۴ قدم برای ثروتمند شدن با قدرت ذهن

۲,۰۵۴
۷
۰
پنج شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۲۳:۰۶
تصمیم بگیرید چرا می خواهید ثروتمند شوید، هرچه دقیق تر، بهتر. چرا؟ چون ممکن است خیلی هیجان انگیز به نظر برسد، اما ایده داشتن یک چمدان پر از پول به احتمال زیاد در شما انگیزه ای ایجاد نکرده و الهام بخش نخواهد بود.
4 قدم برای ثروتمند شدن با قدرت ذهن

« آرزوهای مبهم به نتایج مبهم منجر می شود، اهداف دقیق شما را به موفقیت های بزرگ می رساند. »

ایده اصلی: تمرکز کنید، ایمان داشته باشید و اقدام کنید.

تصمیم بگیرید چرا می خواهید ثروتمند شوید، هرچه دقیق تر، بهتر. چرا؟ چون ممکن است خیلی هیجان انگیز به نظر برسد، اما ایده داشتن یک چمدان پر از پول به احتمال زیاد در شما انگیزه ای ایجاد نکرده و الهام بخش نخواهد بود.

در قدم اول، به ندای قلبت گوش کن. آرزوی داشتن چه چیزی را داری که فقط با پول می توانی به آن برسی؟ برای پیدا کردن جواب آن، به این چهار سئوال پاسخ دقیقتر بدهید:

  • چرا پول می خواهم؟

  • پول را صرف چه چیزی خواهم کرد؟

  • برای به دست آوردن پول چه کاری خواهم کرد؟

  • تا چه زمانی به پول مورد نظر خواهم رسید؟

قدم دوم: برای رسیدن به آنچه که می خواهید باید مسئولیت کامل را بپذیرید و نباید دیگران را مسئول بدانید یا سرزنش کنید. تنها عواملی که می توانید کنترل کنید افکار و اقدامات خودتان است. وقتی سفارشی را به جهان و به کائنات می دهید تنها چیزهایی که برای رسیدن به خواسته تان نیاز دارید افکار و عملکرد خودتان است.

قدم سوم: حالا باید افکار و اقدامات خود را هوشمندانه و عاقلانه انتخاب کنید. با تلاش متمرکز سعی کنید شادتر باشید. اطراف خود را با افراد مثبت و پرانرژی پر کنید، افرادی که از شما حمایت کرده و تشویقتان میی کنند. اجازه ندهید هیچ مانعی شما را متوقف کند یا باعث شود ایمانتان را به توانایی خود از دست بدهید.

ثروت با طفکر

« نگرانی یعنی دعا کردن برای جذب آنچه که نمی خواهید. »

قدم چهارم: قصد کنید تمرکز خود را روی خواسته تان افزایش دهید، چون سریع ترین راه برای شکست خوردن این است که خودتان را متقاعد کنید که شکست خواهید خورد. تمام تلاشتان را بکنید تا انرژی مثبت را به زندگی خود جذب کنید، و هر کاری که می کنید از خواسته قبلی تان دور نشوید. تا زمانی که هدف واضح داشته باشید، خیالتان راحت باشد و با آرامش و در چارچوب زمانی مناسب به سوی اهدافتان حرکت کنید، به این ترتیب ثروت راهش را به سمت شما پیدا می کند.

الماس اول: تمام پیش فرض های قبلی را درباره پول رها کنید.

« پول را در آغوش بکشید و در مسیر جریان پول قرار بگیرید، به این ترتیب پذیرای ثروت فراوانی باشید که تلاش می کند در این لحظه به سمت شما جاری شود. »

آیا فکر می کنید ثروتمند شدن مانع دوستی ها و روابطتان می شود؟ آیا فکر می کنید ثروت فقط برای کسانی است که می خواهند خانه های بزرگ داشته باشند؟ آیا فکر می کنید پول می تواند شادی بخرد و به همین دلیل است که الان شاد نیستید؟

«اعتقاد» شما درباره پول در زمان کودکی تان شکل گرفته است.

زمانی که مشاهده می کردید پول چه اثری روی زندگی اطرافیانتان دارد. اعتقاد شما درباره پول در طول زندگی تان شکل گرفته است، و حالا، بدون اینکه خودتان از آن مطلع باشید، در ذهن ناخودآگاهتان با قدرت تمام شکل گرفته و نشسته است. حالا که یک فرد بالغ هستید، نگاهتان به پول تاثیر یک عادت است، یک عادت احتمالا ناسالم.

سینسرو ثروت را این گونه تعریف می کند: «توانایی داشتن تمام امکانات و تجاربی که برای رسیدن به زندگی اصیل و تمام و کمال نیاز داریم.»

ممکن است برای داشتن اصیل ترین زندگی یک عمارت بزرگ و یک هواپیمای شخصی لازم داشته باشید، یا بخواهید پیش پرداخت خانه پدر و مادرتان را بدهید و پول زیادی هم به خیریه کمک کنید، یا اینکه ممکن است برای داشتن اصیل ترین زندگی لازم باشد وام دانشجویی تان را تسویه کنید و آن قدر پول داشته باشید که بتوانید غذای گرم بخورید.

آرزوها، خواسته ها، تمایلات و نیازهایتان منحصر به فرد هستند. این طور نیست که همه به دنبال یک عمارت آنچنانی باشند. تعریف شما از ثروت تعیین می کند که دنبال چه چیزی هستید. موضوع این است که اگر به نظرتان ثروتمند بودن جذابیتی نداشته باشد، هرگز ثروتمند نخواهید شد. اگر از پول بترسید، پول مانند طاعون از شما فرار می کند. پس پیش فرض هایی را که درباره پول داشته اید کنار بگذارید و زندگی ای را تصور کنید که پر از ثروت است –ثروتی که خودتان می خواهید- به این ترتیب پولی که می خواهید راهش را به سمت شما پیدا خواهد کرد.

الماس دوم: گام بزرگ خود را مشخص کن، به ترست غلبه کن و انجامش بده.

« هرچه از دهانت بیرون بیاید وارد زندگی ات می شود. »

وقتی متوجه شدید چه اعتقادات محدود کننده ای درباره پول دارید، سپس باید تشخیص دهید این اعتقادات از کجا وارد ذهن شما شده است. اول به زبان و کلماتی که استفاده می کنید دقت کنید و ببینید در زندگی روزمره تان چطور درباره پول صحبت می کنید. احتمالا با عبارت هایی مثل «نمی توانم» و «کاش» و «می خواهم» کمی بیش از حد آشنایی دارید! چه مزخرفاتی درباره پول وارد ذهنتان شده و اینها از کجا آمده است؟

الماس سوم: باید «تست حقیقت یابی» انجام دهید.

جلوی آینه بایستید و از خودتان بپرسید هر بار که آخر ماه حساب بانکی تان را چک می کنید چه احساسی دارید؟ کلماتی را که قبلا استفاده می کردید با عبارت های «می توانم» و «دارم» و «سپاسگذارم» جایگزین کنید.
حالا آماده باشید تا با ترس هایتان مواجه شوید. همین حالا چه کاری می توانید انجام دهید که شما را یک قدم در نسیر رسیدن به بزرگ ترین رویاهایتان به جلو برده و از «منطقه امن» درماندگی خارج کند؟ وسوسه نشوید که بگویید «هیچ کاری از دستم برنمی آید.» فقط باید انجام دهید. باید اقدام کنید. چه احساسی دارید؟

سینسرو می گوید: «خودت را به داخل آتش بینداز، با تمام قدرت و سرعت به سمت بزرگ ترین ترس هایت حرکت کن. در جهت رسیدن به رویاهایت قدم های بزرگ و متهورانه بردار. حتی اگر از ترس به خودت می لرزی، اجازه نده این ترس مانع حرکتت شود.»

وقتی یک قدم ترسناک به سمت ثروت بر می دارید، نه تنها بالاخره افکارتان را به اقدام عملی تبدیل می کنید، بلکه به خودتان این فرصت را می دهید که آنچه را که مدام از آن اجتناب می کردید تجربه کنید. به افکارتان توجه کنید، به احساستان، و اینکه با برداشتن اقدامات عملی و در نتیجه حرکت کردن به سمت اهدافتان چه اتفاقی برایتان می افتند. به همه اینها توجه کنید، آن را بپذیریدو به آن توجه کنید. سپس به آینده چشم بدوزید و به موانع سر راه خود غلبه کنید.

...

ثروت در چند قدمی شما است...

divider

تهیه و گردآوری: علی گلی
مجله اینترنتی دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(7 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter