دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۲ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
تاثیر انتخاب تالار و باغ تالار در برگزاری جشن رویایی شما!
0
زمان مطالعه: 11 دقیقه
عوامل زیادی هستند که می‌توانند در تبدیل شدن یک جشن عروسی در تالار پذیرایی یا باغ تالار به رؤیایی‌ترین روز زندگی یا به بار آمدن یک فاجعه تمام‌عیار تاثیرگذار باشند!

پرواضح است که برای چنین مراسم بزرگی، برنامه‌ریزی بسیار دقیق و مرحله به مرحله لازم است. نکته‌ای که کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد، این است که برنامه ریزی نباید چنان فشرده باشد که در صورت بروز هرگونه مشکل عمدی یا سهوی، کل برنامه تحت الشعاع قرار بگیرد. همیشه کمی بیشتر از زمان موردنیاز برای هر قسمت را به آن بخش اختصاص دهید.

تالار پذیرایی باغ تالار

یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه ریزی برای مراسم ازدواج، انتخاب مناسب‌ترین تالار یا باغ تالار است. با یک انتخاب درست می‌توانید اطمینان حاصل کنید که زحمات و برنامه ریزی‌هایتان، نتیجه مطلوب خواهد داشت و شبی خاطره انگیز برای خودتان و مهمان‌ها خواهید ساخت.

لحظات زیبا و خاطره انگیز در باغ تالار عروسی

محل برگزاری مراسم این توانایی را دارد که حس و حال کلی عروسی شما را تحت تأثیر قرار دهد، پس اهمیت آن را اصلاً دست کم نگیرید.

قبل از هرکاری درست و دقیق فکر کنید و محل ازدواج ایده آل خود را به صورت کامل و با جزئیات تعریف و توصیف کنید و یک لیست درست کنید تا بتوانید تالارها را از روی لیست با توجه به ویژگی‌های مدنظرتان تحت بررسی جزئی و دقیق قرار دهید. اولویت‌هایتان مشخص باشند و مسائلی که بر سر آنها انعطاف پذیر هستید را هم به دقت به خاطر بسپارید تا به هنگام انتخاب، کارتان راحت‌تر باشد.

جهت انتخاب مناسب‌ترین مکان برای جشن لازم است فاکتورهایی را در نظر داشته باشید. اولویت با خودتان و تصوری است که از مراسم عروسی خود در ذهن داشتید، پس با توجه به بودجه‌ای که دارید، نزدیک‌ترین مکان به تصوراتتان را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید.

به احساس درونی خود اعتماد کنید و اگر در وهله اول فضای موردنظر به دلتان ننشست، وقت خودتان را تلف نکنید و به دنبال تالار دیگری بگردید.

مسائل و فاکتورهایی که غیرقابل مذاکره هستند و حتماً باید همانی باشند که شما می‌خواهید را لحاظ کنید و گزینه‌های نامناسب را حذف کنید. مثلاً توجه به بودجه، تعداد مهمان‌ها و... زیرا اگر گزینه‌های خود را محدود نکنید، فرآیند شیرین انتخاب تالار و باغ تالار از سایر مراحل سخت‌تر و تحمل ناپذیرتر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که تالار پذیرایی یا باغ عروسی انتخابیتان، ظرفیت پاسخگویی به همه نیازهایتان را دارد یا نه. حتماً در رابطه با قوانین و محدودیت‌های موجود در رابطه با سروصدا و زمان خاموشی و تزئینات و مواد خوراکی و تعداد مهمان‌ها و دیگر مسائل توجه ویژه و دقت کافی داشته باشید تا بعداً غافلگیر نشوید.

در این مرحله توجه داشته باشید که انتخاب باغ تالار، هم از نظر زمانی دستتان را بیشتر باز می‌گذرد و هم از نظر تعدد لوکیشن های عکاسی و فیلمبرداری و استفاده از فضای باز.

همینطور حتماً باید توجه داشته باشید که بهترین تالارها و تالارهای پذیرایی، عموماً به فاصله چندین ماه ممکن است رزرو شده باشند و این مسئله ممکن است انتخاب شما را محدودتر کند و برنامه‌ریزی‌هایتان را به هم بریزد. به همین خاطر بهتر است خیلی قبل‌تر از تاریخ مقرر، پروسه گشتن به دنبال تالار رؤیایی خود را آغاز کنید.

البته فراموش نکنید که انتخاب تاریخ برگزاری مراسم هم در پروسه انتخاب تالار بسیار تاثیرگذار است. زیرا بعضی مکان‌ها زیبایی منحصر به فرد خود را در فصول خاص به نمایش می‌گذارند. همینطور توجه به آب و هوای خاص هر فصل، می‌تواند در سایر تصمیم گیری‌ها تاثیرگذار باشد. اعم از میوه برای پذیرایی، نوع لباس و شنل عروس، جنس کت و شلوار داماد،...

به توصیه‌ها و نظرات افراد معتمد و باتجربه گوش بدهید و از آن‌ها بهره بگیرید. حتی شاید بد نباشد با دیگر زوج‌هایی که به تازگی مراسم برگزار کرده‌اند، صحبت کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید و برای خودتان یک لیست از مسائلی که باید موردتوجه باشند، درست کنید.

باغ تالار عروسی

بیشتر از یک بار به محل برگزاری سر بزنید و شرایط را تمام و کمال و با ریزبینی تاحدی افراطی بسنجید. از سؤال پرسیدن و گرفتن اطلاعات، خجالت نکشید و نگذارید ابهام یا نقطه تاریکی وجود داشته باشد.

یکی از مسائلی که حتما باید در مورد آن سوال بپرسید این است که آیا تالار، پیشخدمت به تعداد کافی را در کنار سرویس عروسی تامین می‌کند یا نیاز به پرداخت هزینه جداگانه دارد؟

بعضی تالارها، در بخش تزئینات، خلاقیت‌هایی چون گل آرایی و شمع آرایی و دیگر خدمات دارند که می‌توانند به زیباتر شدن جشن شما کمک شایانی کنند و یکی از دغدغه‌هایتان را کم کنند.

اگر مایل هستید مراسم عقد و عروسی را در یک زمان برگزار کنید، تالارهای زیادی هستند که اتاق عقد مجزا و سفره عقد را مطابق سلیقه شما فراهم خواهند کرد، با رزرو چنین تالارهایی می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید!

امروزه برخی از محضرهای ازدواج بصورت اختصاصی در قالب سالن عقد مراسمات کوچک را میزبانی می نمایند که شرایط مناسبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

توجه به سبک مهمانان و رفاه و آسایش آنها

در مرحله دوم اهمیت، مهمان‌ها قرار دارند. با توجه به شناختی که از آن‌ها و شرایط و نیازهایشان دارید، سعی کنید بهترین انتخاب را داشته باشید تا به اصطلاح نه سیخ بسوزد و نه کباب!

در بخش مهمان‌ها مسائل زیادی وجود دارند که توجه ویژه به آن‌ها، می‌تواند باعث آسایش و راحتی شود. مثلاً اهمیت دادن به فاصله تالار از محل زندگی اکثریت مهمان‌ها و سهولت دسترسی برای آن‌ها از جمله مسائلیست که حتما باید در انتخاب شما لحاظ شود.

همینطور باید به مکانیابی تالار توجه ویژه شود تا با ترافیک شدید در ساعت‌های شلوغی مواجه نشوید و دیرتر از زمان مقرر به تالار نرسید. در کل بهتر است تالاری را انتخاب کنید که امکان دسترسی آسان برای تک تک حاضرین داشته باشد.

توجه به وجود پارکینگ اختصاصی یا وجود جای پارک در محدوده موردنظر هم حائز اهمیت است. این موضوع باعث راحتی خیال و آرامش مهمان‌ها شده و گذر زمان را برایشان لذت بخش خواهد کرد.

وجود آسانسور نیز از مسائلی است که کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد. اگر در بین مهمان‌ها از افراد سالخورده دعوت کرده‌اید، وجود آسانسور بسیار حائز اهمیت است. حتی اگر مهمان‌ها همه جوان باشند هم، همه در جریان سختی عبور و مرور برای خانم‌ها با کفش پاشنه بلند و پیراهن مجلسی هستیم! پس دقت به این مسئله را فراموش نکنید.

شاید چندان مهم به نظر نرسد، اما وجود سرویس بهداشتی تمیز و مناسب خدمت رسانی به جمعیت زیاد از دیگر مواردی است که حتماً باید برای راحتی مهمان‌ها مدنظر قرار داده شود.

وجود رختکن دارای آینه با اندازه مناسب هم اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا در صورت کوچک بودن رختکن، تجمع جمعیت آزاردهنده و همهمه‌زا خواهد بود و در صورت عدم وجود آینه، جمعیت در سرویس بهداشتی تراکم زیادی خواهد داشت.

وجود تهویه مناسب در تالار یا باغ تالار انتخابی

توجه به سیستم گرمایشی و سرمایشی و تهویه هوا از جمله مسائلی است که در کنار وجود مبلمان مناسب و راحت، می‌تواند شرایط را بسیار دلپذیرتر کند.

همیشه تعدادی از مهمان‌ها هستند که بعد از اعلام حضور یافتن در مراسم، حاضر نمی‌شوند یا برعکس. لذا برای مقابله با ایجاد مشکل در این زمینه، تعداد و مقدار مواد خوراکی و نوشیدنی‌ها را حتماً کمی بیشتر در نظر بگیرید.

توجه به سلایق و تفکرات مذهبی مهمان‌ها هم از روش‌هایی است که برای جلوگیری از اتفاق افتادن درگیری و جنگ اعصاب توصیه می‌شود. اگر در خانواده‌های دوطرف افراد با باورهای مختلف وجود دارند، تمام تلاش خود را بکنید که عروسی را در فضایی خنثی برگزار کنید تا به اعتقادات هیچ‌یک از افراد توهین یا بی‌احترامی نشود.

باغ عروسی تالار

طبق تجربه همگانی، میدانیم کمتر کودکی در مراسم عروسی بی حوصله و کلافه نمی‌شود. خبر خوب این است که برخی تالارها برای این مسئله هم تدبیر خاصی اندیشیده‌اند و مکان بازی کودک اختصاصی دارند. اگر در میان مهمانان خود، تعداد زیادی کودک دعوت کرده‌اید، حتماً به لیست تالارهای دارای فضای بازی نگاهی بیندازید و آن‌ها را برای انتخاب نهایی خود در نظر بگیرید.

امکانات جانبی دیگری چون وجود سفره خانه سنتی، کافی شاپ و امکان دسترسی به اینترنت بی سیم، از مواردی هستند که می‌توانند باعث راحتی بیشتر مهمانان شما و دادن حق انتخاب به آن‌ها شوند و می‌توانند انتخاب‌های جالب و خوبی باشند.

شاید فکر کنید خب حالا چطور می‌شود تمام این اطلاعات را به صورت دقیق و موثق و جامع، بدون نیاز به تماس گرفتن با تالارها یا مراجعه حضوری و گفتگوهای بیشمار به دست آورد.

ما در سایت تالارکده، امکان دسترسی به این اطلاعات را با نحوه استفاده بسیار راحت، در اختیار شما قرار می‌دهیم و در تک تک مراحل برنامه ریزی برای روز رویاییتان، با شما همراه خواهیم بود.

در سایت تالارکده https://www.talarkadeh.com همینطور می‌توانید نظرات دیگر مشتری‌های خدمات را بخوانید و از طریق آن، انتخاب فکرشده‌تری داشته‌باشید.

تالارکده نه تنها بهترین و معتبرترین تالارها و باغ‌تالارهای تهران را در سایت خود قرار داده، بلکه در زمینه انتخاب آرایشگاه و مزون و آتلیه هم خدماتی ارائه داده که مورداستقبال فراوان قرار گرفته‌اند.

همچنین در سایت ما می‌توانید مقالات آموزشی و مفیدی در رابطه با هر مرحله از این پروسه مانند انتخاب لباس عروس، انتخاب لباس نامزدی، مدل موی مناسب آقاداماد و... بخوانید و از اطلاعات به‌دست‌آمده در برنامه‌ریزی خود بهترین استفاده را ببرید.

از برترین مزیت‌های سایت ما، وجود پشتیبانی فعال و پاسخگو می‌باشد که در کمترین زمان و به بهترین شکل مشکلات شما را رفع کرده و به آرامش خاطر شما کمک می‌کنند.

از طراحی و ارسال کارت دعوت آنلاین ایده‌آلتان گرفته تا انتخاب تالار و آتلیه، با برنامه‌ای منظم و دقیق و مرحله‌به‌مرحله که مطابق تاریخ مراسم شما تعریف شده، به شما کمک خواهیم کرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است