دلگرم
امروز: شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
درمان میخچه با چسب میخچه
46
زمان مطالعه: 3 دقیقه
درمان میخچه با چسب میخچه:اگر به پا یا دست شما میخچه زده است و تا به حالا برای درمان آن اقدام نکرده اید با دلگرم همراه باشید تا با چسب میخچه و فواید آن آشنا شوید.

چسب میخچه چیست؟موارد استفاده چسب میخچه و نکات مهم

اگر به پا یا دست شما میخچه زده است و تا به حالا برای درمان آن اقدام نکرده اید با دلگرم همراه باشید تا با چسب میخچه و فواید آن آشنا شوید.

میخچه و درمان آن با چسب میخچه

یخچه و پینه پا به علت فشار بیش از حد در یک قسمت کف پا ایجاد می شود.در صورت وجود دفورمیتی و اشکالات ساختمانی ابتدا پا باید توسط متخصص طب فیزیکی معاینه شود تا اگر مشکلی وجود دارد ، کفش یا کفی مخصوص توصیه شود. چسب میخچه پا معمولا حاوی سالیسیلیک اسید ۴۰ درصد است که در داروخانه ها بدون نسخه هم فروخته می شوند.

فواید چسب میخچه

چسب میخچه چیست ؟

چسب میخچه برای درمان میخچه استفاده می شود و شبیه چسب زخم است. چسب میخچه پا معمولا حاوی سالیسیلیک اسید ۴۰ درصد است که در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسد. برای درمان میخچه ابتدا از سایر روش ها( مانند : استفاده از سوهان ناخنگیر یا سنگ پا و ...) استفاده کنید .پس از ان میتوانید از چسب میخچه یا استعمال موضعی ژل سالیسیلیک اسید(برای مناطق وسیع تر دچار میخچه یا پینه پا) استفاده بکنید.این نکته را تذکر می دهیم که استفاده مکرر از چسب میخچه پا عوارض احتمالی زیادی مانند زخم و عفونت پا دارد.

استفاده از اسکالپل برای برداشتن میخچه پا باید توسط پزشک انجام شود تا از زخم و عفونت جلوگیری کند.برای از بین بردن میخچه از سایر روش ها(استفاده از سوهان ناخنگیر یا سنگ پا و ...) ،به تنهایی یا قبل از چسباندن چسب میخچه پا یا استعمال موضعی ژل سالیسیلیک اسید(برای مناطق وسیع تر دچار میخچه یا پینه پا) استفاده شود.بنابر در استفاده مکرر از چسب میخچه پا باید مراقب عوارض احتمالی مانند زخم و عفونت پا باشید.استفاده از اسکالپل برای برداشتن میخچه پا باید توسط پزشک انجام شود تا از زخم و عفونت پیشگیری شود.

فواید چسب میخچه

در موارد زیر استفاده از چسب میخچه ممنوع است

  • استفاده بر روی پوست دارای التهاب،عفونت،قرمزی یا پوست دارای اگزما
  • بیماران دچار نوروپاتی محیطی
  • بیماران دیابتی
  • بیماران دچار اختلال گردش خون و مشکلات عروق محیطی

فواید چسب میخچه

تذکر درباره چسب میخچه

  • در صورت از بین نرفتن میخچه پس از استفاده از چسب میخچه یا عود میخچه با پزشک طب فیزیکی مشورت شود. زیرا بسیاری از موارد میخچه بعلت فشار غیر طبیعی بر قسمتی از پا می باشد و نیاز به تصحیح این حالت پا دارد.
  • این دارو فقط برای استعمال خارجی است و باید دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
  • در صورت بلعیدن دارو فورا باید به مرکز اورژانس اطلاع داده شود. ( ۷ راهکار برای درمان درد عضلات شکم را مطالعه کنید.)

فواید چسب میخچه

فواید چسب میخچه

دستور استعمال چسب میخچه


محل میخچه را بشوئید و کاملا خشک کنید.بانداز اغشته به دارو یا چسب میخچه را طبق دستور دکتر داروساز یا پزشک استفاده کنید.پس از ۴۸ ساعت( یا برحسب دستور مصرف توسط پزشک یا داروساز) بانداژ یا چسب را بردارید

در صورت لزوم هر ۴۸ ساعت(یا طبق دستور پزشک و دکتر داروساز) تا حداکثر ۱۴ روز از بانداژ موضعی دارو استفاده کنید تا میخچه از بین برود.در صورت حساسیت به چسب میخچه پا با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.در صورت لزوم می توان پس از برداشتن چسب بمدت ۵ دقیقه میخچه را در آب گرم قرار داد تا به رفع آن کمک شود.

فواید چسب میخچه

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (46 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits