دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۴ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۶ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
بهترین روش کاشت مو چیست؟ دریافت مشاوره رایگان از کلینیک عصر جدید
0
زمان مطالعه: 9 دقیقه
کاشت مو بهترین گزینه برای داشتن موهایی پرپشت می باشد. در کلینیک عصر جدید ، پزشک متخصص با استفاده از بهترین روش کاشت مو ، زیبایی را به شما هدیه خواهد داد.

بهترین روش کاشت مو چیست؟ موها از مولفه های تاثیرگذار در زیبایی چهره زنان و مردان می باشند که حجم و سلامت آن ها از موضوعات مهم برای افراد می باشد. تنش ها و استرس های روزمره، ابتلا به برخی بیماری ها، عدم رسیدگی به تغذیه، بیماری های ژنتیکی، عوارض جانبی برخی از داروها، تغییرات هورمونی و ... از عامل های اصلی ریزش مو می باشند. استفاده از درمان های دارویی برای رفع ریزش موی ناگهانی و یا تدریجی کار ساز است اما گاهی نیز تاثیرگذاری چندانی ندارد و افراد ریزش مو و یا نازک شدن دائمی موهای خود را تجربه می کنند. تنها درمان قطعی ریزش موی بی بازگشت، کاشت مو می باشد که با پیشرفت علم پزشکی امروزه به روش های مختلفی انجام می شود.

زمانی که ریزش مو به صورت دائمی اتفاق بیافتد و همینطور با افزایش سن، بدن قادر به جایگزین کردن موهای از دست رفته نباشد، به تدریج موها کم پشت تر می شوند و راهی برای توقف این رویه نخواهد بود. پس از ناامیدی از درمان های دارویی، کاشت مو بهترین گزینه برای داشتن موهایی پرپشت می باشد. در کلینیک عصر جدید ، پزشک متخصص با استفاده از بهترین روش کاشت مو ، زیبایی را به شما هدیه خواهد داد.

عصر جدید

کاشت مو چیست؟

کاشت مو از روش های جراحی می باشد که طی آن فولیکول ها از بانک موی فرد برداشته شده و به ناحیه گیرنده پیونده زده می شوند. ناحیه اهدایی و یا بانک مو در واقع قسمت های پشت و کناره های سر می باشند که معمولا تراکم بالایی دارند و نسبت به ریزش و تغییرات هورمونی مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهند. بنابراین استفاده از بهترین روش کاشت مو در کنار برخورداری از یک بانک موی مناسب، نتیجه طبیعی تری را رقم خواهد زد.

بهترین روش کاشت مو چیست؟

خوشبختانه با تکیه بر علم پزشکی، امروزه از روش های مختلفی برای کاشت مو استفاده می شود که هر یک مزایا و معایب مختص خود را دارند. پزشک پیش از فرآیند کاشت مو و در جلسات مشاوره، معاینه های لازم را انجام می دهد و متناسب با ویژگی های بیمار، از بهترین روش کاشت مو برای او استفاده می کند تا جراحی بیشترین بازدهی را داشته باشد.

بنابراین لازم است به این موضوع توجه کنید که تمامی روش های کاشت مو، از روش های کم تهاجم برای داشتن موهایی طبیعی هستند و با کمترین عوارض انجام می شوند. همینطور ماهیت کلی روش ها با یکدیگر مشابه است و پزشک فولیکول های بانک مو را به ناحیه گیرنده و کم پشت سر پیوند می زند؛ تنها تفاوتی که میان روش های مختلف وجود دارد، روش و تکنینک برداشتن گرافت ها می باشد. در ادامه این مقاله از کلینیک عصر جدید، توصیحات مختصری را پیرامون انواع روش های کاشت مو آورده ایم.

کاشت مو به روش FUT

از اولین روش های مورد استفاده برای کاشت مو، کاشت مو به روش FUT است؛ طی این روش برای برداشت فولیکول ها، برش نواری در قسمت پشت سر ایجاد می شود و پس از اتمام کار این قسمت در بانک موی فرد، پیوند زده می شود.

در مراحل بعدی فولیکول ها در زیر میکروسکوپ و با دقت بالایی برداشته می شوند تا در ناحیه گیرنده قرار بگیرند. در نهایت نیز سر بیمار پانسمان می شود و لازم است تا سپری شدن دوره نقاهت از هر دو قسمت مراقبت کند. با اینکه طی سال های اخیر روش های بیشتری برای کاشت مو ایجاد شده است، اما هم اکنون نیز کاشت مو به روش FUT به عنوان یکی از موثرترین و بهترین روش کاشت مو شناخته می شود.

مزیت ‌های روش FUT

سرعت بالا در برداشت گرافت ها هزینه پایین نسبت به دیگر روش های کاشت مو عدم آسیب به گرافت ها در محیط بیرون کاهش خطای جراحی به دلیل نحوه خروج گرافت ها

معایب روش FUT

باقی ماندن جای زخم در محل برداشت فولیکول ها در بانک مو دوره نقاهت طولانی تر نسبت به دیگر روش ها نیازمند مراقبت به دلیل بزرگ بودن جای زخم ممنوعیت فعالیت های فیزیکی سنگین حداقل به مدت دو ماه نامناسب برای افراد با سابقه زخم های گوشتی عدم امکان برداشت مو از موهای پایین گردن، موهای بدن و یا صورت نامناسب بودن روش برای افراد با پوست سر سفت

کاشت مو به روش FITاز بهترین روش های کاشت مو

کاشت مو

از دیگر روش های کاشت مو که در بهترین کلینیک زیبایی در تهران انجام می شود، کاشت مو به روش FITمی باشد. در این روش بر خلاف روش FUT به جای برداشتن نواری فولیکول ها، آن ها را به صورت واحد و مجزا از بانک مو خارج می کنند. ابتدا هر واحد فولیکول با استفاده از ابزار مخصوصی به نام پانچ از ناحیه اهدایی برداشته می شود و در سوراخ های ریز ایجاد شده در ناحیه گیرنده، قرار می گیرد.

مزیت‌های روش FIT

کم تهاجمی تر از روش FUT بدون درد و ناراحتی بدون ایجاد برش، جای زخم، خونریزی شدید، اسکار و بخیه مناسب برای تمامی افراد حتی با سابقه زخم های گوشتی یا پوست سر سفت و انعطاف ناپذیر امکان برداشت گرافت های نازک تر حتی از موهای بدن بازگشت به زندگی و حتی انجام فعالیت های ورزشی پس از چند روز

معایب روش FIT

سرعت پایین در برداشت گرافت ها نیازمند دقت و مهارت بالای پزشک جهت جلوگیری از آسیب به گرافت ها نیاز به بانک مویی با مساحت بیشتر به دلیل عدم امکان برداشت گرافت ها از محل های نزدیک به هم نیازمند جلسات بیشتر برای رسیدن به تراکم بالای مو

کاشت مو به روش ترکیبی

از بهترین روش های کاشت مو، روش ترکیبی می باشد که در واقع ترکیبی از دو روش FIT و FUT است. افرادی که بانک موی خوبی دارند و همینطور میزان خالی بودن سر آن ها در ناحیه گیرنده زیاد است، می توانند از این روش برای رسیدن به تراکم بالا استفاده کنند.

برای بیمارانی که به بیش از 4000 گرافت مو نیاز دارند، استفاده از روش ترکیبی کاشت مو ضمن اینکه تاثیرگذاری بالایی دارد، بسیار مقرون به صرفه نیز خواهد بود. در واقع برای تامین گرافت های مورد نیاز از برداشت نواری FUT استفاده می شود و جهت بهبود تراکم نیز از برداشت دانه ای و یا FIT استفاده می کنند.

مزایای گفته شده برای روش های FIT و FUT برای این روش نیز صدق می کند و بدیهی است که جای زخم و اسکار در بانک موی افراد در اثر این روش نیز باقی می ماند.

کاشت مو به روش Super FUE

کاشت مو به روش Super FUE مشابه روش FUE است، با این تفاوت که در این روش از دستگاه های کاملا اتوماتیک و هوشمند برای برداشت گرافت ها استفاده می شود. همینطور از تجهیزات متعدد برای اطلاع از ساختار و نوع موهای فرد استفاده می گردد تا وضعیت پوست سر به طور دقیق آنالیز شود. این روش هزینه های بیشتری را در پی دارد.

کاشت مو به روش SUT از بهترین روش های کاشت مو

از روش های محبوب کاشت مو طبیعی، روش SUT است که مشابه روش FIT می باشد با این تفاوت که در این روش، برداشت فولیکول ها با استفاده از ابزارهای جدید و اتوماتیک صورت می گیرد. از مهم ترین مزیت های این روش این است که کم ترین آسیب به فولیکول ها وارد می شود و در صورت خوب بودن بانک مو، برداشت بیش از 14000 فولیکول برای پیوند امکان پذیر است.

از سویی دیگر این روش نیز مشابه روش کاشت مو FIT کم تهاجمی است و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و بدون اینکه جای زخم و اسکاری باقی بماند، سوراخ های ایجاد شده نیز به سرعت بهبود پیدا می کنند. این روش نسبت به روش های قبلی، هزینه بیشتری را به همراه دارد.

کاشت مو به روش میکروگرافت

از بهترین روش های کاشت مو، کاشت به روش میکروگرافت است که در آن از هولدرهای مخصوص و الکتریکی برای برداشت فولیکول ها استفاده می شود و همین موضوع میزان خطا را کاهش می دهد. ضمن اینکه پس از این روش نیز هیچ گونه جای زخم و اسکاری باقی نخواهد ماند.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHTاز بهترین روش کاشت مو برای افرادی است که بانک موی خوبی ندارند؛ به طوری که در این روش از موهای ریش، موهای سینه و کمر فرد، گرافت ها برداشته می شوند. در کاشت مو به روش BHT نیز برداشت گرافت ها مشابه FUE صورت می گیرد.

نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که ساختار موهای بدن و موهای سر با یکدیگر متفاوت است و نمی توان از گرافت های خارج شده از بدن به عنوان گرافت های اصلی کاشت استفاده کرد اما می توان از آن ها برای بهبود تراکم و نتایج کاشت مو طبیعی بهره برد.

دریافت مشاوره رایگان از کلینیک عصر جدید برای استفاده از بهترین روش کاشت مو

عصر جدید

پیش از هر گونه اقدام برای کاشت مو، لازم است که ابتدا بهترین کلینیک زیبایی در تهران را انتخاب نمایید و حتما در جلسات مشاوره پیش از عمل شرکت کنید. لازم است برای انتخاب بهترین روش کاشت مو از پزشک خود مشاوره دریافت کنید. پزشک پس از بررسی علت ریزش مو، کیفیت بانک مو، انتظارات متقاضی و ... از بهترین روش کاشت مو استفاده می کند.

حتی ممکن است برای رسیدن به نتایج دقیق تر چندین جلسه مشاوره پیش از کاشت مو دریافت کنید تا آنالیزهای دقیق بر روی موهای شما انجام شود. همینطور شما می توانید در این جلسات پاسخ سوالات خود را نیز دریافت کنید. اینکه آیا انتظارات شما از کاشت مو منطقی است و با چه روشی به نتایج دلخواه خود خواهید رسید. هزینه کاشت مو، مراقبت های قبل و بعد کاشت مو و ... مواردی است که در این جلسات از آن آگاه خواهید شد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است