مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
چطور طول عمر بیشتری داشته باشیم؟
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
چطور طول عمر بیشتری داشته باشیم؟:اگر می خواهید سرحال و قبراق باشید، صد سال عمر کنید و سالم باشید با مجله دلگرم همراه باشید و این مواد غذایی را به طور منظم مصرف کنید.

چگونه بیشتر عمر کنیم و عمر با برکت و خوبی داشته باشیم؟

چگونه طول عمر بیشتری داشته باشیم

چگونه عمر طولانی داشته باشیم؟

مواد غذایی مفید برای سلامت و طول عمر

اگر می خواهید سرحال و قبراق باشید، صد سال عمر کنید و سالم باشید با مجله دلگرم همراه باشید و این مواد غذایی را به طور منظم مصرف کنید.

راه های مناسب برای افزایش طول عمر

راز طول عمر را می شناسید؟

امید به زندگی بین مردان ایرانی، 68-58 سال و بین زنان ایرانی، 71-61 سال است. این در حالی است که فقط 5 درصد از مردم ایران یعنی 1 میلیون و 844 هزار و 967 مرد و 2 میلیون و 55 هزار و 846 زن، بیشتر از 65 سال سن دارند. سازمان بهداشت جهانی بیشترین مرگ و میر را در میان مردم کشورهای توسعه؟

یافته بین سنین 77 تا 81 سالگی و در میان مردم کشورهای درحال توسعه بین 35 تا 60 سالگی اعلام کرده است. جالب است بدانید که بیشترین افراد بالای 100 سال که از نظر پزشکی مورد آزمایشهای مختلفی قرار گرفتهاند و صحت کهولت سنشان هم به اثبات رسیده است، اهل کشورهای آمریکا و ژاپن هستند.فقط میتوان با یک برنامهریزی صحیح و تغییر در روش زندگی، کیفیت و طول عمر را افزایش داد.

راه های مناسب برای افزایش طول عمر

خوراکی ها و بایدها و نبایدها در طول عمر بیشتر

 • سیر

سیر خواص ضد باکتریایی دارد که ناشی از ماده ای به نام آلیسین است. بوی سیر نیز از وجود این ماده ناشی می شود. سیر همچنین خواص چربی سوزی داشته و ضد فشار خون بالا است. فلاوونوئیدهای موجود در این ماده غذایی نقش مهمی در پیشگیری از سرطان های دستگاه گوارش و بیماری های قلبی عروقی دارد و کلسترول خون را پایین می آورد.

 • سیگار نکشید

کشیدن سیگار به تنهایی برای کاهش طول عمر خود کافی است، افراد سیگاری با کشیدن سیگار نه تنها خود را در معرض بیماری های خطرناک قرار می دهد بلکه افراد دیگر را نیز تهدید می کنند. متاسفانه امروزه باب شده است که سیگار کشیدن نشان دهنده ی بلوغ شما می باشد و یا حتی برخی فکر می کنند که هنگام کشیدن سیگار یک جلوه ی ویژه ای به خود می دهند در حالی که این قضیه با واقعیت فاصله ی چندانی دارد.

 • برای اینکه 2سال بیشتر زندگی کنید

شکلات بخورید. تحقیقات نشان می دهند که شکلات غلیظ و تلخ برای قلب مفید است.

 • برای اینکه 3سال بیشتر زندگی کنید

دیندار باشید و دوستان بسیاری داشته باشید. تحقیقات نشان دادند که حضور مرتب در حرم و اماکن مذهبی استرس را کاهش می دهد. همچنین دوستی و ارتباطات اجتماعی نیز همین تاثیر را نشان می دهند.

 • برای اینکه 3-6 سال بیشتر زندگی کنید

گوشت کمتر بخورید. سبزیخواری و یا تنها کاهش مقدار گوشت در غذا می تواند بعلت کاهش غلظت چربی در بدن طول عمر را افزایش دهد، زیرا در ازای آن مصرف میوه و سبزیجات افزایش می یابد.

 • برای اینکه 3-7 سال بیشتر زندگی کنید

زندگی فعالی داشته باشید. دانشمندان تایید می کنند که تحرک و نرمش و ورزش تاثیر مثبتی بر قلب می گذارد و نمی گذارد که فرد چاق شئذ.

 • برای اینکه 5 سال بیشتر زندگی کنید

تحصیل کرده و با دانش باشید. دانشمندان هاروارد بدین نتیجه رسیدند که زنان دارای تحصیلات دانشگاهی بطور متوسط 5 سال بیش از زنان بدون تحصیلات عالیه زندگی می کنند.

 • برای اینکه 5-7 سال بیشتر زندگی کنید

مثبت نگر باشید. پژوهش ها ثابت کرده اند که ریسک مرگ زودرس برای افراد حوشبین 55% کمتر است.

 • برای اینکه 8-10سال بیشتر زندگی کنید

سیگار نکشید. افرادی که هیچگاه سیگار نکشیده اند، بطور متوسط 10سال بیش از افراد سیگاری زندگی می کنند. اگر مردان در سن 35سالگی سیگار را ترک کنند، می توانند بطور متوسط 1-10 سال به طول عمر خود بیفزایند.

 • برای اینکه 10 سال بیشتر زندگی کنید

خوشبخت باشید. افراد خوشبخت بطور متوسط 10 سال بیش از سایرین زندگی می کنند.

 • مصرف آسپرین

تمام پزشکان به این باور رسیده اند که ما باید به صورت روزانه از قرص آسپرین استفاده کنیم. استفاده از این قرص برای پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری است به ویژه برای کسانی که در معرض مبتلا شدن به سرطان و بیماری های قلبی هستند مصرف این دارو را پیشنهاد می کنیم. آسپرین برای بیماری هایی همانند سرطان کولورکتال، سرطان پروستات ،آلزایمر، پارکینسون، آسم و جلوگیری از حمله قلبی بسیار مفید است.

نکته : مراقب تداخل دارویی آن دیگر دارو های مصرفی خود باشید و حتما با دکتر مربوطه خود در میان بگذارید.

 • پرهیز از چربی های اشباع شده

شما برای افزایش طول غمر خود باید حتی الامکان از مواد عذایی ای استفاده کنید که دارای چربی از نوع امگا ۳ باشد. این نوع پربی از بهترین و سالم ترین نوع چربی می باشد و باعث کاهش کلسترول می شود. شما نبز باید نهایت تلاش خود را بکنید تا از چربی های از نوع چربی ترانس استفاده نکنید (به هیچ وجه). این نوع از چربی بدترین نوع چربی است که باعث بالا رفتن کلسترول و چربی خون می شود.

راه های مناسب برای افزایش طول عمر

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است