دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
خرید توله ژرمن شپرد + مشاوره رایگان خرید
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
هنگام خرید توله ژرمن شپرد نیز باید به نکات مهمی دقت کنید که دانستن آنها هنگاام انتخاب توله ضروری است.

خرید توله ژرمن شپرد

خرید توله ژرمن شپرد اولین قدمی است که شما را به حس خوب زندگی در کنار یک ژرمن شپرد میرساند که با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست. اما آیا اطلاعات شما در مورد این نژاد شگفت انگیز کافی است؟ قطعا قبل از اینکه برای خرید یک توله سگ ژرمن شپرد اقدام کنید باید در مورد تمام ابعاد زندگی این نژاد فوق العاده اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید در غیر این صورت در نگهداری او دچار سردرگمی و مشکل خواهید شد. هنگام خرید توله ژرمن شپرد نیز باید به نکات مهمی دقت کنید که دانستن آنها هنگاام انتخاب توله ضروری است.


 خرید توله سگ ژرمن شپرد

از ژرمن شپرد چه میدانید؟

اگر هنوز اطلاعات کافی در مورد نژاد ژرمن شپرد ندارید توصیه میکنیم ابتدا مقاله ثمین پت را در مورد سگ ژرمن شپرد حتما مطالعه کنید تا اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید و سپس در ادامه نکاتی که باید هنگام خرید توله سگ به آن توجه کنید را یاد بگیرید. قطعا انتخاب سرسری یک توله نمیتواند بهترین گزینه برای شما باشد پس برای این اتفاق مهم باید به خوبی تحقیق کنید و برای آن وقت اختصاص دهید.

اینکه بتوانید از بین تمام توله ها، بهترین توله را برای خود انتخاب کنید مستلزم این است که ابتدا به شناخت کافی از خودتان و هدفتان از خریدن آن سگ برسید و سپس با شناسایی شخصیت توله سگ، مناسب ترین توله سگ را برای خودتان انتخاب کنید. پس در این راه باید هفت گام اساسی را پشت سر بگذارید :

خرید توله ژرمن

چگونه بهترین توله ژرمن شپرد را انتخاب کنیم؟

گام اول : باید در مورد اینکه نر میخواهید یا ماده تصمیم بگیرید. نرها و ماده ها از بسیاری جهات به هم شبیه هستن اما خب تفوات های چشمگیری هم دارند که نمیتوان به سادگی از کنار آنها گذشت. مثلا اینکه نرها عموما از ماده ها جثه بزرگتری دارند و در نتیجه باعث میشود تا در جثه و ظاهر آنها تفاوت های محسوسی مشاهده شود. تفاوت مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که سگ های ماده غالبا دو بار در سال اصطلاحا فحل ( پریود) میشوند و خونریزی دارند در صورتی که این اتفاق برای سگ نر نمی افتد. از طرفی سگ نر همیشه امادگی جفت گیری را دارد اما سگ ماده فقط در زمان فحلی توانایی جفت گیری و تولید مثل را دارند.

گام دوم : پس از تصمیم گیری در مورد نر یا ماده بودن توله سگ ژرمن شپرد، وقت آن است که مشخص کنید هدف شما از خرید آن توله چیست؟ ایا قرار است از محل یا شخصی حفاظت کند یا اینکه صرفا قرار است در منزل کنار شما زندگی کند و اصطلاحا یک پِت ( حیوان خانگی ) باشد؟ این مسئله مهمترین چیزی است که باید هنگام خرید توله سگ ژرمن شپرد به آن دقت کنید زیرا هر سگ با توجه به خط خونی و نسل قبل از خودش برای هدف خاصی پرورش داده میشود و طبیعتا برای یک سگ خانگی داشتن خشونت زیاد نه تنها خوب نیست بلکه دردسر ساز هم خواهد شد. پس هنگام انتخاب توله در مورد هدف خود با پرورش دهنده صحبت کنید.

گام سوم : مهمترین ویژگی اخلاقی یک ژرمن شپرد این است که شجاع، برونگرا و کنجکاو باشد. یک توله ژرمن شپرد باید بتواند به راحتی با تمام سرایط و موقعیت های مختلف به راحتی خود را وفق دهد و ارتباط برقرار کند. هنگام انتخاب توله سگ، آن توله ای که از بقیه توله ها فاصله میگیرد و خجالتی و گوشه گیر است اصلا انتخاب خوبی نیست زیا در آینده از داشتن یک توله ترسو و خجالتی احساس خوبی نخواهید داشت.

گام چهارم : اگر رنگ ژرمن شپر برای شما اهمیت دارد باید به رنگ پدر و مادرش توجه ویژه ای داشته باشید. اگر به داشتن یک ژرمن با موهای حنایی و سرخ علاقه دارید و پدر و مادر توله انتخابی شما رنگ حنایی نداشته باشند در آینده با انواع مکمل ها نیز نمیتوانید او را به رنگ دلخواهتان برسانید. از طرفی باید به رنگ های استاندارد این نژاد نیز توجه کنید مثلا رنگ سفید اصلا جزو رنگ های استاندارد برای ژرمن شپرد نیست.

گام پنجم : توجه به استاندارد ها و سلامت جسمی توله سگ باید اولویت شما هنگام خرید باشد. توجه کنید که پدر و مادرش حتما باید دارای تست DNA، سلامت آرنج و لگن، آزمون استقامت و مجوز پرورش باشند و نتیجه تست آن نیز کتبا موجود باشد زیرا سگ هایی که فاقد گواهی سلامت در این تست ها باشند اجازه نسل کشی ندارند زیرا مشکلاتی مانند دیسپلازی از طریق وراثت منتقل میشوند.

خرید توله ژرمن

گام ششم : داشتن شجره یکی از پوئن های مثبت برای هر سگ محسوب میشود زیرا هر توله که به دنیا می آید، 25% مادر، 25% پدر و 50% نیز ژنتیک نقش دارد. پس هنگام خرید یک توله سگ ژرمن شپرد حتما به پدر و مادرش توجه داشته باشید. وقتی یک سگ شجره معتبر و رسمی داشته باشد اطلاعات دقیق و کاملی از پدر و مادر و پیشینه آن توله سگ خواهید داشت تا بتوانید بهتر و درست تر تصمیم بگیرید.

گام هفتم : سن جدا شدن توله از مادر بسیار اهمیت دارد زیرا جدایی زودهنگام از مادر باعث ایجاد برخی مشکلات رفتاری در سگ خواهد شد.بهترین سن برای جدا شدن توله از مادر 2 ماهگی است زیرا از سن یکماهگی به بعد توله ها مهارت های اجتماعی را از مادر یاد میگیرند و اگر زودتر جدا شود فاقد آن مهارت ها خواهد بود.

مشاوره رایگان برای خرید توله ژرمن شپرد

در اینجا 7 گام مهم در انتخاب و خرید توله سگ ژرمن شپرد را یاد گرفتید اما باید بدانید که خرید توله سگ تنها اول راه هستید و باید اطلاعات عمومی و تخصصی خود را در مورد این نژاد فوق العاده بالا ببرید از غذای سگ ژرمن شپرد گرفته تا تربیت سگ ژرمن شپرد، همه و همه را باید بدانید تا بتوانید یک سرپرست مسئول و دلسوز برای سگتان باشید پس توصیه میکنیم اطلاعات دقیق و کاملتر در این رابطه را در سایت ثمین پت بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را در هنگام خرید سگ ژرمن شپرد داشته باشید و گرفتار دام کلاهبرداران نشوید.

درصورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای خرید توله ژرمن شپرد دارید میتوانید از طریق سایت ما به نشانی https://saminpet.com/ یا تماس با شماره 03133032 تماس حاصل فرمایید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است