ ها:
مهدی | ۵ سال پیش
سلام
دیدگاه شما محترم
اما در طبیعت سموم زیادی هم وجود دارد، مثلا قارچهای سمی کشنده،
آیا باید مصرف کرد؟
یا سیانور
2
5
حسن | ۴ سال پیش
قارچ های سمی که حاوی سیلوسایبین هستن هم ماده محرک استفاده میشن و خدا آفریده و توصیه میکنم استفاده کنین بسیار خوب و خوشایند هست
1
18

hits