alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ مه ۲۰۲۱ میلادی
معرفی کتاب فیزیولوژی گایتون در بهترین کتابهای فیزیولوژی
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کتاب فیزیولوژی گایتون از جمله آثاری است که مطالعه ی آن برای هر دانشجوی پزشکی ضروری و واجب می باشد. این اثر در پانزده فصل نوشته شده است که در هر بخش توضیحات مفصلی ارائه شده است. می توانید این اثر گرانبها را از انتشارات جعفری نوین با سهولت تهیه کنید.

در حوزه های پزشکی و پیراپزشکی، همواره منابع و رفرنس هایی وجود دارند که به نوعی منبع مادر محسوب می شوند. از این باب به آن ها رفرنس مادر می گویند که تمامی اهالی این رشته ها بایستی واو به واو آن ها را بررسی کرده باشند. کتاب فیزیولوژی گایتون از جمله آثاری است که برای تمامی دانشجویان رشته ی پزشکی شناخته شده است. این کتاب رفرنس وسیعی است که حتی دانشجویان رشته ی مهندسی پزشکی هم بایستی آن را مورد مطالعه قرار دهند.

این کتاب از آن جهت مهم است که میان علوم پایه پزشکی و مباحث بالینی ارتباط برقرار می کند. این کتاب به پانزده بخش مختلف تقسیم می شود:

- سلول و فیزیولوژی عمومی، فیزیولوژی غشا عصب و عضله، قلب، گردش خون، مایعات بدن و کلیه ها، سلول های خونی و ایمنی و انعقاد خون، دستگاه تنفس، فیزیولوژی هوانوردی ،فضانوردی و غواصی در اعماق دریا، سیستم عصبی A (اصول کلی و فیزیولوژی حسی)، سیستم عصبی B (حواس های ویژه)، سیستم عصبی C )نوروفیزیولوژی حرکتی و یکپارچه(، فیزیولوژی دستگاه گوارش، متابولیسم و تنظیم درجه حرارت بدن، هورمون شناسی و تولید مثل، فیزیولوژی ورزش

کتاب فیزیولوژی گایتون از جهت مورد توجه اساتید حوزه پزشکی قرار می گیرد که در گروه علوم پایه پزشکی قرارداد و مبانی آناتومی جسم انسان را به خوبی تشریح کرده و مطالب را از پایه و اساس مورد بررسی قرار داده است. از مزیت های مهم این اثر می توان به ساده و روان بودن متن آن اشاره کرد؛ به گونه ای که هر دانشجوی آماتوری می تواند به راحتی محتوای آن را درک کند. این کتاب توسط ناشران و مترجمین متعددی ترجمه شده است.

تاکید بر اثربخشی مکانیسم های هومئوستازی یا همان سازگاری بدن با محیط و تشریح عملکردهای غیر طبیعی آن در انواع بیماری ها، بر اهمیت این کتاب افزوده است. بر کسی پوشیده نیست که پایه و اساس علم پزشکی مبتنی بر فیزیولوژی می باشد، و این اثر که کار مشترک گایتون و هال می باشد به عنوان بهترین رفرنس دانشگاهی به حساب می آید.

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب های علوم پزشکی

همانگونه که مستحضرید، علم به بدن انسان و چگونگی کارکرد آن همواره جزو سخت ترین علوم در دنیا بوده است. در همین راستا، دانشجویان و افرادی وارد شده در این حوزه بایستی همواره به دنبال رشد و ارتقای خود باشند. با توجه به اینکه هر چه انسان پیشتر برود، دستاوردهای بیشتری در زمینه ی کارکرد بدن به دست خواهد آورد؛ به همین منظور روز به روز علوم پزشکی و آناتومی بدن انسان به روز خواهد شد. چه بسا گاهی اوقات دستاورد جدیدی، دستاورد گذشته را ملغی کند. پس در هنگام خرید کتاب های پزشکی بایستی توجه داشت که از ترجمه های به روز و جدید استفاده کرد.

این دسته از ناشران معتبر که در تیم تالیف و ترجمه ی خود از متخصصان حوزه ی پزشکی استفاده می کنند، همواره مورد اقبال اساتید قرار می گیرند. زیرا برای ترجمه ی کتب های خارجی و لاتین نیاز است که مترجمان تخصصی اقدام به ترجمه کنند؛ زیرا اصطلاحات مخصوص و ویژه ای که در متن کتاب به کار رفته اند، برای مترجمان عمومی قابل شناسایی نخواهد بود. در صورتیکه ناشران معتبر در ترجمه ی کتاب های علوم پزشکی نظیر کتاب فیزیولوژی گایتون، از مترجمان متخصص استفاده می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کتاب های پزشکی می توانید به وب سایت www.jafaripub.com مراجعه نمایید

همچنین بایستی توجه داشت که برای رشد و ارتقا در این حوزه، نیاز است که ابتدا به کتاب های رفرنس شروع شود. کتاب هایی نظیر فیزیولوژی گایتون که در دنیا یک منبع پذیرفته شده به حساب می آید بهترین مرجع به حساب می آیند.

برای تهیه ی این دسته از کتاب ها می توانید از فروشگاه تخخصی کتاب های پزشکی جعفری نوین کمک بگیرد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits