alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۲۵ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۹ مارس ۲۰۲۱ میلادی
Geotagging در اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد ؟
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آیا چیزی درمورد Geotagging در اینستاگرام می دانید ؟ این قابلیتی جدید در این صفحه مجازی است که کاربردهایی دارد. با ما همراه باشید تا شما را با این قابلیت آشنا نماییم.

قابلیت Geotagging در اینستاگرام چیست ؟

Geotagging یا برچسب گذاری مکانی یکی از قابلیت های اینستاگرام است که ممکن است آن را دیده باشید اما از چگونگی کارکرد آن بی اطلاع بوده باشید. این قابلیت یک امکان جهت ارسال موقعیت جغرافیایی در اینستاگرام است. در واقع به کمک این قابلیت شما می توانید مکانی که در آن عکس یا فیلم گرفته اید را به دیگران معرفی کنید.

Geotagging یک برچسب است که می تواند طول و عرض جغرافیایی، اسامی مکان ها و ... را نشان دهد. با این قابلیت شما نمی توانید مکانی که در آن هستید را به دیگران دروغ بگویید. البته می توانید این برچسب را روی عکس و فیلم هایتان نگذارید.

برچسب گذاری مکانی در اینستاگرام

کاربرد برچسب گذاری مکانی در اینستاگرام

کاربرد و زمان استفاده از Geotagging در اینستاگرام

حتما دیده اید که این روزها اطرافیان و کسانی که در اینستاگرام دنبال می کنید، مدام از غذاهایشان عکس می گذارند و حتی رستوران هایی که می روند را به دیگران معرفی می کنند. کسانی که به طور حرفه ای به معرفی رستوران ها و غذاها می پردازند را بلاگر مواد غذایی می نامند.

این افراد به تبلیغ رستوران ها می پردازند و نام و آدرس رستوران ها را با دیگران به اشتراک می گذارند. حالا به کمک قابلیت Geotagging این افراد می توانند موقعیت مکانی خود را به صورت دقیق به دیگران اعلام نمایند. این قابلیت به کمک GPS موقعیت دقیق مکانی را مشخص می کند.

حتی می توانید به‌ وسیله علامت‌ گذاری بر روی نقشه موقعیت را مشخص کنید. به‌ وسیله افزودن موقعیت مکانی در اینستاگرام که Geotagging نیز نام دارد، همچنین تصاویر خود را به نقشه تصاویر (photo map) خود اضافه خواهید کرد.

Photo map یکی از قابلیت‌ های اینستاگرام است که به‌ وسیله آن اینستاگرام تصاویر شما را سازمان‌ دهی می‌ کند. وقتی‌ که بر روی نقشه زوم کنید خواهید دید که موقعیت‌ هایی که در آن‌ ها تصویر گرفته‌ اید مشخص می‌ شود.

برای اشخاص عادی این مکان ها می تواند شامل جاهایی باشد که برای تعطیلات به آنجا رفته اند اما برای بلاگرهای رستوران این نقشه ها شامل رستوران هایی است که معرفی کرده اند. Photo map می‌ تواند از طریق home page اپلیکیشن در دسترس شما باشد.

برچسب گذاری مکانی

قابلیت برچسب گذاری مکانی در اینستاگرام چیست ؟

مزایا و معایب برچسب‌ گذاری مکانی (Geotagging)

بسیاری از افراد قابلیت برچسب گذاری مکانی را خطرناک می دانند و می گویند ممکن است محل زندگی و کار افراد لو برود اما این قابلیت برای پیج هایی که جنبه عمومی دارند بسیار مفید است. این افراد به کمک این قابلیت می توانند جاهایی را که تبلیغ می کنند به طور دقیق به دیگران نشان دهند.

اگر می خواهید در پیج خود این قابلیت را مشاهده کنید می توانید به قسمت جستجو (Search) بروید و در سربرگ Places به جستجوی تصاویر با استفاده از گزینه near current location به معنای تصاویر نزدیک به موقعیت فعلی‌ تان، به‌ وسیله تصاویر گرفته‌ شده توسط حساب‌ های کاربری عمومی (public) بپردازید.

Geotagging بر روی اینستاگرام می‌ تواند لحظات خوشی داشته باشد اما اگر این‌ که عکسی را منتشر کنید که به‌ وسیله آن برای شما ناامنی ایجاد کند اصلاً خوشایند نیست.

البته که قادر خواهید بود تا تصویر مورد نظر را حذف کنید، خوشبختانه این فرآیند تصویر را از پروفایل شما حذف نمی‌ کند اما به‌ جای این کار، موقعیت ثبت‌ شده برای آن تصویر را حذف خواهد کرد و دیگران نمی‌ توانند آن را جستجو کنند.

اگر تمامی کاربرانی که از شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده می‌ کنند از خطرها و فرصت‌ هایی که به‌ وسیله geotagging ایجاد می‌ شود آگاه باشند می‌ توانند کاربردهای بهتری را در زندگی روزمره خود از این ابزارها داشته باشند.

به خاطر داشته باشید که هیچ‌ وقت از خانه و یا مدرسه خود تصاویری را که دارای geotag هستند را ارسال نکنید.

به geotagging به دیدگاه خوبی نگاه کنید و از اینستاگرام استفاده مناسبی ببرید و بر روی پست‌ های شخصی‌ تان از این گزینه استفاده نکنید و همچنین اگر می‌ خواهید فضای مناسبی را قبل از رفتن به آنجا مشاهده کنید می‌ توانید از جستجوی مکانی اینستاگرام استفاده کنید.

گردآوری توسط مجله اینترنتی دلگرم

نیلوفر گلی فروشانیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits