دلگرم
امروز: جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۲ اوت ۲۰۲۲ میلادی
کاربردهای چمن مصنوعی و ایده هایی برای زیباسازی فضای منزل و محل کار
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مقاله به ذکر انواع چمن مصنوعی می پردازیم و سپس به ده مورد از کاربردهای چمن مصنوعی اشاره خواهیم کرد.

در دنیای امروز که فضای سبز و زیباسازی محوطه های تجاری، شخصی، دولتی و عمومی در مقابل مسئله ای با عنوان کمبود آب و کاهش سفره های زیرزمینی قرار گرفته است نیاز است تا از روش های مدرن و جایگزین برای ایجاد فضای سبز استفاده کنیم. انواع چمن مصنوعی و کاربردهای آن ها کمک می کند تا بتوانیم محوطه های مورد نظر و حتی پشت بام ساختمان ها را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در طرح ها و انواع مختلفی تولید می شود. متداول ترین روش های طراحی و تولید چمن مصنوعی عبارتند از:

  • چمن مصنوعی رولی
  • چمن مصنوعی نواری
  • چمن مصنوعی تایلی

کاربرد چمن مصنوعی

کاربرد چمن مصنوعی با توجه به سلیقه افراد و اهداف ذهنی آن ها می تواند کاملا متفاوت باشد با این حال برخی از انواع کاربردهای چمن مصنوعی بسیار متداول تر از سایر کاربردهاست که از جمله آن ها می توان به چمن مصنوعی بین سنگی، چمن مصنوعی پارکینگ و چمن مصنوعی تراس و بالکن اشاره کرد. در ادامه به ده نمونه از مهمترین و متداول ترین انواع کاربردهای چمن مصنوعی اشاره خواهیم کرد.

چمن مصنوعی تزیینی

چمن مصنوعی تزئینی به سه دسته مختلف تقسیم می شود که شامل چمن مصنوعی علفی، چمن مصنوعی باغی و چمن مصنوعی لوکس هستند. البته این را هم ذکر کنیم که هر کدام از انواع چمن مصنوعی، نوعی چمن مصنوعی تزئینی هستند. چمن مصنوعی علفی ظاهری شبیه به خزه دارد و ظاهر آن درست شبیه چمن های تازه هرس شده است. چمن باغی که متداول ترین نوع چمن مصنوعی تزیینی است به چمن طبیعی شباهت زیادی داشته و از الیاف بسیار نرم و باطراوت ساخته می شود. چمن مصنوعی لوکس نیز نوعی چمن مصنوعی تزیینی است که از آن می توانید حتی در طراحی داخلی ساختمان ها نیز استفاده کنید.

چمن مصنوعی بین سنگی

یکی از زیباترین صحنه ها و منظره هایی که طی چند سال اخیر در پارک ها و ساختمان های شخصی مشاهده کرده ایم استفاده از چمن مصنوعی بین سنگی است. باتوجه به اینکه الیاف چمن مصنوعی در این نوع چندان در معرض تایر خودروها یا ردپای انسان ها نیستند دوام زیادی داشته و اصولا با یک تمیز کردن و شستشوی ساده نیز می توانند برای مدت طولانی، ظاهر شکیل و زیبای خود را حفظ کنند. البته دقت کنید که در زمان نصب این نوع چمن، ارتفاع الیاف نباید از ارتفاع سنگ ها اعم از موزاییک و انواع آن بالاتر باشد در غیر این صورت ممکن است دچار کوبیدگی و تغییر ظاهر اولیه شوند.

چمن مصنوعی تراس و بالکن

این نوع چمن ها طرفداران زیادی دارند. کوچک شدن ساختمان ها با افزایش متراژ بالکن ها و تراس همراه بوده است و ضرورت نیاز به یک فضای سبز در محوطه آزاد نیز منجر به استفاده از چمن مصنوعی ویژه تراس و بالکن در خانه ها گردید. البته این نوع چمن ها نیز به گونه ای در زیرمجموعه چمن مصنوعی تزیینی قرار دارند و همانند آن برای افزایش جلوه و طراحی دکوراسیون داخلی بکار می روند. چمن مصنوعی برای بالکن با الیاف 10 الی 25 میلیمتر بهترین پیشنهاد ممکن است اما اگر می خواهید ارتفاع چمن ها بسیار زیاد باشد می توانید آن ها را با ارتفاع بالاتر (تا ارتفاع 40 میلیمتر) سفارش دهید.

چمن مصنوعی روف گاردن

یکی از بهترین اقداماتی که می توانید انجام دهید این است که پشت بام خانه خود را به یک روف گاردن بسیار زیبا و دل انگیز مبدل کنید. برای این کار کافیست تا از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید و با خرید چمن مصنوعی، یک فضای سبز بسیار زیبا در کف پشت بام ساختمان خود ایجاد کنید. پیشنهاد می کنیم برای روف گاردن یا فضای سبز پشت بام از چمن مصنوعی با دیتکس بالا استفاده کنید تا بر اثر گذشت زمان و استفاده های مکرر سریعا دچار سایش و فرسودگی نشود. همچنین این نوع چمن ها باید مقاومت بالایی در برابر نور خورشید داشته و تراکم بالایی هم داشته باشد.

چمن مصنوعی دیواری یا گرین وال

شاید قدری تعجب برانگیز باشد اما برخی از افراد دوست دارند یک خانه سبز و رویایی داشته باشند؛ برخی هم ترجیح می دهند به جای استفاده از پوستر دیواری، کاغذ دیواری یا سایر نماهای مدرن از چمن مصنوعی دیواری یا گرین وال استفاده کنند. این نوع چمن ها ماندگاری بالایی داشته و رسیدگی بسیار کمتری هم می خواهند. از این ها می توانید برای اتاق کودکان، فضاهای رسمی، جداسازی فضاهای بزرگ تر و امثال آن ها استفاده کنید.

چمن مصنوعی پارکینگ

پارکینگ ها یکی از فضاهایی هستند که طی چند سال اخیر مورد توجه صاحبان املاک و منازل شخصی واقع شده است. امروزه افراد دوست دارند ماشین های لوکس و دوست داشتنی خود را در یک فضای بسیار زیبا و دل انگیز پارک کنند به همین علت از چمن طبیعی یا چمن مصنوعی برای طراحی پارکینگ ها استفاده می نمانید اما مسائل مربوط به نگهداری از چمن طبیعی و رشد آن باعث شده است تا خرید چمن مصنوعی پارکینگ به شدت افزایش یابد.

چمن مصنوعی مدارس

خرید چمن مصنوعی برای مدارس بیشتر مورد توجه نهادهای خصوصی است اما امروزه شاهد استفاده و بکارگیری چمن مصنوعی در مدارس دولتی نیز هستیم. فضای سبز رنگ حیاط و محوطه مدرسه می تواند تاثیر بسزایی در افزایش انرژی و عملکرد دانش آموزان داشته باشد. البته این نوع چمن ها به شدت در معرض رفت و آمد هستند و باید دیتکس بالایی هم داشته باشند. دیتکس پیشنهادی ما، 12هزار گرم در ده متر است. همچنین باید در هر مترمربع از چمن مصنوعی مدارس از 900 گرم لاتکس استفاده شود تا بکینگ مناسبی داشته باشد. بکینگ مناسب شرط اصلی دوام و ماندگاری چمن مصنوعی است. چسب چمن مصنوعی در این موارد از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.

چمن مصنوعی رستوران و تالار

شاید برای رستوران ها قدری جدید باشد اما استفاده از چمن مصنوعی تالار، سابقه بیشتری دارد. تالارهایی که برای جشن های خانوادگی و بخصوص مراسم ازدواج انتخاب می شوند باید فضای دل چسب و دل انگیزی داشته باشند. محوطه این تالارها به اندازه سالن داخلی و مسقف از اهمیت وافری برخوردار است. برای طراحی فضای داخلی و فضای بیرون تالارها و رستوران ها بهتر است از چمن مصنوعی بهره مند شوید.

چمن مصنوعی برای محوطه حیوانات خانگی

همانطور که می دانید حیوانات خانگی نیز بنابر غریزه خود نیاز مبرمی به فضای سبز دارند. باتوجه به اینکه چمن مصنوعی به راحتی نصب می شود و نیاز به مراقبت های جدی هم ندارد اغلب افراد در کشورهای غربی ترجیح می دهند تا از چمن مصنوعی برای محوطه حیوانات خانگی استفاده کنند.

چمن مصنوعی در زمین های ورزشی

با افزایش باشگاه های ورزشی و گسترش زمین های فوتبال، نیاز به یک جایگزین مناسب برای چمن طبیعی احساس گردید و در این میان هیچ گزینه ای به اندازه چمن مصنوعی رای نیاورد. امروزه برای زیرسازی سالن ها و زمین های مختلفی اعم از تنیس، فوتبال، بیس بال، گلف، پینت بال و امثال آن ها از چمن مصنوعی ورزشی استفاده می شود.

خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی به دو دسته چمن مصنوعی وارداتی و چمن مصنوعی ساخت داخل تقسیم می شود. شرکت سی سی گراس یکی از معتبرترین مراکز داخل کشور برای تهیه و فروش چمن مصنوعی وارداتی با مرغوبیت بسیار بالاست. این شرکت با عرضه انواع چمن مصنوعی گام موثری در رفع نیاز شرکت های داخلی و اشخاص حقیقی برای خلق یک فضای سبز عالی و بی درد سر برداشته است. شما می توانید برای خرید چمن مصنوعی و همچنین برای خرید لوازم جانبی آن ها از جمله چسب چمن مصنوعی به وب سایت سی سی گراس مراجعه نمایید و یا برای مشاوره بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن تماس: 02154863این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است